Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: "pijesak" u stolici

  1. #1
    bapsi

    Početno "pijesak" u stolici

    Moja beba ima 5 mj. i primjetila sam unazad 10 dana povremeno pojavljivanje zrnca u njenoj stolici. Zrnca su pod prstima pjeskovite konzistencije (sitna i slična kamencu) te se pojavljuju svaka 2-3 dana. Inače beba je isključivo na prsima. Da li netko zna šta bi to moglo biti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    vidim niko ti nije odgovorio... ovde na forumu mama Brunda i njen Sven imaju puno problema sa bubrezima, a sve je pocelo kad je on ispiskio kamenac. topic je bubrezni kamenci... ne zelim te plasiti, mozda to nije nista, ali svakako odi pedijatru, nek pregleda mokracne kanale, bubrege i urin. ja bih tako uradila sigurno. iskreno vam zelim da nije nista ozbiljno! puno pozdrava za malenog!

  3. #3
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    A nije to ono kak i mora izgledati bebina stolica? Luni je jako dugo bila zrnata stolica. U biti sve dok je samo dojila, nakon dohrane joj se naravno promijenila prema hrani koju jede.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    To je sve OK ako iskljucivo doji.

  5. #5
    bapsi

    Početno

    Hvala na savjetima. Beba je jučer imala normalnu stolicu, ali ako se "pijesak" opet pojavi odlazim kod pedijatrice sa "sumnjivom" ukakanom pelenom: Problem je jedino što ona ima takve stolice u krivo vrijeme odnosno kada njena dr. ne radi!

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    babsi, koliko je krupan taj "pijesak"?
    je li iste boje kao i stolica?
    je li u cijeloj stolici ili parcijalno?

  7. #7
    bapsi

    Početno

    Boja je bjelkasto-sivkasta, a pijesak bude po cijeloj stolici (nekad dosta a nekad samo par zrnca tu i tamo), pod prstima je tvrd (kao pijesak) ali se može usitniti. Od petka moja Greta ima normalnu stolicu, pa čekam da se problem eventualno opet pojavi da odnesem pelenu kod njene pedijatrice.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kupi posudicu za stolicu u apoteci, pa kad se desi stavi uzorak s tim zrncima unutra, dobro zatvori i stavi na hladno. Čim možeš odnesi na uvid. U peleni se sve sasuši i promijeni boju.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    u toj posudici ti može stajati i više od 24 sata.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Podižem malo ovu temu jer su se danas i nama dogodila zrnca veličine pijeska u stolici. Crne su boje, raspoređena po cijeloj stolici. Tin iskljuzčivo dojiJe li još netko imao slična iskustva? Bapsi, jesi li uspjela doznati šta o tome?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Baš nitko? :?

  12. #12
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mozda bi bilo najbolje da crna zrna spomenes pedijatru i da po potrebi (ako ti on savjetuje ili ako se to ponavlja) provjeris stolicu. Oni savjeti od gore su skroz dobri.

  13. #13
    bapsi

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Podižem malo ovu temu jer su se danas i nama dogodila zrnca veličine pijeska u stolici. Crne su boje, raspoređena po cijeloj stolici. Tin iskljuzčivo dojiJe li još netko imao slična iskustva? Bapsi, jesi li uspjela doznati šta o tome?

    Mamanatali sorry tek sam danas vidjela tvoj post. Inače mi nemamo više tih problema, pijesak je nestao sam od sebe prije nego što smo uspijeli odnijeti uzorak pedijatrici. Inače nama je pijesak trajao (s prekidima) nekih 20-tak dana. U pogledu dijagnosticiranja pijeska nitko mi nije znao reći što je to (konzultirala sam se telefonski sa svojom pedijatricom i s dječjom bolnicom). U svakom slučaju sada je sve ok pa vjerujem da nije neki problem s obzirom da moja Greta nije imala nikakve druge poteškoće i sintome. Lijep pozdrav

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno hej

    evo i moj mali ima "pijesak u stolici"
    sta da radimo?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    i ja sam se konzultirala, i rekoše ako beba dobro napreduje da nema mjesta panici

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Podozem temu jer sam i ja primjetila slična zrnca kod moje 4.5 mjesecne iskljucivo dojene bebe. Zrnca su tamne boje i mogu se usitniti ili razmazati stapicem za uho. Takva razmazana su tamno zute/smede boje. Od cega bi to moglo biti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •