Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 296

Tema: Da li je tko dobio poziv u CZSS zbog odbijanja cjepiva?

  1. #1
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno Da li je tko dobio poziv u CZSS zbog odbijanja cjepiva?

    Ja sam odbila cijepiti svoju princezu cjepivom protiv Hepatitisa B, u rodilištu smo MM i ja potpisali izjavu da odbijamo cjepivo i preuzimamo odgovornost za to. Kod liječnice obiteljske medicine smo ponovno odbili, ostala cjepiva smo primili. Liječnica nas je upozorila i prijavila CZSS i danas me gospođa iz centra zvala da dođemo do nje na razgovor. Da spomenem da je bila ljubazna u razgovou i rekla da želi riješiti to čim prije...
    Kako da postupim, pozvala bi se na zakon o pravima pacijenata...
    Zanima me sljedeće ako me žele tužiti za zanemarivanje djeteta što da radim???
    Ne želim ju cijepiti i spremna sam na borbu, ali bi radije problem riješila mirnim putem.
    Ima li tko slično iskustvo?

  2. #2
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nemogu vjerovati... Svašta... Nemam iskustva s tim, naše su pocjepili prije neg smo se mi i snašli da kažemo ne...

  3. #3
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ja sam znala što bude...htjeli su cjepiti bez pitanja...ali nisam dala. Pitala sam protiv čega....onda su tek rekli protiv Hep B, onda nisam dala..pa su me napali..pa sam ja doktorici rekla da ne želim zbog mogućih nuspojava i što je cjepivo genetski modificirano i sadrži mijelin...onda me htjela uplašiti, ali nisam se dala.
    Doktorica me isto nagovarala, ali nisam dala...neću...za 10 godina ga možda i ukinu...vani ga jesu zbog povezanosti s multiplom sklerozom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Čuj, neka ti to bude odgovor za CZSS, vani je ukinut, naše se zdravstvo mora prilagoditi zakonima EU, potkrijepi joj sve to s par članaka. Osim toga, svakako se pozovi na
    zakon o pravima pacijenata. I naglasi da si dijete cijepila sa svim ostalim što ne smatraš štetnim po zdravlje.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da ali kod nas je tek sad uvedeno

  6. #6
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Kod nas je uvedeno, ako se ne varam 2007. godine.
    Starije dvoje djece nije cijepljeno protiv Hep.B i ništa im ne fali, savršeno su zdravi

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne samo sam rekla da vjerovatno kroz godinu dve ne buju ukinuli jer je tek pred koju uvedeno.

  8. #8
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ali kroz 10 bi mogli :D

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gdje su to vani ukinuli cjepivo protiv Hepatitisa B ?

  10. #10
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Evo ovako..
    bila sam danas u CZSS i gospođa koja vodi moj slučaj bila je iznimno ljubazna i empatična.
    Ovo joj je prvi ovakav slučaj i rekla je da je moja doktorica - koja je meni najavila da će me prijaviti, uz prijavu rekla da nikakvih ostalih pokazatelja da ja ne skrbim dobro o svojoj djeci nema te da ste strane misli da sam odgovorna majka. Djelatnica CZSS je nakon prijave zvala dječju pravobraniteljicu za uputu što napraviti u takvom slučaju i na to joj je ova rekla da samo odbijanje cjepiva nije razlog da se proglasi da ja ne skrbim za dijete, ako je sve ostalo u redu nije potrebno pokretati daljnje postupke. Uglavnom, razgovor je bio vrlo pristojan i ja sam lijepo objasnila svoje razloge necijepljenja - moguće nuspojave i mali rizik oboljevanja i napomenula da imam još dvoje djece koji nisu primili to cjepivo jer tada nije bilo obavezno i ne fali im ništa u životu bez toga. Također sam joj ispričala reakciju doktorice u rodilištu na moje upite o cjepivu - naime doktorica je agresivno reagirala na mene što uopće imam obzira tako nešto pitati i nije mi dala nijedan argument kojim bi me uvjerila da je cjepivo sigurno. Djelatnica CZSS je sve to stavila u zapisnik i zasada je priča gotova. Rekla je da bude još možda trebala jedan dan doći do nas doma, a kako i muž i ja radimo, rekla sam joj da ćemo se onda dogovoriti da mi uzmemo GO kako bi ona mogla i taj dio odraditi.

    Eto, toliko, nadala sam se da će biti tako mirno i bilo je.
    Hvala puno onima koji su mi dali savjete i podršku jer mi je stvarno trebala

  11. #11
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno


  12. #12
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    sunčica hvala ti što si to podijelila s nama, nadam se da će sve ostati na tome.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Baš mi je drago da je tako završilo, hvala Bogu!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    meni bi ovo s dolaskom doma ipak bilo previše...iako je formalnost.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je, izgleda, klasični postupak CZSS-a, kojim god poslom k njima došli. CZSS je u stvari stavio sunčicu u obradu, ja baš i ne razumijem čemu se veseli na ovom topicu.

  16. #16
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ovako..
    bila sam danas u CZSS i gospođa koja vodi moj slučaj bila je iznimno ljubazna i empatična.
    Ovo joj je prvi ovakav slučaj i rekla je da je moja doktorica - koja je meni najavila da će me prijaviti, uz prijavu rekla da nikakvih ostalih pokazatelja da ja ne skrbim dobro o svojoj djeci nema te da ste strane misli da sam odgovorna majka. Djelatnica CZSS je nakon prijave zvala dječju pravobraniteljicu za uputu što napraviti u takvom slučaju i na to joj je ova rekla da samo odbijanje cjepiva nije razlog da se proglasi da ja ne skrbim za dijete, ako je sve ostalo u redu nije potrebno pokretati daljnje postupke. Uglavnom, razgovor je bio vrlo pristojan i ja sam lijepo objasnila svoje razloge necijepljenja - moguće nuspojave i mali rizik oboljevanja i napomenula da imam još dvoje djece koji nisu primili to cjepivo jer tada nije bilo obavezno i ne fali im ništa u životu bez toga. Također sam joj ispričala reakciju doktorice u rodilištu na moje upite o cjepivu - naime doktorica je agresivno reagirala na mene što uopće imam obzira tako nešto pitati i nije mi dala nijedan argument kojim bi me uvjerila da je cjepivo sigurno. Djelatnica CZSS je sve to stavila u zapisnik i zasada je priča gotova. Rekla je da bude još možda trebala jedan dan doći do nas doma, a kako i muž i ja radimo, rekla sam joj da ćemo se onda dogovoriti da mi uzmemo GO kako bi ona mogla i taj dio odraditi.

    Eto, toliko, nadala sam se da će biti tako mirno i bilo je.
    Hvala puno onima koji su mi dali savjete i podršku jer mi je stvarno trebala
    helou! prije svega, bez brige....
    to su sve igrice zastrašivanja i održavanja u neznanju... od relevantnih i manje relevantnih propisa gorespomeuti zakon koji je na tvojoj strani je ustvari jedini relevantan, a da ne govorimo o međunarodnim i europskim propisima i konvencijama.
    Nego, na osnovu tog zakona, mogla bi i ti lijepo nekoga tužiti. kako bilo da bilo, u najgorem slučaju, U Strasbourgu sigurno ti pobjeđuješ.
    Imaš ovdje još nekih podataka, ako ti zatreba za debatu, i eventualnu tužbu ili prekršajnu prijavu. Svaki roditelj kojemu je od strane pedijatra uskraćena kompletna informacija o rizicima i prednostima od cjepiva, ima bar teoretsko pravo pokrenuti prekršajni postupak protiv konkretne zdravstvene ustanove i konkretnog zdravstvenog djelatnika, ali i putem privatne tužbe potražiti pravdu na sudu. Kao što rekoh, u tom je slučaju najviša instanca Europski sud za ljudska prava u Strasbourgu, a europska je praksa i princip jasan- pravo na informed consent je imanentno, a cjepljenje fakultativno.
    .... neka nova, bolja i poštenija vremena svakako na vidiku...

  17. #17
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je, izgleda, klasični postupak CZSS-a, kojim god poslom k njima došli. CZSS je u stvari stavio sunčicu u obradu, ja baš i ne razumijem čemu se veseli na ovom topicu.
    Tome što je ovim razgovorom ona htjela zaključiti moj dosje ne ostaviti otvorenim

  18. #18
    veseli cetverac

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam odbila cijepiti svoju princezu cjepivom protiv Hepatitisa B, u rodilištu smo MM i ja potpisali izjavu da odbijamo cjepivo i preuzimamo odgovornost za to. Kod liječnice obiteljske medicine smo ponovno odbili, ostala cjepiva smo primili. Liječnica nas je upozorila i prijavila CZSS i danas me gospođa iz centra zvala da dođemo do nje na razgovor. Da spomenem da je bila ljubazna u razgovou i rekla da želi riješiti to čim prije...
    Kako da postupim, pozvala bi se na zakon o pravima pacijenata...
    Zanima me sljedeće ako me žele tužiti za zanemarivanje djeteta što da radim???
    Ne želim ju cijepiti i spremna sam na borbu, ali bi radije problem riješila mirnim putem.
    Ima li tko slično iskustvo?



    Danas smo bili kod nase pedijatrice i rekli joj da ozbiljno razmisljamo o tome da ne cijepimo dijete i da ga ne bismo sigurno cijepili svime sto je propisano u kalendaru cijepljenja za 2010. Za koja ste se cijepiva odlucili s kalendara, a koja ste odbili?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Hvala za one materijale.

    Planiram odgoditi (odbiti) sva cjepiva s godinu dana. Vec sam prije najavila tu mogucnost zamjeni koja je tada radila. Nije bilo problema, iako ce vjerojatno vlastita pedijatrica raditi probleme.

  20. #20
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ....evo i mene s jednim pitanjcem (da ne otvaram novu temu). Kako dijete upisati u vrtić ako nije cjepljeno? U našem vrtiću traže tu potvrdu od doktora, mislim da je to po novom jer kad sam starijeg upisivala to me nisu tražili (čini mi se, nisam 100% sigurna).
    Mlađa je cjepljenja protiv HepB i to je sve, već smo trebali doći na sljedeće no nismo i ja i ne bi....

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    helou! prije svega, bez brige....
    to su sve igrice zastrašivanja i održavanja u neznanju... od relevantnih i manje relevantnih propisa gorespomeuti zakon koji je na tvojoj strani je ustvari jedini relevantan, a da ne govorimo o međunarodnim i europskim propisima i konvencijama.
    Nego, na osnovu tog zakona, mogla bi i ti lijepo nekoga tužiti. kako bilo da bilo, u najgorem slučaju, U Strasbourgu sigurno ti pobjeđuješ.
    Imaš ovdje još nekih podataka, ako ti zatreba za debatu, i eventualnu tužbu ili prekršajnu prijavu. Svaki roditelj kojemu je od strane pedijatra uskraćena kompletna informacija o rizicima i prednostima od cjepiva, ima bar teoretsko pravo pokrenuti prekršajni postupak protiv konkretne zdravstvene ustanove i konkretnog zdravstvenog djelatnika, ali i putem privatne tužbe potražiti pravdu na sudu. Kao što rekoh, u tom je slučaju najviša instanca Europski sud za ljudska prava u Strasbourgu, a europska je praksa i princip jasan- pravo na informed consent je imanentno, a cjepljenje fakultativno.
    .... neka nova, bolja i poštenija vremena svakako na vidiku...
    Zanimljivo.. ja ne cijepim djecu. Pravnik sam po struci, bavim se ljudskim pravima konkretno i malo sam proucavala praksu ECHR-a i dosla sam do upravo suprotnog zakljucka od tebe.

    Bilo bi mi jako korisno ako mozes potkrijepit ove navode nekim presudama Suda ili odlukama Komisije. Meni je poznat samo slucaj iz San Marina, gdje se radilo o tuzbi temljem povrede clanka 6 i tu su necijepise izgubile spor.

    Buduci da imam dva klinca doma i vrlo malo vremena, moguce da mi je nesto promaklo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    clanak 8 htjedoh rec, tipfeler..

  23. #23
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj Nightswimming prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo.. ja ne cijepim djecu. Pravnik sam po struci, bavim se ljudskim pravima konkretno i malo sam proucavala praksu ECHR-a i dosla sam do upravo suprotnog zakljucka od tebe.

    Bilo bi mi jako korisno ako mozes potkrijepit ove navode nekim presudama Suda ili odlukama Komisije. Meni je poznat samo slucaj iz San Marina, gdje se radilo o tuzbi temljem povrede clanka 6 i tu su necijepise izgubile spor.

    Buduci da imam dva klinca doma i vrlo malo vremena, moguce da mi je nesto promaklo.
    slučaj koji te spominješ mi nije poznat, pa ga ne mogu komentirati (ali, rado bi škicnula, može i na pm). Ali izlišno je govoriti o povredi obveze cjepljenja u kontekstu eu, kad ista u mnogim država EU (ali ni u primjerice Velikoj Britaniji, ili Švicarskoj) NE postoji (stoga ne čudi ne postojanje parnica- nema niti prekršaja, odnosno kd). To je prva premisa od koje počni, druga bi bila INFORMED CONSENT. Presedani u evropskim pravima načelno nisu bitni, kao u Američkom pravu. A čak i tamo, gdje je cjepljenje obvezno imaš niz opcija za zakonito izuzeće, kao i nekoliko primjera iz sudske prakse gdje je jasno dokazana uzročno-posljedična veza između cjepiva i njihovih štetnih posljedica.

    Lassiter Vs. US Federal Court
    Cindy Oxley and Steven Oxley v. Secretary of the Department of Health and Human Services
    Banks vs. Health and Human Services
    "Another case wins in Vaccine Court", by Robert Kennedy Jr.
    Hannah Poling Case

    Ja sam ih svojedobno dobro proučila. Također, moja je preporuka kontaktirat kakav autoritet za medicinsko pravo s imenom i prezimenom, a ne forumskim nickom (ovo ne mislim ništa loše, ali to je nešto što bih ja svakako napravila), ako nemaš vremena, itd... naime, i ja sam jedna jako zauzeta mama.

    p.s. mali podsjetnik za sve na Hipokratovu zakletvu: PRIMUM NON NOCERE.

  24. #24
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    evo, mali update, europski (doduše, ne i EU), slučaj, od ove godine: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...#ixzz0y0tUXHnq

  25. #25
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    i sad ti meni reci kako se u koncept ljudskih prava uklapa prisila na ovakve stvari ....

  26. #26
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    SunčicaVŽ,
    Zar su vas odmah prijavili CZSS-u?
    To je stvarno čudno. Jer prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, dužnost im je prijaviti sanitarnoj inspekciji a ne CZSS-u.

    Inaće, ja također ne vjerujem da bi se isplatilo žaliti sudu u Strasbouru zbog zakonske obveeze cijepljenja. Ja sam svojedobno prije nekoliko godina čitao jednu presudu (sad ju ne mogu pronaći na internetu) u kojoj su roditelji tužili Mađarsku zbog obveze cijepljenja njihova djeteta s kojom se krši pravo djeteta na slobodu izbora. Presuda je bila u korist države.

    Možda bi imalo smisla tužiti zbog uskračivanja prava na informacije, samo ne znam kako se to može dokazati.

  27. #27
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    mujice kako se može dokazati pa tako da neajavljeno doktora pozoveš na sud i da vidiš da nema pojma o nus pojavama jer apsolutno ni jedan pedijatar niti jedan doktor u bolnici kad dovedeš bolesno dijete nakon cijepljena, ne želi priznati niti staviti svo potpis na papir da je "bolest" nus pojava cijepiva...je li to dokaz o neznanju o nus pojavam cijepiva ili samo dokaz da ruka ruku mije- farmaceuti i doktori- ti meni reci...

    i opet moje pitanje tebi i ovdje kako u nekim zemljama neka cijepiva ukidaju jer su dokazano više ptetna nego korisna a kod nas se uvode ( to ti je ono pitanje MO-PA-RU, u RH ga ukinuli a u SRbiji je dobro...evo sad neko tu kaže da su cijepivo Hepatitis B zabranili a kod nas ga uveli-zašto neke EU zemlje nemaju obavezu cijepljenja a mi imamo- molim te objasni mi) Hvala

    Ja svoju nisam cijepila već 2g niti Priorixom...jučer sam razgovarala s prijateljicom( s kojom se nisam čula 1g) koja ima 2 djece i koja je stalno u strahu od cijepiva, jer ih djeca ne podnose dobro....rekla je da ne želi više imati djece jer se ne može više nositi s strahovima oko cijepiva i sveg onoga što ona nose...uglavnom nismo sami, ima nas koji se bojimo i to s razlogom...mujica meni zna reći nabroji razloge i primjere....kako da nabrojim kad ti nitko neće reći sve nus pojave....bitno je da dovedeš djecu kad oni kažu i to je to...kaj ti imaš šta pitati doktora o tome...pa valjda oni znaju...a primjere imam oko sebe iz stvarnoga života...pošto službeno nitko ne želi ni nemože prijaviti nus pojave ccijepiva osim nekih blaži- tek reda radi.....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    i sad ti meni reci kako se u koncept ljudskih prava uklapa prisila na ovakve stvari ....
    Sorry, stekla sam dojam da imas konkretna saznanja s obzirom da si tako decidirano izjavila da se u Strasbourgu pobjedjuje i da ECHR stiti pravo na izbor. A sad vidim da ti tek nacelno (a ja se s tim u potpunosti slazem) smatras da je obveza cijepljenja u suprotnosti sa univerzalnom supremacijom prava ljudskih prava.

    Ovak:

    1. EU s ovim veze nema. Strasbourg i sud za ljudska prava (skraceno: ECHR) nije sud EU.

    2. ECHR jest nadlezan za hrvatske slucajeve jer smo potpisali konvencije na kojima se temelji sud i rad suda. I taj sud funkcionira po principu precedensa.

    3. ECHR u svojoj praksi nije ustanovio povredu ljudskih prava u slucaju obveznog cijepljenja. To ima veze s derogatornom klauzulom clanka 8. koji dozvoljava medicinske intervencije od strane drzave u svrhu ocuvanja javnog zdravlja. Mujica je u potpunosti u pravu.

    4. Ja se s ECHRom ne slazem i mislim da bi trebalo upravo uz argumentaciju koju ti predlazes (praksa elektivnog cijepljenja zapadnoeuropskih drzava) dic tuzbe. Jedino cemo tako mozebitno dobit prvu presudu u korist necijepisa. A da bi dosli do ECHRa, moramo iscrpit pravni put u RH, sto znaci da bi netko tko je prijavljen prekrsajno trebao bit osudjen, pa se zalit VPSu, pa ici na Ustavni sud s ocjenom ustavnosti Zakona o zastiti pucanstva od zaraznih bolesti (ili kak se vec zove) i tek ako to propadne u Strasbourg.

    Ja cu svakako ic do kraja ako me sustav uzme u zrvanj. A u Varazdinu je inace standardno to s CZSSom (iako se i tu slazem s Mujicom da nema smisla)-i meni je doktorica (Suncica i ja nemamo istu btw) najavila prijavu doticnom tijelu ukoliko ustrajemo u necijepljenju malenih.

  29. #29
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Ovako, ja bih se samo nadovezala na točku 3 o kojoj pišeš, jer iako čest argument, u pitanju je čisti nonsens.
    A sad ću to malo pojasniti..
    Da otežam samoj sebi, čak ću početi od teze da su cjepiva učinkovita, te da necjepljeni ugrožavaju ostale (inače vrlo diskutabilna teza sama po sebi).. Nekima ipak štete, ali "interes zajednice je....iznad interesa pojedinca".
    Ajmo pomalo da bude preglednije:;
    - zajednica vs. pojedinac koji može od cjepiva nastradati (npr. gore spomenuti autizam, epilepsija - primjer imate savršeno zdravo dijete koje se normalno razvija, a poslije cjepljenja prestaje pričati itd.. da ne idem u tužne detalje ...)
    - MEĐUTIM, šire društvo je procjepljeno, a cjepiva su učinkovita, dakle, necjepljeno dijete ne može ugroziti javno zdravlje, tj. zajednicu-cjepivo ih naime štiti ( pristaše cjepiva kažu da su ona učinkovita i da štite, čemu inače rasprava, čemu ta praksa općenito)
    - onda obično ide slijedeći protuargument - ok, ali ugrožavaju one koji se ne smiju cijepiti. (primjer. alergična djeca....)
    - i na kraju dođemo do toga da ne postoji zajednica vs. pojedinac, već u najgorem (za pro-cjepiše najboljem) slučaju pojedinac vs. pojedinac.

    Inače, što je to i dali uopće postoji - ZAJEDNICA bez POJEDINACA?

    A malo i na točku 4, ne vjerujem da će netko iscrpiti u hrv. pravna sredstva. Čak i postojeći Zakon o zaštiti prava pacijenata + dodatna argumentacija koju smo gore malo pretresali, to dovoljno može garantirati. Pod uvjetom da odvjetnik nije baš zadnji kreten, naravno.
    Trenutno živomo na svojevrsnoj smjeni paradigmi, eto ona britanska presuda koja predstavlja ogromni preokret, stara je svega par mjeseci, i malo je nezahvalno kopati po starim presudama, koje su u kontestu momenta u kojemu se sada nalazimo, zastarjele.
    Jednostavno, nema razloga za pesimizam, a kako će to ko shvatiti, ili objasniti sebi i drugima, te dali ću ja to uspješno elaborirati ili, khmm.. ne tako uspješno , manje važno.

  30. #30
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    1. mujice kako se može dokazati pa tako da neajavljeno doktora pozoveš na sud i da vidiš da nema pojma o nus pojavama

    2. i opet moje pitanje tebi i ovdje ......... molim te objasni mi) Hvala

    3. ....pošto službeno nitko ne želi ni nemože prijaviti nus pojave ccijepiva osim nekih blaži- tek reda radi.....
    1. pokušaj....

    2. neću na ovom pdf-u ništa objašnjavati. na zdravlju djece sam ti objasnio koliko sam namjeravao.

    3. ovo nije istina
    Posljednje uređivanje od mujica : 21.11.2010. at 23:19

  31. #31
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    SunčicaVŽ,
    Zar su vas odmah prijavili CZSS-u?
    To je stvarno čudno. Jer prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, dužnost im je prijaviti sanitarnoj inspekciji a ne CZSS-u.
    Da doktorica je od početka spomenula da me onda dužna prijaviti CZSS i prijavila me...a doktorica u bolnici je rekla da mora prijaviti ministarstvu...

  32. #32
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    mujice kad je moja mala imala 2 mjeseca i kad je imala nus pojave cijepiva zvala sam prvo hitne bolnice u ZG-u...doktorica na zaraznoj mi je ovako rekla:slušajte trodnevna grozninca nije jer je mala premala, a pošto se jučer cijepila ja vam samo neslužbeno mogu reći da je to od cijepiva, no akto dođete u ovu bolnicu ni u bilo koju drugu niti ja niti itko drugi to vam neće dati napismeno, već će te otići doma bez dijagnoze.....a moj pedijatra..ha,ha nije mi htio vjerovati da je djete hipotono i ako je s tom dijagnozom došla iz Petrove..on je rađe malo pričekao pa smo na vježbice na Goljak prve išli s 8 mj.....a kad je cijepivo u pitanju samo odmahuje rukom... ma kakve nus pojave...vjerovatno je djete već imalo virozu...pa ti onda dokaži i prijavi jel "viroza" od prije ili posljedica cijepiva

  33. #33
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Da doktorica je od početka spomenula da me onda dužna prijaviti CZSS i prijavila me...a doktorica u bolnici je rekla da mora prijaviti ministarstvu...
    ma prijavila bi ja njih, što ne prijavljuju zavodu nus pojave cijepiva...samo određeni broj tek tolko radi statistike, jer bi fakat bilo pre očito da muljaju,da u cijeloj godini nitko nikad nije imao nikakvu nus pojavu....

  34. #34
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Ja bi samo rekla da mi se jako sviđa Ivanin potpis.

    Odgajati sretne pojedince zaista je najbolji način za osigurati ljepšu budućnost na globalnom nivou.

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj veseli cetverac prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo bili kod nase pedijatrice i rekli joj da ozbiljno razmisljamo o tome da ne cijepimo dijete i da ga ne bismo sigurno cijepili svime sto je propisano u kalendaru cijepljenja za 2010. Za koja ste se cijepiva odlucili s kalendara, a koja ste odbili?
    Odbili sve. Srećom kad je rođen nije bilo cjepiva u rodlištu pa nije ni tad cjepljen nego jednom dozom protiv Hepatitisa - bez našeg znanja i dozvole (tad nismo znali da cjepe svih, po defoltu).

  36. #36
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Odbili sve. Srećom kad je rođen nije bilo cjepiva u rodlištu pa nije ni tad cjepljen nego jednom dozom protiv Hepatitisa - bez našeg znanja i dozvole (tad nismo znali da cjepe svih, po defoltu).
    Ovako je isto i kod nas, no zanima me jedno da ne otvaram novu temu - što sa vrtićima i školom? Ispada po tome da necijepljena djeca ne idu u vrtić! A moje će morati ići.... i što da radim? Kako vi to rješavate, ili zaista ne idu u vrtić. A škola? Molim vas odgovore jer sam već to pitala negdje pa svi šute.

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je isto i kod nas, no zanima me jedno da ne otvaram novu temu - što sa vrtićima i školom? Ispada po tome da necijepljena djeca ne idu u vrtić! A moje će morati ići.... i što da radim? Kako vi to rješavate, ili zaista ne idu u vrtić. A škola? Molim vas odgovore jer sam već to pitala negdje pa svi šute.
    Državni vrtić te ima pravo odbiti , ako dijete nije primilo propisana cjepiva bez medicinskog razloga. Neki ipak žele primiti i bez toga, najčešće privatni, ali to ovisi od vrtića do vrtića. Škola je obavezna , u nju se mora ići bez obzira na to koja su cjepiva primljena.

  38. #38
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Evo da se javim opet...
    Mi smo od danas krenuli u vrtić i na potvrdi doktorica nije napisala da nismo cjepljeni protiv Hep.B...
    Hvala joj na tome

  39. #39
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Hvala na odgovorima, SunčicaVŽ - veselim se zbog vas, sve dobro vam želim i dalje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zapad grada velikoga
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav curke , škicam vas već duže vrijeme. ova tema mi je posebno zanimljiva
    Sunčica , zanima me jeste li odbili sva cjepiva u prvoj godini ili samo hepatitis?
    Zar vas nisu tražili knjižicu cjepiva u vrtiću?
    Ja nedam svog mišića da ga truju..nemogu si pomoć

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    kad smo mi svoju malu upisivali u jaslice trebalo jedonijeti potvrdu da je zdrava i cijepljena. doktorica nam je dala te potvrde bez da je djete pregledala i nije bila cijepljena. sada će napuniti 3 godine i još nije cjepljena Priorixom. čak razmišljamo da je tim cjepivom ne cjepimo. pa makar nas prijavili Centru.

  42. #42
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj titirlica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke , škicam vas već duže vrijeme. ova tema mi je posebno zanimljiva
    Sunčica , zanima me jeste li odbili sva cjepiva u prvoj godini ili samo hepatitis?
    Zar vas nisu tražili knjižicu cjepiva u vrtiću?
    Ja nedam svog mišića da ga truju..nemogu si pomoć

    Samo hepatitis smo odbili.
    I nisu me tražili knjižicu cjepiva samo potvrdu da je beba zdrava.
    Doduše na potvrdi je pisalo da je beba redovno cjepljenja...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zapad grada velikoga
    Postovi
    10

    Početno

    ahaaa, a ja sam mislila da ste sva cjepiva odbili...pitam zato što drugu bebicu ne planiram nikako cijepiti ,pa neznam kako bi prošla s vrtićem? Ovo sa CZSR i HZZJZ me previše ne brine, nek mi naplate kaznu i nek me puste na miru !

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zvornik,BiH
    Postovi
    56

    Početno

    E, drage moje i ja da se prijavim. Trenutno citam knjigu Cijepljenje-prirucnik za brizne roditelje u izdanju Planetopije i s obzirom da sam trudna drugi put sumnjam da cu vakcinisati bebu.Starija cerkica mi je primila sve vakcine, ali ja licno mislim da je previse toliko vakcina u godini dana.Zivim u malom gradu i nisam sigurna kako ce pedijatar reagovati ako ja kazem da necu da vakcinisem dijete i potpisacu da je moja odgovornost bez problema.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Mene brine sljedeće: Odlučili smo odbiti hepB u rodilištu kad bude vrijeme. Pošto su ostala djeca cijepljena, ima li mogućnosti da se necijepljeno dijete zarazi hepatitisom? Mislim kad im mijenjaju pelene, preko stolice i urina, pa se desi da ne peru ruke od jednog do jednog djeteta...

  46. #46
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene brine sljedeće: Odlučili smo odbiti hepB u rodilištu kad bude vrijeme. Pošto su ostala djeca cijepljena, ima li mogućnosti da se necijepljeno dijete zarazi hepatitisom? Mislim kad im mijenjaju pelene, preko stolice i urina, pa se desi da ne peru ruke od jednog do jednog djeteta...
    Vidiš, odlučila si odbiti cijepljenje, a nemaš pojma kakvo je cjepivo.
    Meni je ovo stravičan primjer internetske kvaziosviještenosti.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    O čemu ti pričaš? Govorim o načinu prijenosa hepatitisa. Ja vrlo dobro znam o čemu govorim i zašto to pitam. Za dodatne informacije postoji literatura. Bio bi ti bolji konkretniji odgovor

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nisam se informirala, jer me nije zanimalo, ali sad bih voljela znati: zašto odbijate cijepivo protiv hepatitisa? Zašto baš to?
    "Razumijem" da netko odbije baš sve, ali zašto npr. samo ovo?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Zašto hepatitis b? Zašto još nije hep c? Kad on bude cijepit će djecu i sa b i c. Zašto cijepiti djevojčice s hpv? I tako kalendar raste u nedogled, a djeca će nam hodati kao živi starčeki već iscrpljeni i otrovani od hrpetine otrova. Nedavno je osmišljen lijek (tableta) kojju smatraju univarzalnom za sve virusne bolesti i kreće na ispitivanje i izlazi na tržište za 10-tak godina. Ako se pokaže istina, što će onda biti? Misliš da će farmaceutske tvrtke koje su toliko uložile u cjepiva samo tako pustiti da se stvari razvijaju tim smjerom. Sigurno ne. Sjeti se samo fame oko gripe i koliko su forsirali da se cijepe ljudi jer je gripa neizmjerno opasna.
    Zato što smatram da je više nepotrebno nego potrebno. Isto kao što je mo-pa-ru iliti priorix. Nisam odbila sva cijepljenja jer mislim da su neka važnija i bolesti teže od drugih cjepiva. Nije mi još jasno da nisu uveli cijepljenje protiv vodenih kozica i šarlaha. Prema tome nakon dugog čitkaranja, razgovora sa stručnjacima (pedijatrima) odlučila sam probrati cijepljenje za svoju djecu. Začudili biste se koliko liječnika zapravo ne cijepi vlastitu djecu

  50. #50
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Cijepiti ili ne cijepiti djecu.....
    Neka cijepiva se vani ukidaju (kolko sam na ovoj temu uspjela pročitati...) a neka se uvode....

    evo moji su trenutno u vodenim kozicama, svi tri...i dolaze u naše mjesto ljudi iz Austrije i Njemacke, i svi se redom cude što moji imaju kozice jer se sva njihova djeca (sveukupno osmero djece s čijim sam roditeljima imala prilikurazgovarati) obavezno cijepe protiv kozica...

    Cijepivo protiv kozica?! Nisam ni znala da postoji...

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •