Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 213 od 213

Tema: pomoć u kući tijekom babinja

  1. #201
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    tako je, situacija je stvarno takva ds moraš otrpiti i biti zahvalna da ti ima tko pomoći. Bolje spriječiti nego liječiti. Onda se opusti i čekaj da prođe. Brzo će to biti iza vas

  2. #202
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nije to puno vremena u tvom roditeljovanju. I meni je teško bilo prihvatiti da sam polusposobna bila baviti se svakodnevnim, rutinskim obavezama i svojim toliko željenim djetetom. Oporavi se, daj si vremena, hormoni također čine svoje - ja sam prvu godinu bila luđakinja za spužvastu sobu. Ne moraju ostati s tobom u krevetu, doduše.

  3. #203
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja imam jos 2 mjeseca do termina ali ako je sudit po sadasnjoj situaciji vec vidim sto ce se dogodit. Muz ne radi tako da je na raspolaganju za sve. Moji zive kat iznad, mislim da ce mama skuhat koji put i popeglat, sto muz ne zna bas. A da ce mi cistit, nece jer on to ne da. Ja bi joj jos i pustila kad navali, al on se ne da, ne voli da mu se drugi miješaju u život. Ja cu definitivno trazit prvih par dana pomoc moje mame oko bebe jer nemam pojma o pelenama, kupanju, dojenju ili ista. A zena je rodila i odgojila mene i sestru tako da je bolji autoritet od mene ili muza po tom pitanju. Svekrva je zena od 75 godina i živi u drugom mjestu tako da kontam da ce doc 3 dana vidit bebu pa doma. Al ta zena ne zna zapovidit ili gnjavit s pricom da je ubijes. Kad dode kod nas nema je cut nista ta 3 dana. A nikad nije dulje ostajala. Tako da cemo jos vidit al mislim da ce muz povuc tu najvise pogotovo jer ne radi.

  4. #204
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Sretnice.

  5. #205
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam jos 2 mjeseca do termina ali ako je sudit po sadasnjoj situaciji vec vidim sto ce se dogodit. Muz ne radi tako da je na raspolaganju za sve. Moji zive kat iznad, mislim da ce mama skuhat koji put i popeglat, sto muz ne zna bas. A da ce mi cistit, nece jer on to ne da. Ja bi joj jos i pustila kad navali, al on se ne da, ne voli da mu se drugi miješaju u život. Ja cu definitivno trazit prvih par dana pomoc moje mame oko bebe jer nemam pojma o pelenama, kupanju, dojenju ili ista. A zena je rodila i odgojila mene i sestru tako da je bolji autoritet od mene ili muza po tom pitanju. Svekrva je zena od 75 godina i živi u drugom mjestu tako da kontam da ce doc 3 dana vidit bebu pa doma. Al ta zena ne zna zapovidit ili gnjavit s pricom da je ubijes. Kad dode kod nas nema je cut nista ta 3 dana. A nikad nije dulje ostajala. Tako da cemo jos vidit al mislim da ce muz povuc tu najvise pogotovo jer ne radi.
    Bold - apsolutno ne mora biti tacan i vecinom nije. Mnge stvari se menjaju, a i zaboravljaju. Nemoj me pogresno shvatiti, ali mislim da roditelji moraju biti ti koji se apsolutno brinu o bebi i odlucuju. Pomoc oko kuce, ciscenja, rucka... dobro je dosla. Ali nemoj dozvoliti da baka bolje zna od tate. Ukljucivanje tate od prvog dana je veoma vazno za buduce odnose u porodici, a neretko se desi da tu dodje iskusna baka, pa ona ce bolje, mama naravno tu, a tata bude istisnut iz svega i nekako poslednji na toj listi onih koj mogu doprineti nezi bebe, a onda se to odrazi posle na stosta... Ovo najdobronamernije kazem iz iskustava iz moje okoline.
    Mi nismo imali pomoc ni jednom. Nismo imali nikakvog iskustva sa bebama. Jeste bilo tesko, ali prezivesmo. Smatram da su dobrobiti toga sto smo bili sami vece od koristi da je neko bio tu. Da smo imali pomoc, prihvatila bih, ali za kuvanje rucka ili peglanje, recimo...
    Posljednje uređivanje od lady.x : 23.06.2016. at 22:34

  6. #206
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni su svi pomagali maksimalno. Svekrva prala sude, svekar vjesao odjecu, mama peglala, tata nunao malca da ja odspavam.
    Sad kad gledam u nazad, stvarno sam imala srece, i bi ja nekako to sama kao i svi drugi, al treba prihvatit svaku pomoc koja se nudi!
    Moj "posao" je bio samo lezati i dojiti dijete, zahvalna do neba na tome!

  7. #207
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Bold - apsolutno ne mora biti tacan i vecinom nije.
    Ovo je točno. Bake znaju davati nesuvisle upute, posebno vezano za dojenje.

  8. #208
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne brinem se ja za će se tata dati zastrašit od bake. On joj od prvog dana ne da da puno pametuje, obrusi (naravno maksimalno pristojno) i idemo dalje. Zna ona da njemu ne moze pametovat. A ON je svojedobno izjavio da on ne može i neće mjenjat pelene jer ne može podnjet miris kakice. Stvarno mu se zgadi na najmanji moguću smrad. Tako da se neće mješat u pelene, bar na početku. Ja ću ako bog da dojit, a njemu ostaje kupanje. I planiramo koristit one starinske pelene kojih imam bar 40-ak od raznih strana, uključujući moje. To mi stvarno majka treba pokazat kako prvih par puta, dalje ćemo lako.

  9. #209
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su svi pomagali maksimalno. Svekrva prala sude, svekar vjesao odjecu, mama peglala, tata nunao malca da ja odspavam.
    Sad kad gledam u nazad, stvarno sam imala srece, i bi ja nekako to sama kao i svi drugi, al treba prihvatit svaku pomoc koja se nudi!
    Moj "posao" je bio samo lezati i dojiti dijete, zahvalna do neba na tome!
    Ovo je stvarno sreća, blagoslov, i super je da si to sve prihvatila.

    Meni je bilo prilično teško na početku, pomoć slaba, skoro nikakva + problemi koji su me zadesili da se ni dan danas nisam oporavila...i sve što sam trebala je pomoć a nisam ju znala tražiti - što je urodilo još gorim stanjem.

    Zato, prihvatite pomoć ako mislite da vam je potrebna, još bolje, naučite ju tražiti.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Kad sam stigla kuci sa bebom mama mi je pomagala 2 dana ,muz mi je imao odmora 7 dana i pomagao mi je koliko je mogao .kasnije sam sve morala sama ,niko mi nije pomagao svekrva nije mi htjela nista pomoci a zivi blizu nema 5 minuta do mene.

  11. #211
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Ja bih voljela da mi je mama vlizu jer ona me tetosi najbolje na svijetu. Ali nazalost nije, na drugom je kontinentu. Muz ce uzeti 2-3 tjedna slobodno i pomagat mi u svemu, mislim da ce se snaci dobro.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na forumu iako vas vec dugo citam..kada sam rodila blizance i dosla kuci nisam imala nikakvu pomoc..mm i mama na poslu, svekrva cuvala jedno dijete a ja se morala svega prihvatiti. Od brige za dvije bebe do kucanskih poslova...izgura se to nekako..samo sve bi bilo ljepse da smo imali drugaciji pocetak..zato uzivajte cure koje imate pomoc, pustite da vas maze i paze

  13. #213

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Pozz

    Mama je bila sa nama u stanu 11 dana, kuhala, i pomagala mi preko dana s bebom kada hocu da dremnem. Da bih se oporavila koliko-toliko za tih par dana, jer sam iz bolnice izasla odmah ujutro a navecer sam rodila. Nakon toga sama s bebicom, uz muza, naravno kad dodje s posla i slobodnim danima. Svekrva nije ni blizu (na drugom kontinentu) a pomogla bi sigurno, a mama udaljena oko 2 h putovanja. Svakako zena radi i tih par dana sto je mogla biti je iskoristila svoj godisnji. Snadje se covjek i sam. Iako mi je to za pocetak bila ogromna pomoc dok sam uspjela sjesti sama i dok sam savladala dojenje.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •