Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 377 od 377

Tema: Prolaktin

  1. #351

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Morala sam vadit nekakav igf 1 iz krvi. Odmah jucer sam to obavila,al nalaz se ceka 3 tjedna.. Mislim da posto je trudnoca 'dokazana' tek otkucajem srceka,onda on valjda i podrazumjeva tak oko 6.tjedna da se stane sa bromergonom. Znas da njima plus na testu nis ne znaci.. Ja nisam ispitivala detaljno jer mi je bilo malo sokantno to saznanje i tom adenomu i htjela sam samo cim prije izac na zrak.

  2. #352
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ne znam koja je to igf pretraga.
    Da, da, vjerovatno od otkucaja ce ti ukinuti, to je ok...

  3. #353

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    To je u biti hormon rasta koji zna podivljat pod utjecajem adenoma. U tom slucaju ide dodatna terapija..to je kolko sam skuzila prek neta.
    Ono kaj nemrem nac na netu je dal ja mogu uz reguliranje prolaktina ostat prirodno trudna,ak mi je kod muza u pitanju asthenozoospermia? Ako znas ti il ak jos netko cita ovo..

  4. #354
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Megan88 prvotno napisa Vidi poruku
    Morala sam vadit nekakav igf 1 iz krvi. Odmah jucer sam to obavila,al nalaz se ceka 3 tjedna.. Mislim da posto je trudnoca 'dokazana' tek otkucajem srceka,onda on valjda i podrazumjeva tak oko 6.tjedna da se stane sa bromergonom. Znas da njima plus na testu nis ne znaci.. Ja nisam ispitivala detaljno jer mi je bilo malo sokantno to saznanje i tom adenomu i htjela sam samo cim prije izac na zrak.
    Ja sam godinama imala visok PRL a da nisam ni znala. Nismo ni nasli razlog zasto je bio tako visok (oko 1500, ref do 500), dr je pretpostavljao da je od stresa (smrt majke, posao). Uzimala sam terapiju od pola tablete Bromergona, kasnije i cijelu tabletu jer PRL nije dovoljno pao. Sa cijelom tabletom mi je bio oko 300.
    Kad sam ostala trudna pila sam ga do 7tt.
    Nakon porodiljnog sam promijenila posao a i neke stvari su sjele na svoje mjesto i sad mi je oko 400.

    Uglavnom, Bromergon uspješno liječi visoki prolaktin. Mana Bromergona, barem kod mene, je bila ta sto sam imala vrtoglavice od njega prvih par tjedana.

  5. #355
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Megan88 prvotno napisa Vidi poruku
    To je u biti hormon rasta koji zna podivljat pod utjecajem adenoma. U tom slucaju ide dodatna terapija..to je kolko sam skuzila prek neta.
    Ono kaj nemrem nac na netu je dal ja mogu uz reguliranje prolaktina ostat prirodno trudna,ak mi je kod muza u pitanju asthenozoospermia? Ako znas ti il ak jos netko cita ovo..
    Imas ovdje kratko i jasno o prolaktin.

    http://breyer.hr/pretrage/sve-pretrage/prolaktin

  6. #356

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Bluebella,hvala. Meni je prl cak samo 640,al veselim se tabletama jer mozda ce se lakse dogodit trudnoca..

  7. #357
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Megan88 prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella,hvala. Meni je prl cak samo 640,al veselim se tabletama jer mozda ce se lakse dogodit trudnoca..
    Mislila sam da ti je i PRL visok, s obzirom da si na ovoj temi.
    Inace visoki prolaktin moze nepovoljno utjecati na kvalitetu jajnih stanica kao i ometati implantaciju, tak mi je dr objasnio.

    Sretno...

  8. #358

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Nije jako visok, al imam tumor na hipofizi tako da moram rusit prolaktin..

  9. #359
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bluebella,
    Ista stvar je s prl bila i.kod mene, on je rastao i rastao, i na kraju je bio preko 1000. Tad mi je uveden Bromergon. Ali meni su i ciklusi bili uzasni radi prl, nerediviti, O su izostajale...kad sam pocela piti Bronergon, ciklusi mi traju tocno 30 dana...kod mene je bas taj prl ometao sve....s Bromergonom od 2.5 je prl bio oko 200- 250. Jedino nakon stim.u IVF je skocio na 400....ali to je normalno. Ja sam tek u 14 tt prestala postepeno s njim.

    Megan,
    Astenozoo nije tako los nalaz, ovisi koliki postotak je pokretnih...netko s takvim nalazom ostane T bez problema. Mi smo imali tu dg, makar sam ja 3 puta bez problema ostala T, nazalost imala sam i 3 spontana..tako da ne mogu reci da je uspjelo....stvarno zavisi....jeste vec prirodno pokusavali??
    Kao sto je Bluebella rekla, i ja sam tesko podnosila Bromergon prvih tjedan, dva, imala sam mucnine, vrtoglavice...ali i to prodje.

  10. #360

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    65

    Početno

    Ima 35% pokretnih (podjednako rapid i slow).
    Ovo ce nam biti prvi postupak,imala sam jedan spontani u 11tt prije 3god i od tada nista.. a otici cu cut kaj dr misli sad kad vidi ovu situaciju sa prl,a i novi nalaz spermiograma je kod nje pa me i to zanima. Mozda stvarno da pricekam da dobijem taj Bromergon. Nemam pojma..Vise mi nis nije jasno :D
    Nek bude kak oni vele da je najbolje

  11. #361
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Neki dan mi je stigao nalaz prolaktina, 1200. Godinama raste polako, ali sigurno.
    Obavit cu MR hipofize.
    Zanima me je li itko od visokog prolaktina imao simptome kao sto su glavobolja, pritisak u glavi, umor...i jesu li ti simptomi nestali s uvodjenjem terapije, tj. dovodjenjem prolaktina u normalne vrijednosti.

  12. #362
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Brat kaže da je to osjećao, osim pritiska u glavi, ali kaže da mu je to stanje postalo i normalno jer se navikao. Kad je počeo piti bromergon, osjećao se sigurnije, kako kaže, da je napokon "s obje noge na zemlji". Pravu promjenu je počeo osjećati nakon što je počeo redovno trčati i uveo drugačiju ishranu. Koliko znam, ne jede peciva, tjesteninu, rižu i slatko.
    Posljednje uređivanje od j-la : 22.09.2018. at 10:40

  13. #363
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, meni bi bilo cudno kad vecinu dana ne bih bila umorna :/
    Zaboravila sam, on je radio MR, ali nema tumora, zapravo ne zna uzrok visokom prolaktinu?
    Mislim da mi ne gine terapija bromergonom, a jezim se od mogucih nuspojava.

  14. #364
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I, pls, ako netko ima preporuku za dobrog endokrinologa, nek napise. Tnx!

  15. #365
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Radio je MR, hipofiza je ok. Ovdje sam pitala za endokrinologa, dobila sam savjete za ljekare, pa ako ti se da pregledat teme. Uzrok još ne zna, a do preporučenih doktora nije išao.
    Bromergon mu nije štetio, ne osjeća nikakve neželjene posljedice primjene, kao što je kod kolegice povraćanje i vrtoglavicu.
    Ima i ona zamjena za bromergon, zaboravila sam ime. Kažu da se lakše podnosi. A i bromergon je teško naći na tržištu. Tražili smo u HR, bilo je da trebamo čekati porudzbu. Kod nas nema, već nabavlja u Srbiji.

  16. #366
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Pronasla sam, Gorana Mirosevic.
    Hvala

  17. #367

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Drage moje, nova sam na forumu. Imam 30 godina i nakon izostanka mjesecnice 1 mjesec uradjen mi je prolaktin test gdje je izmjereno 160, a gornja granica 25.
    Na MRI je pronadjen mikroadenom hipofize velicine 4mm.

    Sada pijem vec 4 tjedan Dostinex, pola tablete sedmicno. Nekih simptoma nemam osim sto sam nestrpljiva da se sto prije spusti u normalu jer planiram trudnocu.

    Nakon koliko obicno on djeluje, tj nakon koliko bi mogla ocekivati mjesecnicu?
    Da li je uobicajeno da Prolaktinom uzrokuje jos neke promjene na tjelu tipa debljanje ili uglavnom djeluje samo na izostanak mjesecnice?
    SVi ostali hormoni i stitna su mi normalni.

  18. #368

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    259

    Početno

    Mejkap8 ne mogu ti puno pomoći, ali mogu ti reći svoje iskustvo. Teško je reći kad bi mogla očekivati M, ali definitivno ti se mora spustiti prolaktin blizu gornje granice.

    Meni je bio dijagnosticiran makroadenom na hipofizi. S obzirom da je tumor bio velik završila sam hitno na operaciju. Operacija je bila krajem sedmog mjeseca davne 2007. godine, a menstruaciju sam dobila u prvom mjesecu 2008. godine. Znači nakon 6 mjeseci (napominjem samo da ja do tog trenutka nisam ni imala M ranije pa je možda i to utjecalo na to da mi je trebalo 6 mjeseci nakon operacije). U tom periodu sam pila neke tablete ne mogu se sad sjetiti kako se zovu. Mislim da im je funkcija bila da pomognu hipofizi u radu s obzirom da su mi rezali hipofizu da bi izvadili sve.

    Što se tiče nekakvih simptoma ja jesam bila deblja prije operacije, ali iskreno ne znam je li to povezano, glavobolje su bile izražene, izostanak mjesečnice i iscjedak iz dojke.

    Kasnije tijekom godina sam na terapiji Bromergonom ukoliko mi je povišen prolaktin.

  19. #369

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Kloo, kako su otkrili tumor? Magnetom?

  20. #370

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    259

    Početno

    Garawa da čim su vidjeli nalaz krvi, odmah su me hitno poslali na magnet.

  21. #371

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Pozdrav,
    Meni je prolaktin skoro 2700. Iskustva, savjeti?
    Tek cu se naruciti kod endokrinologa. Kako izgleda pregled?
    Zahvaljujem

  22. #372

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Pozdrav, nisam prije vidjela pitanje..
    Kod endokrinologa samo razgovor i daljnje upute.. evo i ja sam radila magnet i sada čekam nalaze.. nekih 10 radnih dana treba.

  23. #373

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Lp.nova sam na forumu.
    Moj problem je poviseni prolaktin.
    Imam jedno dijete s kojim sam ostala trudna od prve,nadala sam se da ce tako biti i drugi put,ali nije islo po planu.
    Ciklusi su mi redoviti 25-28dana,ovulaciju imam sto mi je potvrdeno ultrazvukom.
    Vadila hormone i sok prolaktin 617,a gornja granica 557 dr.me salje endokrinologu,nakon toga cu vjerojatno napravit MR hipofize.
    Ono sto mene brine je to da nemam neki tumor na hipifizi u zadnje vrijeme sam uzasno umorna,glava me ne boli ali kao da imam neki pritisak u glavi i ocima kao neka vrtoglavica,neznam kako bih to objasnila. Da li neko ima takve simptome i dali je sve dobro zavrsilo na kraju?

  24. #374

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    67

    Početno

    Pozdrav, nakon vađenja hormona prije 3 godine prolaktin mi je bio preko 2000. Sve dodatne pretrage sam napravila, sve je bilo uredu. ponovila prl nakon par mjeseci ono 2400. Endokrinologica mi je rekla da će me još na MR glave da otkloni sumnju da tumor (adenom) pa će mi onda dat terapiju. Nikakve simpome nisam imala koji bi upućivali na to, osim nekih glavobolja koje sam pripisivala živciranju i pms-u. MR je pokazao mikroadenom, dobila sam terapiju bromergon. Prvo sam pila pola ujutro jednu navečer onda je pao na 700. onda mi je dala da pijem jednu ujutro jednu navečer i sad je fala Bogu 300. uz to da naglasim ciklusi prije toga su bili izuzetno neuredni ( nekad po preko 6 mj) i kao imam policistične. Sad su mi ciklusi točni u dan, glavobolje puuno rijeđe
    .

  25. #375

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj Anič prvotno napisa Vidi poruku
    Lp.nova sam na forumu.
    Moj problem je poviseni prolaktin.
    Imam jedno dijete s kojim sam ostala trudna od prve,nadala sam se da ce tako biti i drugi put,ali nije islo po planu.
    Ciklusi su mi redoviti 25-28dana,ovulaciju imam sto mi je potvrdeno ultrazvukom.
    Vadila hormone i sok prolaktin 617,a gornja granica 557 dr.me salje endokrinologu,nakon toga cu vjerojatno napravit MR hipofize.
    Ono sto mene brine je to da nemam neki tumor na hipifizi u zadnje vrijeme sam uzasno umorna,glava me ne boli ali kao da imam neki pritisak u glavi i ocima kao neka vrtoglavica,neznam kako bih to objasnila. Da li neko ima takve simptome i dali je sve dobro zavrsilo na kraju?
    Ja sam imala 2400 u jednom trenutku i imam mikroadenom, i uspješno sam ga u roku par mjeseci bromergonom skinula na 300. Imala sam samo glavobolje prije toga, i ne pijem više bromergon nego pravidel to je nova zamjena.

  26. #376

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Srculence3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala 2400 u jednom trenutku i imam mikroadenom, i uspješno sam ga u roku par mjeseci bromergonom skinula na 300. Imala sam samo glavobolje prije toga, i ne pijem više bromergon nego pravidel to je nova zamjena.
    Obavila pregled kod endokrinologice i hvala Bogu sve ok,po njezinom misljenju moj blago poviseni prolaktin nije razlog za brigu ipak je to samo 60 vise od gornje granice.da je u pitanju bilo kakav tumor prolaktin bi bio jako visok i ciklusu neuredni,dok su kod mene skroz uredni. Ona me salje mom ginekologu zbog niskog anti mullerovog hormona,jer ne mogu ostvarit trudnocu

  27. #377

    Datum pristupanja
    Apr 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! Nedavno mi je ustanovljen adenom hipofize. Imam 21. godinu
    Radi se o mikroadenomu velicine 6mm. Prepisana mi je terapija dostinexom 1 puta tjedno. Zanimaju me vasa iskustva s tim tabletama te znate li postoji li mogucnost da tumor ikad nestane. Ima li ljudi koji su tabletama pobjedili to bez operacije? Unaprijed hvala svima koji mi ponude bilo kakav odgovor!❤️

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •