Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 377

Tema: Prolaktin

  1. #51
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Cure, hvala na utjehama.
    Imam uredne menstruacije, ciklusi mi traju 26 - 28 dana, imam smeđkasti iscjedak dan prije M ( u zadnje vrijeme svaki mjesec ), jakooo bolne grudi i 10 dana prije M, jake glavobolje pred, za vrijeme ili odmah nakon M. Čak mi se jedno vrijeme vrtilo ujutro i bila mi mučnina ( kako žarko želim bebicu, mislila sam da su to simptomi- kasnije da sam umislila) . Ja sam uvijek mislila da je to PMS. Sad ćemo viditi što je stvarno.
    Hvala još jednom, do jučer sam mislila da se ovo događa nekom drugome.

    Je li prl raste na početku trudnoće? Trebam dobiti M danas, sutra pa eto pomislih da nisam možda ...


  2. #52
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Prolaktin se poveceva u trudnoci, ali ne na pocetku.
    I ja imam glavobolje u iste dane kao i ti, mislim da je to od pada jednih,a rasta vrijednosti drugih hormona. To je PMS.

  3. #53
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Vjerojatno si u pravu, s_iva, nego ja sad umišljam simptome toga jer me strah. Pričala sam sa jednom med. sestrom i rekla mi je da ne čekam da odem odmah danas kod endokrinologa da to nije baš za čekanje. Bumo videli, javim se sutra sa novostima. Ako budem živa :shock: , koja depra

  4. #54
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ne brini pale i pogledaj link koji je plavaa stavila na odbrojavanju! Ja sam se rasplakala od sreće i odmah mi život izgleda ljepše i veselije!

  5. #55
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Osobno s prolaktinom ratujem još od 96.
    Bromergon mi je spuštao prolaktin. Dok sam bila na Dianama također je prolaktin bio u normali.
    Ovo ljeto mi je prolaktin bio 1019,0 mIJ/l (norm 40-530) i ja odlučila da mi je dosta Bromergona i nisam pila ništa ponovila kontrolu u devetom mjesecu i nalaz 380,0 pa ti vidi. Jedina stvar koju sam promijenila je to da sam došla na vađenje tri sata nakon buđenja (saznala to tek ovo ljeto) i da sam po dolasku u čekaonicu zatvorila oči i pokušala se smiriti.
    Kako idem na folikulometrije znam da se svaki mjesec razvijao folikul i pucao istina nešto ranije no kako su moji ciklusi 24-26 dana to je i za očekivati (tako kažu).
    Inače što se tiče PMS nemam ga otkad sam izašla iz puberteta isto tako nema niti spottinga.

  6. #56
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo cure mene opet!

    Jučer sam bila kod endokrinologa i eto kaže da imam hiperprolaktinemiju i moram napraviti brdo pretraga ( sve ono što sam već pročitala na Rodi). Istina je da je moj prl povišen jako ali valjda i to može biti ok. I najvjerojatnije zbog njega ne mogu imati bebača. Baš sam tužna što je to tako, ali i sretna što sam to otkrila. Je li netko zna koliko obično traje ta terapija ( znam da je to individualno ali barem okvirno).

  7. #57
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Pale, meni je trebalo pola godine da skinem prolaktin na normalu, ali ja sam tu iznimka. Cure su obicno imale normalan nalaz vec nakon prve ture Bromergona.

    Tebi ce pretpostavljam doktor preporuciti Dostinex - on je mnogo skuplji, ali i jaci lijek, s nesto manje propratnih pojava.

    Drzim fige da sto prije ugledas +!

  8. #58
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Wewa hvala na odgovoru,
    iskreno se nadam da će prl skinuti čim prije, koliko sam shvatila doc onda ću preći na klomifene ili nešto tako za poticanje ovulacije? Neznam ti ja ništa o tome do sada nisam imala nikakvih problema. Koliko sam čula cure na klomifemima često zanesu blizance, ispravite me ako sam u krivu. A ti lijekovi koliko je to skupo.


  9. #59
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Pale, moguce da ti nakon regulisanja prolaktina nece trebati nikakva stimulacija

    a klomifen nije jako skup, samo s njim treba biti oprezan, ali to ce ti svakako doktor preporuciti i objasniti. sad se koncentrisi na regulisanje prolaktina, ocekuj da ces vjerovatno raditi hormone stitne zlijezde i CT ili MR hipofize, a ostalo jedno po jedno, mislim u vezi zaceca

    Puno srece!

  10. #60
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Naručila sam se 09.01. kod ginekologa i tražit ću uputnicu za kontrolu hormona. Trebam li tražiti samo za prolaktin ili je ta uputnica za sve spolne hormone?
    Off topic: 09.01. će mi biti 24. dc, može li se na tom pregledu utvrditi eventualna trudnoća bez vađenja bete, samo vaginalnim UZV?

  11. #61
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Uputnica vrijedi za one hormone koji su na njoj navedeni.
    Ja sam od endokrinologa dobila upute da provjerim slijedece hormone:
    -7 DC: prolaktin, FSH, LH, E2
    -21 DC: progesteron

    Da li mi netko zna zasto bas 7 DC, (zaboravila sam ga pitati) jer sam najcesce nailazila na podatak da se hormoni vade 3-5 DC?
    I da li to mora biti bas taj DC ili moze jedan prije ili nakon njega, jer s obzirom na vikende i praznike ne mogu pogoditi bas taj dan?

  12. #62
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Pale, sto se dogadja kod tebe, ima li novih informacija?

  13. #63
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    S iva hvala sto pitas za mene.
    Evo nema nista, vadila hormone 7 dan, moram se naruciti na magnetsku rezonancu, kod ginekologa idem sutra. Jedva cekam kad cu sve to obaviti, i napokon krenuti na bebaca
    Poydrav svima

  14. #64
    Mirkany

    Početno

    Ja sam danas dobila nalaze prolactena i iznosi 526 U/ml.Sta to znaci,i da li je normalno? :?

  15. #65
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Na mom zadnjem nalazu piše da je za žene normalno 40-530 jedinice su mIJ/l

  16. #66
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Koliko sam ja upoznata ( u kratko vrijeme ) sa prl mislim da je to ok. Na mijim nalazima stoje i ref. intervali ( 127 - 637mU/l ).

  17. #67
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Cure upomoć,
    u srijedu sam bila kod gin. i radila mi je uzv jajnika i opet u subotu (14 dc) nalaz je slijedeći:
    uterus u AVF, uedne veličine i morfologije. Endometrij 6 mm trolinijski
    Lijevi jajnik: vel 27 x19 mm, uredne folikulogeneze ( doima se policističan) ?
    Desni jajnik: vel 28 x 16 mm, uredne folikulogeneze ( na desnom jajniku dom. folikul od 15 mm)

    S tim da imam hiperprolaktinemiju.

    E sad, doc. kaže da ovaj f od 15 mm ( 14 dc) treba biti ovulacija za 5-6 dana, a moji ciklusi su 26 - 28 dana. I da bi mi ovaj mjesec ciklus trebao biti 33 dana. Ja ne razumijem mogu li ja uopće ostati trudna sa 5 - 6 puta većim prl od normalnog i može li mi ovulacija stvarno tako kasniti a ja osjetila bol 13 dc i uvijek mi je do sada 14 dana nakon takve boli menstruacija.

    Ja više ništa ne razumim.


  18. #68
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    pale, meni je u 2 ciklusa zaredom bila gotovo identična situacija. Doduše, nisam imala problema s hormonima, ali mi je doktor na 17. dc vidio predovulacijsko stanje (a ciklusi prosječno 26 dana, baš kao tebi), i M sam u oba ta ciklusa dobila najnormalnije oko tog 26. dc. Zaključak - anovulatorni ciklusi (ovulacija se nije ni desila). Što sam kasnije iz savjeta cura skužila da nije ništa čudno. Idući ciklus je sve bilo u redu, čak smo radili inseminaciju. A ciklus nakon toga se desilo malo čudo. :D

  19. #69
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Jučer sam bila kod moje gin i rekla sam joj za iscjedak iz dojke. Prvo me pitala koliko dugo ga imam i dali se pojavljuje u obje dojke i pretpostavila je da je riječ, naravno, o povišenom prolaktinu i dala mi uputnicu za lab. Danas moram nazvati i dogovoriti se kad da dođem. Još mi je preporučila da odem na citološki pregled, tj. da mi tri dana za redom uzimaju bris tog iscjedka i analiziraju ga da bi otklonili druge sumnje. Rekla je da je to jako česta pojava u reproduktivnoj dobi i da se ništa ne brinem i da nastavimo raditi na bebi. Dalje ćemo vidjeti...

  20. #70
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Jelka hvala na odgovoru, ma i mislila sam da neće biti ovulacije ovaj mjesec. Nema veze sredit ću prvo prolaktin a onda u borbu. 8)

    Ivory, držim fige da sve bude ok.


  21. #71
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Evo mene u nedoumici!
    Sada sam zvala lab i rekli su mi da se nemoram naručivati i neka samo dođem, ali nisu mi znali reči koji dan ciklusa i da mi to mora reči moj ginekolog. Ona mi nije ništa napomenula, a sada je nomogu dobiti na telefon. Rekli su mi i da moram biti na tašte :? a negdje u prijašnjim postovima sam pročitala da je dobro nešto pojesti, jer organizam na glad reagira kao na stres i prolaktin se automatski povisuje!!! Help!!!

  22. #72
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    ivory, što ti piše na uputnici, koje hormone ti je dala da provjeriš. Ja sam negdi čitala da je prl bolje vaditi ne natašte, i da triba malo hodati a onda sjesti i malo se opustiti. Prvi put kad sam ga vadila bila sam natašte i nisam hodala i sl. Drugi put sam se pridržavala ovoga i bio je nešto manji.
    Sad ti Bože znaj je li to od toga ili ne. Ako ti i bude povišen poslat će te da ga vadiš opet neće to uzeti kao jedino mjerilo upravo zbog toga.

  23. #73
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Napisala mi je samo prolaktin i galacto...nešto što nemogu dešifrirati. Sada sam je dobila na telefon i rekla mi je da nema veze dan ciklusa i mogu ga vaditi bilo kada, tako da idem odmah sutra, jer sam danas več pojela doručak i popila kavu i uspjela se naživcirati na poslu
    Za koliko su tebi bili gotovi nalazi?

  24. #74
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, vjerojatno ti piše prolaktin i galaktoreja ( iscjedak iz dojke ) to je i meni pisalo prvi put. Prolaktin se može vaditi bilo koji dan ciklusa, nego ga daju vaditi sa drugim hormonima da te ne bockaju više puta. Meni su nalazi bili gotovi slijedeći radni dan - centralni laboratorij u općoj bolnici, što znači sutradan. Ujutro lipo kad se probudiš polako doručkuj ( glad može biti stres za organizam) malo hodaj i kad dođeš tamo probaj malo sjesti i odmoriti. Barem su meni tako savjetovali i bio je manji nego prvi put.

    Sretno i javi se sutra tj. kad budu nalazi.
    Držim ti fige.


  25. #75
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Nalazi su meni u Vinogradskoj bili gotovi za 2 tjedna! Toliko se ceka za sve spolne hormone.

  26. #76
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Evo, ja izvadila krva jutros i nalazi će biti gotovi u ponedjeljak u jutro.
    Sestra se dobrano namučila dok mi je našla venu

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke,

    evo ja sam opet kontrolirala prolaktin i iznosi 228, sto znaci da ce spustio od prosli put i ovo je stvarno super vrijednost. da li je pomogla homeopatija ili pms free tesko je reci, no ja jos uvijek na pritisak imam iscjedak iz obje dojke prozirna tekucina i grudi i ovaj mjesec ludacki bole.
    doc. mi je rekao da prestanem stiskati grudi i gledati da li imam iscjedak, ako primjetim da curi bez diranja onda cemo na ultrazvuk dojki. uzasno me je strah od cega je iscjedak ak nije od povisenog prolaktina, da li je moguce da se od provjeravanja dojki isprovociraju mlijecne zlijezde i da krene iscjedak????
    znam da sam se raspisala ali uzasno se osjecam, pa moram s nekim to podjeliti.mi tek nekoliko mjeseci radimo na bebi i imam potvrdene ovulacije, evo i hormoni su u redu,ultrazvuk uredu, samo zadnjih god. dana smede krvaruckanje u drugoj fazi ciklusa uz uredan ciklus i doc. me sada salje na druge pretrage s tim da mi jos nije rekao koje sve, za pocetak brisevi na sve i svasta i kaze da nemamo vise sta cekati jer imam previse godine za cekanje(e cure pa tek mi je 28), i ja sam doista mislila da se bebice ne prave za nekoliko mjeseci.kad sam na uputnici za briseve vidjela dijagnozu neplodnost srusio se sav moj svijet.jadna sam.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    hm?otkud taj smajlic na broju mojih godina? godina je 28

  29. #79
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mirnic, nemoj se uzrujavati prije vremena! Meni je 3 8) i tek prije par mjeseci smo počeli raditi na bebici i jako mi je drago da sam već sada na početku, i to zahvaljujući ovom portalu, uočila promjene na svom tijelu i počela rješavati to na vrijeme. Ako ti je PRL dobar, uzmi uputnicu za citologa i napravi citološklu analizu iscjedka. To je meni sljedeći korak i to mi je moja gin. preporučila. Možda su stvarno u pitanju malo aktivnije mliječne žlijezde.
    Radi i dalje na bebici i ne posustaj

  30. #80
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj mirnic prvotno napisa
    hm?otkud taj smajlic na broju mojih godina? godina je 28
    Ha, ha ja mislila da si to namjerno, pa ga i ja stavila (31)!

  31. #81
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj mirnic prvotno napisa
    hm?otkud taj smajlic na broju mojih godina? godina je 28
    Pojavi se kad napises 8), a ti si to napisala ;)

  32. #82
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj mirnic prvotno napisa
    kad sam na uputnici za briseve vidjela dijagnozu neplodnost srusio se sav moj svijet.jadna sam.
    mirnic sjećam se kad je meni prvi puta napisana ta dijagnoza bila sam u depri, no danas na to gledam drugacije. Kao prvo da mi je ranije stavljena dijagnoza možda bih prije počela sa pretragama i prije bih se o svemu više interesirala i možda bih već zibala; kao drugo platila bih manje participacije.

    Mali izvještaj što se tiče mog porlaktina. Danas sam podigla nalaz i opet u granicama normale

  33. #83
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Eto i mojih nalaza PRL:
    42.32 ng/mL, a za "range" mi je naveden 1.39 - 24.20 ng/mL
    Znaći isto mi je povišen i prikljućujem se klubu :/
    Danas popodne su mi gotovi nalazi pape, pa ću joj odnjeti i ovaj nalaz, pa ćemo vidjeti šta dalje...

  34. #84
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, baš mi je žao da si ušla u klub prl- ašica, ma mislila sam da nećeš.
    Nemoj se brinuti, koliko sam ja saznala kad je prl povišen duplo napraviš pretrage ostalih hormona i ako je sve ok. dobiješ tabletice i brzo se spusti u normalu. Držim fige da tako bude i s tobom.


  35. #85
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, baš mi je žao da si ušla u klub prl- ašica, ma mislila sam da nećeš.
    Nemoj se brinuti, koliko sam ja saznala kad je prl povišen duplo napraviš pretrage ostalih hormona i ako je sve ok. dobiješ tabletice i brzo se spusti u normalu. Držim fige da tako bude i s tobom.


  36. #86
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, baš mi je žao da si ušla u klub prl- ašica, ma mislila sam da nećeš.
    Nemoj se brinuti, koliko sam ja saznala kad je prl povišen duplo napraviš pretrage ostalih hormona i ako je sve ok. dobiješ tabletice i brzo se spusti u normalu. Držim fige da tako bude i s tobom.


  37. #87
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Sorry curke nešto mi je zaštekalo

  38. #88
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Pale, hvala na podršci i dobrodošlici :D
    Sada sam zvala moju gin. da je pitam kad da dođem s nalazom i da vidim kakav mi je papa nalaz i napokon jedna super vijest koja mi je uljepšala dan: papa je besprijekoran i moram ga ponoviti za godinu dana :D
    To mi se nije dogodilo zadnjih 10 godina, jer stalno vućem neke upale...
    Baš sam sretna!!!

  39. #89
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Poslije jučerašnjeg konzultiranja sa mojom gin. stvari stoje ovako: visina mog PRL nije zabrinjavajuća i kroz dva tjedna moram ponoviti pretragu. Nakon toga mi je savjetovala (jako je temeljita u svemu) da napravim citološku analizu iscjedka i sa tim nalazima da odem u Vinogradsku na endokrinologiju. Ona će mi dati uputnicu i tamo ću ostati jedan cijeli dan i noć, jer oni rade opsežne pretrage za koje je potrebno i mirovanje :?
    Ona misli da moje tjelo reagira i na tako male vrijednosti PRL u krvi i zbog toga se pojavljuje iscjedak, ali bi svejedno htjela otkloniti bilo kakvu drugu sumnju. Pitala sam je i za ovulaciju kod povišenog PRL i rekla je da čim su ciklusi uredni i ovulacija je izvjesna i da samo nastavimo raditi na bebici :D
    Ipak nije sve tako crno kako izgleda!!!

  40. #90

    Početno

    Drago mi je da je ova tema otvorena na forumu.

    Ja sam tri godine liječila kod ginekologa poviseni PRL, slao me je na RTG hipofize (hipofiza stvar prolaktin). Liječenje je bilo totalno krivo.
    Sreća moja što sam otišla na endokrinoligiju u Vinogradsku kod super doktora koji mi je napravio razne pretrage (između ostalog i MR hipofize), vadili si mu krva cijeli dan i noć i mjerili razinu prolaktina u krvi. PRL je bio povišeni, ali moj doktor nije dao da pijem Bromergon (od kojeg sam imala strašne glavobolje). Objasnio mi je da stresan život može uzrokovati povišeni PRl i utješio me je da i s visokim PRL mogu ostati trudna. Sada svakih četiri mjeseca radim kompletne pretrage (MR hipofize i pretrage krvi cijeli dan) i uspijela sam nekako dovesti razinu PRl na normalu.
    Sada pokušavam ostati i trudna i nadam se da će mi to vrlo skoro i uspjeti.

  41. #91
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Natalijica hvala na ovoj informaciji! Ja sutra idem ponoviti pretragu i onda se moram odlučiti za Vinogradsku. Javljam kad dobijem nalaze!
    Pusa svim prolaktinašicama

  42. #92
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ne mogu a da se ne uključim u diskusiju vezanu za prl. 8)
    Npr, meni je prl povišen 6-7 puta od gornje granice i uslijed toga imam mikroadenom na hipofizi. Malo sam razgovarala sa doktorima dok sam obavljala pretrage i svaki mi je rekao da ukoliko je prl 2-3 puta veći od gornje granice postoji mogučnost da je tu i mikroadenom i zbog toga takve žene odmah šalju na MR hipofize. Svaki mi je dr. rekao da prl treba normalizirati kada žena želi zatrudniti, a možda čak nakon toga i na klomifene, što znači da prl utječe na ovulaciju. Ovulacija mi treba za bebu, pa ako je on koči, ja ću piti što god bude trebalo da dođem do bebice.
    Ja jedva čekam da dobijem terapiju i riješim se toga i da dođe
    Natalijica, kako si dovela prl u normalu bez Bromergona?
    Kako je rekla Ivory svim prolaktinašicama

  43. #93
    Chiarra

    Početno

    Evo jos jedne u klub. Meni je prosle godine otkriven mikroadenom na hipofizi i od tada sam na terapiji Bromergonom 3 puta na dan po jedna tabletica. 30.11. sam vadila prolaktin i nalaz je bio 0,75 (normala je 3,30-24,06). Sad mi je smanjena terapija na 2 tablete i ponovo u veljaci kontrola prolaktina. Zanima me kako cesto idete na MR hipofize...ja namjeravam nakon godinu dana ponovit i moram priznat da se uzasno uzasno bojim da mi to ne raste. I htjela bi vas pitat jel dobijete uputnicu za MR ili sami to financirate? Ja sam sama platila al ako je moguce preko uputnice prijavila bi se par mjeseci ranije pa cekala. S

  44. #94
    Chiarra

    Početno

    Evo jos jedne u klub. Meni je prosle godine otkriven mikroadenom na hipofizi i od tada sam na terapiji Bromergonom 3 puta na dan po jedna tabletica. 30.11. sam vadila prolaktin i nalaz je bio 0,75 (normala je 3,30-24,06). Sad mi je smanjena terapija na 2 tablete i ponovo u veljaci kontrola prolaktina. Zanima me kako cesto idete na MR hipofize...ja namjeravam nakon godinu dana ponovit i moram priznat da se uzasno uzasno bojim da mi to ne raste. I htjela bi vas pitat jel dobijete uputnicu za MR ili sami to financirate? Ja sam sama platila al ako je moguce preko uputnice prijavila bi se par mjeseci ranije pa cekala.

  45. #95
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Chiarra, neću ti reći dobrodošla jer ne želim nikome visoki prl, ali mi je drago kad se jave cure sa istim problemima, makar mi je lakše 8) .
    Ja sam sada prvi put išla na MR jer sam tek sada otkrila visoki prl. Sve sam sama financirala , jer se preko uputnice dugo čeka. Tebi bi možda bilo ok. upisati se ranije preko uputnice kad znaš otprilike kad bi trebala ići. Ne znam odakle si ali meni su doktori preporučili da idem privatno i to baš u određenu kliniku, koja je u St jer oni imaju dosta iskustva sa MR. Kažu da je za MR hipofize važno da se zna dobro očitati nalaz jer su ti mikroadenomi jako mali ( koji zaključak ) pa netko tko nema iskustva može nešto propustiti. Uglavnom ja sam to obavila i ne žalim ni jednog novčića ( a dala sam ih puno :shock: ) .
    Chiarra imaš li ti kakvih nuspojava Bromergona, ja se toga baš bojim kad čujem cure što govore


  46. #96
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Drage moje cure, prosli tjedan sam isla po nalaze hormona, i prolaktin mi je u normali! I to po prvi puta od kad ga kontroliram!!!
    :D Neizmjerno sam sretna zbog toga, a i za vas je ovo dobra vijest, jer sam ga dovela u normalu bez ikakvih ljekova. Bio mi je povisen 2 puta vise od normale.
    A kako? Jednostavno sam odlucila ne nervirati se za svaku glupost (lako je to reci, ali...), ne bedirati se zbog toga sto nisam zatrudnila tada kad sam to sebi zacrtala (ja mislila trebat ce nam 3 mjeseca najvise), kad mi se spava legnem u krevet (bez obzira na to sto jos nije vrijeme za spavanje) i sl.
    Puna sam optimizma i znam da ce bebica doci kad bude vrijeme,a za sada uzivam u svakom trenutku sa svojim dragim, a kad dodje bebica ionako vise necemo imati puno vremene za sebe kao sada, pa treba iskoristiti...
    Zelim svima vama da prl dodje u normalu!

  47. #97
    Chiarra

    Početno

    Nisam imala bas neke strasne nuspojave...skoro uopce osim malo u glavi cudan osjecaj koji bi usporedila sa onim kad sam pocela (davnih dana) pit kontracepcijske tablete. Al mene je inace prije uzasno bolila glava, cak toliko da sam povracala od boli i to mi se od kada uzimam Bromergon (8 mjeseci) hvala Bogu nije ponovilo. Sad me jedino ako sam jako jako umorna boli tako malo jace glava al ako odrijemam 10 min sve mi prode. Tako da mogu reci da od kad sam na tabletama osjecam se puno bolje...a nadam se da ce i tebi bit tako. Samo nemoj razmisljat o nuspojavama i ocekivat ih kad pocnes sa tabletama.
    A sta se tice MR, i ja sam ju radila privatno u Zg i nije mi kad je zdravlje u pitanju zao ni kune al sam svejedno pitala za mogucnost sa uputnicom jer nije bas mala cifra pa ako se moze izbjec zasto ne. A nisam bas bila zadovoljna sa osobljem u toj poliklinici gdje sam radila magnetsku...naime ponasali su se vrlo hladno i bahato a mislim da ne moram spominjati u kakvom stanju covijek dode tamo narocito kad ni ne zna sta ga ceka. Nisam ocekivala sad da se bacaju pred mene al malo ljudskosti su mogli pokazati. Ako neko ima za preporucit neku polikliniku molila bi (moze i na pp da ne radimo reklamu)jer nisam se do sad kretala u tim vodama pa ne znam gdje je koja i koje su ok.

  48. #98
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Baš mi je drago s_iva :D
    Sigurna sam da samokontrola i rješavanje stresa igra veliku ulogu!

  49. #99

    Početno

    Ja idem na MR svaka četiri mjeseca. Moj doktor endokrinolog me zaprimi u dnevnu bolnicu na vađenje krvi, a uputnicu za MR bi daje doktorica opće prakse. Na uputnici za MR je potreban potpis nadležnog endokrinologa i sestre me automatski naručuju svaka četiri mjeseca.
    Zadnji nalaz MR (18. siječnja 2006) pokaza je da je asimetrična hipofiza, mali pomak infunbiduluma lijevo (u prijevodu to znači da imam neko zadebljanje na lijevoj strani), ali bez znakova tumorskog procesa.
    No nalaz prolaktina je bio 51.5 što je dosta visoko. Doktor mi je ponovo kazao kako mi ne želi davati Bromergon, a visinu PRL objašnjava stresnim načinom života.Sljedeći pregled je za četiri mjeseca.
    U tome se slažem s Ivory koja kaže kako je važna samokontrola i rješavanje stresa. Sljedeći pregled je za četiri mjeseca.
    Mišljenje moje doktorice opće prakse je da ne uzimam Bromergon pogotovo zato što namjeravam ostati trudna, a isto tako mi je preporučio i endokrinolog.
    Vidim da Vas zanimaju iskustva s Bromergonom. Moj ginekolog mi je propisao jednu tabletu dnevno. Kad sam popila Bromergon imala sam užasne glavobolje (inače me ne boli glava), poslije mi je smanjio na pola tabletice baš radi tih bolova. Curama koje piju Bromergon preporučila bih iz vlastitog iskustva da ga popiju prije spavanja tako da prespavaju eventualnu glavobolju.
    Ivory, ja sam jako zadovoljna tretmanom u Vinogradskoj i svakako nam javi kako je prošao tvoj pregled. Nemoj se ničega bojati, samo hrabro! 8)

  50. #100
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Moj problem je drugačiji. Imam dijete od 2,5 g , dojila samo 3,5 mj kada sam ostala bez mlijeka- pretpostavljam stres, preseljenje itd. - jedino mi je nakon toga ostalo da svani put kada stisnem bradavice uzađe malo "mlijeka". Dr me poslala na testove hormona uz to i prolaktin i svi nalazi uredni, da ne mogu biti bolji. Dala mi je neke tablete- sada se ne mogu sjetiti koje- popila sam cijelu kutiju i nikakvi rezultati još uvijek ista prića. Ima li tko ovakvo iskustvo i što učiniti, moja dr kaže da neka ostane kako je.

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •