Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 377

Tema: Prolaktin

  1. #301

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Ja imam problema sa kicmom, tacnije diskus herniu ili kako li se vec pise koja se aktivira, tj, boli u zavisnosti od toga koliko opteretim taj donji deo ledja. Sad da li to ima veze sa prl, ne znam.

  2. #302
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    analiza, ja sam isto neki dan dobila nalaze, visok prl, iako na to uopče nisam nikad ni posumnjala, a sad mi je tek jasno zašto nisam imala O, zašto spontani, i td.
    u petak sam saznala, naručila sam se kod endokrinologa, i 23.9.idem na pregled. zbog visokog prl-a nismo nastavili na vv u postupak, nego čekamo kak će se to rješit

  3. #303

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Analiza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam problema sa kicmom, tacnije diskus herniu ili kako li se vec pise koja se aktivira, tj, boli u zavisnosti od toga koliko opteretim taj donji deo ledja. Sad da li to ima veze sa prl, ne znam.
    Ovo je bio Tinani odgovor na pitanje bola u ledjima.

  4. #304
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Zanima me i da li je netko imao slično iskustvo, naime, nakon mjesec dana nedolaska mojeg nalaza prolaktina preko uputnice, napravila sam sam ga privatno i iznosio je gotovo 4X veći od gornje granice, a nakon toga mi je stigao prethodni nalaz koji je samo povišen (ref. vrij. cca 400, prl cca 700), začudila su me tako velika odstupanja u samo mjesec dana?!
    Tješim se da je samo iznimno bio tako visok, tu noć sam manje spavala, rano sam ustala već sam bila umorna, žurila u laboratorij, pa na posao....

  5. #305
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    @Ares - stres može utjecati na rezultat. Meni bi obično PRL naglo skočio kad bi značajno smanjila ili naglo prekinula terapiju bromergonom (najgore 7x veća od max dopuštene vrijednosti ). Ako uzimaš terapiju ne bi trebao toliko varirati.
    A sad jedna vesela vijest - nakon 6 mj kombinirane terapije bromergon + hormonska nadomjesna terapija i nakon što je prošlo 1 mj od kad sam prekinula sa hnt-om (ali nastavila i dalja sa bromergonom) ostala sam trudna . To je 2. trudnoća zahvaljujući bromergonu.
    Zato cure ne očajavajte. Ako je povišeni PRL jedini problem na vašem putu do bebe, onda imate razloga za optimizam!

  6. #306
    Nora Fora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Nadovezat ću se samo na drndalicu u ohrabrenju cura koje imaju problem s povišenim prolaktinom, ja sam svoju 1. trudnoću ostvarila iz 1. pokušaja, zahvaljujući bromergonu. Sad planiram drugu, ali još uvijek dojim pa bromergon tu otpada. Ne bude li išlo, opet uskače.

  7. #307
    tanjam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    98

    Početno

    Bok cure, molim za savjet. S obziron na moju situaciju (vidljiva iz potpisa) na nalog dr. sam radila spolne hormone i hormone štitnjače. TSH je 3,61 (je u granicama ali je viši nego što bi trebao biti za MPO) i PROLAKTIN 657,00 ( POVIŠEN), a svi drugi hormoni su ok. Na nalaz prolaktina dr. nije reagirao. menstruacije su mi redovne, ciklus je 27-34 dana, ovulacije su savki mjesec. Zanima me da li je pametno nekim biljnim preparatima snižavati prolaktin (npr. Vitex Agnus Castus). Hvala.

  8. #308

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    BOK svima! Odgovor za Tanjam-ja sam pokušavala konopljikom snižavati prolaktin 4 mjeseca, ali nije bas islo. Cak mi je bio sitno visi nakon konzumacije Viteksa što pripisujem stresu. Konzumirala sam Encianov PMSFree, drugih ni nema na tržištu. Sad sam na Bromergonu i savrseno je snižen, ali do trudnoće ne dolazi

  9. #309
    tara mc avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    24

    Početno

    Pozdrav, evo mene opet s vama. Ovdje sam svoja među svojima. Zanima me ima li itko da mu je prolaktin povišen zbog prolaktinoma (tumora hipofize) Moj je nakon trudnoće bio 21 x veći od normale.
    Nije mi ovo prva borba s prolaktinom. Naša cijela priča se nalazi u potforumu Potpomognuta oplodnja Naše priče.
    Jesam li kao Pale, sama na svijetu???

  10. #310
    tara mc avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj tara mc prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li kao Pale, sama na svijetu???
    Izgleda da jesam... sad ne znam trebam li biti sretna ili žalosna...

  11. #311
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Imam pitanjce! Može li mi netko objasniti koje su referentne vrijednosti prolaktina i o čemu to ovisi. Jer npr u zagrebu kad ga vadim to budu neke troznamenkaste vrijednosti i bio mi je u granici normale po njihovom, a kod nas u pž kaže da je normala izmedju 5,2 do 26,5. i sad mi je malo povišen-30. ???

  12. #312

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno vodenkasti iscjedak iz dojke i trudnoća

    Svaki dan kod mene nešto novo...obzirom da nemam mege dugo, kod mene je svašta moguće i ne znam kada je nastupila ovulacija, ali sam prije cca tjedan dana imala bjelkasto sluzavo. uglavnom, danas primječujem iz dojki koje su bolne vodenkastu, prozirnu, malko bjelkastu tekućinu, vodenu skroz...znam da može biti prolaktin, ali zaista zar to može biti znak i trudnoće??

  13. #313
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, to je znak trudnoće. Kod mene jedan od prvih dokaza, vodenkasta tekućina iz dojke mi je značila trudnoću prije potvrde liječnika.
    To nije prolaktin, prolaktin je hormon, ovo je utjecaj prolaktina na dojke u trudnoći.
    Da li da čestitam?

  14. #314

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ma kužim ja taj utjecaj prolaktina, al krivo se izražavam jer uvijek pišem u nekoj strci..al kužimo se curke
    ne znam kada ću to moći potvrditi testom jer eto po mojoj procjeni mogu biti trudna max 2 tj., a ni toliko jer sam u utrorak prije 2 tj. bila kod ginića i rekao mi je da mi je maternica samo 2mm i da čekam mengu još 4 tj. (zadnja je došla 22.6), a onda u kliniku za fertilitet, i vađenje svega da se vidi što je
    sumnjičava sam prema svom trenutnom stanju, i nekako si mislim da bi malo previše dobro zvučalo i nerealno da sam trudna..ali nikad se ne zna, želim to jako, kao i sve ovdje, pa možda ta želja nešto napravi )

    mislite da bi test mogao što pokazati u ovoj fazi?

  15. #315
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da li ti je inače nalaz prolaktina normalan? Da li ti se ikad događalo da vidiš tu vodenkastu tekućinu iz dojki? No, po ovom postu mi se čini da nisi još vadila nikakve hormone.
    Ja ti želim da je trudnoća, a za test ne znam reći. Obično je pozitivan 2-3 tjedna nakon začeća (to je 4-5 tjedana trudnoće).

  16. #316
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Moj prolaktin je godinama povišen i godinama imam taj vodenkasti bjelkasti iscjedak iz dojki....Tako da to može bit znak trudnoće, ali i ne mora.

  17. #317

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    nisam dosad vadila prolaktin, a nisam to ni primječivala prije
    malo mi je čudno da su mi sada dojke bolne i da se to pojavilo. osječam se kao da mi netk sjedi na glavi i očima, premda je ovih dana svima tako. ne povraćam, ali mi se povremeno zavrti pri naglom pokretu. a grčve imam u cijelom trbuhu, ne samo oko jajnika kao da boli menga. može biti svašta, a možda umišljam

  18. #318
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Least, ovo bi sad bilo stvarno lijepo iznenađenje. Nadam se da ćeš nam uskoro javiti dobre vijesti ~~~~~~~~

  19. #319
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Najbolje ti je napravit test. Pa ćeš vidjet.
    Meni uvijek pred mengu...tjedan dana ako ne i više počne taj iscjedak bit jači, a i bolnija mi budu prsa. Svaki put molim Boga da do menge ni ne dodje.....ali ne

  20. #320

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    nisam dosad vadila prolaktin, a nisam to ni primječivala prije
    malo mi je čudno da su mi sada dojke bolne i da se to pojavilo. osječam se kao da mi netk sjedi na glavi i očima, premda je ovih dana svima tako. ne povraćam, ali mi se povremeno zavrti pri naglom pokretu. a grčve imam u cijelom trbuhu, ne samo oko jajnika kao da boli menga. može biti svašta, a možda umišljam

  21. #321

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    da zaista bi bilo ne lijepo nego najlješpe iznenađenje. ali strah me uopće pomislit i ponadati se, znate i same

  22. #322

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    least ~~~~~~~~~ i javi nam lijepi plusic

  23. #323

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Nema plusica ;(
    Mislim da nije razlog sto je prerano testrano nego zato sto ni nemam osjcaj da bi mi se to dogodilo...ali ipak sam bila znatizeljna

  24. #324

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    least zao mi je.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    i meni je zao. nadam se da ću bar dobiti mengu pa da dođem na ti s tim ciklusom i krenem otpočetka, da mogu mjeriti bazalnu i sve s prvim danom. ovako sam nigjde, a niti mogu taj prolaktin ići izvadit.

  26. #326
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Žao mi je draga Least...
    Kontroliraj Prlaktin...on zna bit veliki uzrok neplodnosti.....
    Ja sam na terapiji dugo i drzim ga u granicama normale, iako je iscjedak i dalje tu.

  27. #327

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    a da li je veliki uzrok neplodnosti ako ga držiš pod kontorlom? je li on jedini uzrok tvojim problemima?

  28. #328

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    da li iscjedak imate samo kad stisnete dojku i kakve je boje ili i inače? koji su još simptomi?

  29. #329

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    a da li je veliki uzrok neplodnosti ako ga držiš pod kontorlom? je li on jedini uzrok tvojim problemima?
    Ja drugi put nisam mogla ostati trudna zbog povišenog prolaktina, a bio je sasvim u granicama normalnih vrijednosti. Ali - imala sam mlijeko a već dugo nisam dojila (preko 2 god je prošlo od prestanka dojenja prvog djeteta) i cikluse od 19-20 dana koji se ni uz visoke doze progesterona nisu dali produljiti. Na preporuku jednog gin-a počela sam piti Bromergon (moja gin je tvrdila da je PRL uredan i da nema smisla ga još snižavati). Nakon uvođenja terapije već taj prvi ciklus je bio 24 dana, a u idućem sam ostala trudna.

  30. #330
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    I ja sam na Bromergonu. Iako PRL očito nije moj jedini problem... imam i PCOS inače.
    Iscjedak je samo kad istisnem..ne curi ovako...boje vodenkast...pa nekad mliječan..a nekad čak i kao zelenkast..

  31. #331

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    nisam zamjetila zelenkast iscjedak...bojim se da me i prolaktin zakačio
    pcos, hipo, prolaktin...ima li kraja
    no treba ići naprijed, ono što želim jako, to ću ostvariti, morammm

  32. #332
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Možda ja to ne znam opisat....nemoj se strogo drzat "zelenkastog" :D
    A tako je to, draga moja i kod mene....
    Ali samo hrabo....želimo...moramo!

  33. #333
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    ako je referentni interval 4 - 23 ug/L dali je 25,9 vrijedno spomena ili je u redu,kao što je moj dr rekao.na moje traženje(inspirirana rodinim forumom jer sam imala mliječni iscjedak iz lijeve cicke par mjeseci),poslao me vadit..rekao je da zna skočit i od stresa i da to nije ništa.nakon toga mi je počela ići krv iz bradavice i otišla sam privatno na ultrazvuk,al fb sve je ok.rekla mi dr da imam malo prošireni kanalić i lijepe dojkeal se pitam,kad je martinaP spomenula da je njoj bio u granicama normale a opet stvarao probleme..

  34. #334
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    cure,kada se prolaktin vadi?jel može bilo koji dan ciklusa ?

  35. #335
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    kiki 30 ja moram 21.dc.... mislim da se tako vadi

  36. #336

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ljubilica, pobrkala si progesteron i prolaktin...

  37. #337
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    super, više neznam ni šta pričam... takva me hladnoća prolazi a btw danas sam vadila prolaktin i već sam zaboravila.
    ugl za prolaktin je bitno da se miruje pola sata prije vađenja krvi..

  38. #338
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    ma kužim ja taj utjecaj prolaktina, al krivo se izražavam jer uvijek pišem u nekoj strci..al kužimo se curke
    ne znam kada ću to moći potvrditi testom jer eto po mojoj procjeni mogu biti trudna max 2 tj., a ni toliko jer sam u utrorak prije 2 tj. bila kod ginića i rekao mi je da mi je maternica samo 2mm i da čekam mengu još 4 tj. (zadnja je došla 22.6), a onda u kliniku za fertilitet, i vađenje svega da se vidi što je
    sumnjičava sam prema svom trenutnom stanju, i nekako si mislim da bi malo previše dobro zvučalo i nerealno da sam trudna..ali nikad se ne zna, želim to jako, kao i sve ovdje, pa možda ta želja nešto napravi )

    mislite da bi test mogao što pokazati u ovoj fazi?
    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    ako je referentni interval 4 - 23 ug/L dali je 25,9 vrijedno spomena ili je u redu,kao što je moj dr rekao.na moje traženje(inspirirana rodinim forumom jer sam imala mliječni iscjedak iz lijeve cicke par mjeseci),poslao me vadit..rekao je da zna skočit i od stresa i da to nije ništa.nakon toga mi je počela ići krv iz bradavice i otišla sam privatno na ultrazvuk,al fb sve je ok.rekla mi dr da imam malo prošireni kanalić i lijepe dojkeal se pitam,kad je martinaP spomenula da je njoj bio u granicama normale a opet stvarao probleme..
    Prolaktin od 25.9 nije povoljan za t nikako. Osim ak je od stresa al ne vjerujem. Spontani ti je mozda bio zbog prolaktina ja moram do 12tt pit bromergon da ne dode do spontanog zbog prolaktina tak mi je doktor rekao

  39. #339
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Eto vidiš,dosta sam čitala o prolaktinu,činilo mi se malo višim al kad je dr reko da je ok,pustila sam to.sad opet si mislim da prosim da me da vadit.

  40. #340
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    bokić! moja priča je ovakva 4 dan ciklusa vadila hormone prolaktin mi je bio na 900 a parametri su od 108-599. Dobila bromergon 2x1, poslije dva tjedna terapije i par dana prije menge i stimulacije vadila krv je 16,41. Zvala Petrovu pijem ga i dalje i nesmijem ga prekinuti piti dok mi ne kazu i rekli su mi da je sad ok.

  41. #341
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    i ja čekam/ne čekam mengu pa da opet izvadim PRL... valjda će se sniziti, al valjda će i ostali hormoni biti uredni
    (ja sam valjda predodređena da se sekiram radi svih i svega pa je valjda i prolaktin u skladu s tim )
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 06.11.2012. at 15:49

  42. #342
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Cure, malo da podignem temu o prolaktinu. Zanima me jel netko u zadnje vrijeme išao kontolirat hipofizu? Bio netko nedavno na MR hipofize? Nekako mi se čini da mi to slijedi u skoroj budućnosti?

  43. #343

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure,
    skroz sam nova..u svakom slučaju 3 god se borim s pretragama..odradila 3 AIH-a ,sad me muči prolaktin da bi mogla na IVF ...bio mi je u sekreciji 1050-700-522, i dobila sam Dostinex 2 x po pola tablete...vidim tamo milijun nuspojava ..kako se nositi s tim..pliz imate li iskustva..hvala

  44. #344
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ja sam bila na Dostinexu. Jednom tjedno. Pila sam petkom zbog nuspojava. Prvih par tableta mi se spavalo cijeli vikend. Prva me držala do ponedjeljka!
    Mislim da kad sam smanjila na pola tablete da je bilo ok. Nakon 6 tjedana mi je prolaktin pao s 40 na 5! (Druge jedinice)

  45. #345

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Podizem malo temu.
    Pocetkom iduceg mjeseca trebala bih na prvi IVF. Medjutim stigao je nalaz MR i imam mikroadenom 4mm. Na sto da se priremim,odgadjanje postupka?

  46. #346
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Megan,
    Da li uzimas terapiju??
    Mislim da uz odgovarajucu terapiju Bromergonom ili Dostinexom se mikroadenom drzi pod kontrolom....
    Mislim da se ovako mali, od 4 mm nece sigurno uklanjati....nisam sigurna, mozda ce se javiti netko...a
    Ali koliko znam rijetko kada se oni uklanjaju....drze se terapijom pod kontrolom...
    Po tome, nema mi logike da ti odgode postupak.

  47. #347

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Mono,
    Tek idem ovaj tjedan kod endo pa cu znati za terapiju. Nadam se da ce mi ju dat jer nova M je tu vec za par dana, a za postupak se spremam od svibnja..stalno neki vrag..i sad ovo

  48. #348
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Dns sam bas bila.kod endokr.
    Ja sam do nedavno uzimala Bromergon, a kontroliram i stitnjacu kod nje.
    Bas mi je rekla da ona Bromergon ostavi cijelu T kod osoba koji imaju ademe velicine 6, 7 cm....i.kod kojih je sigurna da rastu !
    A kod ovakvog minimalnog, ona cak u T, inace nakon otkucaja ukine Bromergon.
    Meni su ipak ostavili do 14 tt.

  49. #349

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Hej Mono,
    Ja danas bila kod endokr. Nisam dobila tablete nego isla na jos jednu pretragu krvi i moram cekat taj nalaz oko 3tjedna i tek onda dobit cu tablete.. rekao mi je da je bolje da odgodim postupak na iduci mj i da cim ostanem trudna,terapiju micem.

  50. #350
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Kakvu pretragu??
    Bromergon nema nikakvog stetnog utjecaja u T, ni za trudnicu ni za plod....
    I inace se on ukida u 7, 8 tjednu....hm....moja endo mi je rekla da i.kod naglog porasta prl kod naglog ukidanja moze doci cak do spontanog
    Svatko ima valjda drukcije misljenje....napravi onako kako ti kaze endokrinolog

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •