Stranica 13 od 17 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 820

Tema: IVF u prirodnom ciklusu

  1. #601

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Lajka orgalutran sluzi za sprecavanje preranog pucanja folikula.
    ne znam zasto i dalje pises da "stoperica drzi". nista ona ne drzi, ona potice sazrijevanje folikula.

    LH trakice su test trakice koje detektiraju skok LH hormona.
    Gdje i kako se moze dobiti orgalutran?
    Pisem da stoperica drzi jer, kako sam shvatila, ona se daje kad su folikuli ionako u fazi sazrijevanja pa im ne treba poticaj za sazrijevanje, nego bas suprotno, odgadanje konacnog sazrijevanja tocnije receno-, izbacivanja js.
    Svima nam u tijelu js sazrijevaju u folikulima, i onda se iz njih izbacuju, a stopericom bi se trebalo zaustaviti to izbacivanje na nekoliko sati kad je stanica dovoljno zrela, znaci, da stanica ostane u folikulu do aspiracije.
    Ja sam to tako shvatila, ispravi me ako grijesim...

  2. #602
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    aaaaaaaaaa
    ma ja sam isla piskit opet, jer sam ih imala brdo, a bas ne zanimalo hoce li biti pozitivn, s obzirom na oni temu na prije zaceca
    iako, naravno, ne treba ih koristiti kao test za trudnocu

  3. #603

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Lajka taj lijek se ne daje u prirodnom ciklusu.
    nisi u pravu za stopericu, treci put ponavljam - ona ne odgadja pucanje folikula.

  4. #604

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Stopericu shvacam ko taj orangutan...
    Ne kuzim zasto bi mi davali lijek za poticanje sazrijevanja folikula kad ionako ide svom kraju?.
    Mislim da je najveca umjetnost zadrzati taj folikul nepuknutim do aspuracije, a ne da mi ga jos idu sazrijevati
    ( sala mala...)

  5. #605

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ok, nisam to znala...
    Kad ti u bolnici nitko nista ne kaze kako spada. Hvala!!!
    Ps.m zasto onda pisete o tom lijeku na temu u prirodnom postupku?? Zbunjuje.
    Posljednje uređivanje od Lajka : 12.05.2015. at 15:06 Razlog: ..

  6. #606

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mislim da je orange pitala za njega, dal se daje u prirodnjacima, ja nisam cula.

  7. #607
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Lajka taj lijek se ne daje u prirodnom ciklusu.
    nisi u pravu za stopericu, treci put ponavljam - ona ne odgadja pucanje folikula.
    Potpis!
    Stoperica NE odgadja pucanje folikula

  8. #608

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Sad ste me totalno nabrijale )
    Sad cu ih kad dodem sljedeci put u bolnicu sve izresetati pitanjima!

  9. #609

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    al izresetaj doktore, ne sestre

  10. #610
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Lajka taj lijek se ne daje u prirodnom ciklusu.
    nisi u pravu za stopericu, treci put ponavljam - ona ne odgadja pucanje folikula.
    bubek dobro zbori, ono što se može pokušati za sprječavanje pucanja folikula je 600 mg/dan ibuprofena, na dan štoperice i dan nakon nje

    i prolongirana (produžena) primjena klomifena koči LH pred ovulaciju, po jedan dnevno do dana štoperice

  11. #611
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ja sam dobila voltarene na dan štoperice i sljedeći, ali je svejedno folikul puknuo par sati prije zakazane punkcije. Bez voltarena mi pukne večer prije punkcije. Nikako ulovit!

  12. #612
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mogu vam napisati svoje iskustvo iz prirodnjaka pa možda nekome pomogne.
    Prvi put štoperica na folikul od 16mm, negativna lh trakica i uspješna aspiracija nekih cca 34h nakon štoperice. Drugi put, folikul 18,5mm, lh trakica pozitivna 6h prije štoperice i prema očekivanju folikul baj-baj. Treći prirodnjak, folikul 17mm, negativna lh trakica (tek je krenula tamniti) i punkcija isto cca 34-35h nakon štoperice s uspješnom aspiracijom na 10dc. Iz ovog trećeg pokušaja evo me na 8+6.
    Koliko vidim iz svog primjera ako dođe do prirodnog lh skoka štoperica služi kao dodatni trigger za pucanje folikula i onda ono pravilo služenja bhcg-a kao tajming mehanizma pada u vodu. Dok nema prirodnog skoka lh, bhcg preuzima njegovu ulogu i onda su šanse za uspješnu aspriaciju jako dobre. Naravno, ovo vrijedi za moj slučaj LUF sindroma gdje mi folikuli u praćenih 6 ciklusa bez štoperice nikad nisu pukli. Možda mi je to pomoglo da od dvije punkcije dobijem dvije stanice.

  13. #613

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Eryngium, super si to detaljno napisala.
    Tebi je sreca sto si ipak imala i sama vlastiti kakav-takav ( detektabilan) lh surge. I ja imam Luf u svakom drugom ciklusu , ali mi surge nikad nije dovoljan da ga detektiram lh trakicama

    tnx cure sto ste podijelile sve ove moguce varijante dodavanja lijekova za sprecavanje pucanja.

    Ja cu dobiti orgalutran u potpuno prirodnom ciklusu jer izgleda da mi je to jedina sansa, jaku stimulaciju ne smijem, na slabu ne reagiram tak da moram optimatizirati sansu za taj jedan folikul iz prirodnog

  14. #614

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    cure evo opet podižem temu sa pitanjem:

    dakle bila sam u modificiranom prirodnom, dakle femara + štoperica,
    razvio se je samo jedan folikul i kad sam došla na punkciju dr. je rakao da je već puknuo.

    10 dana kasnije dolazim na uzv pregled pred idući ciklus (jer bi išli u stimulaciju) i dr vidi na tom mjestu žuto tijelo, ali još
    i jednu cistu (?) i propisuje mi proveru 8 dana x3 tablete (koju se ja iskreno, užasno bojim piti)
    kako je moguće da se je pojavila neka cista koje na dan punkcije nije bilo?
    je li se to kome od vas desilo i kako se je stvar razvijala dalje?

  15. #615
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nemam takvog iskustva ali rekla bih da je ta cista posljedica hormonalnog disbalansa, kao što obično jesu. Što ti je dr rekao za to?
    S cistom ne možeš u stimulaciju jer ju ona popapa. Bez obzira bila slaba ili jaka. Tako da ako ti je neće punktirati tablete su ti jedina opcija da je se riješiš u normalnom vremenskom okviru. Inače te ciste se mogu vući mjesecima ako nemaš sreće. Meni bi se luf-ovi riješili sami od ciklusa do ciklusa ili bi ih ev. vukla 2-3mj. To je bio najdulji interval. Ne znamda li ti se isplati čekati i vidjeti ako će sama otići bye bye.

  16. #616

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Dr. Mi je dao proveru da se rijesi ta cista sto prije. I on kaze da zbog ciste ne mogu na stimulaciju.
    Imala sam ja prvi puta u zivotu cistu prije 2-3 mjeseca i nestala je kroz par dana. Odnosno 3dc kad sam isla na uzv radi stimulacije sam imala cistu, a onda je 8 dc nije bilo.
    nadam se da ce mi se javiti netko sa dobrim iskustvom pijenja provere. Ovo sto sam citala do sada, sve su nek losa iskustva

  17. #617
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Pozdrav,podizem temu nadam se da ima jos nekoga tko ide u priodnjake.Bila sam na konzulacijama,preporucen ivf/icsi.Za lijekove sam na listi za 3.mj.Doktor mi je rekao kad budu gotovi nalazi hormona da se narucim za pregled.Narucena sam 16.11 ali menga je dosla 2 dana ranije tako da mi je tada 11.dc.Zanima me da li je prekasno da se krene u prirodni postupak.Zao bi mi bilo da propadne ciklus hvala na odgovorima

  18. #618

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Snelly, a da nazoveš i kažeš da je mjesečnica uranila, pa nek te naruče ranije?
    Štopericu u prirodnom sam dobila kada je folikul 17mm velik, meni to obično pada na 11-12.dc u prirodnom ciklusu. Sad ovisi koji dan je kod tebe inače ovulacija i ako ti folikul na 11. dc bude manji ili 17mm nije kasno, ako je veći ne znam da li će doktor odlučiti ipak probati ili ne.

  19. #619
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Nazvala sam ali sestra je rekla da nije problem i neka dodem kako sam narucena.Meni su ovulacije 14-15 d,a ciklusi 27 dana.Joj sad si mi ulila nadu jer bas tad sam na godisnjem i bas mi je pasalo da u miru mogu ic na prirodnjak.Nadam se da ce se dr slozit tj. da nece bit prekasno.

  20. #620
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Evo mene cure sa novostima.Rekla sam dr.T da mi je menga uranila i narucio me 7dc.Ali tada je bio dr. K koji je rekao da nema smisla radit uzv jer nema kaj za vidjet ?! I tako ja opet dodem 10.dc kod dr.T.Vidio se 1 folikul na desnom jajniku velicine 15mm,end 10mm.I dr me naruci za 2 dana (ne znam zasto me nije narucio odmah sljedeci dan).
    Danas 12.dc folikul buknuo na 20mm,end 14mm i dr.K me pita zasto nisam dosla jucer,nije bio zadovoljan odg da mi je dr.T rekao da dodem danas.Dr.K nije bio siguran dal je ovulacija vec pocela.Dao mi je danas u 9 i 30h stopericu i narucio sutra za punkciju u 8 h.
    E sad, ja svugdje citam da punkcija ide na 34-36 h nakon stoperice.
    Meni nece proci ni 24h.
    Ima li uopce smisla se nadat?
    Jucer sam piskila lh trakicu oko 18 30h i tek je pocela tamnit.
    Danas je folikul bio tu.....a sutra ko zna
    Malo je rec da sam tuzna i razocarana iako nije jos sve gotovo.
    Znam da je postotak uspjesnosti mali ali stalno me muci misao da je sve moglo biti bolje samo da me dr.T narucio dan ranije na uzv.
    Eto to je to od mene.Sutra ocekujte nastavak,a do tad drzite fige

  21. #621

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Snelly, i ja cu u prirodnjak, u 1. mjesecu dok cekamo 4. za stiulirani. Vidim da spominjes dr T i dr K. Sto znaci da smo u istoj bolnici.. Bila sam i ja danas tamo, na prvim k

  22. #622

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Na prvim konzultacijama, oko pola 10. Mozda smo se i vidjele

  23. #623
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hahahahha pa sigurno sam te vidjela nije danas bila guzva ......opisi se
    ja sam bila sa muzem....ja plava on plav

  24. #624

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Uh, a ja nisam bas puno gledala po cekaoni.. Ja sam dosla sa sogoricom, sjedila sam na stolici uz zid wc-a Imala sam plavu majcu i bez maramu..

  25. #625
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    a znam vas dvije ste pricale sa jos jednom gospodom...ja sam sjedila odmah do vas....bez vesta

  26. #626
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    javi se na pp da ne zachetavamo temu

  27. #627
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, u Vinigradskoj se na stimulirani čeka 6 mjeseci?


    Snelly, zašto su tako žurili s ovim prirodnjakom? Kad je sve bilo tako zbrkano, zašto nisu išli u sljedećem ciklusu?
    Znaš sigurno da imamo pravo na samo 2 prirodnjaka preko HZZO-a.
    Pitaj ih hoće li ti obračunati postupak ako ne dodje do aspiracije ili ako ne bude jajne stanice?

  28. #628
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Evo cure javljam sretnu vijest imamo stanicu Cak mi je i punkcija ostala u dobrom sijecanju.Nije me ni malo zabolilo,a ne boli ni sad.
    sutra u 10 h zovemo lab.Drzite mi fige
    Inesz,ja sam na listi za 3.mj tak da ceka se na ljekove 5-6mj.

  29. #629
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Mozda je glupo sto pitam ali zasto imamo pravo na teret hzzo na samo dva postupka u prirodnom ciklusu??

  30. #630
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    E to ni ja ne znam,takav je zakon.Sta ces ...a ja cu vjerojatno morat pisat da mi stimulirane zamijene za prirodne....jer nije pametno da primam stimulaciju.
    Samo ne znam kome se pise ta molba i sta ako se ne odobri....
    Ali za sad se nadam da ce se stanica oplodit i pokusavam biti optimisticna

  31. #631
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda je glupo sto pitam ali zasto imamo pravo na teret hzzo na samo dva postupka u prirodnom ciklusu??
    prije 2012. je taj broj bio neograničen, pa se tome zbog štednje željelo stati u kraj, pa su postupke na koje smo imali pravo od 2009- 2012. (tad smo imali pravo na 6 stimuliranih ciklusa - a broj nestimuliranih je bio neograničen i nije bilo ograničenje u dobi žene) skratili na samo 4 stimulirana plus dva u nestimuliranom ciklusu a dob žene su ograničili na 42 godine. Štednja - vjeruj mi - ništa drugo nego štednja u liječenju neplodnosti. Još ako k tome dodamo da niti stimulirani ciklusi više uglavnom u državnim bolnicama nisu baš dobro stimulirani, ušteda je još veća - a rezultati i uspješnost sve manja Jolice.

    Ali pacijenti na to uglavnom su oglušili - evo vidi ti slučaj snelly85, ona ne može na stimulirani (zaboravila sam razloge snelly85, pa please dopiši), ona će morati moliti da joj broj stimuliranih na koje ima pravo nekako pretvore u nestimulirane.... koji apsurd, ali to je naša realnost. No snelly85, ti znaš kakvi su uspjesi u prirodnjacima? oko 6%..... svakako držim fige da se put od jednog folikula, do jedne stanice kod tebe pretvori u daljni put do transfera embrija pa onda i do te toliko željene trudnoće.

  32. #632
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Znam ja da su postoci mali.Ali ipak u meni cuci nada...i mali postotak je sansa za uspjeh.
    Moje dijagnoze zbog kojih nije pametna stimulacija:epilepsija (koja je sad pod kontrolom ali bi se napadaji mogli pojavit uzimanjem hormona),hidrocefalus,hipertireoza,nizak amh 5.5.....
    Zalosna je cinjenica da cu ja morat nekog doslovno molit da ustedi na meni i dopusti mi te prirodnjake.Ali sta ces,izbove koze ne mogu.Za sada sam sretna da smo uspjeli ulovit stqnicu.Idemo korak po korak.

  33. #633

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Zakon kaze 6 ivf, od kojih 2 u prirodnom. Ostala 4 mogu biti kakva hoces ne obvezuje da budu stimulirani...

  34. #634
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Nazalost, neznam dali je gore 2 prirodna ili ovih 4 stimuliranih, da je barem broj prirodnih neogranicen...ovako kada iskoristis tih 6 postupaka ako nemas mogucnosti dignuti kredit i ici po svoju bebicu nikog nije briga za to...

  35. #635
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, Jolice, tako je to
    a ima i onih koji bi rado ukinuli mpo

    snelly, da, uspjesnost prirodnjaka je mala
    al kako je to tebi jedina opcija, evo da te malo utjesim
    ja imam dvoje djece iz prirodnjaka, moja najstarija i moja najmladja kcer
    obje iz prirodnjaka koji je isao u ciklusu nakon neuspjelog stimuliranog

  36. #636
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    I moj mirišljavi smotuljak od 3kg je došao iz 2.prirodnjaka kao 6st na treći dan. Ima nade.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  37. #637
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala curke na podrsci,iskreno kad vidim vase potpise to mi da takvu nadu da sam sva u oblacima.
    Znam da ima nade i bit ce jednom.Ja ne odustajem.Ali moram priznat da posto me punkcija nije ni malo bolila da mi najteze pada ovo cekanje.Tesko to psihicki podnosim jer ni inace nisam strpljiva osoba.
    Inace sam dosta pesimiaticna,a sad kad smo uspjeli ulovit stanicu oprao me takav adrenalin i pozitiva.Veseli me i sama ta cinjenica da jajna stanica nije pobjegla.I tako danas cjeli dan izumijenjuju se osijecaji euforije i straha.Ali ipak prevladava euforija.Pokusavam sama sebe spustit na zemlju da ako i ne dode do oplodnje da se ne razocaram previse.Ali ne uspijeva mi bas,ta neka nada nestrpljivo cuci i samo nakedanput iskoci.Eto,sad mislim da necu od nestrpljenja i ovih mijesanih osijecaja dozivjet sutra da cujem novosti iz laba.Oprostite na dugom postu ali znam da razumijete,ipak mi je prvi ivf.

  38. #638
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Mrzim to što nam uskraćuju ono na što bi svaki par trebao imati pravo, liječiti neplodnost, omogućiti nam maksimalno da se ostvarimo kao majke.... Žalosno je što u našoj vladi postoje ljudi koji to žele ukinuti, jer vjerovatno ne znaju kako je boriti se za svoj smotuljak

  39. #639
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Snelly

  40. #640
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    snelly

    Jolice, ne govorim o vladi
    Posljednje uređivanje od Ginger : 19.11.2015. at 21:26

  41. #641
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Ginger znam, vjerujem da onih kojima mpo nije bitan ima svuda, nažalost . Ja koja čekam svoj prvi ivf sam sretna što postoji taj način liječenja jer inače nikada ne bih imala mogućnost postati mama

  42. #642
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma ne mora im biti bitan, stvarno
    Samo ne trebaju onemugucavati lijecenje onima kojima treba i koji ga zele

  43. #643
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ja se nadam da ce nam svima uspjet.Samo ne odustat.Uvijek ima nade.
    Mene cure zanima,ako ove godine ne uspijem iskoristit ova 2 prirodna jel se taj jexan kaj je ostao prebacuje u iducu godinu?

  44. #644
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Pa snelly po mojoj nekoj logici bi trebao, u toku liječenja imaš pravo iskoristiti ta 2 prirodna i 4 stimulirana kada god ti želiš. Barem sam ja to tako shvatila

  45. #645
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    a i po meni je to logicno ali vidis da je tu sve nekak van logike

  46. #646
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,cemu sluzi andol 100 nakon transfera?
    sad aam vidla da mi to pise za terapiju nakon transfera.

  47. #647
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    I moj mirišljavi smotuljak od 3kg je došao iz 2.prirodnjaka kao 6st na treći dan. Ima nade.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

    Ovo mi je promaklo.Cestitam na momcicu!

  48. #648
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,cemu sluzi andol 100 nakon transfera?
    sad aam vidla da mi to pise za terapiju nakon transfera.
    snelly andol ili aspirin( ako imas osjetljiv zeludac) daje se radi bolje prokrvljenosti jer on razrijedjuje krv.
    Koristi se kod zena koje imaju trombofiliju kao terapija prije transfera a onda se nastavlja sa drugim lijekovima. Neki dr. ga daju preventivno svim pacijetima. Naci ces vise o tome npr. tu
    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-39033.html
    Sretno!

  49. #649
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Zakon kaze 6 ivf, od kojih 2 u prirodnom. Ostala 4 mogu biti kakva hoces ne obvezuje da budu stimulirani...
    joj točno bube - stalno zaboravim da uopće ne moraš stimulirati ako ne želiš. Uglavnom sukladno zakonu:
    (2) O odabiru postupka medicinski pomognute oplodnje (prirodni ciklus, blaža ili standardna stimulacija ovulacije) odlučuje bračni, odnosno izvanbračni drug ili žena iz članka 10. stavka 2. ovoga Zakona zajedno s liječnikom specijalistom ginekologije i opstetricije s užom specijalizacijom iz humane reprodukcije.
    ovo kao da je pisano za neku idealnu 2025. godinu - bar što se tiče državnih bolnica da skupa sa svojim liječnikom odlučujemo o odabire NEstimulacije. Još uvijek se dogodi da pacijenti ne znaju svoju stimulaciju nego rade ono što im sestra kaže - ili odu u bolnicu na pikanje - i da na dan punkcije i ne saznaju koliko su dobili jajnih stanica,.......

  50. #650
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cureeeee,jos jedna sretna vijest
    OPLODILAAAAAAA SE
    Stanica je xy
    sutra u 9h opet zovem jel se dijeli pa ako da transfer za 2 dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •