Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: fibroplasio retrolentalis

  1. #1
    _nova

    Početno fibroplasio retrolentalis

    Nažalost, nakon pregleda još jednog oftalmologa imamo ovu dijagnozu. Prošlo je nekoliko dana i malo smo se smirili. Profesor nam je objasnio sve lijepo, ali je rekao NIŠTA I NIGDJE. Najbolje je da što prije počnemo odgajati dijete u skladu sa njenim potrebama. Ništa Rusi, ništa Japanci...... Nabrajao nam je slučajeve koji su bezuspješno pokušavali, ali ništa.
    Jasno mi je sve, ali bih ipak voljela da mi objasnite šta svaka od ovih riječi znači, jer trebaće mi to da znam za dalje.
    Takođe, voljela bih da stupim u kontakt sa roditeljima, ustanovama, sa bilo kim ko ima neki savjet.... Hvala.
    Naš e mail je stjepa2@teol.net

    DA NE ZABORAVIM, NEKADA SAM OVDJE ČITALA O NEKOM DR IZ GRACA HAAS ČINI MI SE. DA LI NEKO ZNA NEŠTO O TOME? HVALA.

    VOU:ne reaguje na svetlost

    Desno oko: leukokorija, prednja komora plitka, rožnjača semitransparentna, iris subatrofičan, postoje zadnje sinehije u znatnom delu cirkumferencije, sočivo providno, retrolentalni prostor ispunjen sivim masama, nema crvenog refleksa. Sive mase su vaskularizovane.
    Levo oko: leukokorija, rožnjača providna, prednja komora plića, iris subatrofičan naročito uz papilarni rub. Levi bulbus je smanjenih dimenzija – postoji hipotonija oka. Sočivo je providno, nema crvenog refleksa. Retrolentalno postoje fibrovaskularne mase.

    Dg OU: Fibroplasio retrolentalis gr.IV/V
    Neonatus praetemporarius.

    Dete je pregledano u lakoj sedaciji i na biomikroskopu i pomoću oftalmoskopa. Potrebno je uraditi ultrazvučni pregled oka, posebno ehobiometrija jer je levo oko hipotono i levi bulbus je smanjenih dimenzija.

    Terapija: vitaminoterapija koju treba da vodi pedijatar.

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    podizem topik, mozda netko zna nesto vise.
    ja nazalost ne znam nista, nasla sam samo ovo http://www.medicina.hr/clanci/retino...edonoscadi.htm

    iz tvoje prve recenice sam skuzila da vam ovo nije prvo misljenje, vec potvrda dijagnoze? odakle ste? u Hr. ima vise udruga koje okupljaju roditelje djece s ostecenjem vida.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •