Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kolajna ljubavi

  1. #1
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno Kolajna ljubavi

    http://ivanaparlov.blogspot.com/

    Potaknuta emisijama na TV o ovoj djevojci željela sam i ovdje staviti njezinu udrugu...Afričkoj djeci svaka vaša kuna pomaže i lijepo je znati da mi mali ljudi možemo sudjelovati s svojom malom ali vrijednom donacijom u poboljšanju jednoga maloga života, donošenju osmjeha na nečije lice.
    Otvoreno je i sirotište i neka djeca kojoj su većina roditelja umrla od side, a oni nadničare i žive s starim bakama a neki su i zlostavljani fizički,psihički i seksualno živjet će sad u sirotištu, zahvaljujući donacijama dobrih ljudi....ali i dalje im treba sve...oni koji imaju malo više mogu se odlučiti za KUMSTVO..tj. da jednom djetetu plaća školarinu koja iznosi 120 EU i može se platiti od dva puta, za prvo i drugo polugodište....450kn toj djeci omogućuju školovanje....

    http://ivanaparlov.blogspot.com/sear...0%22Kumstvo%22
    Posljednje uređivanje od pujica : 04.11.2010. at 16:56 Razlog: kopipejstanje

  2. #2
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Dragi prijatelji, želimo vas obavijestiti da će se akcija 'Cipelice' nastaviti i ove godine, a uz vašu pomoć, nadamo se da će ova akcija postati tradicionalna božićna. Naime, zbog velikih udaljenosti koje su djeca primorana proći pješke svaki dan, kako bi došla do skole i nazad, cipelice stradavaju. Također, moramo uzeti u obzir da nisu naročito kvalitetne, ipak govorimo o Africi
    U nadi da ćete se odazvati, i pomoći koliko je u vašim mogućnostima, zahvaljujemo vam u ime dječice kojima će nove cipele barem malo olakšati svakodnevni put do škole.

  3. #3
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.kolajna-ljubavi.hr/

    mislim da je ovo nova stranica, na njoj postoji i zahvala na velikom odazivu ali ne znam smijem li je prenjeti......

  4. #4
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    EVO AKO IMA NETKO OD VAS TKO BI POMAGAO I DONIRAO ZA BOŽIĆNE BLAGDANE...OVDJE SU POTREBE;
    Dragi prijatelji,
    približavaju nam se dva velika blagdana - Sveti Nikola i Božić, pa bismo htjeli razveseliti mališane iz našeg i okolnih sirotišta. Najviše radosti donijet će im, dakako - S-L-A-T-K-I-Š-I Stoga prikupljamo:
    bombone, štapiće i smokiće.
    Postavljena je kutija za slatkiše u ulici Prve Pile 1 (zgrada Generalturista) na Krugama. Tko želi tu može donijeti slatkiše.
    Od oslalih stvari najpotrebnije su nam:
    hansaplast; kombinirke; svijece; sjeme za: grah, mahune, grašak, kupus, papriku, rajčicu; multivitamini (imamo dvoje jako boležljive djece za koje nam liječnici stalno pišu da trebaju vitamine); spužvice i deterdžent za posuđe; 10 zastora za tuš kade
    U nadi da ćete se odazvati i na ovaj naš poziv PUUUNO vam ZAHVALJUJEMO i srdačno vas pozdravljamo!
    19. studeni 2011.

  5. #5

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Prekrasna stranica! I naša obitelj će se uključiti u akciju, bar s ponekom sitnicom.

  7. #7
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    i meni se sviđa inače način na koji djeluju a i lijepo je što ne moraš uvije dati novac, već možeš pomoć i nekom sitnicom.....eto recite o tome i svojim prijateljima i poznanicima možda se i oni uključe...............kad mene kćer pita što će dobit za Bžić ili sv.Nikolu ja je već sad učim da je lijepo i da daruje neki sitnicu za one koji nemaju toliko koliko i ona- te će na taj naćin biti sretna i ona i netko drugi- a to je najveći dar

  8. #8
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    s njihove stranice;
    "Ne možemo činiti ništa veliko, samo male stvari s velikom ljubavlju.--Majka Terezija

    Kad se hoće, nađe se načina.
    Kad se neće, nađe se razloga.


  9. #9
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Novi kontejner!
    Dragi naši dobročinitelji,
    kroz 3. mjesec ove godine imamo u planu poslati kontejner za naše sirotište. Stoga krećemo s prikupljanjem stvari za sirotište i vrtić koji je u izgradnji i pozivamo vas da nam pomognete. Ne tražimo nove stvari, već one koje su dobro očuvane i koje se mogu još neko vrijeme koristiti. Donosimo popis stvari koje bi htjeli poslati u Songeu. Unaprijed zahvaljujemo svima koji će nas obradovati bilo kojom od navedenih potrepština:

    • komoda
    • prekrivač za trosjed
    • metla, mop, partviš
    • kante za vodu
    • ogledala za wc
    • wc četke
    • lavori
    • 3 ormarića (namjena - ispod umivaonika)
    • 3 držača za ručnik
    • 4 ormara za sobu
    • 4 kreveta za jednu osobu
    • madraci za jednu osobu (180 x 80 cm)
    • 4 stola za sobu i 4 stolca
    • 1 stol za ured i 6 stolaca
    • zavjese
    • 1 komoda za ured
    • 1 trosjed i fotelje
    • 1 stolić za dnevni boravak
    • elementi za kuhinju (samo sa sudoperom, bez ostalih aparata)
    • 5 manjih kanti za smeće, 2 veće
    • štednjak na drva
    • mašina za pranje rublja
    • pribori za jelo (bešteki)
    • staklene čaše
    • šalice za čaj
    • lonci za kuhanje
    • frižider
    • tanjuri, zdjele, tepsije
    • deke
    • ručnici
    • plastični tanjuri (tvrda plastika)
    • plastične šalice/čaše (tvrda plastika)
    • kukice za jakne
    • jastuci
    • sportski rekviziti za djecu
    • posteljina
    • suncobran (za ploču za vježbanje u vrtu)
    • plastični stolnjaci
    • kuhinjske krpe
    • mikser
    • boje za zidove, kistovi, valjci, razrjeđivač
    • kabanice za djecu, kišobrani, gumene čizme
    • alat za polje (motike, lopate, grablje, rukavice, škare za šišanje živice)
    • alat za kuću (čekić, kliješta, čavli...).

  10. #10
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Akcija još traje;
    Za Mia Lanin prvi korak
    Dragi prijatelji,
    približava nam se blagdansko vrijeme i sigurno ste dobili brdo mailova gdje vas se moli za pomoć. Evo, i mi to činimo jer krećemo u akciju za curicu čija nas je priča dirnula i pozivamo vas da joj skupa pokušamo pomoći - da se i njeno malo srce u Novoj godini može ispuniti nadom u izlječenje!
    Pretpostavljamo da ste se istrošili na poklone, ali vas ponizno molimo da jedan dio (makar i najmanji) odvojite i za Mia Lanu. Koliki god bio, neka bude od srca i za pomoć ovom malom anđelu! Šaljemo vam tekst njenog tate koji nam je približio njezinu bolest:

    Zovem se Davor Knezovic, iz Vukovara sam. Roditelj sam curice Mia Lane, koja ima 4,5 godine. Nazalost, Mia Lana je tesko bolesno dijete - boluje od Lenox-Gasttautovog sindroma, sto za posljedicu ima teski oblik epilepsije sa 10-ak napadaja svaki dan. Mia Lana ne hoda, ne prica, psihomotorno zaostaje, ima utvrđenu 100%-tnu invalidnost zbog ostecenja mozga. Uzima dva lijeka, Keppru i Depakine za epi napadaje, medjutim i uz ta dva lijeka ima konstantne epi napadaje svaki dan.
    Lijeci se u Zagrebu na Srebrenjaku kod dr. Romane Gjergje-Juraski, u Specijalnoj bolnici na Goljaku. Dijete vodimo na plivanje po Halliwick metodi u Vinkovce, kod fizioterapeuta u Djakovo, kod logopeda u Osijek...

    Mia Lanu smo vodili i u Austriju kod doc.dr. Edwina Hausera poznatog djecjeg neuropedijatra. Malena je u Austriji imala teski epi napad i bila je hospitalizirana u bolnici Modlling. Dr.Hauser nam je rakao da bi Mia Lani pomogla terapija aminokiselinama (u obliku kapsula Olimpiq) i implatacija maticnih stanica. Terapija aminokiselinama kosta oko 5,000 EUR, a implatacija maticnih stanica oko 20 000 EUR.
    Već je nekoliko klubova i novina podržalo našu molbu za pomoć i nadamo se da ćete i vi.

    Svoj dar možete uplatiti na račun naše Udruge:

    Udruga "Kolajna ljubavi"
    K. Branimira 24, Imotski
    Privredna banka Zagreb d.d. (ne naplaćuju naknadu na uplatu)
    Broj žiro-računa: 2340009-1110344443
    Opis placanja: MIA LANA


    H V A L A i neka su vam ugodni nadolazeći blagdani!

  11. #11
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.kolajna-ljubavi.hr/index.php službena web stranica Udruge Kolajna ljubavi
    http://www.facebook.com/PutujICiniDobro?fref=ts službena facebook stranica Kolajne ljubavi
    http://www.facebook.com/groups/kolajnaljubavi/ grupa Kolajna ljubavi na fejsu


    Ja sam Magda, održavam profil Putuj i čini dobro. Pred nekoliko dana sam se vratila iz Tanzanije . Priča s volontiranjem ide otprilike ovako: zainteresirani potencijalni volonteri se jave na mail udruge. Princip je da osoba koja želi volontirati u Tanzaniji bi trebala biti aktivna u udruzi 9 mj, pa npr ako ide dole na 3 mj onda još 6 mj mora volontirati u Hrvatskoj. u Hr se volontira u domovima za nezbrinutu djecu. Volonteri koje žive u Zagrebu uz to prolaze mini pripremni tečaj, uče osnove svahilija, o tanzanijskoj kulturi i životu, funkcioniranju sirotišta i obvezama volontera. Tečajevi se obično održavaju 2 x godišnje i traju 2 - 3 mj, a sastanci su 1 x tjedno. Uvjeta što se tiče spola, školovanja, dužine boravka... nema, no udruga zadržava pravo da svakom volonteru odbije odlazak u Tanzaniju ako procijeni da ta osoba nema odgovarajuću motivaciju i da nije spremna na to. Što se tiče cjepiva - to je individualna odluka, no Tanzanija je endemično područje za žutu groznicu (ja sam se cjepila), i malarija je vrlo česta (nisam pila antimalarike).

    Posljednje uređivanje od ivana zg : 21.01.2013. at 11:33

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •