Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Skijanje, help...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno Skijanje, help...

    Dakle, molim iskustva.
    Mi prvi put idemo na skijanje. Klinci imaju 3 i 4 god i oni će s mm ići u školu skijanja a ja i beba ćemo se zabavljati na sanjkama i masirati se
    E sad, što ponijeti? Skafandere imamo, ostatak opreme dobiju tamo, buce imamo. Što još?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moje iskustvo s jednom bebom od devet mjeseci i jos dvoje od cca tri i pol i sest godina...

    kad smo se spremali za van - obavezno prvo na sebe navuc sve sto treba (i buce/cizme/stovec) i onda dovrsit djecu - jer je u apartmanu bilo tako vraski vruce da su klinci imali "zero" toleranciju na bivanje u apartmanu u ful opremi...

    po apartmanu su klinci bili u donjem rublju plus strample i majice kratkih ili dugih rukava (mi odrasli u kratkim rukavima, stvarno je bilo pakleno...)

    a, ne mogu se sad sjetit sto smo jos prakticirali (ipak smo samo jednom bili i to je bilo prije haman pet godina...)

  3. #3
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mi smo lani bili s djecom 2,5 godine i 2,5 mjeseca.
    Nosili smo brdo stvari, a nismo upotrijebili niti 10% od svega toga.

    Trebaju vam pidžame, papuče, lagana roba za ispod skafandera i za po kući. Ako i odete u restoran i sl. opet ćete biti u skafanderima (zato su meni za veću djecu skroz nepraktični oni u jednom dijelu).
    Ne zaboravite aparat i/ili kameru.

    I još samo da dodam kako nisam sigurna da će dijete od 3 godine moći ići u školu skijanja, barem su nama rekli da su tad još uvijek premali za dužu koncentraciju i učenje (naša je imala 2,5 g i nije bila nimalo spremna za školu skijanja... valjda zato nije niti stala na skije koje smo za nju kupili i nosili, jedna od nepotrebnih stvari - skije za sasvim malu djecu ).

    Blago vam se...

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    obavezno puno čarapa
    onih majica i felpa na kraju ne treba puno, ali noge im se strašno znoje pa il prat il čarape za svaki dan, koji put i dva para dnevno.

    J je prvi put išao u školu skijanja s 3,5 godina, na granici je bio da ga prime, u stvari to je bio ski vrtić.
    s nama nije htio ni blizu skija, a tamo se tako opustio i proskijao. bilo je super jer je s njim bio prijatelj, malo stariji, ali nije bio sam.
    talijani imaju super foru za tako malene (ne znam jel samo oni, al sam vidjela da naši to ne prakticiraju) - spojnici za vrhove skija, koji malenima drže spojene vrhove skija, i ne mogu im se križati.

    uf, ove godine nam je recesija pa ne idemo

  5. #5
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    puno čarapa, donjeg veša, štramplice/duhe gaće, tanje majice za ispod skafandera.papuče, trenerke za po apartmanu, buce, kape, šalovi rukavice, ruksake za višak stvari (skidanje na stazi po potrebi i oblačenje ponovno), sunčane naočale, krema za ruke i lice i labello.Fotić-kamera i to je to što meni pada na pamet.Naravno-lijekove za temp, pastile i sirupe za grlo-kašalj, toplomjer-bar ja bez toga ne idem na godišnji.

  6. #6
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    E da, meni su i šalovi skroz nepraktični za malu djecu.
    Kad im namotaš oko vrata debeli šal ne mogu se normalno kretati niti okretati glavu.
    Zato smo mi ispod skafandera oblačili dolčevite i eventualno bi im stavila marame (one obične tanje, isto griju male vratove,a ne ometaju kretanje)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    hvala curke....
    svaki savjet je dobro došao

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Nosili smo brdo stvari, a nismo upotrijebili niti 10% od svega toga.
    debeli popis pod ovo

    prvi put kad smo išli s jednim djetetom (3,4 godine), nosili smo dva kofera.
    od tada idemo s jednim koferom i dvoje djece.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Ne znam jel netko spomenu kacigu i potkapu...uz potkapu ne moramo imati šal

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    na "ozbiljnim" skijalištima, djecu neće pustiti ni u školu ni na žicu bez kacige.
    kaciga se, dakle, podrazumijeva, kao i AS u autu.

    potkapu mi nikada ne koristimo jer kaciga prekrije najveći dio glave/lica i mojoj djeci nije nikada hladno.

    što se odjeće tiče, treba nositi minimalno jer smo ionako većinu dana (od 9 do 17) vani, a u apartmanu se može biti u trenirci/pidžami/gaćama.
    mi i u večernje šetnje idemo u skijaškoj opremi jer nikada ne znaš kada ćeš završiti na sanjkanju ili grudanju. tako obučeni idemo i u restoran na večeru i svi su tako odjeveni.

  11. #11
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Oni koji su smješteni u hotelu ipak trebaju ponijeti malo više odjeće od onih koji su apartmanima,
    moji su klinci kao maleni u apartmanu navečer trčakarali u dolčeviti i žabicama ili pidžami, pa nam nikakva odjeća osim skijaške opreme za njih nije niti trebala,
    ali u hotelu smo ih ipak malo trebali upristojiti za večeru (na doručku su svi već u ski hlačama i majici), ništa fancy, može i trenirka, ali opet svaki dan druga, jer se uvijek nešto uflekaju.

    Nama je ona tanka podkapa must-have na stazi, kaciga im ljepše legne, ne žulja, lijepo zaštiti onaj prelaz između kacige i ovratnika koji je izložen vjetru, a u slučaju veće hladnoće onaj dio ispod brade se navuče do nosa.

    Inače cure su već sve rekle, ne znam što bih dodala,
    možda da uzmete djeci rezervne rukavice jer neke znaju promočiti ili im snijeg uđe unutra.
    Mi im i hlače uzmemo rezervne, da imaju suhe za popodnevno sanjkanje ili šetnju.
    Jel se kuži da sam ziheraš...

    Možda se još nešto sjetim...

  12. #12
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nama je ona tanka podkapa must-have na stazi, kaciga im ljepše legne, ne žulja, lijepo zaštiti onaj prelaz između kacige i ovratnika koji je izložen vjetru, a u slučaju veće hladnoće onaj dio ispod brade se navuče do nosa.
    Ovo apsolutno potpisujem, kapa ispod kacige mi nikako nije opcija a ako je jako hladno nekako mi sama kaciga nije dovoljna.
    Ja još obavezno nosim dva skijaška odjela pa je presvučem popodne jer smo uglavnom veći dio dana vani a ne stigne se uvijek osušiti u pauzi za ručak. Majice ne predebele, bolje one tanje pa ako je hladno u slojevima nego jedna debela.

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mi za svako dijete uzmemo dva skafandera ili skijaška odijela i dva para nepromočivih rukavica.

    Ispod skafandera obučemo (djeci, naravno ) štramplice, potkošulju, tanju dolčevitu, duge gaće i dokoljenke od frotira. Ne nosimo šalove, a mislim da nismo koristili ni potkape (uopće se ne mogu sjetiti!). Ako je baš hladan dan, obučemo i tanju vesticu. Djeca se kreću i u toplim skijaškim odijelima nije im hladno.

    Iako se kacige mogu iznajmiti zajedno s ostatkom skijaške opreme (na nekim skijalištima su dječje čak i besplatne), meni je draže imati vlastitu.

    Obično mm ili ja nosimo manji ruksak u kojem držimo bocu s vodom, voćku, kekse ili neku drugu hranu, rezervni par rukavica, vunene kape za igranje na snijegu nakon skijanja, novčanik i sl.

    Ako ćete biti u apartmanu, vjerojatno vam je dovoljna trenirka. U hotelu pak na doručak većina gostiju dolazi u skijaškom odijelu ili trenirci, no na večeru obavezno u normalnoj odjeći - može casual, ali ne u odjeći za snijeg.
    Posljednje uređivanje od Sanja : 11.11.2010. at 13:28

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kako vidimo, sve ovisi o tome kako se djeca odijevaju i kod kuće.
    kod nas štrample u iznimnim slučajevima, duge gaće nikada.
    ali je flis obavezan ispod skafandera.
    na ručku se spusti gornji dio i ostane se u flisu.

  15. #15
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Apri, moje curke nose duge gaće isključivo na skijanju i vrlo, vrlo rijetko na klizanju.

    Flis mi se čini pretoplim ispod debele jakne. Ne znoje li se?

    Mi na ručku ostajemo u dolčevitama koje imamo ispod jakni. Ionako su sve te skihütte pregrijane.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi imamo tanki flis. Odnosno svi osim mene ga imaju - ja sam na skijanju obučena jako staromodno- moda moje "skijaške" mladosti.
    I duge gaće. Oduševila sam se kada sam našla i ženske. Inače, moje muško dijete ih nosi dobar dio godine jer je zimogrozan.

    Meni je isto zgodno imati dva kompleta ski hlače, ali to obično imam za mlađe dijete.

    Mislim da su skafanderi nepraktični, pa uvijek kupujem hlače na tregere i jaknu iako me cura žica skafander ali ne želim popustiti.

    Mi ne nosimo ništa na stazu jer nam je apartman blizu (apri, moj naklon). I oboje imaju potkape. Kupila bi im i onaj Buff- to ne samo da je praktično nego i užasno fora ali mi je cijena previsoka.

  17. #17
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Apri, a što tvoji klinci imaju ispod skijaških hlača, samo dokoljenke ili?
    Moji dečki nikada ne nose štramplice, ali na sklijanju obavezno (pamučne), čak preko njih navučemo skijaške čarape...

    Mislim da nitko nije spomenuo skijaške naočale, a bez njih je djeci jako teško skijati kada pada snijeg,
    nabavite one sa duplim staklom, inače se odmah zamagle.

    Ako bude sunčano, trebat će vam neki sun-block.

    Ovi ruksaci koje nosite sa hranom, pićem, kapama i rezervnim rukavicama moraju biti manji, da vam ne smetaju prilikom skijanja i sjedanja na sedežnici.

    Edit: mi isto ne nosimo flis ispod odijela, samo dolčevitu.
    Posljednje uređivanje od piplica : 11.11.2010. at 14:19

  18. #18
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nitko nije spomenuo skijaške naočale, a bez njih je djeci jako teško skijati kada pada snijeg,
    nabavite one sa duplim staklom, inače se odmah zamagle.

    Ako bude sunčano, trebat će vam neki sun-block.
    Da, vidiš, to su toliko obavezni dijelovi opreme da sam ih sasvim zaboravila spomenuti! Thanks, Piplica.

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    i uši za kacigu . He, he- nama su i one sastavni dio.

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Apri, a što tvoji klinci imaju ispod skijaških hlača, samo dokoljenke ili?
    da, samo dokoljenke.
    ali, mi na skijanje idemo početkom veljače, kada je vrijeme ipak ljepše, dani duži i topliji.

    ne nosimo nikakve ruksake, hranu piće niti išta slično: em što nam je apartman na samome skijalištu, em što i na polovici staza i u podnožju postoje restorani.
    a i zato što sam ja lijena.

    nosimo po dva skafandera za oboje.
    mi volimo skafandere jer sam s njima sigurna da im se snijeg neće uvući u gaće ako padnu. nama su se pokazali kao praktičniji nego jakna i hlače odvojeno.

    ali, ja sve pišem sa stanovišta odlaska na poznato mjesto i u poznate okolnosti gdje nas ništa više ne može iznenaditi.
    tako isto znamo da nam je u apartmanu toliko vruće, da zadnje 4 godine ne nosimo ni pidžame (jel tako, NanoiBeba?).
    a i da postoji gomila dućančića sa povoljnim cijenama, pa ako nešto zafali - može se kupiti jeftinije nego kod nas (govorim o Italiji).
    buce isto ne nosimo, nego nepromočive gležnjače (jedne godine smo imalo doppo sci, ali su se stalno razvezivale i živcirale nas).

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da tako je.

    Ja nikada ne nosim holahopke,štrample ili išta slično ispod hlača, samo na skijanju. Znači ipak smo zimogrozniji od familije apri, ali mi idemo ranije na skijanje - što je dobro, inače bi u "našem" apartmanu bila prevelika gužva. I to sa dućanima pali i kod nas- uopće se ne uzbuđujem ako nešto zaboravim- kupim tamo.

    S time da imam "svoj" skijaški ruksak. U njemu stoji sve što meni treba za skijanje. Nakon povratka sve operem i spremim za sljedeću godinu. Znači, moram spakirati samo muža i djecu.
    usput stanemo i u HMu pa nekad naletimo na ono lkaj nam treba, nekada ne

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    ok, sad me budete ismijale... al uzmite u obzir da je meni to prvi susret takve vrste
    o kakvim skijaškim čarapama vi pričate? kaj i to moram kupiti?

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mi nemamo posebne skijaške čarape. Djeci sam jedino kupila vunene (mislim da nije 100%) vuna ali su bile jedine koje sam uspjela pronaći. Polzela.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    a so, to mogu onda biti bilo kakve čarape malo deblje, ok... poslje njih idu pancerice ili ima još nešto između?
    skup sport....

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma najobičnije dokoljenice.
    kratke čarape nisu dobre jer je potrebno imati što mekši materijal između noge i gornjeg ruba pancerice. osnova skijaškog položaja je oslanjanje cjevanice o rub, pa to može žuljati.
    zato su bolje što više čarape.

  26. #26
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Naravno da su dobre obične dokoljenke, kao što je rekla apricot,
    samo što se nakon par sezona malo bolje opremiš, pa tako mi eto imamo i te skijaške čarape, koje imaju ojačanja na strateškim mjestima.
    Vidjela sam da ih Lidl nudi jeftino.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •