Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 377

Tema: Prolaktin

  1. #1
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno Prolaktin

    Bok svima! Vec neko vrijeme pratim ovaj forum, tocnije otkad smo moj dragi i ja poceli raditi na bebici. Eto, proslo je četiri mjeseca i jos uvijek se nista ne dogadja.
    Prije nekoliko mjeseci sam primjetila oskudni iscjedak iz dojke, ustanovljen mi je povisen prolaktin, ali ne previse, pa mi se cini da je doktor olako presao preko toga. Narucio me na kontrolu (to je slijedeci tjedan) pa cu vidjeti sto i kako dalje. Kakva su vasa misljenja,iskustva o tome?

    Pozdrav svima!

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    S_iva, dobro dosla i sto prije dosla do bebice

    nazalost, ne mogu te obradovati da je prolaktin sasa... i ja imam hiperprolaktinemiju koja se mora regulisati Bromergonom i/ili Dostinexom. porazgovaraj s doktorom, poviseni prolaktin moze sprijeciti ovulaciju ili smanjiti funkciju zutog tijela i tako sprijeciti trudnocu.

    no sve se da rijesiti pravilnom terapijom, a super je da si odlucila uzeti svoje zdravlje u svoje ruke!

    vise informacija mozes naci na podforumu Potpomognute oplodnje, tamo ima vise nas hiperprolaktinasica.

  3. #3
    fiordaliso

    Početno Re: Prolaktin

    Citiraj s_iva prvotno napisa
    Bok svima! Vec neko vrijeme pratim ovaj forum, tocnije otkad smo moj dragi i ja poceli raditi na bebici. Eto, proslo je četiri mjeseca i jos uvijek se nista ne dogadja.
    Prije nekoliko mjeseci sam primjetila oskudni iscjedak iz dojke, ustanovljen mi je povisen prolaktin, ali ne previse, pa mi se cini da je doktor olako presao preko toga. Narucio me na kontrolu (to je slijedeci tjedan) pa cu vidjeti sto i kako dalje. Kakva su vasa misljenja,iskustva o tome?

    Pozdrav svima!
    već neko vrijeme iščitavam ovaj forum... imam sličnu situaciju. naime problem s prolaktinom počeli su prije 2godine kad sam izgubila naglo 9kg. time su i moji ciklusi postali neredoviti. sad je, hvala bogu, puno bolje. vratila sam kilažu, pa se iciklus vratio (iako povremeno i preskoči). i mene je malo zabrinjavalo što je moj ginekolog rekao da se ne trebam previše brinuti... jer kao i s lagano povišenim prolaktinom mogu zanijeti.
    a što se iscjetka iz dojke tiče, provjerila sam to odmah čim sam došla doma s pregleda. bilo ga je malo, ali sam shvatila da što manje o tome razmišljam i provjeravam , puno se bolje i osjećam. to su potvrdili i moji novi nalazi. uistinu nemoj se previše brinuti, vjeruj da će sve biti ok.

  4. #4
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Bok cure,
    i ja sam primjetila već duže vrijeme iscjedak iz dojki, samo nisam nikad obračala pažnju na to i nisam to rekla doktoru .

    Imam redovite menstruacije, u ožujku mi je gin. rekla da imam par vodenih cisti na lijevom jajniku ali da to nije ništa strašno. Sad već sedam mjeseci radimo na bebi i ništa.
    Mislite li da bi trebala kod doc.


  5. #5
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    I ja imam iscjedak već par godina, ali sam to nekako smatrala normalnim i nisam pridavala veliku pažnju tome, jer se pojavljuje tek kada ga sama pokusam "iscijediti", a primjetila sam da je jaci kada imam odnose Stvarno sam sada zabrinuta, jer smo također počeli raditi na bebi... Za mjesec dana idem kod ginekologa, pa ću joj to svakako spomenuti!

  6. #6
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    ivory, ista stvar i kod mene, baš sam se sad zabrinula, neka nam se neko javi ako zna više o ovome.
    Unaprijed hvala
    :shock:

  7. #7
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Cure, mislim da i same vidite da se trebate pozabaviti tim iscjetkom. Nije za šalu. Tako je jednostavan za riješiti, a realno može sprečavati začeće.

    Doduše, prolaktin mislim da zovu "hormonom stresa" pa on može varirati ovisno o tome kako živite. Mislim da je dobro prekontrolirati ga, pa kakvi god bili rezultati, ponoviti ga opet kroz neko vrijeme.

    I naravno curke moje, SRETNOOOOOOOOOOO!!! Da i vama rodica uskoro sleti u dimnjak i donese malu štrucu.

  8. #8
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Možda je glupo pitanje, ali kome da se obratim, svom doc. ili ginekologinji
    Moram priznati da mi nije svejedno.
    Jesu li to one pretrage koje se rade određeni dan ciklusa (čitala sam nešto o tome), nadam se da ima šanse da sve bude ok.

    Hvala vam, svašta ću ja ovdi naučiti.


  9. #9
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    progesteron se radi 21.dc
    zapravo se racuna da je to 7 dana nakon O, pa ako imas duge cikluse, moze i neki drugi dc

    mislim da ides svom soc. ginekologu za to, a ne dr. opce prakse.. al nisam sigurna, nisam nikad isla.

  10. #10
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ja sam seljo pa ne znam bas nista o tome, ali jednom sam (davno) citala da ako se pojavi kakav iscjedak iz dojke, da se obavezno treba javiti ginekologu. mislim, ne zelim nikoga plasiti, ali ja osobno bih se zabrinula (valjda zato jer nista ne znam o tome, ali trta bi me bilo i zbog nekih drugih stvari, no necu sad sirit crne misli netom).

    u svakom slucaju, posjet ginicu ne moze nikako bilti los odabir...

    puse curke i drz te se pa se javite s rezultatima!

  11. #11
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Cure hvala, pretpostavila sam da triba ići kod gin. ali eto pitam
    Ne znam baš ništa o tome osim da ja taj iscjedak imam već duže vrijeme i mislila sam da je to normalno.
    Je li postoji još kakav simptom toga?
    Ma ja sam htjela slijedeći mjesec krenuti sa folikulometrijom i MM spermiogram napraviti s obzirom da mi je gin. super i rekla je da slobodno idemo na pretrage ako to želimo bez obzira što još nije prošla godina dana. Ja bi sad odmah otišla da saznam što je taj iscjedak ali nekako možda pričekam i odem sve skupa slijedeći mjesec.
    Puno vam hvala na informacijama, ako se može javiti netko ko na žalost ima iskustva s tim sa malo više podataka.
    Nadam se da čemo svi brzo imati


  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Cure,

    i ja vec nekoliko mjeseci primjecujem iscjedak iz dojki, kao male kapljice vode.a vec godinu dana se borim i sa smedim krvarenjem u drugoj fazi ciklusa, kako mi je progesteron 21 dan ciklusa uredan, doktori dizu ruke i govore da je za sve kriv stres.prolaktin sam vadila 4 dan ciklusa i gornja granica je 400, a ja sam imala uz predhodno mirovanje prije vadenja 355,moj doktor je samo rekao da je to uredu.ja se stalno pitam pa koliki mi je tek prolaktin kad se krecem i zivciram(a zivim ko natempirana bomba). i mi vec par mjeseci radimo na bebici, al jos nista,a kad me ljudi pitaju a kad ce beba, mislim da moj prolaktin skace na milijun.sad sam krenila na terapiju kod homeopatice, ali evo i ovaj ciklus je opet sve isto.ludim.....kao da sam u zacarnom krugu

    u nadi da ce nam svima biti bolje saljem vam pozdrave

  13. #13

    Početno

    i meni od poroda ide iscjedak a prolaktin ok ,kaj je nemem pojma

  14. #14
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Nekako mi je lakse kad vidim da nisam sama u ovoj nedoumici oko prolaktina i oko iscjetka iz dojki. Iako doktor kaze da nema razloga za zabrinutost, ja sam digla paniku i napravila UZV dojki, i citolosku analizu iscjetka, i narucila se i kod ginekologa i kod endokrinologa pa neka se dogovore jer ja necu tako lako prijeci preko toga, tim vise sto je zelja za bebicom iz mjeseca u mjesec sve veca!
    Cure, same se trebamo brinuti za svoje zdravlje!!!

    Imam nesto jako zanimljivo, nasla sam Encianove tablete koje sadrze VITEX AGNUS CASTUS, mislim da im je naziv PMS FORTE ili nesto slicno, i naravno da sami ih kupila i koristim ih vec drugi mjesec. Cijena je oko 60 kn.
    Potrazite na internetu malo vise o toj cudotvornoj biljci, navodno prirodno snizava prolaktin, ima i na stranicama poliklinike Harni.

    Puno srece!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    s_iva-ovaj agnus je izvrstan za sređivanje hormona-tj. utječe na snižavanje prolaktina te povećanje progesterona. Ima dosta cura koje su po uzimanju agnusa zatrudnile.

    Nego, ja sam svoj naručivala iz Njemačke-ti kažeš da i Encian ima svoje pakiranje-gdje ga si točno kupila???

    mirnic-ne bi bilo zgorega da ponovo provjeriš prolaktin-on jako loše (ako je povišen) djeluje na ovulaciju. Možda da pokušaš s agnusom?


    pozdrav

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke, jel to ovo
    PMS FREE
    PMS Free sadrži ekstrakt ploda konopljike, agnus castus koji utječe na hormonsku funkciju te se stoga najviše koristi kod menstrualnih problema.
    Konopljika u periodu od 3 menstrualna ciklusa značajno reducira opće simptome PMS-a (razdražljivost, depresiju, glavobolje, oticanje i bolove u dojkama) tako što inhibira lučenje prolaktina iz hipofize.
    Konopljika se koristi i kod nepravilnih menstruacija ili kod potpunog izostanka menstruacije (amenoreja) koje su uzrokovane povećanim lučenjem prolaktina. Tretman sa konopljikom u periodu od 3 mjeseca pokazao je značajno poboljšanje.

    ja vec poslala muza u ljekarnu, pa u svakom slucaju vrijedi probat.hvala za preporuku.

    pozdrav

  17. #17
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Mirnic, to je to! Ima ga za kupiti u Encianu i u svakoj malo boljoj ljekarni.

    Tek se odnedavno moze nabaviti kod nas, pa zasto da ne isprobamo!?!

    Nadam se da ce nam pomoci da sto prije dodjemo do

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    ja sam vec maznila prvu kapsulu, pa da vidimo
    jedino sto me zabrinjava je to sto pise da ne smiju koristit trudnice, moze li nam onda to skodit ako ostanemo trudne dok to pijemo???

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Mislim da ne može štetiti-kao što rekoh ima cura koje su zatrudnile već u prvom mjesecu pijenja agnusa. :D

    Mislim da se smije piti do + na testu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    ja imam prolaktin 780 ali nemam iscjedka i ostali hormoni su OK.
    i meni je dr, rekao da se ne brinem, da je to od soka od igle, stresa, neporspavane noci, no moja soc, gin, mi je propisal bromergon :?
    milsim da cu ako dobijem stvari ici na jos jedno vadjenje krvi.
    s_ iva koliki je tvoj prolaktin?

  21. #21
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Asja, u privatnoj poliklinici mi je bio jednom 900, a nakon 10-ak dana 600 (gornja granica razreda je 510), a vadila sam ga nakon pola sata mirovanja. Doktor je rekao da je vjerojatno stres u pitanju, sto je vrlo lako moguce!
    U Vinogradskoj u granicama normale, 25 (gornja granica je 30).
    Sve cu ponoviti jos jednom, ali ovaj put i ostale hormone pa cemo vidjeti!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    531

    Početno

    Da još jednom upozorim na važnost reguliranog prolaktina.

    Prošla dva IVF/ICSIja, četiri embriotransfera, dvije inseminacije, svaki put je rezultat bio velika nula.

    Promijenila sam kliniku i tek tada prvi put izvadila hormone štitnjače i spolne hormone. Sve u redu osim visokog prolaktina, a nikad nikakvog iscjedka iz dojka, niti problema s krvarenjima tijekom ciklusa, uredne menstruacije itd.

    Zatrudnila sam u sljedećem postupku, cijelo vrijeme stimulacije pijući Bromergon. Sad sam u 9. mjesecu trudnoće.

    Kad rodim i prestanem dojiti, slijedi ispitivanje zašto je prolaktin tako visok. PRL sam uvijek vadila privatno, tek jednom sam otišla kod prijateljice u bolnicu gjde su mi napravili status prolaktina koji je bio povišen, ali ne tako visok kao kod pojedinačnih mjerenja.

    Cure, sretno

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    sissi, kolike su ti bile vrijednosti.-
    idem i ja vaditi prl opet , mora li biti 3 do 5 dana ciklusa? i onda pijem Bromergion, nekako sumnjam da su ti folikuli mozda prazni???!!! :?

  24. #24
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Sissi, jesi li radila MR?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    531

    Početno

    Vrijednosti su bile izrazito visoke - prvi put 2240 (ali nakon izuzetno velikog stresa u privatnom životu), prolaktinski status je bio (da ostanem pri ovim jedinicama) oko 780.

    Nisam radila MR, to me čeka nakon poroda, ne znam da li uzrok tako visokog prolaktina moram biti mikroadenom hipofize (tzv prolaktinom) ili ga mogu uzrokovati i neki drugi razlozi??

    Moram priznati da me pomalo frka pretraga, a vjerujte mi da nakon godina MPO više ne mogu vidjeti bolnice, doktore, vaditi krv itd, itd, a morat ću ...

  26. #26
    fiordaliso

    Početno

    pronašla sam nešto o prolaktinu, pa bih htjela podijelit s vama koji se prvi put susrećete s tim problemom.
    PROLAKTINOM
    Prolaktinom je dobroćudni tumor hipofize. Dobroćudni tumori žljezdanog tkiva nazivaju se adenomi. Prolaktinom je najčešći funkcionalni adenom hipofize.
    HIPOFIZA
    Hipofiza je žlijezda sa unutrašnjim izlučivanjem smještena na bazi mozga. Građena je od dva temeljna dijela: prednjeg i stražnjeg režnja koji se razlikuju po svom razvoju, građi i funkciji.
    Prednji režanj, adenohipofiza, izvor je hormona rasta, prolaktina, folikul stimulirajućeg hormona, luteinizirajućeg hormona, tirotropina, adrenokortikotropnog hormona i hormona koji stimulira melanocite.
    Stražnji režanj, neurohipofiza, izlučuje oksitocin i antidiuretski hormon (vazopresin).
    PODJELA
    Adenomi hipofize manji od 10mm nazivaju se mikroadenomi (mikroprolaktinomi), a oni veliki 10mm ili više su makroadenomi (makroprolaktinomi).
    KONCENTRACIJA PROLAKTINA
    Normalna konc. kod žena je 1-25ng/ml. Razina prolaktina u krvnom serumu veća od 300ng/ml je dijagnostička za adenom hipofize. I koncentracija iznad 150 kod bolesnice koja nije trudna obično je uzrokovana ovim dobroćudnim tumorom.
    SIMPTOMI
    Mikroadenom ne uzrokuje drugih smetnji osim pojačanog izlučivanja hormona prolaktina, što rezultira stanjem koje se naziva hiperprolaktinemija.
    Simptomi tog stanja kod žena su galaktoreja (izlučivanje mlijeka iz dojki bez trudnoće), nepravilne M, izostanak M, i neplodnost.
    Mikroprolaktinomi izazivaju povećane razine prolaktina i posljedične promjene na spolnim žljezdama(hipogonadizam). Makroprolaktinomi mogu imati utjecaj na druge hormone hipofize, izazvati glavobolje, poremećaje vidnog polja, strukturne poremećaje i proširenje turskog sedla(koštano ležište u kojem je smještena hipofiza).
    Ako se dogodi teži poremećaj cirkulacije-apopleksija hipofize, simptomi su poput glavobolja, mučnine, povraćanja , poremećaj svijesti, oftalmoplegija, poremećaji vida.
    LIJEČENJE
    Sve osobe s prolaktinom ne zahtjevaju terapiju; terapija se preporuča kada žene žele zatrudnjeti, kad im je smanjen libido, galaktoreja, žele regulirati M ili smanjiti rizik od osteoporoze.
    PROGNOZA
    Mikroadenomi imaju jako dobru prognozu! Prognoza makroadenoma ovisi o simptomima i odgovoru na terapiju lijekom.
    Ovo su bile moje prve info o prolaktinu... sad mi je u granicama normale. Kako je ovo uistinu hormon stresa (pod kojim sam onda i bila), preporuka je da činite ono što vas opušta. ja sam svakodnevno šetala lungomare i mislim da mi je to puno pripomoglo... inaravno podrška mog dragog te njegov pozitivan stav o tome.
    pusa i cure samo hrabro naprijed!

  27. #27
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    fiordaliso, daj pliz izvor i autora clanka, moramo paziti na autorska prava na forumu ;)

  28. #28
    fiordaliso

  29. #29
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Bok cure,

    jučer sam bila kod svoje doc. ( ne gin. nego opće prakse, jer bi kod gin. došla na red taman posli N.G. a to mi je bilo kasno za čekati) i rekla joj za iscjedak iz dojke. Poslala me vaditi prolaktin, rekla je da je to najvjerojatnije to i kad sam već sada kod nje da je bolje to provjeriti. Samo mi nije jasno zašto ga mogu vaditi bilo koji dan ciklusa a negdje sam pročitala da se to radi 3. dan ciklusa. Ili se i on vadi skupa sa ostalim hormonima taj dan. Uglavnom, ja sam sretna što sam uzela zdravlje u svoje ruke ( hvala svim rodicama - vi ste za to zaslužne) čak je i ona pohvalila moje znanje s ovog područja ( još jednom hvala svim rodicama ).
    Sutra idem to srediti pa se javim kad nalazi budu gotovi.

    Pozdrav i

  30. #30
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Javi nam rezultate obavezno!
    Mogla bi i ja kod mog doc opće prakse po uputnicu, a ne čekati još mjesec dana...

  31. #31
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Da Ivory, moja doc. je bila baš ponosna što čitam o svom zdravlju i da je to najvjerojatnije povišeni prolaktin. Kaže da ima žena koje cijeli život žive s tim i imaju djecu. Postoji terapija i to bi trebalo biti to. Naravno to sam znala i prije jer čitam RODU.
    Ivory, ja sam morala otići nisam mogla čekati, i Božić i N.G. provesti u strahu. Nadam se da ću uspiti do kraja tjedna znati što je. Ako netko zna ima li veze to što mi M treba doći za par dana( vezano za pretragu), bila bi zahvalna na pomoći.


  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Pale, iskreno, mislim da se tvoja doktorica zabunila-mislim da se za najtočniji rezultat prolaktin treba vaditi 3 dan ciklusa.
    Možda ne bi bilo loše da pričekaš m pa da ga onda provjeriš.


    pozdrav i sretno

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Pale,

    prolaktin se moze vaditi bilo koji dan ciklusa. ako se vade i ostali hormoni onda se vadi 3-5 dan ciklusa da se ne bi dvaput bockale.
    ja sam svoj odlucila prekontrolirat tek pocetkom drugog mjeseca, u prvom cu na zimovanje, pa nakon toga na kontrolu ako ne ugledam plus.
    sve vise vjerujem da nam je taj prolaktin od stresa i tako bi voljela da mozemo smanjiti stres.

  34. #34
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Da, i ja mislim da je od stresa, ali kako stres smanjiti, e to ja ne znam.
    I ja mislim kad se radi hormonalna slika da se prolaktin radi 3. dan da ne bockaju dva puta. Ja sam doc. baš pitala je li treba biti određeni dan ona je rekla da ne da odem bilo kada. Negdje sam pročitala da triba biti natašte.


  35. #35
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Cure, i ja bila kod soc.ginekologa sa svim nalazima koje sam do sada napravila (PRL, citoloska analiza iscjetka, UZV dojki) i kazem mu da pokusavam vec neko vrijeme zatrudniti, a ne ide, a on meni onako bahato: "Pa naravno da ne mozes, to ti je od prolaktina!!!". Ja njega pitam da mi prepise terapiju, a on kaze da se za vrijednosti koje nisu previse povisene ne daje nikakva terapija. To je moj ginekolog jos iz studenskih dana (Dom zdravlja studenata) i uvijek je bio povrsan i bezobrazan, pa vas molim preporuke za soc. gin sa kojim se moze normalno razgovarati i koji prima pacijentice. Mislim da bi kod privatnika potrosila pravo malo bogatstvo, a ne moze mi davati uputnice ni recepte.

    Nakon toga sam otisla u Vinogradsku kod endokrinologa, kod njega sasvim druga prica. Covjek je normalan i ima vremena i strpljenja. Rekao mi je da u dojkama imam fibrocisticne promjene, kaze da to nije nista strasno, dao mi uputnicu za sve hormone 3. i 21. DC, rekao da pratim bazalnu temperaturu i narucio me za kontrolu za 3 mj.
    A na kraju mi kaze da ne vidi razloga zasto ne bi uskoro zatrudnila, s obzirom na redovite cikluse i ako nalaz ostalih hormona bude uredan. I da ponekad dodju pacijentice koje su kontrolirale PRL u privatnim labosima, nalazi budu svakakvi, a kod njih u Vinogradskoj uredni. Ipak, bolnica je bolnica! Bar ja tako mislim.

    Iz njegovih usta u Bozje usi!!!
    Javljate se cure sa svojim iskustvima, i jos jednom molim preporuku za NORMALNOG GINEKOLOGA! HVALA!!!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    eh, kako bi ja volila da mi netko kaze kako smanjiti stres, i kako primjeniti metodu na jedno uho ude a na drugo izade.
    ako ima koja cura koja duze vrijeme koristi PMS Free i vidi kakvo poboljsanje molim da nam se javi.

  37. #37
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Jos mi je rekao da ne treba biti na taste, cak je pozeljno da se nesto pojede, jer i glad je stres za organizam! Prije vadjenja krvi treba mirovati 30 min u cekaonici i pokusati se opustiti.

  38. #38
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Joj, znači ne biti natašte i opustiti se, ovo će biti malo teže kod mene. Nisam baš heroj što se tiće krvi, a i čim pomislim da sutra idem ( išla bi ja danas ali radim) uzrujam se.

    Stvarno ako ima netko tko je pio agnus i bolje mu je neka se javi.


  39. #39
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Pale, jesu stigli nalazi???
    Baš me zanima jel' sve OK!
    Javi čimih dobiješ

  40. #40
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ivory, hvala što misliš na mene. Nažalost, loše vijesti zato i tebi preporučujem da provjeriš prolaktin. Evo ovako: ref. intervali: 127 - 637 , jedinica mU/l , rezultat: 4152 H.
    Moja doc. me poslala kod endokrinologa i to mi je na uputnicu napisala hitno! Ne želim te strašiti ali ajde kod doc.
    Ja idem u utorak kod endokrinologa pa ćemo viditi. Ako netko zna bila bi zahvalna na pomoći kako to ide kod endokrinologa, kakve su pretrage i sl.
    Ma valjda će sve biti ok.


  41. #41
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Ivory, hvala što misliš na mene. Nažalost, loše vijesti zato i tebi preporučujem da provjeriš prolaktin. Evo ovako: ref. intervali: 127 - 637 , jedinica mU/l , rezultat: 4152 H.
    Moja doc. me poslala kod endokrinologa i to mi je na uputnicu napisala hitno! Ne želim te strašiti ali ajde kod doc.
    Ja idem u utorak kod endokrinologa pa ćemo viditi. Ako netko zna bila bi zahvalna na pomoći kako to ide kod endokrinologa, kakve su pretrage i sl.
    Ma valjda će sve biti ok.

    Ma bit će sve OK, ništa ne brini! Glavno da si na vrijeme reagirala i da ti se postavi dijagnoza. Ja ću isto što prije tražiti uputnicu i krenuti na pretrage.
    Drži se i javljaj dalje novosti

  42. #42
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ma tribalo bi biti sve ok. nego me zanima što sada. Kakve se pretrage rade kod endokrinologa, mogu li nešto učiniti sama. Malo sam zbunjena, očekivala sam da bude povišen ali ne baš ovoliko. Malo me isto strah, iako me doc. uvjerava da to sve može biti ok.


  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Pale, možda te malo smirim, meni su isto pronašli povišeni prolaktin, popravio se nakon par mjeseci uzimanja bromergona.
    I ostala sam trudna poslije toga, prirodno.

    Mislim da će te endokrinolog slati na još hormonskih pretraga i magnet ili ct hipofize. Nije to ništa strašno

  44. #44
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Viola, hvala ti, tvoje riječi su mi stvarno utjeha. Upravo sam nazvala bolnicu i sestra na endokrinologiji mi je rekla s obzirom da mi na uputnici piše hitno da dođem odmah. Malo sam se ustrašila, moram priznati. Bojim se da je moj prolaktin stvarno jako velik. Danas popodne idem u bolnicu pa ćemo viditi što će biti. Ne mogu se nikako smiriti, tako me strah, i još sad pred Božić ( sad ti ja mislim kako ću stići obaviti kupovinu i peći kolače). :shock:

    Uopće ne znam što mi može biti sada od tako visokog prolaktina.


  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Pale,

    pokusaj se maksimalno smirit, jer ako te opet danas posalju na vadenje prolaktina nece biti dobro ako si pod stresom.
    to sto su rekli da dodes odmah gledaj s pozitivne strane, kako bi tek bila jadna i uplasena da moras cekati mjesec ili vise dana da dodes na red i kako bi cijelo vrijeme samo na to mislila. ovako ces vec danas cuti strucno misljenje i biti makar jedan korak blize rjesavanju problema, a ipak je sve lakse kad saznas s cime se moras boriti. ja ti vec preko godinu dana obilazim doktore i sve je kao uredu, a imam smede krvarenje u drugoj fazi cik., iscjedak iz dojki i nema bebe.
    drizi se, vjerujem da ce sve biti dobro.

    pozdrav

  46. #46
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Mirnic, hvala ti, ja sam čak mislila ići tek u utorak ali eto nazovem danas i kažu ako piše hitno primaju odmah. Eto toga se bojim, jer povišenost stvarno nije mala. Ne čini mi se to stvar koju treba tako hitno danas riješiti, a moja doc. to traži. Ništa ne razumijem i strah me je. Jedva čekam da se to riješi. Još i trebam dobiti M i sva sam depresivna sama od sebe, još će me tamo i bockati. Uh, kako sam u komi.


  47. #47
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Pale, znam da si uplasena, ali pokusaj se smiriti. Kazes da imas redovite cikluse. Eto, to je nesto dobro u svemu tome, jer jako poviseni prolaktin izaziva izostanak menstruacije, a kod tebe to nije slucaj. To mi je rekao endokrinolog u Vinogradskoj.
    I meni su vrijednosti varirale od labosa do labosa, najbolje da probas analizirati prolaktin na vise mjesta.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Pale,

    upravo kako je s_iva rekla, kod dugotrajnog visokog povisenja prolaktina dolazo do izostanka mjesecnice i po nekoliko mjeseci. otale cure s povisenim prolaktinom imam pitanje za vas kakvi su vam ciklusi, uredni ili zezaju?i ima li koja spotting pred menstruaciju?

  49. #49
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Moji ciklusi su poprilicno uredni, 26-29 dana, eventualno mi se pokoji put dogodi da traju nekoliko dana duze, ali svaki mjesec pratim simptome. Sredinom ciklusa osjetim probadanje u jajnicima, a od 18.-og dana do M osjecam nadutost, bolne grudi,razdrazljiva sam.
    U utorak idem vaditi krv i provjetiti progesteron, a sto se tice spottinga ponekad mi se javi smeckasti iscjedak u 2.polovici ciklusa.
    Kako je kod ostalih cura?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    I meni grudi bole lucaki od ovulacije pa dok ne dobijem, ovulacije su bolne. homeopatica mi je rekla da PMS free ne smijem uzimati dok sam kod nje na terapiji, a kako od njene terapije nisam primjetila nista drugo nego puno tanji novcanik, odlucila sam vise nigdje ne ici, nego se pokusat smirit i piti PMS free, pa da vdim kak ce biti kroz par ciklusa. prosli ciklus sam pila Pms free samo par dana i u tih par dana su me grudi manje boljele, e sad da li je od toga ili od razmisljanja da ce me manje boliti neznam ni sama.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •