Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 820

Tema: IVF u prirodnom ciklusu

  1. #151
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    kaj da mislim, trebala bi dobiti za dva dana mengu, kalendarski, ali inače u to vrijeme, i dva tjedna prije- boli me maternica, cicke mi budu ko baloni, ma koma samo takva, a sada- ništa, cicke ni napete niti me bole, maternicu baš ne osjetim... i kaj da mislim, prije dva dana malo prokrvarim, i jučer malo, onak, ko jedan ... šljap , kak da nazovem to, i danas niš, sad samo mrvicu- smečkasta crtica od koja 4 cm... kaj da mislim?

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    zlatta, 17 mm !

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    dea, doista ne znam što bih rekla..
    ja sam danas 11.dc., folikul 18 mm, i četvrtak je punkcija, kad ja danas napravim lh test on POZITIVAN?? na 18 mm.....jako sam tužna jer inače mi rastu na 24,25 mm. Javila se dr.ali on kaže da bez štoperice nema svrhe raditi punkciju jer nećemo dobiti js

  4. #154
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    mrkvica84, vidim da nema odgovora....
    nažalost, nemam iskustva s amh iako je jedan postupak iza mene pa ti ni ja ne mogu odgovoriti.
    preporčen nam je prirodni u srpnju pa ako Bog da, možda nešto bude...

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj mrkvica84 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje-da li se amh vadi tek kada fsh i lh nisu ok.ili to nema veze jedno s drugim?
    Mrvica, meni su i FSH i LH ok, ali mi je dr. predložio da napravim AMH jer sam u stimulacijama primala jake doze hormona ( 3-4 injekcije dnevno), a tada nisma imala niti 30 godina. I zaista se AMH pokazao nizak u odnosu na moje godine

  6. #156

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    zlatta, žao mi je ali zašto nemože bez štoperice? možda griješil al mislim da sam čitala da su neke cure radile bez štoperice
    Ima netko s takvom situacijom??

  7. #157
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Ja sam jednom imala prirodnjak bez štoperice (pratila sam samo lh trakicama) i dobila sam lijepu zrelu stanicu. Ali znam 100% da Vinogradska to ne prakticira.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    marnie, drago mi je da si ti tako prošla, ali moj dr. smatra da bolje da sutra bude punkcija, da će možda izdržati.
    Kaže da kada god je punktirao bez štoperice nije dobio js, ona se navodno treba u potpunosti odvojiti od stjenke folikula, što se postiže štopericom i ako nije odvojena neće ju uspjeti punktirati...
    nadam se da će izdržati do sutra u 8.

    popiti ću voltaren, ne napinjem se, pa kako bude. samo mi je jako žao jer je ovaj puta endić super... ah.

  9. #159
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    I ja sam jednom krenula bez štoperice, ali dr. je naglasio da to nije dobro.

  10. #160
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    U mom slučaju je bilo planirano da se u prirodnjaku ide bez štoperice, budući da je bio potpuni prirodnjak (bez klomifena). Trebala sam pratiti lh trakicama od 9 dc (meni su inače rane ovulacije) i kada s pokazao pozitivni test dr. je rekao da za 2 dana dođem na punkciju. To mi je bio prvi takav postupak i do tada nisam imala pojma da se može i bez štoperice.

  11. #161
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Zlatta, i ja sam sizila na stopericu jer mi je lh vec bio pozitivan ali ipak smo uspjeli dva puta dobiti js, jednom nezrelu, jednom ok. Ne znam da li je Voltaren pripomogao da folikul ne pukne, uzimala sam ga 2x1 2 dana prije aspiracije.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Joj, curke, sada ste me utješile da ima nade, jučer je bilo "suza suzu stiže".

    Taca, kada si popila zadnji voltaren? mislim večeras prije spavanja još jedan popiti

  13. #163
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Popila sam i ujutro prije punkcije, pogotovo sto nisam uzimala anesteziju.

  14. #164
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    ... malo podižem temu u iščekivanju prvoga prirodnog IVF-a. Čekamo srpanj, 9. DC i folikulometriju pa ćemo vidjeti. Ne da nisam optimist, nego sam posve ravnodušna jer nakon svibanjskoga zahvata pri kojem je sve izgledalo divno, a onda se ispostavilo da je ipak posrijedi biokemijska, stvarno se teško ičemu nadati. Znam da zvuči pesimistično, ali mislim da je to vrlo realno. Kao što mnoge na temi +39 pišu - godine su ipak učinile svoje.
    Naravno, dogovor s dr. na SD vrijedi i svakako neću preskočiti srpanj, ali na trenutke taj dogovor više doživljavam kao opterećenje, nego kao priliku da ipak uspijemo zanunati još jedno malo biće.

  15. #165
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mrkvica84 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje-da li se amh vadi tek kada fsh i lh nisu ok.ili to nema veze jedno s drugim?
    Meni su prvo (i za sad jedino) vadili AMH.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj MASLINA1973 prvotno napisa Vidi poruku
    ... malo podižem temu u iščekivanju prvoga prirodnog IVF-a. Čekamo srpanj, 9. DC i folikulometriju pa ćemo vidjeti. Ne da nisam optimist, nego sam posve ravnodušna jer nakon svibanjskoga zahvata pri kojem je sve izgledalo divno, a onda se ispostavilo da je ipak posrijedi biokemijska, stvarno se teško ičemu nadati. Znam da zvuči pesimistično, ali mislim da je to vrlo realno. Kao što mnoge na temi +39 pišu - godine su ipak učinile svoje.
    Naravno, dogovor s dr. na SD vrijedi i svakako neću preskočiti srpanj, ali na trenutke taj dogovor više doživljavam kao opterećenje, nego kao priliku da ipak uspijemo zanunati još jedno malo biće.
    I ja čekam svoj prvi prirodni IVF. Naručena sam krajem 8. mjeseca, 7. DC i ne nadam se uspjehu. Kad se radi o samo jednoj js, puno toga može poći krivo...
    Znam da glupo zvuči, ali to mi je nekako mučenje, s obzirom da je uspješnost gotovo nikakva...

  17. #167
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Netko je pisao da je jedan ugledni MPO doktor rekao da nikad ne bi mučio svoju ženu prirodnjacima. A opet toliko je trudnoća upravo iz prirodnjaka, i to kad stimulirani nisu uspjeli.Nije sve opet crno bijelo, treba jednostavno probati i to pa eto reći nije išlo ili kamo sreće - uspjelo je!Nama nije, ali eto da nismo probali, ne bi ni znali.Sretno!

  18. #168
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Naravno, treba pokušati, bez pokušaja nema ni uspjeha, ali su šanse vjerojatno manje nego kod AIH-a iako samo nagađam jer nisam provjeravala...
    Možda je razočaranje ipak malčice manje jer su i očekivanja, barem kod mene, neusporedivo manja.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Da, ali kad je spermiogram koma, nema koristi od AIH-a...
    Posljednje uređivanje od ana.b : 30.06.2011. at 17:34

  20. #170
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je pisao da je jedan ugledni MPO doktor rekao da nikad ne bi mučio svoju ženu prirodnjacima. A opet toliko je trudnoća upravo iz prirodnjaka, i to kad stimulirani nisu uspjeli.Nije sve opet crno bijelo, treba jednostavno probati i to pa eto reći nije išlo ili kamo sreće - uspjelo je!Nama nije, ali eto da nismo probali, ne bi ni znali.Sretno!
    Nije od neke vaznosti, pogotovo za postupke s druge strane bare, ali mi smo bas jucer saznali da ovdje ni ne rade prirodnjake, osim u jako iznimnim slucajevima. Vrlo pojednostavljenim rjecnikom, doktor je rekao da je rijec o previse truda i novca za jako niske pozitivne rezultate. Ono, klinika na kojoj smo mi ih u pravilu stvarno uopce ne radi.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ne vole ih ni neki dr-i ovdje...previše faktora koji se ne mogu kontrolirati, kažu. Ali opet, trudnoća iz prirodnjaka ima a kako su prirodnjaci nekima jedina opcija ja sam sretna da ima doktora koji ih žele i znaju raditi.

  22. #172
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    To je istina da sto se tiče prirodnjaka šanse mali a veliki trud, no kod nekih žena recimo low respondera koji kao i ja dobiju dobiju 2 ili 3 j.s pod velikim dozama hormona mislim da ima smisla pokušati s prirodnjakom jer nama šanse nisu velike ni ovako ni onako a bar se ne "trujemo" sa visokim dozama hormona i kod nas je to ipak besplatno pa je situacija povoljnija nego u SAD-u.

  23. #173
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Mali Mimi, slažem se s tobom Zašto ne pokušati. Evo i ja čekam prirodnjak nakon neuspješnoga IVF (ne želim se ni sjetiti brrr). Dok god pokušavamo, ipak postoji nada i mogućnost.
    Sretno svima i s prirodnjacima

  24. #174
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Javljam vam se žene sa jednim pitanjem, muči me to što ja ne ovuliram često, odnosno bojim se da nemam pcos. Menstrualni ciklusi su mi uvijek oko 29 dana i išla sam vaditi hormone i bio je dokaz ovulacije prije godinu dana, ciste sam imala ali zadnjih par mj nemam. Koji bi bili simptomi pcos-a? Zanima me jel gonali,decapeptyl i ovitrelle omogućuju ovulaciju, u 9mj. idem u postupak za ivf i bojim se da mi to ne propadne! Molim vas za odgovor iako znam da ovo nije tema ovog foruma!!!

  25. #175

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Jedno delikatno pitanje.


    Baš razgovaram sa frendcom oko tog famoznog pojma "polustimulirani".....
    Dobila je terapiju od par Menopura i sestra je to zapisala u tekicu bla bla....

    I što sad? Kako se to papirnato vodi? Kao jedan od famoznih 6 plaćenih terapija od strane HZZO-a? Ili kako?
    Mislim, bedasto bi bilo da se računa kao jedan postupak, za par komada što je dobila...
    Ili se to pripojava njenoj nekoj budućoj sljedujućoj terapiji? Papirnato...

  26. #176
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Čim su u stimulaciju uključeni menopuri i gonali koje daje bolnica (znači pacijent ih sam ne financira) to se u pravilu računa kao jedan od 6 plaćenih postupaka, budući da su ta 2 lijeka na listi HZZO-a za stimulirane postupke.
    Nisi napisala u kojoj je klinici tvoja frendica, pa ti ne mogu reći niti kakva je praksa, jer svaka klinika "fura svoj film" oko toga. Možda se frendica, ako ne želi potrošiti jedan od 6 postupaka za tu sitnu stimulaciju, može dogovoriti sa klinikom da sama plati te menopure i da joj ne evidentiraju kao potrošen stimulirani postupak.

  27. #177
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    kika222 doktor koji će ti raditi IVF će ti sve objasniti,neće ni krenut u postupak ako ti vidi koju cistu na jajniku,prvo to treba rješit,ne brini se,naprave oni pregled i UZV prije stimulacija sa injekcijama

  28. #178
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    cure,
    danas sam u stvari bila na konzultacijama za sljedecu stimulaciju, ali sam radila i UZ....13dc, dva folikla ...spontano sam izustila pitanje sto doc misli o ICSI u prirodnom ciklusu, obzirom da se radi o dva folikla..obzirom na moju situaciju je pozdravio prijedlog kao veoma pametan..
    endometrij je dobro zadebljan, 12mm, sluzi ima...veceras su mi vadili spolne hormone, nalaz zu dobiti sutra. pa ako se zaista bude radilo o dva folikla, onda bi se upustili u ovo..
    sto mislite?
    btw..u ful stimulaciji u dugom protokolu sam dva puta dobila 4 folikla, tako da mi se ova dva i ne cine tako lose...nekako mi je steta da ih pustim da propadnu..sto mislite?
    Posljednje uređivanje od spodoba : 03.08.2011. at 22:47

  29. #179
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    spodoba, go for it!
    moja prva curka je iz ICSI prirodnjaka - samo jedan folikul i jedna savršena stanica a sada savršena skoro 3-godišnjakina

  30. #180
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    spodoba, go for it!
    moja prva curka je iz ICSI prirodnjaka - samo jedan folikul i jedna savršena stanica a sada savršena skoro 3-godišnjakina
    hvala ginger, drago mi je da ti je uspjelo
    mene je ponukao to sto su dva..i sto su mi hormoni u nestimuliranom bolji nego u stmuliranom..to valjda mora da nesto znaci..da budem iskrena, imam dobar feeling, nadam se da necu pasti razbijene glave
    jos prije par dana sam mislila da su dva folikla, a cure su me zezale...ali zaista me tako sarafi vec par dana..danas je 13dc i jedan folikel je 13mm, a drugi 15mm..ovisno o E2 vrijednostima, stoperica je planirana za sutra navecer..endometrij je 12mm

  31. #181
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Spoboda, trudna sam iz prirodnoga ciklusa - IVF/ ICSI - jedna stanica, jedna oplođena, jedna ulovljena.
    Ne odustaj i sretno!!!

  32. #182
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Spodoba, super! Samo ti to odradi!

  33. #183
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    spodoba sretno!
    i moj je IVF uspio a skoro kao prirodni,klomifen+koji Menopur i imala 4 folik,3js i jedan embrio mi vratili.

  34. #184
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    spodoba sretno!
    i moj je IVF uspio a skoro kao prirodni,klomifen+koji Menopur i imala 4 folik,3js i jedan embrio mi vratili.
    Znači uspjela si s jednim vraćenim?
    Joj draga, uljevaš mi nadu.

  35. #185
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    nazalost je E2 premali za dva folikla..vjerovatno je jedan pun..ako uopce. a da si danas spicim stopericu, E2 bi bio tek nesto iznad 100, sto je jako malo..tako da se odricem ICSI-ja jer nisam ni sigurna da se ne radi o dvije ciste..mada je endometrij dobar..ali opet..hvala na podrsci . obzirom na troskove (oko 1200eur) i pitanju o cemu se u stvari radi..bacamo se u kucnu radinost :D
    vjerovatno ce se raditi o kasnoj ovulaciji, tako je bilo i nakon zadnjeg stimuliranog, tad sam imala O na 17dc (inace najkasnije oko 14-15dc)

  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Maslina1973, čestitam!!!

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    pozdrav svima,
    evo da se malo uključim. Imali smo stimulirani IVF početkom 4-og mjeseca, hiperstimulaciju, vračena 2emb, prve dvije bete super, treća koma......
    Nakon toga sam imala jedan ciklus u kojem nije bilo folikula nego dosta cisti (kažu da je to normalno nakon hiperstimulacije). Sad (drugi ciklus) se pripremamo za prirodni IVF, kaže mi dr da možda ovaj mjesec bu neki folikul. Sutra treća folikulometrija......
    Kod IVF postupka sam bila gotovo van sebe jer kako mi je bio prvi, sve mi je bilo novo i jako me uzbuđivalo, a na kraju i rastužilo. Kako smo se odlučili odmah krenut dalje, tako smo odlučili da ovaj put idemo malim koracima- do sutra se nadamo da imamo folikul, a onda ćemo vidjeti dalje.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Prvi prirodni i mućak.... Pukao folikul.... Na 10 dc...
    I dr bi slijedeći put opet isto i probat tempirat još ranije...

  39. #189

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Sweety kod prirodnjaka je važno pohvatat ciklus, s tvojim/našim nalazima hormona su tipične ranije ovulacije i nepravilan rast folikula koji se malo teže predviđa. Naučit ćeš s vremenom i na kojoj veličini ti puca folikul i kad je vrijeme za štopericu. Zato je kod prirodnjaka važno strpljenje...puno strpljenja, pogotovo kod nas s kratkim ciklusima.
    Par savjeta koji su meni pomogli: prvi UZ najkasnije 8.dc, nekad štoperica bude već taj dan.
    Štoperica na veličini folikula od 16-17mm, ne kasnije.
    Prerano pucanje folikula može se pokušat izbjeći uzimanjem Voltarena svaki dan između štoperice i punkcije (pisalo se o tome, nisam probala).
    Sretno!!!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Sweety kod prirodnjaka je važno pohvatat ciklus, s tvojim/našim nalazima hormona su tipične ranije ovulacije i nepravilan rast folikula koji se malo teže predviđa. Naučit ćeš s vremenom i na kojoj veličini ti puca folikul i kad je vrijeme za štopericu. Zato je kod prirodnjaka važno strpljenje...puno strpljenja, pogotovo kod nas s kratkim ciklusima.
    Par savjeta koji su meni pomogli: prvi UZ najkasnije 8.dc, nekad štoperica bude već taj dan.
    Štoperica na veličini folikula od 16-17mm, ne kasnije.
    Prerano pucanje folikula može se pokušat izbjeći uzimanjem Voltarena svaki dan između štoperice i punkcije (pisalo se o tome, nisam probala).
    Sretno!!!
    Hvala na savjetu.
    Do sad su mi na UZV O bile 13-14dc, a LH trakica sukladno tamna 11-13dc. Jedino uz klomifen i štopericu, su tempirali O na 12dc.
    Čak je prirodno zabilježena O na 14dc uz veličinu folikula 22-23mm, pukao je valjda sat vremena prije tog UZV-a. I uz takvu urednu O, menga mi je stigla na 20dc, taj dan slučajno vađen i progesteron, iznosio 2. Nije ni čudo što je došla menga taj dan.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Ja nisam baš bila za prirodni ciklus koji mi je dr. predložio, budući da su šanse male, ali, evo, dogurala sam i do transfera...
    Još kad bi se primilo...

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    ana.b, sretno.....

  43. #193

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    hvala dea84!
    na žalost, nije uspjelo...

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    ana.b žao mi je....samo glavu gore i idemo dalje

  45. #195
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Pozz,ja sam isto u razmišljanju da pokušam Ivf bez stimulacije zbog,ajmo reći,specifične situacije u kojoj se nalazim.S prvim djetetom sam zatrudnila prirodno iako smo pokušavali cca.3 godine,trudnoća je bila skoro pa super,osim naslj.trombofilije i gestac.dijabetesa.Porod nije baš bio sjajan jer mi je ostao komadić posteljice,pa su me kiretirali,pa sam,još na stolu,imala odljev,od krvi mi na uzv(drugi dan od poroda)nisu vidjeli da me nisu dobro očistili tako da sam završila ponovno na kiretaži(dvije u deset dana),bila sam na jakoj terapiji atb zbog moguće sepse,a mjesec i pol nakon poroda dobila sam trombozu.
    Nakon godinu i pol pokušavanja odlučili smo otići na pregled i ako je potrebno i na inseminaciju.Dr.mi je po simptomima rekao da sumnja na sy Asherman,te PCOS.Uzv pregledom te krvnim pretragama je potvrdio svoje sumnje.
    Naručio me je na laparo i histeroskopiju 26.09.2011.Iako sam u to vrijeme krvarila(11.dc.)rekao je da će me ipak operirati...tek sam kasnije saznala da mi je ta odluka vjerovatno spasila život.Krvarila sam zbog vanmaterične trudnoće(beta 245,5)te su mi morali ukloniti lijevi jajovod,a zbog Martefarina kojeg sam pila mogla sam,kod prsnuća jajovoda,iskrvariti.Priraslice su također uklonili a desni jajovod propuhali ali je u jako lošem stanju.Također je odrađen i drilling jajnika.
    Pišem vam sve ovo da bih mogla objasniti zašto se bojim postupaka i stimulacija,te zašto bih pokušala prirodni IVF.Samo ne znam dali je to izvedivo u Osijeku,a ako nije gdje da pitam i kome da se obratim?!?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    tamara1981, ja sam radila prirodni u Vinogradskoj i koliko znam rade ga bez problema. Za druge ti bolnice ne znam rec.
    U potpunosti razumijem tvoj strah jer zbog obilnog krvarenja( da predočim- morala sam nosit pelene) te su mi zbog toga napravili kiretažu što na kraju nije ni trebalo al dobro...to je sve na kraju bilo zbog hormonalnog disbalansa. Sam se isto tako bojala bilo kakvih hormona-stimilacija. No kako postoji problem jajovoda krenuli smo na IVF i prvi je bio iz prirodnog ciklusa nažalost je stanica bila poluzrela. Nakon razmišljanja, stisla sam zube napravila hormone(koji su bili u redu) i krenula na stimulirani.
    Imaš moju podrušku za prirodne cikluse jer vjerujem u tvoj strah a i na forumu ima cura koje su uspjele i prirodnog ciklusaiz pvre. Svatko od nas imama svakakva iskustva i zato vjeruj samo sebi jer mnogi kažu da su kod prirodnog male šanse ali gledaj na to da šanse ipak ima i toga se drži, sretno!

  47. #197
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    sretno u iščekivanju bete dea 84-da bude ogromenjska!!!
    btw-i ja se po 1. put spremam u "prirodnjak" pa kaj Bog da...(da nam brže prođe čekanje do ponovnog stimuliranog...)- znam da su šanse minimalne i zato se ne opterećujem...

  48. #198
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Sretno cure! I ja ću u prvi prirodni ako Bog da...

  49. #199
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    I ja se nadam bar jednom prirodnom prije stimuliranog....vidjet ćemo u ponedjeljak

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    mala bu, hvala
    ma cure u MPO vodama ništa nema pravila zato svaki pokušaj je nada u uspjeh

Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •