Stranica 12 od 17 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 850

Tema: Tko je kasno propričao?

  1. #551
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger koju temu??? Sad sam znatizeljna. Sigurno neka jako pametna tema.
    http://forum.roda.hr/threads/89667-K...ami-oblikujemo

  2. #552
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ajme meni teme.

  3. #553
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    2 godine, još ne priča.
    Oprezni smo i brinemo, idući tjedan idemo privatno logopedu na pregled. Barem da nama pomogne kako da mi pristupimo svemu

  4. #554
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrci, bas nista ne prica?

  5. #555
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa nista konkretno. Recimo onomatopeje nula bodova. Sad uglavnom cesto vice ajde, daj. Kaze duda, kada zeli kaze papa za jesti i kad zeli nekud ici pa-pa da idemo.
    Mama i tata, deda,baka zove u najvecoj nuzdi, ono mozda jednom il dva puta mjesecno...
    Par puta je rekao konkretnu rijec (peso, trga, cekaj...) al nije ponovio.
    Recimo zna sve brojeve do 10 kad ga pitamo. Al da mu pokazem broj i pitam koji je, nema odgovora.

    Al vise si sad blabla na svom jeziku nego prije.

  6. #556
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i pedijatrica vam nista nije rekla?
    ovako mi to zvuci dosta malo za tu dob, al tesko je ista reci dok ne vidis dijete
    a kuzi li sto mu govorite?
    u svakom slucaju, mislim da je dobro sto idete logopedu, i ja bih na vasem mjestu
    e da, prepoznavanje brojeva nije za ocekivati u toj dobi

  7. #557
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod pedijatrice smo zadnje bili u 8.mj prošle godine zdravo dijete

    A ima on još nekih svojih riječi, ali da, malo je.
    Brojeve je naučio iz igrica koje s njim radimo. I naučio je slovo o, sad ga svugdje pokazuje.

    Ma sve on kuži, stvarno je pametan. Sve nas sluša, samo što ne priča. Gledala sam neke one popise gdje su navedene stvari po dobi djeteta, razvoj govora i to. Sve mu je ok osim što ne priča. Znači sluša upute, odaziva se, radi kontakt očima, komunicira na tom svom mumljanu. Pokazuje prstom, vodi nas do stvari. Motorički je stvarno super. Čak je počeo i jesti bolje, proširio je jelovnik. Znači ništa drugo nije neki alarm

  8. #558
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E da, ali ponavlja glasove. Ima onu igračku koja izgleda kao tablet, ali je na njoj abeceda. Kad stišćem A, E, O, U ponavlja za igračkom i viče aaa, eeee, oooo, uuuu

  9. #559
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I ja bih vjerojatno isla logopedu, da me smiri ili uputi. Iako, ako te malo umiruje, moj nećak je šutio do treće i onda samo razvezao prave rečenice.

  10. #560
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih vjerojatno isla logopedu, da me smiri ili uputi. Iako, ako te malo umiruje, moj nećak je šutio do treće i onda samo razvezao prave rečenice.
    X

    Ne samo da bih išla nego sam to i napravila kad je mlađi sin prestigao starijega u govornom razvoju i kad me iskusna teta u vrtiću upozorila da to napravim. Istina, od prvog pregleda do terapije prošlo je još skoro 2 godine, ali nema veze. Bilo mi je lakše čekati početak terapije kad sam znala o čemu se radi i dobila upute za poticanje govora.

  11. #561
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    vrci, super da idete logopedu ako brineš

    ja imam sličnu sitauciju s malom, ona je doduše par mjeseci mlađa, u srpnju puni 2. ali ne brinem, baš zato što je sve drugo ok.

    recimo, neki dan, sjedim, ona uzme iz zdjele s voćem jabuku, dođe do mene, povuče me za rukav i pokaže mi jabuku, pa prstićem prema kuhinji (da je operem)
    pitam je: želiš papat jabuku? ona kimne glavom da.
    eto tako ona s nama sve iskomunicira.

  12. #562
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mi imao 18 mjeseci i isto slabo pričamo. Sve u slogovima, svaka riječ je skraćena na slog, jabuka je ka, čokolada je ka, sok je ko, maca je ma...jedino kaže mama, tata, baka, dada (deda)...drugih riječi nema. Čekam još malo, pratim, ali me zna zabrinuti povremeno. Čitam joj slikovnice, pričam joj punim rečenicama..

  13. #563
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imao 18 mjeseci i isto slabo pričamo. Sve u slogovima, svaka riječ je skraćena na slog, jabuka je ka, čokolada je ka, sok je ko, maca je ma...jedino kaže mama, tata, baka, dada (deda)...drugih riječi nema. Čekam još malo, pratim, ali me zna zabrinuti povremeno. Čitam joj slikovnice, pričam joj punim rečenicama..
    He he he, tipično. Moj sin je u to vrijeme imao univerzalnu riječ "Gaba" (jabuka, labud, gajba, graba, žaba-imao je omiljenu igračku plišanu žabu). Prati i dalje. Govori joj punim rečenicama, ali kratkim. Do tri rečenice u ovoj dobi, pa napraviš pauzu. AKo ju zasipaš sa previše riječi (to sam ja radila, pa me logopedica ispravljala i tjerala da svoj govor rastavim na kraće segmente) dijete ne može procesirati.

  14. #564
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Moja ce 26.3.pune 2.Slabo prica za dob.Sve kuzi,razumije,komunicira....jelo-uzas,al to mislim da nema veze sa govorom kod nas.Identican je bio i stariji.Razumljivo je poceo pricati prije 3.godine.Tako da ne brinem.Doduse poslije smo isli logopedu zbog brzopletosti u govoru i izgovora.

  15. #565
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Priključujemo se i mi. Moja curka će 1.8. napuniti dvije godine. Govori mama, tata, gle i njam kada ide jesti. Sve razumije, pokazuje prstom dijelove tijela na sebi i nama, razumije kada joj kažemo da donese neku igračku, klima glavom kad nešto hoće ili neće, donese mi cipele i kapu da joj obučem kad idemo van.

    Ne brinem se jer vidim da je sve ostalo ok, ali me malo živcira okolina. Svi pitaju zašto još ne priča jer su njihova djeca već sa godinom dana sklapala rečenice.

  16. #566
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

  17. #567

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Postovanje.Posto sam nova na forumu zanima me kako je danas vasa djevojcica jer je moj sin slican vasoj kcerki.Unaprijed hvala

  18. #568
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Danas je na TV na HRT1 bio prilog o djeci koja sve kasnije propričaju, to je skoro pa nova pojava, govorila je logopedica iz SUVAG-a. Da li je netko gledao? Ja nisam a htjela bih znati u kojoj emisiji je to bilo da nađem..

  19. #569
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi se naručili kod logopeda. Baš me zanima kakve ću savjete dobiti i što će nam reći. Idemo idući tjedan

  20. #570
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Našla sam prilog, radi se o govornoj apraksiji, evo ga: http://vijesti.hrt.hr/325881/velik-p...-i-u-hrvatskoj

    Ne mislim da sva djeca koja kasno propričaju to imaju, pada mi napamet kako će sad svi roditelji biti na oprezu nakon ovog priloga, pa će se krenuti s testiranjima svih i svakoga, ali recimo da može biti razlog kod nekih.

  21. #571
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Moja p. Ima 2,3 godine i tek je zadnjih mjesec dana pocela pričati, i to ne brbljati nego se s njom moze normalno razgovarati. Do tad jako slabo,skoro nista..pedica rekla da imamo fore do 2,5 godine pa da cemo onda vidjet kako dalje s govorom,ali eto, nadisla je sva moja ocekivanja. Sad upija rijeci,zna brojati do 10 na hrv i eng. Zna boje na hrv u eng, i to jako lijepo izgovara kao i sve zivotinje, i jos dosta rijeci. Nije da se hvalim nego mi je to tako naglo doslo, od djeteta koje,prije mjesec dana, nije znalo reci svoje ime, do dvojezicnog izrazavanja. Ma fenomenalno nesto je taj njihov mozak

    Ali isto bih isla logopedu da sam primjetila bilo kakav znak, bez pogovorno

  22. #572
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni su zapravo super dvije krajnosti na koje sam naišla - prvo su ljudi koji kažu " da, da , treba logopedu, tu nešto nije u redu jer ne priča, moraš to odmah srediti", a drugo su "joooj pa to je dečko, oni su lijeni i kasnije progovore, ma ne brini ti ništa". Nerviraju me i jedni i drugi

  23. #573
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mislim da svaki roditelj treba sam odluciti.Meni sto se govora tice uopce ne zvoni alarm i ne smatram da trebam nekamo ici cu. Onaj tren kad budem smatrala ici cu.
    A okolina -njihov problem.Kod nas se svi cude (ne)jelo,a govor pada valjda u drugi plan.

  24. #574
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja isto osluškujem tu neku svoju unutarnju intuiciju i pratim je do trena kada shvatim da moramo ići nekamo.

  25. #575
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam forsirala logopeda u dobi od 4god zbog izgovora gdje mi je cak i vrticka logopedica rekla da stignemo,da ne treba.Otisla sam u Suvag na obradu.Pitali su me nakon testiranja -mama u cemu vi vidite problem?Ali i narucili nakon 6mj.I bome smo hodali logopedu do skole zbog brzopletosi i izgovora.
    Tin je imao i kratki frenulum pa je r izgovorio tek ljeto pred skolu.

  26. #576
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo mi odradili logopedsku dijagnostiku. Nalaz i preporuke ćemo dobiti idući tjedan.

    Ali što su nam rekli je da kasni s govorom 6 mj (naravno, jer priča samo mama, tata, baba, deda, papa, pa-pa). Kasne mu neke geste. Recimo ne pokazuej prstićem, nego uzme našu ruku i onda ide prema tome što hoće, ne pokazuje rukom da želi da netko dođe...
    Ali što se tiče razumijevanja je sve u redu.

    Imali smo razgovor, ja sam ispunila upitnik, i još su 20ak min same logopedice bile s njim. Tu me iznenadio, bez frke je išao u drugu sobu, i koliko sam skužila, čak je slušao upute i pokazivao što zna. Mislim da je to malo nezgodno kod dvogodišnjaka, jer doma pokaže više nego tamo s nepoznatim osobama. Ali na kraju je tetu logopedicu htio voditi s nama doma i dao joj je pusu

    Jedva čekam preporuke da vidim što da radimo, jer se sad osjećam kao loš roditelj, kao da sam sve krivo s njim radila
    Ok počeo je sad pričati i "da", vidim da napreduje, ali polako...


    E da, rekle su nam da bi još možda mogli odraditi i psihologa, da se isključi neki poremećaj koncentracije i sl. Ali ja mislim da je 2 godine za psihologa premalo. Čak sam našla neke info da se to gleda tek nakon dvije i pol godine, možda i više
    Posljednje uređivanje od Vrci : 15.03.2016. at 19:39

  27. #577
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E da, i čula sam preko vrata da su mu postavljale neka pitanja za koja znam da nije znao pokazati jer mi nikad to njemu nismo pričali. Ili ga barem nismo na taj način ispitivali.

  28. #578
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Vrci mi smo bili kod psihologa kad je P. navrsio godinu i pol.

  29. #579
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma da? Kako izgleda onda takva procjena? I gdje ste bili?

  30. #580
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Nije s dvije godine prerano ici psihologu. Cak je i preporucljivo s ciljem dobivanja kompletne slike o djetetu obaviti i psihologa.

  31. #581
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Može onda preporuka gdje ići?

  32. #582
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Klaiceva, Suvag, Poliklinika za zastitu djece Grada Zagreba, vrticki psiholog ako ide u vrtic...

  33. #583
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Psiholog ce vjerojatno uzeti anamnesticke podatke, porazgovarati o obiteljskoj situaciji i odnosima te napraviti psiholosko testiranje. U toj dobi najcesce koriste RTČ koji se sastoji od nekoliko pitanja/zadataka za dijete. Iz toga se moze vidjeti kakava je djetetov razvoj na motorickom, spoznajnom, soc-emocionalnom i gov-jezicnom planu.
    Psiholog ce sigurno tijekom vaseg boravka tamo biti usmjeren i na djetetovu komunikaciju i interakciju s njim kao nepoznatom osobom i s vama kao roditeljima, na djetetovu paznju, zainteresiranost za okolinu i ispitni materijal...
    Vazno je da kad se narucujete da inzistiras na terminu kad je dijete odmorno, sito i raspolozeno. U toj dobi djetetov umor i nemotiviranost i razdrazljivost radi npr gladi moze znacajno narusiti rezultat ispitivanja.
    Retest se obicno radi za 6-12 mj.

  34. #584
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel za polikliniku grada zagreba treba uputnica?
    Hvala na informacijama,imamo sad i to u glavi i planu.

  35. #585
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Vrci, oprosti, tek sam sad vidjela tvoj post.
    Mi smo bili na Goljaku.
    Psihologica mu je pokazivala razne igračke, umetaljke i gledala kako će se on s tim snalaziti.
    Zatim mu je dala plastičnu flašicu u kojoj su bile male kuglice pa je gledala što će on sve s tim napraviti.
    Ispunjavala sam upitnik i to je više manje to.

  36. #586
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ima netko iskustva s Edukacijsko rehabilitacijskim fakultetom, njihovom dijagnostikom? Htjeli bismo obaviti i psihološku i logopedsku analizu, a ako bude trebalo i za senzoriku, a vidim da imaju sve na jednom mjestu.

  37. #587
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo radili dijagnostiku na ERF-u, trebala bih pogledati što sve točno, bilo je prije više od tri godine pa se ne sjećam više...

  38. #588
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Na ERF-u ima vise kabineta za dijagnostiku. Mi smo bili u kabinetu za ranu komunikaciju. Isti dan smo obavili i psihologa i logopeda. Cekali nesto vise od 6 mjeseci da dodjemo na red.

  39. #589
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Da, istina je ova za tempiranje vrijeme odlaska psihologu. Mi smo imali tremin u 15 sati, mali je pola vremena lezao na stolu i pola vremena je jedva suradivao ili je pokazivao nesto bezveze, ono minimum truda, stvari koje vec odavno zna.

  40. #590
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi smo ga naručili za logopeda i psihologa, te na senzoriku. Hoćemo sve skupa vidjeti da li je sve u normali ili imamo nešto ozbiljnije za rješavati. Sad čekam da nam jave termine.

  41. #591
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kabinet za ranu komunikaciju na ERF ima čekanje skoro god dana...ja sam u šoku

  42. #592
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kabinet za ranu komunikaciju na ERF ima čekanje skoro god dana...ja sam u šoku
    Oni su ipak faks, nije to njima osnovna djelatnost. Malo ih je, rade samo dijagnostiku i ne rade terapije uopće.

    Idi u Suvag. Sve na uputnicu, a i terapija. Isto se čeka, ali ima načina kako da se to ubrza (ne tražiš termin sama nego ga traži pedijatar).

    Od privatnih - ako je senzorika u pitanju, možda kabinet Blaži. To sam isto samo čula, nisam imala potrebe tamo ići. http://www.blazi.hr/

    Ali idi prvo u Suvag (ja sam sentimentalna, puno su nam pomogli za oba djeteta).

  43. #593
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo na suvagu cekali 4 mj za prvi pregled, pa dva mj za orl i psihologa, i dan prije nego sto smo trebali obaviti neuropedijatra odgodili nam, opet cekamo 2 mj... I ko za koliko cemo cekati za terapiju, sa malom je trebalo 1,5 godine da dobijemo termin kod logopedice

  44. #594

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Raspitaj se ima li kakav dnevni centar ili udruga koja radi ranu intervenciju.
    Za malog nam je trebalo godinu i pol od prvog razgovora u CZSS do prvostupanjskog rješenja

  45. #595
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Čula sam da SUVAG ne prima mlađe od 3 godine jer im je gužva. Jel to i dalje istina?
    Na webu ERF-a piše da sad rade i terapije

    Ma senzoriku bismo sekundarno radili, radi nekih stvari (ne voli ljuljačke, ne voli nove cipele, pijesak ili plastelin...), ali prvenstveno tražim mjesto koje ima i logopeda i psihologa. Al očito toga nema ...

  46. #596
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Čula sam da SUVAG ne prima mlađe od 3 godine jer im je gužva. Jel to i dalje istina?
    Na webu ERF-a piše da sad rade i terapije

    Ma senzoriku bismo sekundarno radili, radi nekih stvari (ne voli ljuljačke, ne voli nove cipele, pijesak ili plastelin...), ali prvenstveno tražim mjesto koje ima i logopeda i psihologa. Al očito toga nema ...
    To je istina samo za djecu koja imaju smetnje govora tipa dislalija i slično - za njih redovna terapija kod logopeda počinje oko treće godine.

    Ali ako je riječ o smetnjama razumijevanja govora - to je druga priča.

    Mi smo stari Suvagovci, ali isto sam prije puno godina krenula na terapiju sa sinom. Do treće godine samo dijagnostika i konzultacije (kontrolni pregledi), a od treće godine redovna logopedska terapija. On nije bio za Suvagov vrtić, bio je u običnom.

    Ja nemam iskustva sa Suvagovim radnim terapeutima, ali zamisli kako bi to izgledalo da gluho dijete dobije terapiju tek nakon treće godine? Isto je i s djecom s teškoćama RAZUMIJEVANJA govora. Nisam baš sigurna da je to točno za tri godine. Pitaj ih. A u međuvremenu vidi ovo što ti je Sumskovoce rekla - možda ima i drugih mjesta gdje možeš dobiti pomoć. Ne mogu se sad sjetiti kako se zove udruga koja ima terapijske pse za slijepe osobe i distoničare, oni imaju senzornu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.06.2016. at 11:04

  47. #597
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

  48. #598

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Cula sam pozitivna iskustva za ovu defektologicu: http://angerona1.blogspot.hr/p/pitaj...ilitatora.html
    A na web stranici su razni testovi za rano otkrivanje poteškoća, M_Chat i tako.

    Mi smo skužili problem s 18 mjeseci. Sad ima 4 i pol godine i dosta je rehabilitiran, a vježba neprestano od 20.og mjeseca života.
    Na početku smo sve tretmane plaćali sami, privatno, jer nas sustav nije priznavao. Od kad ima nalaz i mišljenje JTV-a nam je lakše. I u našoj županiji je dosta velika svijest o ranoj intervenciji, pa nam i to ide na ruku.

  49. #599
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Morat ću pitati onda pedijatricu što kaže za Suvag. On sve razumije, sve zna, posluša nas, ali govor je stvarno slab. Tako da ne vjerujem da je hitan slučaj. A možda i odluči propričati u neko skorije vrijeme
    (mislim, zna sve brojeve 1-30 kad mu ih pokažemo, ali govori sao dva, dvanaest, šest, šesnaest, i zna skoro sva slova pokazati, a reći A, E, O, T, Z, F... - znači nije baš da zaostaje u svemu)

  50. #600

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Zbog svog mira odi na procjenu. To je sve što imam za reć svakom roditelju koji išta sumnja a vezano uz razvoj djece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •