Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: tvrde platnene- pomoć

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno tvrde platnene- pomoć

    Imam Rodina pusa pelene njih 5, 6 koje su jako otvrdnule s vremenom. Sveukupno ih imam 24, i nisam ih sve odjednom kupila. Nisu tvrde samo one koje sam prve kupila, već su otvrdnule bez ikakvog reda. Točnije tvrde su mi one na svijetlo plave pruge i one nježno lila s medvjedima koji spavaju. Nemam pelene starije od godinu dana, puuno sam ih prala, ali s malo deterđenta i bez omekšivača. Kako je moj momčić od početka ljeta bio polušpelenašnije mi bilo bitno. Ali imam novog mališana od mjesec dana kojeg mi je žao stavljat u te tvrde pelene a izbjegla bi omekšivače, pa molim savjete!

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zgnječi ih u rukama kao da pereš čarape i postat će mekše.

  3. #3
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ja sam isto trljala pelene jer su mi bile tvrde nakon pranja, posebno pelene od frotira (mother ease i sl.).

    Ali ništa ne pomaže kao sušilica, spasila sam se otkad je imamo, pelene su mekane, uvijek ih imamo dovoljno, divota

  4. #4
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    i ja pelene ponekad zavrtim u sušilici da postanu mekane (jednom u mjesec, mjesec i pol).

  5. #5
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    i ja pelene ponekad zavrtim u sušilici da postanu mekane (jednom u mjesec, mjesec i pol).
    a zašto ne uvijek - mislim nakon svakog pranja?

  6. #6
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    dodaj u ispiranje sode bikarbone.

  7. #7
    glenda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    varaždinka u dalmaciji
    Postovi
    30

    Početno

    umjesto omekšivača stavi ocat. Ja to koristim već 4 mjeseca i pelenice su mi meke taman kak treba. Isto imam Rodine pelenice.
    Posljednje uređivanje od glenda : 10.11.2010. at 03:57

  8. #8
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ocat je najbolji lijek za to
    Opreri ih u octu i stavi ocat u pretinac za omekšivač

  9. #9
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj djuli prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto ne uvijek - mislim nakon svakog pranja?
    u stanu mi je toplo pa se brzo osuše, a i kraće traju ako se stalno suše u sušilici.

  10. #10
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ne bi se složila da sušilica uništava pelene.

    To ovisi prije svega o kvaliteti pelena i materijalu od kojega su sašivene.

    Meni su se recimo kao najmanje izdržljive pokazale pelene od bambusa, ali ih svejedno kupujem jer je materijal jako ugodan za kožu.
    Pelene od frotira, običnog ili organskog pamuka (od istog proizvođača, ME) su mi pak peri-deri.
    Rodine su mi se raspale odmah, ali one stare, prve koje su imali. Te su bile od običnog pamuka (jedino su takve tada i postojale), a općenito te obične pamučne najmanje volim.

    Svakako, ne bi rekla da se roba u sušilici išta više uništava nego sušenjem na suncu, zatim peglanjem itd.

    Primjeti li se da ja obožavam svoju sušilicu?

  11. #11
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    istina da ovisi o kvaliteti pelene, ja ih imam svakakvih i najviše volim fotiraste ali volim u FB (koje su od flisa).
    ne znam, boja im definitivno više blijedi nakon sušilice.
    kako god, mekše su kad ih izvrti sušilica.

  12. #12
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj glenda prvotno napisa Vidi poruku
    umjesto omekšivača stavi ocat. Ja to koristim već 4 mjeseca i pelenice su mi meke taman kak treba. Isto imam Rodine pelenice.
    Koliko octa je dovoljno?
    stavljala sam, ali nisam primijetila da su mi pelene mekše.. možda sam stavljala premalo?!

  13. #13
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Ja isto obožavam sušilicu i pelene sušim stalno u njoj osim ljeti kad su tri put brže suhe na suncu al ih ipak ubacim u sušilicu na 10,15 min samo da se smekšaju

  14. #14
    glenda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    varaždinka u dalmaciji
    Postovi
    30

    Početno

    ja uvijek stavim puni pretinac za omekšivač, ali možda ti ne bude djelovalo iz prve jer ti se prvo mora isprati sav kamenac iz pelena,. meni je veš postal onak idealan nakon 2 ili 3 pranja, a s pelenicama je to začas

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Kažeš pun pretnac octa? Ja dosad stavljala jednu malu žlicu. Sad sam si smiješna jer sam ja već s prijateljicama prokomentirala da neke luđakinje octom omekšavaju odjeću, al da te valjda nemaju osjet dodira. Sad kužim zaašto nije funkcioniralo. Probam pa javim.. U svakom slučaju hvala

  16. #16
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Meni nije pomagalo ni pun pretinac octa + onako odoka iz boce ravno na odjeću prije pranja.

    Meni samo sušilica pomaže

  17. #17
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Počela sam stavljati pun pretinac octa i čine mi se malo mekše..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Moje pp su dočekale drugu bebu. Nisu mi se činile tvrde dok nismo dobili par novih pp koje su mekane kao pamuk. Htjela bih provjeriti s vama koji ocat ste koristile te dali ima smisla pelene namakati prije pranja u octu neko vrijeme?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Obični alkoholni ocat. A iskreno nisam ih namakala u octu ranije pa ti na to ne mogu odgovoriti.

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Većina deterđenata u sebi ima sodu bikarbonu. To je lužina. Kada dodate ocat, koji je kiselina, onda on sa sodom bikarbonom reagira, a ta reakcija se zove neutralizacija. Jedina stvar koju sam zapamtila iz kemije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Oprala sam ih tako da sam napunila pun pretinac za omekšivač sa alkoholnim octom i upalilo je, skroz su omekšale! Sad ću vidjeti u praksi jeli treba ocat pri svakom pranju ili povremeno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •