Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Probiotici

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno Probiotici

    Imaju li naše bebe, kroz naše mlijeko, koristi od probiotika koje mi pijemo, ili to ipak ostane u našim crijevima?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    e i mene to zanima počela sam pred koji dan upotrebljavat probiotik viva http://www.probiotikaviva.hr/about.php?id=1 i jedino kaj sam vidla da mu je malo tvrđa kakica, i da malo manje kenja ili sam ja malo manje uzela grožđa nek neki dan??? meni su rekli da bi imalo to koristi za njega , s time da se već borimo s atopisjkim dermatitisom.

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Probiotik je bakterija koja ostaje u našem crijevu.
    I za naš je organizam loše kad bakterije iz crijeva uđu u krv i dalje u tijelo. Tako da se probiotici ne bi smjeli naći u majčinom mlijeku.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    Ma zbunjena sam jer za ovaj probiotik koji pijem kažu da ga je super piti u trudnoći kao preventivu dermatitisa, alergija... Pa si mislim ako dođe do bebe u trbuhu, dođe i do mlijeka. A možda se i varam.

  5. #5

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koliko ja čitam, nigdje ne piše da je to prevencija oboljenja kod djece ako se pije u trudnoći
    nego preporučuju da se daje novorođenčadi kao prevencija

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    meni je gastrička rekla da to može bit prevencija ako se pije najmanje zadnje tromjesjećje, i bar smanji intenzitet. Moram priznati da baš nisam bila revna u tome, i atopijski i alergija na sve i svašta je tu, samo me čudi kak mi ništ takvo nije bilo s prvim detetom, nek samo s drugim i trećim.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mislim si možda ima tu veze i možda krvne grupe, od klinaca još ne znam, ali je možda ta varijacija u igri kod alergija?

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    a bi li vi, da tako kažem iz čistog mira, davali maloj bebi probiotik?

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nikad.
    davala bih ga eventualo djetetu starijem od 6 mjeseci koje ima težak atopijski dermatitis, a probiotici mu pomažu

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja nebi baš maloj, ali maloj većoj od recimo 10-12 mjeseca kad već i može jest jogurte da, ili ak može jest jogurte radije bi jogurt nek probiotik, ali imam nakanu ovom mom sisavcu počet davat moj probiotik negdje za malo više od mjesec dana kad ću mu počet davat nekaj jest na žlicu, možda bu bolje prošal od sestre kaj se tiče alergija i kože.

    inače možda je i to pomoć, ali btw. moja frendica imala klinca kojeg je dolila svolom i brojkom 5 dana, mali bil poslije na nekoj formuli, zdrav ko dren, mlađi klinjo dojen do 15 mjesecisvako malo bil bolestan, istina možda bi manji i bio bolesniji da nije cical , ali to nitko ne zna.

    Velim ja susedi to je sve lutrija.

  12. #12
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zašto djetetu davati bakterije ako je sa njegovom probavom i crijevnom florom sve u redu?
    Ne čini li vam se to kao još jedan marketinški trik?
    Znate li koje su to bakterije koje unosite, u kojoj količini i čini li vam se logično u crijevo s kojim je sve uredu unositi veću količinu bakterija nego što bi u njega normalno ušlo?
    Moje je mišljenje da je svaka neravnoteža loša.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    Ma joj, ja ne vidim u svemu marketinški trik, i ne vidim ništa loše u tome da svom zdravom crijevu i probavi s vremena na vrijeme dam kuru probiotika. No dobro, slažem se da zdravoj maloj bebi prob.nisu potrebni.

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zdravoj bebi koja doji majčino mlijeko je najbolji probiotik

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne razumijem zašto bi zdravom , dojenom djetetu bez ikakvih problema trebao probiotik?
    Inaće , moja nabolji marketinški trik ima proizvod za imunitet : kapsule kapsule ili tablete sa kolostrumom krave, pretpostavljam da bi taj dodatak bio odličan za male teliće, ali da štiti ljude od nećega, teško.

  16. #16
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Po savjetu, malenoj sam prvo davala biogaiu, imala je problema sa stolicom, mijenjali smo ad, onda je imala grceve. Pronasli odgovarajuci ad, presli na Linex baby kapi. U medjuvremenu je imala bas jake grceve i vjetrove koji su je mucili.
    Odustala od cajeva (komorac, kim, anis) i Espumisana.
    Nestalo mi Linexa na 2-3 dana, jutros joj ga dam i odmah problemi s vjetrovima. Je li moguce da joj ti probiotici rade probleme? Iskustva?
    Sad ima 8 tjedana.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 05.04.2018. at 15:39

  17. #17
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zasto dajes ako nema problema bez njih?
    Ja svojoj ne dajem nista osim d3

  18. #18
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Od početka je na njima, tako da nisam niti znala da mogu stvarati probleme. Zbog problema smo joj ih i uveli.

  19. #19
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Daješ joj D3 od Oleovita ili Plivin? Koliko kapi? Nama je propisala 3.

  20. #20
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Oleovit 2 kapi.
    Ali i ad ima neke probiotike, barem vecina marki, pa mislim da osim u slucajevima proljeva/antibiotika ne treba dodatno

  21. #21
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Ne mora svaki probiotik da odgovara svakom-nekom pomaže,dok drugom napravi kuršlus sa stomakom.Zavisi od kombinacija bakterija,filera (ako se to tako zove ) i sl.

    U grupi o alergijama na FB-u (meni vrlo informativna) čestu se spominju Plivine d3 da nisu ok po sastavu,da je bolje Oleovit.
    Posljednje uređivanje od lovely___love : 06.04.2018. at 15:58

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    U zadnje vrijeme svašta zovu probioticima. Mislim da kulture koje nemaju nikakve šanse kolonizirati probavni sustav ne bi smjele nositi naziv probiotik. Na primjer rhamnosus ili casei - čista prijevara.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •