Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 377

Tema: Prolaktin

  1. #101
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Bok cure,
    Ima li koja cura koja je imala povišeni prolaktin- mikroadenom i ostala trudna?
    Eto brinem se, želim se čim prije riješiti toga i ako ima netko tko je sve to prošao i da je dobro završilo, baš sam nekako tužna, bojim se da to neće ići tek tako lako. Ima li neka cura koja je za vrijeme terapije Bromergonom ostala trudna?
    Nekako bi bila sretnija kad bi znala da je netko uspio, ovako mi ostaju samo priče to se da srediti.
    Oprostite na negativi, ali eto danas sam baš loše.


  2. #102

    Početno

    Draga Pale,
    imam za tebe jednu optimističnu priču. Moja šogorica nije imala godinu i pol menzes i tek tada je išla doktoru. Našli su joj da ima povišen prolaktin i tumor na hipofizi. Kad je "prohodala" s mojim bratom odmah mu je rekla da su joj prognoze takve da nikada neće moći imati djece. Već se i spremala na operaciju tumora. Naravno da je pila Bromergon i to veliku dozu. I onda jednog dana menga nije došla. Već je mislila neki novi problem s tumorom. A kad tamo . Sreći nikad kraja. Njezin ginić nije mogao vjerovat! Mada je uslijedila dilema da li nastaviti piti lijek ili ne. Jedan je rekao da, dva ne a jedan pola doze. Ona se odlučila da neće piti. Rodila je zdravog dečka dan prije izračunotog termina. Nije pila tablete godinu dana nakon poroda jer je dojila. Nakon toga je išla na magnetsku rezonancu i tumora više nije bilo! Rekli su joj da je moguće da se u trudnoći organizam izbori za sebe. Nakon tri godine je rodila curicu. S njom je malo bilo problema pred kraj trudnoće pa je rodila mjesec dana ranije na carski ali je s malom sve ok. Sad je prvašica. I dalje ima povišen prolaktin ali tek iznad gornje granice.
    Sretno i poznata fraza: Nada umire zadnja

  3. #103
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Gita,
    Samo mi nije jasno zašto su joj rekli da nikad neće imati djece, pa prl samo treba dovesti u normalu, nije lako ali je moguće. Nemoj me plašiti :?

    svim prolaktinašicama

  4. #104
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam se upravo vratila sa vađenja krvi. Nalazi u utorak. Držite fige!

  5. #105
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, i držim fige!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #106
    Chiarra

    Početno

    U razgovoru sa mojom endokrinologicom kad mi je dijagnosticiran mikroadenom izmedu ostalog dotakli smo i temu trudnoce. Rekla je da je uz odgovarajucu terapiju moguce zatrudnit, a da se jedino jos vode polemike oko toga dal pit Bromergon za vrijeme trudnoce ili ne. Vjeruj mi, bit ce sve kako treba samo razmisljaj pozitivno. Ja sam cak uz ovu terapiju otisla po homeopatske lijekove.

  7. #107

    Početno

    Pale,
    zbog tumora na hipofizi. Jer je totalno onemogućavao ovulaciju. Zato je trebala ići na operciju ali je ipak Bromergon doveo sve u red. Ona nije uopće imala ni ovulaciju ni menstruaciju ( nikakvu ) godinu i pol dana.
    Mislim da je njen slučaj malo ekstreman. Ono što sam tebi htjela reći da ni kad nešto koma izgleda nije ne rješivo.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Drage moje i ja se prikljucujem klubu prlasica, na zalost. Moj prvi nalaz prl je bio OK, drugi je bio 609 a gornja granica je 530, a treci je iznosio 739 a gornja granica je 395. Uputili su me da radim MR hipofize sto sam i ucinila. Vec godinama se borim sa PCO a par dan prije magnetne mi je internista otkrio i da imam atrijski septalni defekt tj.urodjenu srcanu manu tako da mi se sav svijet srusio. Mozete misliti kako mi je bilo dok sam cekala nalaz MR a jos usto osoblje privatne klinike gdje sam to radila je bilo, ne hladno nego, ledeno kao frizer. Dobila sam nalaz i samo sam htjela cuti i vasa dragocjena misljenja jer znam da dosta toga znate i vjerujem vam a nekako ne zelim odustati od druge trudnoce usprkos svemu sto su mi otkrili. Nalaz kaze sljedece:" Mozdana komora urednog polozaja,forme i sirine.Kod MR hipofize se vidi da je ista urednog polozaja,granicne velicine,biokoneksna te se propagira u supraselarnu cisternu. Neuorhipofiza se diferencira.Nakon aplikacije kontrastnog sredstva homogeno se opacificira istim. Infundibulum je neznatno pomjeren u desno.Hijazma optikusu urednog polozaja i sirine. Zakljucak-nalaz MRI mozga je u granicama normale.Nalaza MR hipofize ukazuje na hipofizu granicne velicine u kojoj se sa sigurnoscu ne diferencira mikroadenom :? .Konrolni MR hipofize za 6 mjeseci a po potrebi ranije". Znam da nismo lijecnici ali sam vam napisala sve nadajuci se da je mozda jedna od nas imala lijecnika koji je bio voljan da joj objasni nalaz i da mozda znate vise od mene jer ja zaista znam jako malo o svemu ovome. Svima vam zelim puno srece i ostvarenje zelja cim prije.

  9. #109
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Melice, meni se čini da je nalaz potpuno uredan i zadovoljavajuć, ali pričekaj da ti se javi netko medicinske struke i objasni ti ga.
    Sretno

  10. #110
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Melice,
    ja ti mogu odgovoriti samo iz svog kratkog iskustva sa prl da je ok ako ti nije "definiran" mikroadenom. Ja imam mikroadenom ali je skroz mali ( ako sam dobro skužila doc. manji od 5 mm ) i lijeći se terapijom tabletama. Negdje možeš pročitati koliki je moj prl, tvoj je mala beba za moj. Mislim da ne bi trebalo biti s tim većih problema kod tebe. Držim fige da je tako. I ne mogu virovati da cure odu u privatnu polikliniku, plate velike novce i da im se ne objasni nalaz.
    Možda se javi netko sa više medicinskog znanja, moje je samo iz osobnog iskustva, ja moram znati što mi se događa.
    Držim fige da sve bude ok.


  11. #111
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Stigo nalaz! Manji je nego prošli put (prvi put je bio 42.32 ng/mL, a sada je 33.77 ng/mL), ali još uvijek iznad granice (24.20 ng/mL).
    Nemam pojma što bih sada :?
    Dal' da idem u Vinogradsku ili ne?! Uh...........

  12. #112
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, super što je ovaj put nalaz bolji. Najbolje da se savjetuješ sa svojom doc. što i kako dalje. Držim fige da sve bude ok.
    Ja još čekam svoj red kod endokrinologa na kontrolu. Nadam se da ću uspiti ovaj tjedan pa da makar počnem sa tabletama kad već tako mora biti. Ja sam otkad sam saznala da imam mikroadenom baš razočarana i tužna, sve se nekako bojim da ću se još dugo boriti da bi došla do .

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Jao, Pale, nemoj biti tužna.
    Moja prijateljica ima također mikroadenom i već je drugi put trudna.
    Čim bi počela piti bromergon-zatrudnila bi.
    Bitno je samo držati prolaktin pod kontrolom.

    Sretno!!!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Prvo zelim da vam se zahvalim na odgovorima i razumijevanju. Cak ste me i ohrabrile pa sa otisla u kliniku i zahtijevala objasnjenje nalaza i posteno sam ih isprasila, ma bas sam bila ljuta. Kao sto rece Pale, moram znati sta se sa mnom desava. Bile ste u pravu, nista nisu nasli, a kontrola je predlozena jer cujte to je odlican nacin za zaradjivanje. Ma uzas jedan.
    Pale, nemoj se brinuti, uzimaj terapiju pokusavaj prolaktin drzati pod kontrolom, budi optimista i bit ce sve OK. Pa evo i ja sam imala PCO i imam ga jos uvijek a rodila sam curica sasvim normalno bez ikakvih problema. Sve je moguce.Saljem ti jednu pusu hrabrilicu.

  15. #115
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Cure, puno hvala na podršci
    Valjda se ja još nisam pomirila s tim da imam problem, jer jedan dan pričam kad ja budem imala bebu...
    a već drugi dan sam u komi jer bebu neču moći imati.
    Možda je to normalno, možda mi treba vremena da to prihvatim, da imam problem, a tako sam se bojala da ću jednom imati problema ( ja i mm smo skupa već 11 godina i nikad nam se nije dogodilo) i sad kad je to tako grozno mi je.
    Eto utješe me takve pozitivne priče, Val hvala
    Melice, tako triba , pa ne mogu nam za ništa uzeti toliki novac, drži se 8)


  16. #116
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    pale
    Ja sam poslije prvog nalaza sebi odredila neke prioritete u životu, a na prvom mjestu sam ja i moje zdravlje i sada se pokušavam što manje živcirati na poslu (iako to nije uvjek moguće), napraviti odmak od ljudi koji mi ne pašu i što manje se zadržavati u njihovoj blizini, priuštiti si svakodnevno neko malo zadovoljstvo (čokolada, kava s prijateljicama, šetnja, igranje s malom nečakinjom) i ne primati sve srcu nego filtrirati i propuštati kroz jedno uho unutra, a kroz drugo van. Kupila sam i makrobiotičku kuharicu, pa ću pomalo početi uvoditi i nove prehrambene navike u moj život, a počela sam i češće kuhati, jer me jako opušta!
    Deprimira me to što stalno hodam po začaranom krugu: riješim sve upale i beštija pojavi se problem sa PRL, kad riješim PRL ostaju mi dva mioma , ako i zatrudnim vjerojatno ću morati čuvati trudnoću...

  17. #117
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, i ja sam sebi odredila neke prioritete otkad imam prl povišen. Ali eto takve sam prirode da čim zaškripi ja pucam po šavovima. Valjda i imam toliki prl. Inaće ja idem na laganu dijetu, ništa strašno par kg, želim izgledati mrak , posvetit se MM i uživati u životu. A posao, nemam riječi i dalje se nerviram za svaku sitnicu a tako se trudim.
    Nema veze bit će bolje.


  18. #118
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Eto cure samo da se javim, danas sam bila kod endokrinologa sa svim nalazima koje sam skupila.
    Stanje je ovako, doc. kaže da ne zna što bi samnom :shock:
    Imam mikroadenom i jako visoki prolaktin. Možda bi mi dal tablete a sa druge strane bi htjela da idem u Zg u Vinogradsku, centar za hipofizu da mi uklone mikroadenom. Bila sam uvjerena da idem kod nje po dozu Bromergona. U ponedjeljak će ona nazvati u Zg da vidi s njima da li da dođem kod njih ili će mi ona prepisati Bromergon. Baš sam tužna, tako sam mislila da će par tabletica riješiti moj problem. Još je tražila da MM napravi spermiogram, a ovaj lud ko kupus, što e ona luda, samo te gnjavi da ideš dalje, umjesto da napravi nešto ( ovo je sve bilo zbog spermiograma, kao meni je lako).

    I tako ja nastavljam dalje u borbu za


  19. #119
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Cure drž te se!!! Pale, glavu gore i da se taj ludi prolaktin spusti i mala mrvica što prije dođe!


    Ja u ponedjeljak idem vaditi prolaktin i ostale hormone. Na faksu mi bio lagano povišen prolaktin, a od tad nisam provjeravala jer sam, dok nisam naletjela negdje ovdje na forumu na informaciju da se on može vaditi u bilo koji dan ciklusa, vjerovala da je taj rezultat bio pogrešan jer mi je tako bila objasnila moja gin. onda... I jedno pitanje : je li ga se vadi na tašte (kao kad se inače vadi krv) ili je bolje nešto pojesti prije?

  20. #120
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Indi, ja sam prvi puta vadila na tašte, jer su mi tako rekli u labaratoriju, ali drugi puta sam pojela jogurt, jer sam pročitla na forumu da je ipak dobro nešto lagano pojesti. Na drugim pretragama je bio manji, ali sam bila i puno opuštenija. Sad ga ti znaj...
    Pale, svi preporučuju Vinogradsku, jer su tamo najbolji stručnjaci baš za endokrinologiju. Jesi li pitala može li mikroadenom sam od sebe nestati? Ako nemože, čemu riskirati? Sredi to čim prije i kreni po bebicu!
    Ja isto moram MM-a poslati da napravi spermiogram, jer ako postoji i najmanja mogućnost da nešto nije u redu želim to što prije znati i pokušati promijeniti. Jučer smo razgovarali o tome, ali njemu je još prerano jer smo tek 4 ciklusa u akciji... Imam osječaj da bi njega puno više pogodilo da su njegovi nalazi loši, nego da je stvar u meni... Mi se lakše nosimo sa takvim problemima i puno smo jače i izdržljivije psihički.
    Drži se pale

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Prilikom prošlog gin. pregleda doc. mi je rekao da imam problema sa prolaktinom (pregledao mi je dojke) i rekao da pijem Bromengol dok ne ostanem trudna. Do sada sam imala relativno redovite sikluse (28-30) dana, no međutim prošli ciklus menstruacija mi je kasnila 11 dana!!! Ne znam da li je to razlog, mislim da je jer prije mi se to nije dešavalo. Ne znam da li koja od vas ima takvih problema sa Bromengolom.
    P.S. Još uvijek imam lagani iscjedak na dojkama.

  22. #122
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Zar ti je dao da piješ tablete prije nego si napravila ikakve hormonalne pretrage :shock: ? Ja npr. imam malo povišen PRL, ali imam iscjedak iz dojke. Moja doc ne želi ni čuti da počnem sa tabletama i prvo mi preporuča kompletne pretrage na endokrinologiji, ali njen stav je da nije zabrinjavajuće i da se može riješiti samo od sebe.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Da budem iskrena do sada nisam znala da postoje komplikacije sa prolaktinom . Lagani iscjedak iz dojke sam smatrala normalnim. Moj gin. je rekao da trebm napraviti hormonski status ali još uvijek mi nije dao uputnicu, a Bromengol mi je propisao gin. u jednoj priv. klinici u Zagrebu. Do sada sam imala potpuno povjerenje u njih pa se nisam zabrinjavala u vezi sa prolaktinom. Odmah zovem svog gin. neka mi da uputnicu!!!
    Hvala!

  24. #124
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo cure samo da vas pozdravim, i Ivana obavezno provjeri prolaktin, ne mogu vjerovati da ti je doc. dao Bromergon zato sto imas iscjedak iz dojke a nije ti provjerio prl.
    Eto ja sam narucena u Vinogradsku na pretrage pa oni odluciti sto dalje.
    Uz sve to sam i gripozna i jedva cekam da se sve ovo zavrsi.



  25. #125
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    pale, drži se bit će sve OK!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    grrrr.
    Ne mogu vjerovati što mi je doc. rekao!
    Nazovem ga, objasnim situaciju; nakon vizualnog i palpiratornog pregleda dojki doc u Zagrebu mi propiše da pijem Bromergon do trudnoće. Pijem ga redovito onako kako mi je rečeno...i šta - menstruacija mi bez razloga kasni 10 dana :shock: , a doc. mi kaže "ja vam sada tu ne mogu ništa više reći (razgovaramo telefonom), a ništa nastavite piti tablete, nakon sljedeće menstruacije ćemo napraviti hormonske nalaze, pa ćemo vidjeti što dalje".
    Moram priznati da me šokirao ovakav odgovor. Nisam se tome nadala niti to očekivala jer sam u panici i strahu s obzirom da ste vi sve začuđene kako uopće pije Bromergon bez nalaza prolaktina.
    Svaki ciklus neki novi šok, nekako se riješim bakterija i evo ga sada opet nešto novo.

  27. #127
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Draga Ivana,
    lipo ti promini doktora ili odi ravno kod njega i reci što imaš za reći.
    Kad sam ja prvi put došla kod svoga doc. ja sam već sve znalaono što mi je ona pričala i postavljala sam joj stalno pitanja, ono št o me je zanimalo ( sve naučila na RODI ). Ako vidiš da ti nije ok. samo ti promini doc.


  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Ma ne mogu vjerovati da sam opet na početku. Više ne znam ni sama broj doktora kod kojih sam bila i koliko sam ih promjenila. Ne znam da li sam ja sitničava i jako nestrpljiva što se tiče zdravlja/boljesti i svega ili zbilja nešto ne štima s tim doktorima.
    Nikako da dođem do nekog tko je zbilja zainteresinran za to da ti pomogne. U početku su svi oni zainteresirani, napravit će i ovo i ono, a onda s vremenom postanu totalno nezainteresirani.
    Znam da nam je percepcija različita i da ja to sve proživljavam jako emotivno, kao pacijent, dok on kao liječnik to doživljava kao svoj posao, što je točno.
    Međutim ne želim da se netko igra s mojim zdravljem. Platim i ne pitam za cijenu, ali zato želim da se posao obavi do kraja i vrhunski.

  29. #129
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    A da se javis prof. Koršiću na Rebro? Čovjek slovi kao vrhunski strucnjak za sve probleme sa hipofizom. Poslat ce te na profil prolaktina, MR hipofize i jos neke pretrage. Mnogi su rizici vezani uz visok prl, poput osteoportoze i sl. Nije samo stvar ometanja ovulacije...

  30. #130
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Lucija ivanka je u 19.tjednu trudnoće, hvala Bogu :D

  31. #131
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Sori, nije me dugo bilo na forumu. No, informacija moze koristiti bilo kome tko ima taj problem.

  32. #132
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Evo da podignem malo i ovaj topic, jer znam da ima puno cura s povišenim prolaktinom.
    Ja sam svoj svela u granične vrijednosti koristeči Vitex u obliku kapsula PMS Free i preporučam ga :D
    Sada mi je ispod gornje granice od 24.20 ng/mL:
    siječanj: 42.32 ng/mL
    veljača: 33.77 ng/mL
    svibanj: 23,90 ng/mL
    Nastavljam piti Vitex, a nalaz ću ponoviti za mjesec-dva!
    Pusa svima!

  33. #133
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    ivory zakon!!! Kao što sam i ja pisala na Odbrojavanj, i ja ga pijem i meni je je nestao spotting (uzrokovan povišenim prolaktinom) i pms simpotomi u vidu bolnih noga, leđa itd. koji bi me se javili zadnjih mjeseci i do 9 dana prije M.

    Tako :D za VITEX!!!

  34. #134
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ajme cure blago vam se što ga možete piti. Meni dr. neda kaže da je prl previše velik i da prvo moram bromergon a ne smiju se skupa piti
    Jedva čekam da moj prl bude kao Ivory. Moj se ne spušta ispod 60ng/ml, gornja granica isto oko 20

  35. #135
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    halo cure,
    i ja imam isti problem- iscjedak poput mlijeka, a moj mi je ginekolog u telefonskom razgovoru rekao da se javim liječnici opće prakse, da je to njeno područje.
    Po vašim iskustvima nisam zaključila da je tako???!!!
    tko je vas uputio na pretrage? :?

  36. #136
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam svaki put dobila uputnicu za laboratorij od moje ginekologice. Mislim da može i od dr opće prakse, ali kako je to povezano s planiranjem obitelji i začećem logično mi je da se dobiva od ginekologa.

  37. #137

    Početno

    Bok cure ,svima lijep pozdrav.Vidim da vas je dosta s tim spotingom,pa da vam se pridružim.Meni se od zadnjeg pobačaja javlja čudno krvaruckanje više smeđe boje po 3,4 dana prije M,a iz dojki isto imam iscjedak kao kolostrum.Ja sam tražila uputnicu dr. opće prakse jer je kod ginića uvijek gužva u petak dobivam rezultate pa vam se javim,inače danas sam popila 1. kapsulu pms free,pa ćemo vidjeti dalje.Puno i pozdrava svima .

  38. #138
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Evo moje priče da vam dam malo nade:
    Pila sam Bromergon 3 god., nisam mogla regulirati ciklus bez njega. Prl mi je išao nebu pod oblake, a tumoru ni traga. Doktori nisu mogli dokučiti zašto pa su onda pripisali stresu. Kad sam se odlučila na trudnoću rečeno mi je da s mojim prl-om neće moći tek tako. No, ispao je mačiji kašalj. Bromergon sam naučila podnositi (nakon toliko pokušaja odvikavanja) i u roku od 2 mj. od odluke da zatrudnim trudna sam i ostala. Bromergon je za 1-2 mj uspio srediti razinu prl-a, trudili smo se i eto danas imam sina. Bromergon sam odmah nakon što sam ostala trudna prestala piti.
    Cure ako je u prolaktinu jedini problem ne očajavajte, kad ga jednom zauzdate (a lijek za to postoji) sve dalje krene svojim tokom.

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    otok
    Postovi
    15

    Početno

    Bok cure.
    Ako smijem pitati, o kakvom je iscjetku točno riječ, mislim bijelkas, proziran, roskast... :?

  40. #140
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mliječni, prozirni iscjedak. Možda malo baca na žućkasto. Pojavljuje se samo kada stisneš bradavice (barem meni).

  41. #141
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Cure vidim da sve imate iskustva s prl i iscjetkom. Ja sam sad prije tuširanja slučajno stisnula bradavicu i iz nje se pojavila sićušna kapljica mliječne boje, dosta me podsjeća na kolostrum, isto i iz druge (onda sam namjerno stisnula drugu), odmah sam se sjetila, da sam već negdje čitala o tom iscjetku i prolaktinu. Danas mi je 28DC, jutros sam napravila test (Gravignost) i negativan je, do pola ciklusa sam pila pms free, a onda prestala(znam da se mora piti bar 3 mjeseca), ali nikad me sise i bradavice nisu ovako boljele kao ovaj ciklus, od kako je M prestala, pa sve do danas. Čak me grudnjak vrijeđa. Osim toga, lice mi je u čvibama, a i imam osjećaj da ću procuriti svaki čas
    Sutra MM putuje na arbeit , iskoristit ću ova 2 mjeseca da provjerim sve hormone i trošiti pms free, osim ako mi doc ne prepiše neku drugu terapiju.
    Hvala za ovaj topic, puno mi je pomogao

  42. #142
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ajme cure moje, opet ja sa svojim prl. Uglavnom dobila sam nalaze iz Zg na kojima piše da imam lagano povišene vrijednosti prl ( čitaj: duplo od gornje granice), nemam mikroadenom, ne znaju uzrok ( čitaj: idiopatski, stres bi ja rekla). E sad dođem ja cila sritna kod svoje doc opče prakse sa tim nalazom da mi da uputnicu za endokrinologa koja me je slala u Zg da mi prepiše Bromergon kako mi je i rekla ova prof. u Zg. Pročitala ona nalaz i kaže mi eto vidiš ovo nema utjecaja, što se ovog tiće možeš imati bebu. Ma sad mi ništa nije jasno, čitala sam da povišeni prl treba dovesti u normalu ( terapija Bromergonom koja se daje kad žena želi ostati trudna) kako bi žena ostala trudna. Sutra idem kod endokrinologa ali mi ovo svejedno nije jasno do sutra ću izgoriti. Možda se ona samo krivo izrazila, do sada mi je bila super. Samo bi volila vašu potvrdu tko je ovdi lud


  43. #143
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Pale, moja ginekologica tvrdi da sa povišenim PRL možeš ostati trudna i da je imala puno takvih primjera. Znaš da sam i ja imala povišen duplo, ali sad mi je ispod gornje granice. Druga prof. u ZG mi je rekla da mogu zatrudniti, ali da on može prouzročiti spontani i da bi ga bilo dobro još rušiti bromergonom. Onda sam sa zadnjim nalazom opet otišla kod moje i bila je sva oduševljena što sam ga dovela ispod gornje granice samo vitexom i nije željela čuti za nikakvu terapiju. Pa ti sad budi pametan...
    Mislim da ti je najpametnije posjetiti endokrinologa da čuješ i njegovo mišljenje.

  44. #144
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, draga hvala na odgovoru.
    Eto endokrinologica mi je jučer rekla da visoki prl smeta začeću, tj onemogućava ovulaciju i da je upravo prije mene bila žena koja ima 3 djece i visoki prl. Žena kad želi ostati trudna popije kutijicu Bromergona i slijedeći mjesec trudna.

    Eto sada živim u nadi da će i meni brzo pasti prl


  45. #145
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Uh, neznam koliko onda treba biti visok... Ja imam ovulaciju i po bazalnim temperaturama i UZV.

  46. #146
    Chiarra

    Početno

    Pale,
    Ne znam, mozda nisam u toku al vidim da si imala mikroadenom a vise ga (hvala Bogu) nemas. Sta se desilo? Jesu li pogrijesili u dijagnozi ili sta? Ja Bromergon pijem godinu dana, kontroliram prl (koji je ok) i to je sve. Vidim da bi mozda trebala na svoju ruku napravit mr hipofize.
    Pozdrav i sretno na putu do

  47. #147
    Chiarra

    Početno mikroadenom

    Pale,
    Ne znam, mozda nisam u toku al vidim da si imala mikroadenom a vise ga (hvala Bogu) nemas. Sta se desilo? Jesu li pogrijesili u dijagnozi ili sta? Ja Bromergon pijem godinu dana, kontroliram prl (koji je ok) i to je sve. Vidim da bi mozda trebala na svoju ruku napravit mr hipofize.
    Pozdrav i sretno na putu do

  48. #148
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Evo i mene da se pridruzim prolaktinkama, gornja granica je 23 meni je 27. Nikad nisam primjetila iscjedak iz bradavica, dok neki dan nisam svojski istiskala te svoje cicke i onda konacno vidjela tu cuvenu blijedo-mlijecno zuckastu tekucinu i to moza 2 kapi.
    Kaze doc da on blokira ovulaciju, svi ostali hormoni, makar imam PCOS su u granicama normale, jedino prolaktin, estradiol i progesteron stekaju

    Dok je rekao da iduci mjesec ponovim nalaz prolaktina i da bi probali s B regulirat to cudo.
    Za sada pijem vitex i nadam se cudu, u 1 mjesecu cu ponoviti nalaz pa da vidimo dali se sta promijenilo, ako nema pomaka krecem s B.

  49. #149
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    stelač ja imam iscjedak još od ljetos, a prl mi je u devetom mjesecu kad sam vadila hormone bio 60 i bio je unutar referentnih vrijednosti za žene 30 - 34 godine (ja sam 31). Mislim da ovo tvoje uopće nije tako dramatično povišeno, nego da veći problem pretsavljaju tvoji dugi ciklusi i PCOS.
    Iako, pokušaj s B pa javi rezultate, ako kod tebe profunkcionira, odmah i ja idem tražiti B.

  50. #150
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Opis:
    Prolaktin izlučuje hipofiza, a mliječne žlijezde su ciljno tkivo. On je vrlo važan hormon u reprodukcijskom ciklusu čovjeka. Do danas je opisano više od 80 različitih fizioloških učinaka prolaktina. Djelovanje mu se uglavnom svodi na regulaciju stvaranja i sekrecije mlijeka u dojci za vrijeme laktacije, na regulaciju reprodukcijskog ciklusa kao i utjecaj na metabolizam fetusa i majke u trudnoći. U trudnoći pod utjecajem estrogena i progesterona razina prolaktina stalno raste, što u konačnici rezultira porodom i dojenjem.
    U muškaraca djeluje na metabolizam vode i elektrolita preko kore nadbubrežne žlijezde te na funkciju sekundarnih spolnih žlijezda (prostata, seminalni vezikuli) i testisa.
    Hiperprolaktemija je glavni uzrok neplodnosti u muškaraca i žena. Korisno određivanje u dijagnostici amenoreje, ginekomastije, galaktoreje i azospermije. Prolaktin se također određuje kada se sumnja na tumore dojke i hipofize.
    Referentne vrijednosti:
    Muškarci: 98 - 456 mIU/L
    Žene: 27 - 637 mIU/L
    Povišeno:
    Visoke koncentracije prolaktina imaju inhibitornu ulogu na stvaranje steroida u jajniku te na stvaranje gonadotropnih hipofiznih hormona i njihovo izlučivanje u krvotok.
    Povišena koncentracija prolaktina u serumu nalazi se u više od 40% svih amenoreja. Povišena koncentracija prolaktina u serumu može biti uzrokovana terapijom inhibitorima dopamina, hipotireozom, adenomom hipofize, a postoji i nasljedna hiperprolaktinemija.
    Visoke koncentracije prolaktina mogu se naći i u bolestima bubrega i dojke. U muškaraca hiperprolaktinemija dovodi do impotencije a i smanjenja libida u muškaraca i žena.
    Sniženo:
    Snižene vrijednosti prolaktina mogu se naći u karcinomu dojke, hipofunkciji štitnjače, šizofreniji, paranoidnim stanjima i drugim psihozama, u anoreksiji nervozi, depresiji, reumatoidnom artritisu i bulimiji.
    Izvor: www.lab-breyer.hr
    Nadam se da će te ovo umiriti.

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •