Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 820

Tema: IVF u prirodnom ciklusu

  1. #101
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Hvala!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Moe, išla sam na Sv. Duhu i u Pol. IVF. Definitvno je puuuno elegantnije kod privatnika, praktički ne moraš izostati s posla jer su folikulometrije uglavnom popodne.
    Ježić čisti prirodni je bez ikakve stimulacije, samo se dobije štoperica. Onda imaš polustimulirane koji idu uz Klomifen ili Femaru (plus štoperica) a nekad se može dodati pred kraj i koji Gonal ili Menopur. Pravi stimulirani su s Gonalom ili Menopurom, mogu biti sa supresijom ili bez, dugi ili kratki protokol, ima više varijanti.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Aaaa Ksena tek sad vidim da je tvoja trudnoća iz prirodnjaka!!! Gdje si ga radila?

  4. #104
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    U Vinogradskoj kod dr T

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ksena baš lijepo
    Moe da ti još kažem tvoj AMH nije tako loš, ne znam koliko ti je godina, meni su 33, imam AMH svega 1 pmol/L a vjerojatno nije bio puno drugačiji prije 2,5g kad sam prvi put ostala trudna. Reakcija na Klomifen mi je s takvim nalazom 3 js, na Menopur 2 js. Sretno!!!

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    da prijavim da moj prirodnjak je završio s 0,00
    nažalost

  7. #107
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    a zlatta baš mi je žao!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zlatta žao mi je

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    138

    Početno

    moj prvi prirodnjak, dobili dvije jajne stanice, u subotu transfer ako sve bude ok, molim se da se oplode, bar jedna....

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    aslan, javi nam se? bio transfer u subotu?

  11. #111
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj aslan prvotno napisa Vidi poruku
    moj prvi prirodnjak, dobili dvije jajne stanice, u subotu transfer ako sve bude ok, molim se da se oplode, bar jedna....
    Eto oplodile su se, vratile mamici i sad uživate u izležavanju svo troje! Sretno, draga!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    138

    Početno

    cure u subotu bio transfer, danas 2dnt bez ikakvih simptoma. vratili dvije mrvice s tim da je dr rekao da je jedan dobar a drugi los. nisam imala hrabrosti pitati koliko je dobar ovaj dobri.... joj hvala Bogu pa nama svima daje dovoljno strpljenja za sve ovo!

  13. #113
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Curke, je li neka od vas uzimala Voltaren u prirodnjaku? Navodno da moze odgoditi ovulaciju kako bi se lakse tempirala punkcija ali ne znam da li to funkcionra i kakva je kvaliteta takvih js. Priznajem da nisam citala gornje postove ako ste mozda vec pisale o tome.

  14. #114
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Ja za tako nešto nikad nisam čula.

  15. #115
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Nakon ovog zadneg neuspjeha s krio postupkom, dok ne dođu lijekovi ili ne odemo van , vrtiti ćemo prirodnjake. No ja eto potupno nepripremljena, imam jedno pitanje

    Ako se radi o polustimuliranom od kojeg dc se počinju uzimati lijekovi, petpostavljam klomifeni ili šta već?? Frka me da ne bi preskočili ovaj sada mjessec

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, je li neka od vas uzimala Voltaren u prirodnjaku? Navodno da moze odgoditi ovulaciju kako bi se lakse tempirala punkcija ali ne znam da li to funkcionra i kakva je kvaliteta takvih js. Priznajem da nisam citala gornje postove ako ste mozda vec pisale o tome.
    Uuu ovo bi bilo jako interesantno! Ne znam ništa o tome.

    Linalena ja sam klomifen uzimala od 3.dc a može se početi i 2.dc ili kasnije, po preporuci dr.

  17. #117
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    A dobro, da onda u ponedjeljka jurim gore. Danas sam prekinula s utrićima, mogla bi dobiti u nedelju

  18. #118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    taca, ja sam to negdje vidjela, totalno mi je poznato, ali me nije baš interesiralo pa nisam pratila.

  19. #119
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, je li neka od vas uzimala Voltaren u prirodnjaku? Navodno da moze odgoditi ovulaciju kako bi se lakse tempirala punkcija ali ne znam da li to funkcionra i kakva je kvaliteta takvih js. Priznajem da nisam citala gornje postove ako ste mozda vec pisale o tome.
    Draga Taca, ja sam čitala na forumu Mame i bebe za ketonal da ga nije dobro uzimati. Evo i link:
    http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/v...p?f=33&t=50939

  20. #120
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    taca, ja sam to negdje vidjela, totalno mi je poznato, ali me nije baš interesiralo pa nisam pratila.
    I ja se sjecam da je netko spominjao Voltaren i to da ga bas moj dr iz Petrove prakticira ali nisam obracala paznju jer sam mislila da necu ici u prirodnjake. Pojasnit cu zasto pitam i sta se desilo: Ovaj ciklus sam isla u prirodnjak, u srijedu folikul 18mm, endo 8,8, E2 360pg/ml, LH 21, stoperica u 23h, a danas trebala biti punkcija. Odmah sam skuzila da je sve na knap i da cu tesko docekati punkciju, pogotovo sto mi je i LH trakica u srijedu oko 12h bila +. Sinoc probadanje u desnom jajniku i znala sam da od punkcije nema nista. Jutros se na uzv to i potvrdilo ali dr. me pita jesam li uzimala Voltaren. Ja blijedo gledam, prvi put cujem, on kaze da je napisao na kosuljici 2x1 za jucer i prekjucer. Medutim, meni sestra u srijedu nije uopce spominjala Voltaren kad sam nazvala za upute sta dalje nego samo da trebam primiti stopericu u 23h. On je jutros bio ljut zbog toga jer kao zbog toga sada nemamo js i kao sve zene u prirodnjaku uzimaju Voltaren, kao da je to najnormalnije. Kako ja iza sebe imam samo jedan prirodnjak sa istim scenarijem, mislila sam da se mozda taj Voltaren sada stvarno prakticira a da ja to nisam pratila. Evo sta sam nasla na netu:
    http://www.fertilityplus.org/faq/nsaids.html

  21. #121
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    taca, ja bih se kladila da bi Charlie znala da sve cure uzimaju
    Posljednje uređivanje od Jelena : 15.04.2011. at 23:52

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    taca70 žao mi je da ste propustili js. Ako ti može pomoći za ubuduće, kad je LH trakica već pozitivna u pravilu je prekasno taj dan za štopericu (meni se to i potvrdilo svaki put). U tom slučaju može se probat punkcija idući dan bez štoperice ali nisu svi dr-i za to.
    Isto tako ulogu ne igra samo veličina folikula nego i zrelost endometrija, npr. meni kod folikula 16-17mm uz endometrij 8mm bude taj dan kasno za štopericu a kod iste veličine folikula ali s tanjim endometrijem bude taman.
    I da, za Voltaren nikad čula ali ako to može pomoći bilo bi sjajno, prirodnjaci su stvarno lutrija s hvatanjem js. Meni je dr. jedino rekao da malo može pomoći ako si štopericu dam kasnije od uobičajenog, pa da do punkcije prođe manje vremena.

  23. #123
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se radi o polustimuliranom od kojeg dc se počinju uzimati lijekovi, petpostavljam klomifeni ili šta već?? Frka me da ne bi preskočili ovaj sada mjessec
    Mi smo nekoliko puta ciljali s klomifenom, kad se krene s 5. danom-to je samo za indukciju ovulacije, tj za vodeći folikul, a kad je za IVF-kreće se od 3. dana-ipak povuče više od jednog folikula (tako je bar moje iskustvo), a to sam čitala i na uputama: http://proizvodi.krenizdravo.com/lijekovi/upute/429#id_primjena.
    Pošto je ovo tema o prirodnjacima-dr u Ljubljani daje pola klomifena za prirodnjak.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 16.04.2011. at 15:25

  24. #124
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    taca, ja sam imala dosta prirodnjaka u 3 različite klinike i niti jedan dr. mi nije spominjao voltaren niti davao za terapiju.

  25. #125
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    taca70Ako ti može pomoći za ubuduće, kad je LH trakica već pozitivna u pravilu je prekasno taj dan za štopericu (meni se to i potvrdilo svaki put). U tom slučaju može se probat punkcija idući dan bez štoperice ali nisu svi dr-i za to.
    Isto tako ulogu ne igra samo veličina folikula nego i zrelost endometrija, npr. meni kod folikula 16-17mm uz endometrij 8mm bude taj dan kasno za štopericu a kod iste veličine folikula ali s tanjim endometrijem bude taman.
    Moj 1. prirodnjak je zavrsio isto kao ovaj, LH trakica + ujutro, tu vecer stoperica ali ovulacija bila iduci dan tako da mi je poznato da je s LH koji je vec u porastu tesko docekati punkciju.Dan prije stoperice endo je bio 6,5mm a fol 18mm, E2 280pg/ml i to 8.dc pa pretpostavljam da se dr. zbog tanjeg endometrija odlucio sacekati jos jedan dan. Tada sam mislila da nikada vise necu ici u prirodnjake jer mi je to oduzelo vise zivaca nego svi stimulirani skupa, osjetim da odlazi a potpuno sam bespomocna. Kako god, drago mi je da taj Voltaren nije nesto sto se podrazumijeva u prirodnjaku jer bih stvarno bila ovca da nisam mislila na to bez obzira sto mi je sestra zaboravila reci iako i na nju sizim.
    Cemu uopce sluzi stoperica u prirodnjaku?
    Posljednje uređivanje od taca70 : 16.04.2011. at 15:50

  26. #126
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I meni je ovo prvi put da čujem za Voltaren, a isto ih imam 3 iza sebe (2 x pobjegle prije vremena, 3. prazan fol.) MOžda da mi je netko spomenuo Voltaren, možda bi bio drugačiji ishod. Možda, možda...
    Štopka u prirodnjaku služi isto za "finaliziranje" js i da izbjegne prerano pucanje. Samo što naši dr. malo zakasne, i ona ode u nepovrat. U 2. prirodnjaku sam uzela štopku pola sata kasnije poznavajući vrijeme odlaska u salu, ali su dr. opet kasnili dobrih sat vremena i js je otišla na samom UZV. Još mi kaže dr. "Ups, vid' nje, o'šla!" A ja, zelena! A nama inseminacija kao rescue nema smisla.

  27. #127
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Po meni je bolje napraviti punkciju bez stoperice ako je lh trakica vec pozitivna nego toliko riskirati da ce folikul puknuti. Ako je vec poceo prirodni porast lh i sazrijevanje naka pokusaju odraditi to sto im priroda namece.

  28. #128
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Je, kad bi oni to tako htjeli, to bi bilo možda i tako najbolje. I da sam onda znala sve šta sam u međuvremenu naučila... Ali ni onda kao da te ne žele saslušati tvoje mišljenje jer oni jesu doktori i znaju sve ali ne poznaju naše tijelo kao šta ga same poznamo.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Štoperica po mojim saznanjima ne može spriječiti prijevremeno pucanje folikula iako se iz ne znam kojeg razloga naziva stop injekcijom i nije joj to ni svrha nego baš to završno sazrijevanje js.
    Ne znam zašto doktori ne vole radit punkciju bez štoperice, moj dr. kaže da je teško tak pogodit da stanica bude taman zrela a sa štopericom se točno zna kad je bio peak LH-a. Ja sam jednom baš molila da mi naprave punkciju ranije (dala si štopericu kad je LH već bio debelo pozitivan) ali dr. je rekao da nema smisla. Naravno js je taj put pobjegla.
    Drugi dr. kod kojeg sam bila uopće ne želi radit prirodnjake jer kaže da bi to zahtijevalo vađenje krvi za E2 i LH svakih par sati tijekom 2-3 dana da bi postupak uspio, a to je praktički neizvedivo.

  30. #130
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ovo mi nije jasno ako se sa štopericom točno zna kad je bio peak LH-a kako se onda desi da nam j.s nezrele ili prezrele?
    Mislim da se oni najčešće povode za vel. folikula i debljinom endometrija ali opet treba pogoditi kad će dati štopericu, meni se recimo više puta desilo da nisu pogodili tajming bez obzira što sam vadila i LH iz krvi, krivo bi procjenili i j.s. bi bile prezrele

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Naravno, treba štopericu dati u pravom trenutku tj. js mora već biti na određenom stupnju razvoja da bi moglo doći do završnog sazrijevanja. Da nije tako mogla bi se sva prijeveremena pucanja folikula izbjeći da se štoperica da npr. 8dc ali na žalost ne ide tako. Možda će se jednom moći, meni je palo na pamet da ako Cito može kultivirati nezrelu stanicu do zrele in vitro to bi značilo da će se jednom moći u prirodnjacima punkcija radit onda kad je folikul sigurno još tu pa onda stanicu sazrijeti u laboratoriju. Ali nisam još čula da to netko radi.

    Mali Mimi mislim da u prirodnjacima nije vjerojatno da će se doći do prezrele stanice, kad se LH da prekasno onda obično dođe do spontane ovulacije prije punkcije (osim možda kod žena koje imaju onaj problem da folikuli ne pucaju). Drugo su stimulirani postupci (ali ovo je tema o prirodnima).

    Zato prirodnjaci jesu toliko neizvjesni jer treba pogoditi kad je stanica taman zrela da joj treba štoperica i onda od tog trenutka natempirati punkciju. Ja se slažem s tacom da bi bilo najbolje kad je LH test već pozitivan napraviti punkciju drugi dan, i ne znam zašto doktori to ne žele pa čak ni privatno kad su ionako naši novci u igri.

  32. #132
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se slažem s tacom da bi bilo najbolje kad je LH test već pozitivan napraviti punkciju drugi dan, i ne znam zašto doktori to ne žele pa čak ni privatno kad su ionako naši novci u igri.
    Saznala sam zasto se daje stoperica u prirodnjaku: jer pojacava LH pa se valjda dobije kvalitetnija js i jer povecava progesteron i podrzava zuto tijelo sto poboljsava implantaciju. Tako nekako. Negdje sam nasla da LH pocinje rasti kod E2 od oko 200pg/ml sto otprilike odgovara folikulu velicine 15mm i da LH ne smije biti veci od 20 na dan stoperice. Ako vec dode do porasta LH onda se ne treba cekati 36h za punkciju.

  33. #133
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Aha kužim, a šta kad se ide npr. samo s klomifenom jel isto pravilo vrijedi (to da neće doći do prezrele stanice)? Interesira me jer bi moj sljedeći ciklus trebao biti takav?
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 19.04.2011. at 14:08

  34. #134
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mali Mimi, radi se o tome da u prirodnjaku (bez supresije) ne postoje prezrele jajne stanice jer takav folikul pukne i prije 36 sati, koliko traje štoperica, al pošto kod tebe postoje-negdje drugdje je catch. Sad vidim da je Charlie isto pisala.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 19.04.2011. at 14:11

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mali Mimi najbolje da pitaš nekog susretljivog dr-a ili biologa. Zar si ti imala slučaj prezrele stanice u prirodnjaku?
    Ovako laički, ono što sprečava spontanu ovulaciju je supresija pa po nekoj mojoj logici u ciklusu samo s Klomifenom ne bi moglo doći do prezrelih stanica.
    S druge strane npr. dr. L ne voli radit prirodnjake jer da se ne mogu kontrolirat a s Klomifenom radi znači ipak se i s Klomifenom "kontrolirano uzgajaju" folikuli...evo stvarno ne znam.

  36. #136
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Imala sam samo 1 prirodnjak i nije bilo j.s. znači folikul prazan, a sa klomifenom sam imala ipak j.s. i nije mi se desio slučaj prezrele j.s. kao pod Menopurom ili kombinaciji klom.+menop. recimo

  37. #137

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ojla!

    Evo pročitala sam ove 3 strane...
    Idemo u prvi prirodnjak.
    Meni je malčice višlji FSH, AMH nisam vadila, jer moji ginići smatraju da nema potrebe , trenutno mi se ne bacaju pare bez veze, budu me već poslali na jesen vadit.

    No, do sad sam bila samo na Klomićima, na koje nikako nisam reagirala.
    1 folikul uz extremno loš endometrij. Kako nije rađena punkcija, ne zna se da li je bio prazan ili ne.

    Sad pauziramo jedan ciklus, pošto mi je sad u ovom zadnjem potpuno prirodnom aih-u ustanovljeno da se folikul ne razvija u opće (ciklus nakon klomifenskog ciklusa), pa valjda kad se sve malo smiri, budemo probali i tu punkciju.

    Naravno sve ovo sam dodatno pratila sa LH trakicama.
    Definitivno bi bilo da nakon što dobijem štopericu, u par sati LH već skače. Tako da je vrlo upitno pratit tu zbunjujuću O nakon štoperice i po tome eventualno inzistirat na ranijoj punkciji.
    Kad kome kako u prirodnjaku pucaju folikuli, to je fakat lutrija.
    Kako idem u državnu kliniku, a punkcije se rade samo u jutro, tu nema puno lufta. Kad se dođe na red, dođe se.

    Tako da onaj postotak uspješnosti od 7% mi se čak čini izuzetno visok .
    Ajd budemo vidjeli. Za sad brijem da mi barem ufate tu jednu JS pa "budemo videli" kako dalje.


    PS, zadnju skoro godinu što pratim O sa LH trakicama, 1-2 puta su bile skoro pa pozitivne, jedan ciklus negativna trakica uz utvrđenu O preko UZV.
    Sad ovaj zadnji mi je trakica pozitivna puno prije nego je folikulić uopće narastao.
    Dva extremna slučaja.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    mene zanimaju te LH trakice...dali ih ima smisla kupovat za IVF u prirodnom postupku kad ionako ideš na UZV svaki drugi dan i nadaš se tom malom uspjehu da će doć do punkcije kad ionako ovisiš o dr. i njegovoj procjeni

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    dea to sama procijeni, ovisi i koliko ti je dr. susretljiv za sugestije pacijenata. Ja se uvijek pratim s LH trakicama u prirodnjaku pa ako vidim da je počela tamniti znam da je vrijeme za štoericu (isto tako ako na večer štoperice još bnije pozitivna znam da će punkcija vjerojatno biti na vrijeme, i obrnuto). Kupujem ih preko neta i to je jeftino, pa...kako ti je kome draže. Iako, da bi imalo smisla pratiti se LH trakicama treba ti ipak nešto iskustva s vlastitim ciklusima praćenima i na UZ i trakicama, po meni, jer se ne ponašaju kod svih jednako.

    Sweety nakon štoperice LH test nema više smisla jer LH onda raste po "zapovijedi". LH testove radiš prije da vidiš spontani pomak LH-a. I opet na kraju puno ovisi o sreći.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    hvala, ma ovo mi je 1. postupak i malo me izgubila pozitivizam
    kad kod spomenem IVF iz prirodnog ciklusa nailazim samo na negativne komentare o neuspjehu takvih postupaka...

  41. #141
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ja sam se s trakicama borila jer nikako nisam kužila kad mi je O jer su mi trakice počele tamniti već 8/9 dc pa sve do 14/15 dana. pitanje za milijun dolara od zadnjih 4 dana kad je bila O (traka uvijek iste boje). u postupcima mislim da LH trakice baš ne igraju.
    Ddea84, neka te komentari ne diraju, ako imaš snage, živaca i volje raditi prirodnjake iz mjeseca u mjesec, samo daj, škoditi previše ne može (jedino možeš pokupiti neku beštiju...), da mi nije najbliža klinika udaljena 100 km i ja bi ih sigurno odradila puno više. do sad sam samo 3 i to potpuno prirodna. u prirodnjacima je vrlo teško uloviti "pravu" stanicu ali ako ne probaš ni neznaš. sretno!

  42. #142
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    evo da prijavim, 1, IVF u prirodnom, sutra uzv na 19. dan, folikuli jako polako rastu, jučer su bili 13 mm, a endometrij 11, i dokica rekla, evo, u sekrecijskoj fazi je, što god da to znači... skeptična sam jako...

  43. #143
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    evo da prijavim, 1, IVF u prirodnom, sutra uzv na 19. dan, folikuli jako polako rastu, jučer su bili 13 mm, a endometrij 11, i dokica rekla, evo, u sekrecijskoj fazi je, što god da to znači... skeptična sam jako...
    bila sam u pravu... ništa ovaj mjesec, na uzv komentar- niš od posla ovaj mjesec, osim ako sama nekaj ne napravite... za iduči ciklus pitanje jel budu stigli, pa idu godišnji... mislim da je jesen termin kojem se mogu nadati...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    i meni 15dc 13mm kao i 13dc komentar da dođem na još 1 UZV ali misli da ništa od toga jer je malo i deforiran folikul...mislim da odustajem od prirodnjaka...

  45. #145
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    A nemam pojima kaj da velim ili mislim... nada je uvijek tu, ali izgledi su tako mali... ali znala sam da bu tak... kaj god netko želi oko nas, dobije to iz zeke, a mi se za sve moramo mučiti ko konji, baš nemamo sreće...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    A nemam pojima kaj da velim ili mislim... nada je uvijek tu, ali izgledi su tako mali... ali znala sam da bu tak... kaj god netko želi oko nas, dobije to iz zeke, a mi se za sve moramo mučiti ko konji, baš nemamo sreće...
    potpisujem, inana...
    jako je trnovit i bremovit ovaj mpo put....psihički, fizički, novčano,.... vrijeme curi a čini mi se kao da tapkam na mjestu...i slušam te o brzom te o sporom rastu folikula, endića, ...radi lh trakice... i prođe 7 mjeseci dok si rekao keks...
    da, a netko zatrudni iz zeke..

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    evo moj prirodni završio s nezrelom stanicom...

  48. #148
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Podižem temu...
    Prvi ICSI bezuspješan i sad razmišljamo o prirodnom u prvom ciklusu čim dođe m. Pokušala bih iskoristiti ovu dozu hormona koji su još prisutni u tijelu.
    Zanima me je li se popravio postotak trudnoća u prirodnom nakon stimuliranoga IVF, naravno, u posljednje vrijeme.

    Ili da čekamo jesen u nadi da će možda ljeto učiniti svoje...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Pitanje-da li se amh vadi tek kada fsh i lh nisu ok.ili to nema veze jedno s drugim?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    dea, žao mi je

    koliko je bio velik kada si primila štopericu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •