Stranica 16 od 17 PrviPrvi ... 614151617 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 820

Tema: IVF u prirodnom ciklusu

  1. #751

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Ne piše mi u povijesti bolesti koja je doza, dobila sam Ovitrelle.

  2. #752

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Samo jedna inekcija?

  3. #753

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Da, jednu sam dobila u trbuh, u klinici su mi ju dali.

  4. #754

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Ovako, pisala sam o tome već prije, ali ću opet. Ukratko. Meni su govorili na početku da nemam jajnih stanica. Istraživala sam onda sindrom praznih folikula. Našla da se mora dati 10000IU pa i više štoperice. Kada sam tražila 10000IU Brevactida u svom zadnjem stimuliranom postupku dobili smo jajnu stanicu koja se oplodila i to je jedini postupak u kojem sam došla do embrio transfera. Bila sam u par klinika u Austriji na konzultacijama i svi koriste 10000IU Pregnyla što je isto što i Brevactid. Jedna doktorica mi je rekla da najvjerojatnije nisam dobila jajne stanice jer je korišteno premalo štoperice i da oni koriste 5000IU samo za žene do 25 godina. Evo link na jedan video pa malo pogledaj što doktor priča o štoperici, pogotovo za nas low respondere. Bez obzira što mi imamo malo folikula pa doktori vole reći da nama ne treba puno štoperice radi količine folikula.
    https://www.youtube.com/watch?v=3Qryf0SwMmM
    S obzirom da sam dobila 10000IU Brevatcida samo jednom na vlastiti zahtjev, iz mog iskustva mi izgleda da u hrvatskoj vlada mišljenje da je 5000IU dosta. Radi čega, to bi valjda trebalo pitati doktore. A tih još +5000IU je stvarno najmanji trošak, a toliko može pomoći.
    NinaDrv, s obzirom na broj folikula meni je stvarno jako žao što su samo dvije jajne stanice ispunktirane. Kada ćeš ići slijedeći put i ako odlučiš ići sa 10000IU Brevactida, voljela bih da mi javiš da li je rezultat bio bolji.

  5. #755

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj mjesec sam bila u stimuliranom ciklusu (Elonva, Puregon) i dobila samo dvije stanice loše kvalitete. Doktor preporuča prirodni ciklus odmah nakon menstruacije. Uzima li se klomifen ili se u prirodni ide bez ičega? Nemam iskustva s time, pa molim cure koje imaju da me upute.
    Hvala
    Ja ću za prirodni dobit femaru jer ne ovuliram. Mogu ti za prirodni dati i klomifen. Ja sam pitala što ako slućajno dobijem više od 2 jajne stanice, dali mi se broji kao stimulirani, dr je rekla da zakon ne predviđa žene kao što sam ja koje nemaju prirodnu ovulaciju i da bez obzira kolko imala jajnih stanica da će mi računati kao prirodni postupak. E sad jel to samo dobra volja doktora, to ne znam.

  6. #756

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    NinaDrv, ja sam kod Škvorca išla samo u prirodni bez ičega, samo štoperica na kraju. Ne znam kako se broji klomifen ili femara kod njega, ali on ima onu opciju polustimuliranih pa bolje da to pitaš izravno njega da se ne bi dogodilo da potrošiš stimulirani bezveze.

    Laine, možeš mi reći što znači da nemaš ovulaciju? Folikuli ti bez femare uopće ne rastu? Pitam zato jer za sad meni folikuli rastu još dok koristim Duphastone tablete i ne znam što će se dogoditi kada ni to više neće djelovati. Da li onda imam još mogućnost uspjeti ih potaknuti sa femarom?

  7. #757

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam uzela štopericu B. u ponedjeljak je bila inseminacija.

  8. #758

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Da. Točno to, nemam folikula. Imam anovulatorne cikluse, menstruacija dođe, ne redovito ali nema ovulacije. Ne znam za što je duphastone, znam da za induciranje ovulacije daju ili klomifene ili femaru. I polustimulirani se broji pod stimulirani. Preko hzzo imas pravo 4 stimulirana (bilo polu i pun) i 2 prirodna (bez lijekova, tj ako ne ovuliras daju ti klomifen ili femaru). Cure pričaju da ako su išle u prirodni uz klomifen a imale više od 2 jajne stanice da su im brojali pod stimulirani, zato sam ja pitala svoju dr.

  9. #759

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Hvala na informacijama, provjerit ću svakako s doktorom prije nego se odlučim ići.

  10. #760

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    laine, prije mpo-a ja sam znala ne imati mjesečnicu po 2 mjeseca. Jednom je bilo čak 87 dana. Kada sam krenula raditi bebu prije mpo-a otišla sam privatnom ginekologu na folikulometrije da si potvrdim ovulacije i on mi je prepisao terapiju duphastone tabletama (progesteron) 6 mjeseci. Ja sam ih uzimala 4 mjeseca i moje mjesečnice su nakon toga bile nekoliko mjeseci redovite i bez duphastone tableta, a onda sam krenula na mpo i tu je naravno sad već malo teško pratiti "normalni" ciklus. Ali vidim da kad pijem duphastone ili utriće (ako sam u postupku) slijedeći ciklus mi folikule bolje rastu. Npr. moja prva punkcija, nisam dobila js pa mi nisu ni prepisali Utrogestan. Dobila mjesečnicu i idem odmah u ivf u prirodnom ciklusu. Imam 5 folikula od oko 5-7mm. Odjednom oni prestanu rasti i 17.d.c. mi dr. prepiše Duphastone jer od toga ništa ovaj mjesec. Slijedeći ciklus sve raste super. Slično mi se dogodilo i u zadnjih par mjeseci.

  11. #761
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Imam pitanje i ne znam gdje da ga postavim. Sto se desava sa folikulima koji se nisu punktirali, jer su bili manji. Da li se osuse,nestanu ili nastane cista ili nesto trece. Hvala na odgovoru.

  12. #762
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Ne piše mi u povijesti bolesti koja je doza, dobila sam Ovitrelle.
    Ako je jedna injekcija Ovitrella od 250 mikrograma, to onda odgovara cca 6.500IU. Ja sam ju primila u prirodnjaku i u uputama piše koliko je to jedinica

  13. #763
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Pozdrav! Ja sam nova na forumu pa se unaprijed izvinjavam ako sam zalutala na temu. Imam jedno pitanje pa vas molim ako neko zna da odgovori... Od 2-6 dana ciklusa sam na Femari 2x1 i Gonal F 225IU dnevno, od 6 dana (danas) nastavljam sa istom dozom Gonala i Cetrotide. Doktor je rekao da ima dosta folikula da smo na dobrom putu i ako ovako nastavi da se punkcija moze raditi vec u subotu (11. dan ciklusa). Inace ovo nam je prvi IVF postupak nakon jedne neusojele inseminacije. Meni je 38 godina, a dijagnoza je idiopatska neplodnost (bez ociglednog razloga) i malo sporija pokretljivost spermija kod muza. Moje pitanje je: da li je neko bio na slicnom ili istom protokolu i da li je moguce da dodje do ovulacije prije punkcije ili embriotransfera (s obzirom da ja inace ovuliram otprilike od 11-13 dana)? Da li ijedan od lijekova koji su mi dali ustvari utice na odgadjanje moje prirodne ovulacije? Mislim, mozda je pitanje glupo, ali kao sto rekoh, sve mi je ovo novo, pa vas molim za pomoc. Hvala unaprijed!

  14. #764
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Podizem temu.
    Ovaj ciklus smo imali prirodni IVF, ali nije doslo do transfera jer se js nije oplodila. Bioloica kaze da joj se cini da je jajna stanica imala malo tvrđu opnu pa spermici nisu mogli probiti i oploditi ju. Spermiogram nam je odlican, a do oplodnje nije dosao. Drugi mjesec doktor predlaze ICSI. Da li je moguce da se js ne oplodi cak i uz takvu metodu i mogu li kako pomoci da ta moja stanica bude sto kvalitetnija?

  15. #765

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako, pisala sam o tome već prije, ali ću opet. Ukratko. Meni su govorili na početku da nemam jajnih stanica. Istraživala sam onda sindrom praznih folikula. Našla da se mora dati 10000IU pa i više štoperice. Kada sam tražila 10000IU Brevactida u svom zadnjem stimuliranom postupku dobili smo jajnu stanicu koja se oplodila i to je jedini postupak u kojem sam došla do embrio transfera. Bila sam u par klinika u Austriji na konzultacijama i svi koriste 10000IU Pregnyla što je isto što i Brevactid. Jedna doktorica mi je rekla da najvjerojatnije nisam dobila jajne stanice jer je korišteno premalo štoperice i da oni koriste 5000IU samo za žene do 25 godina. Evo link na jedan video pa malo pogledaj što doktor priča o štoperici, pogotovo za nas low respondere. Bez obzira što mi imamo malo folikula pa doktori vole reći da nama ne treba puno štoperice radi količine folikula.
    https://www.youtube.com/watch?v=3Qryf0SwMmM
    S obzirom da sam dobila 10000IU Brevatcida samo jednom na vlastiti zahtjev, iz mog iskustva mi izgleda da u hrvatskoj vlada mišljenje da je 5000IU dosta. Radi čega, to bi valjda trebalo pitati doktore. A tih još +5000IU je stvarno najmanji trošak, a toliko može pomoći.
    NinaDrv, s obzirom na broj folikula meni je stvarno jako žao što su samo dvije jajne stanice ispunktirane. Kada ćeš ići slijedeći put i ako odlučiš ići sa 10000IU Brevactida, voljela bih da mi javiš da li je rezultat bio bolji.
    U prošlom postupku tražila sam Brevactid od 10000IU i dobili smo 9 stanica od kojih se 5 oplodilo i 2 došle do stadija blastociste.
    Obje su mi vraćene i imala sam pozitivnu betu ali je pala.

  16. #766
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj SugarPlum prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Ja sam nova na forumu pa se unaprijed izvinjavam ako sam zalutala na temu. Imam jedno pitanje pa vas molim ako neko zna da odgovori... Od 2-6 dana ciklusa sam na Femari 2x1 i Gonal F 225IU dnevno, od 6 dana (danas) nastavljam sa istom dozom Gonala i Cetrotide. Doktor je rekao da ima dosta folikula da smo na dobrom putu i ako ovako nastavi da se punkcija moze raditi vec u subotu (11. dan ciklusa). Inace ovo nam je prvi IVF postupak nakon jedne neusojele inseminacije. Meni je 38 godina, a dijagnoza je idiopatska neplodnost (bez ociglednog razloga) i malo sporija pokretljivost spermija kod muza. Moje pitanje je: da li je neko bio na slicnom ili istom protokolu i da li je moguce da dodje do ovulacije prije punkcije ili embriotransfera (s obzirom da ja inace ovuliram otprilike od 11-13 dana)? Da li ijedan od lijekova koji su mi dali ustvari utice na odgadjanje moje prirodne ovulacije? Mislim, mozda je pitanje glupo, ali kao sto rekoh, sve mi je ovo novo, pa vas molim za pomoc. Hvala unaprijed!
    Neće doći do prsnuća folikula tjdo prijevremene ovulacije ne brini.
    Naime iz tog razloga dobivaš Cetrotide, on spriječava preranu luteinizaciju.
    Uglavnom sve izgleda super i obećavajuće, sretno i dalje.

  17. #767
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Isuse tek sad vidim datum posta...jaoooo....

  18. #768
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Nitko ne zna odgovor?

  19. #769
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Moguce je da ne dođe do oplodnje i uz icsi metodu..meni je rađen icsi na 11 stanica i 2 se uopce nisu oplodile,a 5.dan su samo 2 bile u fazi blastociste...znaci moguce je i da se ne oplodi i da se prestane razvijati bez obzira na metodu...postoji niz preparata za povecanje kvalitete js..imas temu kako smo povecali kvalitetu js i ostali trudni dvaput...tako nesto...ali to su sve stvari koje treba duze uzimati za neke rezultate...

  20. #770
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ok. Znaci i uz ICSI ne znaci da ce do oplodnje doci. Posto Manestar nije komentirao kvalitetu js, ne vjerujem da je losa. Valjda bi to rekao da je tako. Samo da je opna (zona pellucida) bila tvrđa pa da nije doslo do oplodnje. Mozda su js dobre kvalitete...

  21. #771
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ma nema on pojma kakva je kvaliteta stanice...oni znaju da li je stanica prezrela ili nezrela,a ovo ostalo kako ispadne...ali u principu ako nemas puno godina,a vjerojatno nemas onda te ta kvaliteta pogotovo u ovom stadiju ne treba zamarati..

  22. #772
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    33 cu ove godine napuniti. Uz to imam hashimoto/hiptireozu. Nadam se da ce biti vise uspjeha uz stimulaciju. Primjecujem da u zadnje vrijeme cure dobiju sve manje stanica, mozda manje lijekova sada dobivaju nego ranije?

  23. #773
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Kakva je stanica ti najbolje može reći biolog, ali teško da ćeš u Rijeci doći do te informacije nažalost. A za ovo drugi, pa dobro si primjetila.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  24. #774
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Sve manje lijekova plus šibanje istih protokola svima...25 godina ili 40, policistični jajnici ili predmenopauza...svima isto pa kome upali upalilo je..

  25. #775
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Sve manje lijekova plus šibanje istih protokola svima...25 godina ili 40, policistični jajnici ili predmenopauza...svima isto pa kome upali upalilo je..

    Nažalost ove riječi su tako istinite i to je zapravo strašno. Ja sam u najmanju ruku ostala zgrožena, majko mila pa nije to kikiriki da ga daješ samo tako. Pa nismo svi isti, ne trebamo svi istu količinu lijeka a oni se ponašaju kao da dolazimo svi k njima sa istom dijagnozom

  26. #776
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Joj to zvuci tako obeshrabrujuce za nas koji tek idemo u stimulirane. Sta im nije u interesu da nam u jednom postupku daju vise stimulacije pa imamo smrzlice, nego da svako malo dolazimo na novi postupak?

  27. #777
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Nazalost Chiara ako ides u drzavnu bolnicu nejdes svako malo u postupak. Ponegdje se ceka i 6-7 mjeseci na iduci postupak.

  28. #778
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Kod nas se ceka 3 ciklusa nakon stimuliranog. A ako imas smrzlica, onda nista ne cekas.

  29. #779

    Početno

    Pozdrav svima. Ja sam ovaj mjesec nakon predugog čekanja na redu za prvi IVF/ICIS u prirodnom ciklusu u Vinogradskoj. No, prema ono što čitam, šanse za oplodnju su vrlo male i čini mi se da je taj postupak čisto eto da "ubijemo vrijeme" do stimuliranog postupka koji bi bio tek u srpnju. Nadam se da griješim. Koja su vaša iskustva u prirodnom?

  30. #780
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj this too shall pass prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Ja sam ovaj mjesec nakon predugog čekanja na redu za prvi IVF/ICIS u prirodnom ciklusu u Vinogradskoj. No, prema ono što čitam, šanse za oplodnju su vrlo male i čini mi se da je taj postupak čisto eto da "ubijemo vrijeme" do stimuliranog postupka koji bi bio tek u srpnju. Nadam se da griješim. Koja su vaša iskustva u prirodnom?
    Ja sam bila u prirodnom sa klomifenima imala 2 js jedna se oplodila vraćena al nažalost biokemiska bila...što se mene tiče ja bi potpisala da idem u prirodnjake

  31. #781
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mi smo u drugom prirodnom IVF-u. Ovaj put se nadamo da cemo doci do transfera jer se prvi put js nije oplodila.

  32. #782

    Početno

    Cure, jeste li koristile bolovanje u prirodnom ivf/ics? Ako da, kad ste ga uzimale, vec za folikulometrije ili za punkciju i nakon nje? Ja idem u petak na prvi UZV i uzela sam slobodan dan, a za naredne dane ne znam jos kako cu.

  33. #783
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj this too shall pass prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, jeste li koristile bolovanje u prirodnom ivf/ics? Ako da, kad ste ga uzimale, vec za folikulometrije ili za punkciju i nakon nje? Ja idem u petak na prvi UZV i uzela sam slobodan dan, a za naredne dane ne znam jos kako cu.
    Jedino mi na dan transfera ima smisla uzimati slobodan dan. Bolovanje regularno ne vjerujem da ćeš dobiti.

  34. #784
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni je i za punkciju jako dobro došlo bolovanje jer je bolilo luđački i krvarila sam pošteno.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  35. #785
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Naravno da imaš pravo na bolovanje i to od punkcije u trajanju 14 dana.

  36. #786

    Početno

    Hvala svima na odgovorima . Jos sam friska u mpo vodama pa tek skupljam informacije. Zelim vam svima svu srecu!

  37. #787

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ja dobijem bolovanje svaki put kad idem na pregled, jer nisam iz Zagreba. Inače uzmem bolovanje kad idem na pregled, punkciju (naravno), sljedeći dan punkcije, na transfer, pa onda kako dr kaže. Kad sam bila u stimuliranom IVF rekao mi je da mirujem nekih tjedan dana, pa mogu na posao, ako hoću. Sad kad sam bila na FET, bio je četvrtak, rekao je da mogu ići raditi od ponedjeljka.

  38. #788
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ja sam dobila 2 tjedna bolovanja nakon Inseminacije, moja dr mi je rekla da na to imam pravo i da odlučim koliko ću biti, tako da vjerujem da imamo pravo i nakon prirodnog IVF-a.

  39. #789

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dobijem bolovanje svaki put kad idem na pregled, jer nisam iz Zagreba. Inače uzmem bolovanje kad idem na pregled, punkciju (naravno), sljedeći dan punkcije, na transfer, pa onda kako dr kaže. Kad sam bila u stimuliranom IVF rekao mi je da mirujem nekih tjedan dana, pa mogu na posao, ako hoću. Sad kad sam bila na FET, bio je četvrtak, rekao je da mogu ići raditi od ponedjeljka.
    E, da, ni ja nisam iz Zagreba pa bi mi odgovaralo da mogu otvoriti bolovanje za folikulometrije, punkciju i transfer, a onda bi se vratila raditi...

  40. #790
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ja trenutno ne radim upravo radi postupaka. Nisam nikako mogla iskombinirati preglede, pretrage i postupke pa sam dala otkaz. Mi cak nismo smjeli otvarati bolovanje pa je za mene samo ovo dolazilo u obzir. Neki poslodavci su ok pa im nije problem ako uzimas bolovanje (na koje ionako imas pravo).

  41. #791
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila 2 tjedna bolovanja nakon Inseminacije, moja dr mi je rekla da na to imam pravo i da odlučim koliko ću biti, tako da vjerujem da imamo pravo i nakon prirodnog IVF-a.
    Nema razlike u bolovanju između inseminacije i IVFa.
    I nema razlike između stimuliranog i prirodnog IVFa što se tiče postupka punkcije i transfera osim u broju JS.
    Bolovanje je 14 dana.

  42. #792
    Pipe avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Grad Zagreb
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj this too shall pass prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Ja sam ovaj mjesec nakon predugog čekanja na redu za prvi IVF/ICIS u prirodnom ciklusu u Vinogradskoj. No, prema ono što čitam, šanse za oplodnju su vrlo male i čini mi se da je taj postupak čisto eto da "ubijemo vrijeme" do stimuliranog postupka koji bi bio tek u srpnju. Nadam se da griješim. Koja su vaša iskustva u prirodnom?
    Bok, ja sam u prirodnom s klomifenima, bila je jedan js i oplodjena je. Isla sam na IVF/ICSI. Mislim, prirodni su ok ako uspije, ako ne onda se sve isto treba prolaziti ponovo... da se dobije vise js, jer se u prirodnom dobiju max 2-3.

    Sto se tice bolovanja, meni moj soc. gin nije pravio nikakve probleme. Na bolovanju sam od punkcije, transfer je bio drugi dan. Cak su mi preko telefona otvorili bolovanje.

  43. #793
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    E da, meni je Škvorc rekao da se prirodni IVF ne smije raditi sa klomifenom, da se to mora pisati pod stimulirani? Nije li to malo glupo? Kod svakog doktora drugačije...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #794
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mona Li ovo je baš tužno...

    Klomifen se za terapiju u IVF postupku može dobiti na recept od primarnog ginekologa, ili kupiti na bijeli recept. Cijena kutije klomifen-citrata u našim je ljekarnama oko 100 kn, a u susjednim zemljama oko 30 kuna.

    HZZO ugovornim ustanovama (bolnice i neke privatne klinike) za postupak u prirodnom ciklusu plaća 2592 kn, za postupak u stimuliranom ciklusu-blagi protokol 6157 kn (uključeni lijekovi i svi postupci), a postupak u stimuliranom ciklusu - standardni protokol 10 037 kn (uključeni lijekovi i svi postupci)

    Razlika dakle, između cijene koju HZZO plaća za blagostimulirani i prirodni ciklus, iznosi više od 3500 kn.

    Klomifen - citrat je lijek primarno namijenjen izazivanju ovulacije kod žena koje ne ovuliraju. Pojednostavljeno - klomifen snizuje razinu estrogena, snižavanje estrogena dovodi do povišenja FSH, a povišeni FSH može dovesti do ovulacije ili kod ovulatornih žena potaknuti razvoj više od 1 folikula u jajnicima.

    Bez dodatne primjene gonadotropina (gonal, menopur, puregon i sl.), klomifen, u najboljim slučajevima daje 2, rijetko kad 3 zrele jajne stanice za oplodnju u IVF-u.

    Na žalost, IVF je jedino liječenje čiji je broj postupaka na ta teret HZZO-a zakonom ograničen.
    2 postupka u prirodnom ciklusu i 4 postupka u stimuliranom ciklusu, za mnoge parove nije dovoljno pokušaja da dobiju dijete.

    Cure, informirajte se, ne pristajte da vam postupak s klomifenom računaju kao stimulirani jer naprosto šanse uz klomifen nisu iste kao uz stimulaciju gonadotropinima (gonal, menopur, puregon...).

  45. #795

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Potpis na Inesz!!!
    Evo moj primjer - u pravim stimulacijama 7-11 oocita, s klomifenom dva pokusaja nijedna...

  46. #796
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Slažem se, ali imamo li mi izbora ili je doktor taj koji odlučuje? Ako me unaprijed upozori ce pisati stimulirani ja tu nemam kaj, ali ok. Ostavit cu prirodne za kraj jer ionako nemam svoje ovulacije pa cu vidjeti :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #797
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MonaLi,
    naše je pravo suodlučivati tijekom procesa liječenja. Imaš pravo na svoj stav da ne želiš koristiti klomifen u IVF-u ako će to liječnik fakturirati prema HZZO-u kao stimulirani postupak.

    Ovdje se sad opet otkriva problem aktualnog zakona koji kaže da se ima pravo na 2 prirodnjaka i 4 stimulirana. Što je s ženama koje su anovulatorne i radi toga ne mogu koristiti IVF u prirodnom ciklusu? Ako im IVF s klomifenom ili letrozolom računaju kao stimulirani postupk, onda cure bez ovulacija imaju samo pravo na 4 stimulirana jer postupke u prirodnom ciklusu radi svoje dijagnoze NE MOGU koristit.

  48. #798
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    E pa točno sam si i ja to mislila. Kak da ja iskoristim svoja 2 prirodna, bas bezveze. Zato i mislim prvo iskoristiti sve u Full stimulaciji pa onda preci na prirodne, da me ne zeznu prije...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #799

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, molim vas odgovor.
    Ako sam u dugom protokolu dobila zametke i smrzla ove sto nisam stavila odmah.
    Da li to znaci ako mi ovaj put ne uspije..da onda u prirodnom ciklusu se stavljaju zamrznuti zameci?
    Hvala

  50. #800
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Šarlota prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, molim vas odgovor.
    Ako sam u dugom protokolu dobila zametke i smrzla ove sto nisam stavila odmah.
    Da li to znaci ako mi ovaj put ne uspije..da onda u prirodnom ciklusu se stavljaju zamrznuti zameci?
    Hvala
    Imas ovdje sto su cure pisale pa malo procitaj.


    http://forum.roda.hr/threads/30493-U...t-FEt-a/page18

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •