Stranica 15 od 17 PrviPrvi ... 51314151617 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 820

Tema: IVF u prirodnom ciklusu

  1. #701
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, može ukratko da sad ne iščitavam cijelu temu... Dr je nagovojestila IVF u prirodnom ciklusu sa klomifenom nakon neuspješnog stimuliranog.
    Molim iskustva, koliko je izgledno dobiti js u prirodnjaku samo sa klomifenima? Hvala
    Ja sam u jednom postupku sa klomifenom dobila 7js,a drugi put samo 1 tako da mislim da je sreća presudna

  2. #702

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Cure znate li jeli mi treba ovjera javnog biljeznika za postupak u prirodnom ciklusu?

  3. #703
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Larina,kakva ovjera kod javnog biljeznika?
    Ja sam bila u 11.mj u prirodnjaku u vg i nisu me trazili nikakvu ovjeru?!
    Ocito samm nesto propustila?!
    Sad 19.1 opet idem na konzultacije pa me bas zanima jel mi treba ta ovjera.

  4. #704
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U Ri treba za svaki postupak nova.
    Snelly to je za parove koji nisu vjenčani, kod jb ovjeravaju izjavu o vanbračnoj zajednici.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  5. #705

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Ja sam na VV i vjencana sam i isto mi je trebala ovjera... zvala sam danas gore.. treba za svaki postupak

  6. #706
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Larina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na VV i vjencana sam i isto mi je trebala ovjera... zvala sam danas gore.. treba za svaki postupak
    Katastrofa.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  7. #707

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk[/QUOTE]

    Da i bas je katastrofa.. ko da nam se ista promjenilo od postupka do postupka... al koliko sam ja njih shvatila ima onih koji su to iskoristavali...pa ono stite sebe.. tako da opet s te strane mi je u redu

  8. #708
    Huljica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split...barem u srcu...
    Postovi
    37

    Početno

    Evo ako je kome utjeha. Ja sam 9godina plazila po bolnicama lijepe nase i pokusavala stimuliranim postupcima dobit bebicu. U meduvremenu su mijenjali zakon pa su uvalili dva obavezna prirodnjaka. Lad mi je moj dr rekao da moramo sad jedan prirodni ja se rasplakala od bijesa. Imam i samo jedan jajnik i pri punoj stimulaciji je plafon bio 3-4 jajne stanice a on ce meni prirodnjake radit. Jedna jajna stanica. Jedna beba. Nakon 9 godina raznih cuda. Jedino smo malo nabildali spermice i pojacali kvalitetu js. Tako da....sve je ocito stvarno moguce.

  9. #709

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Draga cestitam. Daj mi reci cime ste nabildali js?

  10. #710
    Huljica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split...barem u srcu...
    Postovi
    37

    Početno

    A svim onim cemu sam se smijala onih 9godina i rugala se bapskim savjetima. Suhe smokve,salata od kupusa sa maslinovim uljem i sjemenkama suncokreta, lana i sezama. U velikim kolicinama nekih mjesec dana pred aspiraciju. Biologica nicim izazvana rekla da mi je js nevjerovatno dobre kvalitete. A imam lipe godine. On pio biljni caj i nakon teske oat i kriptozospermije koja je trajala sve te godine odjednom uredan spermiogram. Prestala sam se smijat seoskim babama i njihovim pricama...

  11. #711
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Huljica, svaka čast!

  12. #712
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Huljica bas mi je drago za te bapske recepte

  13. #713
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Huljice, mozes li napisati o kojem biljnom caju se radi?! Hvala i cestitam vam!

  14. #714
    Huljica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split...barem u srcu...
    Postovi
    37

    Početno

    Tu na forumu su zene spominjale travara Miju iz Solina. Od njega smo narucili caj. Napravio cudo.

  15. #715

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Kod mene se događa da mi u prirodnom ciklusu folikul pukne prije aspiracije. Štoperica mi je dana na 17mm - 18mm veličine folikula i aspiracija mi pada na 14dc ili 15dc. Ja ovuliram 13dc. Zbog straha da mi folikul bude nezreo doktor mi ne da štopericu na manju veličinu folikula. To se rješava na način da se spriječi pucanje folikula s malom količinom lijekova u prirodnom postupku. Da li je neka od vas to već radila i ima iskustva s tim?

  16. #716
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Čim ti daju i malu količinu lijekova to se broji kao stimulirani postupak. Negdje i klomifen broje kao stimulaciju.
    Možda da si trakicama probaš pratiti skok lh i ako štoperica ide prije nego se pokrenu prirodni mehanizmi ovulacije, moglo bi biti ok.
    Meni je štoperica bila dana na folikule 16mm i na 17mm s negativnom lh trakicom prije štoperice. Kad su mi dali na 18mm, i to popodne je lh trakica bila pozitivna a štoperica išla tu večer, folikul partio. Punkcija mi je bila na 12 i na 10 dc.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  17. #717

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    eryngium, hvala ti na odgovoru. Znam ovo za stimulirani postupak, ali ja to ne bi više išla preko HZZO-a jer kako veliš ne isplati se ispucati stimulirani, a bez tih prirodnih šansa mi je nikakva. Znači zanima me koliko lijekova se tu utroši.
    Ja sam od ta tri prirodna samo jednom pregledala s LH trakicom. Bila sam na folikulometriji u 5 popodne, 17mm folikul, štoperica je bila tu večer. LH trakica mi je počela tamniti prije štoperice i taman u vrijeme štoperice full crta. Folikul puknuo prije aspiracije. Ja mislim da je jedino moguće uhvatiti ga ako štopericu primim ranije, na 16mm.

  18. #718
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da, ako ti je lh trakica pozitivna, prirodni mehanizmi ovulacije su se pokrenuli i tu štoperica gubi svaki put.
    Na žalost, ne mogu ti pomoći s infom za davanje lijekova.
    Probaj poslati pp orange80, ona je imala sličan problem s bježanjem folikula u prirodnjacima a puna stimulacija joj nije dolazila u obzir.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  19. #719

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala!

  20. #720
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Meni je kod bježanja folikula u prirodnjacima pomogao Voltaren, koji sam pila 2x1 od dana štoperice do punkcije.

  21. #721

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Varnica, to ti je preporučio doktor ili si sama odlučila?

  22. #722
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Doktor, naravno! Kupuje se na recept. Ili se ode kod primarnog ginekologa.

  23. #723

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    ok, hvala!

  24. #724
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    ok, hvala!
    Jučer (3.dc) sam krenula sa klomifenima 3x1 5 dana. Prva kontrola u ponedjeljak. Doktorica je jučer bila u gužvi, čekaona pretrpana tako da je pregled i dogovor bio brzinski. Popila sam prve 2 tablete jučer oko 16:30h, pa još jednu navečer tako je doc rekla.
    Da li ja smijem prebaciti te 2 tablete za ujutro? Jel bitno u sat kada se pije klomifen?
    I još nešto...pošto ide na GO preglede će nastaviti drugi doktor, pa je napomenula da mu kažem ako ne budu dobro rasli folkuli da mi da 2 ampule. Kasnije kad sam vrtila razgovor skužila sam da ju nisam pitala čega 2 ampule. Šta se nešto još daje sa klomifenima ako idemo u ICSI iz prirodnog ciklusa?
    Postoji li mogućnost hiperstimulacije sa klomifenima? Jeste imali nuspojava?

  25. #725
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Destiny - nisam sigurna hoće li ti se to onda računati pod prirodni postupak ako će ići i injekcije (vjerojatno gonali, menopuri ili puregoni)...raspitaj se oko toga. Bzvz.je da ti računaju to pod stimulirani postupak ako potrošiš par injekcija!
    A znam da neke klinike i klomifene već računaju pod stimulirani

  26. #726
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ako idu bilo kakve dodatne injekcije nakon klomifena odmah se računa stimulirani... ja sam prošli put to odbila jer mi je žao potrošiti postupak na tako nešto. Na kraju nisam došla do punkcije jer su folikuli popucali pa sam se dogovorila sa sestrama da kupim sama štopericu i donesem ju gore pa mi nisu niti računali prirodnjak.

  27. #727
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Ja još nisam spremna za stimulirani postupak zato sam se odlučila za prirodnjak... 123beba jesu tebi popucali folikuli zato što nisi uzela štopericu ili si trebala dobiti gonale ili sl. kako je pisala maca2 ? Ja bih u svakom slučaju htjela izbjeći uzimanje gonala,menopura i sl. ako mogu, iskreno nisam sigurna čemu oni služe u takvom klomifenskom postupku, ali bih štopericu uzela da mi ne popucaju folikuli jer koliko kužim ona je za to. Ili se varam? Nije mi toliko bitno sada da mi se ne računa kao stimulirani. Moja strategija za bebu broj 2 je koliko je moguće što blaža stimulacija i po mogućnosti prirodnjaci, a za zadnje si čuvam stimulirani. Ne želim si dodatno iritirati štitnjaču sa hormonima iz pune stimulacije...ipak trebam još poživjeti za bebu broj 1. Uglavnom idem probat sa tim prirodnjakom ili poluprirodnjakom jer ipak uzimam klomifen pa ću vidjet to ćemo dalje.

  28. #728
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    U prirodnjaku nakon klomifena ide još samo štoperica. Pretpostavljam da je meni dana malo prekasno pa su zato folikuli popucali... iako dr kaže da je u prirodnjaku to dosta često. A vjerojatno niti ne mogu tako dobro odrediti tajmig za štopericu u takvom postupku...
    No gonal i menopur nisam htjela jer ako ću ići u stimulirani onda neka bude ful stimulirani, a ne da ga potrošim zbog par ampula...
    Nakon toga sam bila gore odmah u prvom idućem ciklusu pa mi jajnici nisu bili ok za stimulaciju baš zbog toga pucanja folikula. Sad čekam idući ciklus da vidimo jesu došli k sebi

  29. #729
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Jel to ona štoperica koja ide u guzu ili u trbuh? Ja sam u stimuliranom pikala u trbuh decapeptyl, ali ako se mora u guzu( a tako sam na par mjesta pročitala) onda ću morat na hitnu....

    Znači tebi su folikuli popucali prije punkcije...svi? Nije bilo ništa za punkciju?

  30. #730
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Štopericu je meni dala Brevactid 5000 2 ampule. To ide u stražnjicu. No ne znam jel uvijek ide ta i na temelju čega odluči koju daje...
    A meni su svi koji su bili dobri popucali a ostali samo premali koje nije uopće bilo smisla niti pokušavati punktirati.

  31. #731
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    meni bi ovulacija trebala biti u nedjelju po nekom pravilu, ali tko zna kako će biti na klomifenima. Bojim se da ako punkcija bude u ponedjeljak da će biti prekasno.

  32. #732
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mislim da je i mene zeznuo vikend. Došla sam na punkciju u ponedjeljak

  33. #733
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je i mene zeznuo vikend. Došla sam na punkciju u ponedjeljak

    Evo da javim... Moj prirodni ivf je bio samo uz klomifene +štoperica brevactid 5000ui na 13dc navečer....13dc ujutro je bilo cca 9 folikula veličine od 16 do 20 mm. U nedjelju me rasturalo po jajnicima pa mislim da ih je dosta popucalo u nedjelju. U ponedjeljak bila punkcija 6 folikula, doktorica me nije htjela previše pritiskati da ne popucaju...opet desni jajnik podnošljiva bol,lijevi živi očaj...i rezultat 1 jajna stanica. Politika se i transfer je bio 3.dan...Biologica je rekla da je embrij lijep( ili to kažu možda svima) i sada slijedi čuvanje mišonje i čekanje....

  34. #734
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Destiny child prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da javim... Moj prirodni ivf je bio samo uz klomifene +štoperica brevactid 5000ui na 13dc navečer....13dc ujutro je bilo cca 9 folikula veličine od 16 do 20 mm. U nedjelju me rasturalo po jajnicima pa mislim da ih je dosta popucalo u nedjelju. U ponedjeljak bila punkcija 6 folikula, doktorica me nije htjela previše pritiskati da ne popucaju...opet desni jajnik podnošljiva bol,lijevi živi očaj...i rezultat 1 jajna stanica. Politika se i transfer je bio 3.dan...Biologica je rekla da je embrij lijep( ili to kažu možda svima) i sada slijedi čuvanje mišonje i čekanje....
    Hehe... Pametna tehnika...umjesto oplodila se...on meni to prepozna kao politika se

  35. #735
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Držim fige da ova jedna bude jedna ali vrijedna i da razveseli svoju mamu za 9 mjeseci! Kad je beta?
    Ali moram reći da me baš ljuti to što toliko folikula propadne zbog neradnog dana...

  36. #736
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    123 beba .... ništa od moje trudnoće ovaj put... Jesi ti bila gore? Kada krećeš u postupak? Ideš opet u prirodnjak ili ćeš u stimulirani?

  37. #737
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Jako mi je žao... ja sam nekako trenutno bez plana... trebala sam prošli ciklus krenuti u stimulirani no sredio me streptokok i upala očiju pa sam preskočila. Sad razmišljam da odmorim još jedan ciklus...

  38. #738

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Cure ima li koja iskustva s femarom? (našla samo stare postove). Trebala bi krenut s njima u prirodni...

  39. #739
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam bila na Femari i dobila zrelu stanicu al se na zalost nije oplodila, i sad u petak idem na kontrolu, ako je cista otisla krecem opet sa Femarom.

  40. #740

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Koliko se dana pije femara (jel isto kao klomifeni 5 dana)? Jesi li imala neke nuspojave? Koji dan ciklusa ti je bila punkcija? Uf jesam zaredala pitanja

  41. #741
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Isto 5 dana, od 3-7 dc. Nisam imala nuspojave, cak mi je to bilo nekako skroz opusteno, a punkcija 10 dan. Samo pitaj ako jos nesto trebas

  42. #742
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ima li koja iskustva s femarom? (našla samo stare postove). Trebala bi krenut s njima u prirodni...
    Ja sam bila na Femari dobila jednu js ali nažalost nije se oplodila, što se tiče reakcije Femare kad sam počela piti par dana me glava bolila i prestalo inače nikoje druge nuspojave

    ja sam pila od 2-6 dana to ovisi i od dr. kako će odredit da se pije
    Posljednje uređivanje od Buba38 : 14.04.2016. at 11:08

  43. #743

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Znači koliko vidim i nije neka sreća. Ne znam zašto su meni preporučili kad u stimuliranom od 12 js dobijem 2 blastice. Možda bude sreće s tom jednom koju bi trebala dobit pod femarom...

  44. #744
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Laine nikad ne znas, sa obzirom da prirodne ne mogu pretvorit u stimulirane postupke iskoristi sve sto se da. Mozda bas bude dobitna kombinacija. Ja i dalje stojim bolje jedna vrijedna js nego nista. A nakon stimuliranog nije lose probat u prirodnom. Sretno!!!

  45. #745
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Laine krivo sam napisala, punkcija mi je bila 11. dc

  46. #746
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Ciste nema, tako da sam pocela sa klomifenima ovaj put!
    Posljednje uređivanje od LILKA : 15.04.2016. at 21:57

  47. #747

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Lilka sretno!!!!!

  48. #748
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala!

  49. #749

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Ovaj mjesec sam bila u stimuliranom ciklusu (Elonva, Puregon) i dobila samo dvije stanice loše kvalitete. Doktor preporuča prirodni ciklus odmah nakon menstruacije. Uzima li se klomifen ili se u prirodni ide bez ičega? Nemam iskustva s time, pa molim cure koje imaju da me upute.
    Hvala

  50. #750

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    NinaDrv, koliko si štoperice dobila?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •