Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 129

Tema: ibuprofen ne može bez recepta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno ibuprofen ne može bez recepta

    Danas sam išla kupiti ibuprofen sirup za snižavanje temperature,kad tamo mi žena u ljekarni kaže da mi ne može izdati bez brecepta. Sad ja moram u onu gužvu kod svoje pedijatrice po recept za ibuprofen. Stvarno više ništa ne razumijem! jel netko imao sličnu situaciju?

  2. #2
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    teta u apoteci je postupila po pravilu
    jedna od izuzetno rijetkih

  3. #3
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    bilo je danas na ttxtu kako su bile inspekcije po ljekarnama i zabranile prodaju voltarena, ibuprofena, ketonala, apaurina i praxitena bez recepta.

  4. #4
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ne može više ni Voltaren ni puno drugih lijekova koji su nekad mogli.

    Pinky,pisale u isto vrijeme!
    Posljednje uređivanje od rosa : 15.11.2010. at 20:52

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    @rosa - nisu nikad ni mogli bez recepta, ali su ih bez pitanja prodavali
    iskreno, meni je drago da se uvodi red. mnogi piju lijekov bez imalo razmišljanja
    Posljednje uređivanje od magriz : 15.11.2010. at 20:55

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, to je po novom. Niti iboprofen, ni apaurin, ni neki drugi se ne mogu kupiti bez recepta. To nisu bezopasni lijekovi i po mom mišljenju ne trebaju se davati na svoju ruku.
    A za temperaturu je dovoljan paracetamol, sve ostale lijekove treba ordinirati liječnik. I to ne samo napisati recept, nego pregledati dijete. Lijekovi nisu igračke, potreban je veliki oprez i sa vrstama i s količinom lijeka.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja ibuprofen nikad nisam ni mogla kupiti u apoteci bez recepta.

  8. #8
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam kupila ibuprofen (dalsy) u ljekarni nakon što me teta ljekarka izrešetala pitanjimai ocjenila da ga znam ispravno koristiti.
    probaj u drugoj ljekarni. ja ga obavezno moram imati u kući za ne daj bože. evo baš nas je jučer spasio.

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nikad se nije mogao kupiti bez recepta, tj to vrijedi odavno, barem u nasem gradu . da, odem po recept dok je dijete zdravo i imam ga uvijek kad zatreba.

  10. #10
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    kod nas se od lijekova koje sam navela nisu bez recepta mogl kupiti samo apaurini i praxiteni. barem tako mislim, jer sam ostala 3 kupovala bez recepta, ova 2 nikada nisam ni proala kupiti.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Odlično, kad dijete navečer zakuri i ne možemo paracetamolom skinuti temperaturu ići ćemo na Hitnu po žličicu Ibuprofena.

  12. #12
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično, kad dijete navečer zakuri i ne možemo paracetamolom skinuti temperaturu ići ćemo na Hitnu po žličicu Ibuprofena.
    Tako nekako. Debilana.

    Zato ja imam svoju tetu ljekarku

  13. #13
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ili za vikend te zaboli zub i onda trčiš na hitnu stomatološku koja ti je cca 50km od tvog mjesta da bi dobio Voltaren ili ideš do "obične" hitne?
    Ma mislim....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno

    ionako su nam gužve kod dr. i pedijatara ,a sad kad se još obrušimo da smo došli samo po recepte,mislim da će i njima biti jako veselo,ali eto to je naša država,pa neka im bude!

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    zao mi je sto to tako gledate, ali ja spadam u one koje smatraju da treba reda. meni je prestrasno to koristenje lijekova bez recepta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    I ja sam za to da se ne može dobit bez recepta. Neki stvarno pretjeruju i previše sami ordiniraju.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    potpuno bih podržavala ovo pooštravanje (već odavno donešenih, ali ne provođenih) pravila, kada se naš narod ne bi "dosjetio jadu".
    bojim se kako će sada većina onih koji su lijekove kupovali bez realne potrebe, imati kod kuće "hrpicu" recepata bez datuma i onda ih koristiti prema potrebi.

    kao što je netko gore napisao da "ima svoju tetu apotekaricu", tako ćemo imati i svoje "tete doktorice"...

    ibuprofen nije lijek koji se iskoristi i baci, kao antibiotik.
    onaj kojemu to doista i treba (zbog djece, npr.), taj će sigurno i imati kod kuće neku bočicu od prošlog odlaska liječniku.
    tako da ne bih rekla kako je ova regulativa ikoga ugrozila.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako vam je strašno korištenje lijeka za snižavanje temperature bez recepta, kako onda mislite riješiti situaciju kada dijete recimo noću dobije visoku temperaturu koja se ne može skinuti paracetamolom? Što će roditelju preostati osim dolaska na Hitnu? Kakvog to smisla ima?

    NARAVNO - svi će tražiti od doktora recept unaprijed, i svi će imati bočicu Ibuprofena kod kuće. Dakle, opet će davati lijek bez da je dijete prije pregledano (kao i do sada). Jedino što sam do sad Ibuprofen uvijek plaćala a sad ću ga dobiti besplatno.
    Zapravo, odlično, i ja podržavam.

  19. #19
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    meni je u redu da lijekovi za djecu idu preko recepta. Nisam jednom čula kako netko koristi Ibuprofen jer mu brže i "bolje" skine temperaturu.
    Djeca koja ga koriste imaju to upisano u povijest bolesti pa će jednako kao i ja ventolin lijek moći dobiti i u pola noći. Naravno, pod uvjetom da donesu povijest bolesti.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što znači da će u pola noći morati juriti na Hitnu umjesto da doma skinu temperaturu.

  21. #21
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Mima;1743528]Ako vam je strašno korištenje lijeka za snižavanje temperature bez recepta, kako onda mislite riješiti situaciju kada dijete recimo noću dobije visoku temperaturu koja se ne može skinuti paracetamolom? Što će roditelju preostati osim dolaska na Hitnu?

    kupka, hladni oblozi ? I u bolnici nekada ne mogu skinuti temp. pa dijete kupaju i na taj način pokušavaju skinuti temp.

    Nije mi se jednom desilo da temp. ne mogu spustiti paracetamolom, kupkom ili hladnim oblogom, ali to se nije nikada ( nadam se da i neće ) desilo u prvom danu/noći bolesti. Kada mi se prije godinu i pol to desilo na trećem danu temperature dijete sam odvela na hitnu, iako doma imam Ibuprofen, jer sam pretpostavila da je nešto veće u pitanju. I bilo je.
    Posljednje uređivanje od tajchi73 : 16.11.2010. at 09:57

  22. #22
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što znači da će u pola noći morati juriti na Hitnu umjesto da doma skinu temperaturu.
    ako imaš napisano od specijaliste da u slučaju visoke temp. dijetetu treba ordinirati Ibuprofen moći češ ga kupiti i u apoteci u 2 ujutro.

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam dva puta do sada skidala temperaturu Ibuprofenom (dakle dajem ga isključivo kad paracetamol ne pomaže), oba puta sam počela skidanje paracetamolom, tuširala i stavljala obloge; oba puta se radilo o prvoj noći temperature, drugi puta (prije mjesec dana) temperatura nije padala niti nakon Ibuprofena, ali nije niti rasla tj. držali smo je pod kontrolom.

    Bilo bi mi zaista jako zgodno ići u dva u noći u ljekarnu po lijek, osobito kad sam sama sa djetetom kod kuće.

    Btw. apsolutno nikad mi niti jedan specijalist nije napisao da djetetu trebam davati Ibuprofen ?? Zar nekome od vas je i zašto?
    Diskutirala sam skidanje temperature sa mnogim doktorima na Srebrnjaku, dapače raspitivala sam se detaljno o Ibuprofenu jer mi je sa druge strane rečeno da izaziva bronhospazam pa ga se nisam niti usudila davati dok nisam provjerila sa pulmolozima (koji su mi se smijali kad sam ih to pitala) - svima se pod normalno podrazumijeva da skidam temperaturu Ibuprofenom kad ne ide dolje paracetamolom, osobito noću, tj. nitko nikada nije smatrao za potrebno to napisati u povijest bolesti.

  24. #24
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    vi bar možete otići u ljekarnu u 2 ujutro. mi ne možemo. a bome ni nedjeljom. ne rade, a ima ih 3 u gradiću.

  25. #25
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mom sinu (2,5 g) svako šmrcanje donese temp preko 40. I već duže vrijeme paracetamol ne pomaže. Niti sve moguće narodne metode. A tek nakon prvog rođendana je dobio prvi čepić paracetamola.
    A uvijek krenemo skidati tuširanjem, ali završimo na ibuprofenu. Njegovo tijelo tako reagira i pedijatar nam je dao uputu da temp rješavamo doma i tek nakon 3 dana idemo vaditi krv. Samo je jednom dobio antibiotik. Kod njega su stalno viroze.

    Meni je drago da su uveli zabranu jer sam više puta čula da ljudi ne pokušavaju sa tuširanjem, da oblače i pokrivaju dijete "da se preznoji" i slične davno zabranjene metode i usput uvale ibuprofen pa se nadam da će ovako biti jasnije da to i nije baš sokić koji se pije kad ti padne na pamet.

    I na ovom forumu su se javljali biseri koji novorođenčetu "čiste" nos kapima za nos koji bi trebali biti dostupni samo na recept. Tome treba stati na kraj!

    Ljudi doma slažu ljekarnu i pitam se da li uopće provjeravaju rok trajanja tih preparata. Da ne pričam da je bacanje u smeće starih lijekova zabranjeno i da je to veliki problem jer zagađuju podzemne vode.

    OT U Zagrebu je dovoljno stare lijekove (i one na recept i bez recepta, pa i vitamine i sl.) odnijeti u bilo koju Gradsku ljekarnu. Tamo imaju kante za reciklažu.

  26. #26
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Btw. apsolutno nikad mi niti jedan specijalist nije napisao da djetetu trebam davati Ibuprofen ?? Zar nekome od vas je i zašto?
    Diskutirala sam skidanje temperature sa mnogim doktorima na Srebrnjaku, dapače raspitivala sam se detaljno o Ibuprofenu jer mi je sa druge strane rečeno da izaziva bronhospazam pa ga se nisam niti usudila davati dok nisam provjerila sa pulmolozima (koji su mi se smijali kad sam ih to pitala) - svima se pod normalno podrazumijeva da skidam temperaturu Ibuprofenom kad ne ide dolje paracetamolom, osobito noću, tj. nitko nikada nije smatrao za potrebno to napisati u povijest bolesti.
    Očito je od bolnice do bolnice ( ili ovisi o doktoru ), jer meni su u Vinogradskoj rekli da ga se smije koristiti u iznimnim situacijama i da je bolje ako do toga dođe da se ode na hitnu. Ne mogu se sjetiti što o Ibuprofenu misli naša pulmologica ( vjerojatno bi rekla da to nije njeno područje ), ali sjećam se kad me primarijus upozorila da zbog astme moram paziti kakve lijekove dajem klincu i da ono što nisam dobila od liječnika ne dajem na svoju ruku.

    Mima, ja razumijem zašto to tebi nema logike. Vjerujem da si pročitala upute i da lijek doziraš kako valja i da se ne odlučuješ za njega pri temperaturi od 37,5. Ali, postoji velik broj roditelja koji su čuli da je to super i koriste ga bez razmišljanja.
    S obzirom da ideš pulmologu znaš da ventolin ordinira specijalist koji ujedno odlučuje koliko dugo će ga netko koristiti. Eto, igrom slučaja znam ljude koji su htjeli kupiti ventolin jer im je dijete počelo kašljati, a klincu od njihovih prijatelja on super pomaže u tim situacijama .

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam jako sretna zbog konačnog uvođenja reda u izdavanje lijekova. Iako nekima to znači kompliciranje, kod nas se moglo kupiti sve i svašta. Ako u jednoj ljekarni ne uspije, u 2. ili 3. ili 4.... će uspjeti. Ne bi vjerovali što sve ljudima pada na pamet.

    A što se tiče ibuprofena, Nurofen sirup se izdaje bez recepta, a Dalsy i Ibuprofen Belupo uz recept (oni su i na listi HZZO-a) . Jačina lijeka je kod sva 3 ista.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 16.11.2010. at 10:55

  28. #28
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako vam je strašno korištenje lijeka za snižavanje temperature bez recepta, kako onda mislite riješiti situaciju kada dijete recimo noću dobije visoku temperaturu koja se ne može skinuti paracetamolom?
    Nisam jednom čula kako netko koristi Ibuprofen jer mu brže i "bolje" skine temperaturu.
    moj je sin alergičan na paracetamol,pa za snižavanje temperature mora koristiti ibuprofen. Ne zato što ˝brže/bolje˝ skine temperaturu,nego zato što lupocet i slično ne smije koristiti.
    od kada je utvrđena ta alergija ni nemamo paracetamol u kućnoj dječjoj ljekarni.
    Ja sam za ovo provođenje zakona,ali pretpostavljam da nije ugodno znati da nemaš back up za slučaj iznenadne temperature.

    uglavnom, tablete ibuprofena od 200mg se mogu kupiti bez recepta,za razliku od sirupa ()
    a mi kad zakurimo koristimo beladonu, pa se ne zamaram puno novim zakonom

  29. #29
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mom sinu (2,5 g) svako šmrcanje donese temp preko 40. I već duže vrijeme paracetamol ne pomaže. Niti sve moguće narodne metode. A tek nakon prvog rođendana je dobio prvi čepić paracetamola.
    A uvijek krenemo skidati tuširanjem, ali završimo na ibuprofenu. Njegovo tijelo tako reagira i pedijatar nam je dao uputu da temp rješavamo doma i tek nakon 3 dana idemo vaditi krv. Samo je jednom dobio antibiotik. Kod njega su stalno viroze.

    Meni je drago da su uveli zabranu jer sam više puta čula da ljudi ne pokušavaju sa tuširanjem, da oblače i pokrivaju dijete "da se preznoji" i slične davno zabranjene metode i usput uvale ibuprofen pa se nadam da će ovako biti jasnije da to i nije baš sokić koji se pije kad ti padne na pamet.

    I na ovom forumu su se javljali biseri koji novorođenčetu "čiste" nos kapima za nos koji bi trebali biti dostupni samo na recept. Tome treba stati na kraj!

    Ljudi doma slažu ljekarnu i pitam se da li uopće provjeravaju rok trajanja tih preparata. Da ne pričam da je bacanje u smeće starih lijekova zabranjeno i da je to veliki problem jer zagađuju podzemne vode.

    OT U Zagrebu je dovoljno stare lijekove (i one na recept i bez recepta, pa i vitamine i sl.) odnijeti u bilo koju Gradsku ljekarnu. Tamo imaju kante za reciklažu.

    X

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Inače, naša ped ni neće napisati recept za ibuprofen ili voltaren čepiće tek tako, isključivo kad za to postoje čvrste indikacije. I nikad unaprijed, tj. za svaki slučaj.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koje su čvrste indikacije za Ibuprofen?

    I koja je korist od njega ako ga nemam unaprijed, tj. kad mi dijete noću zakuri?

  32. #32
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nama je pedijatar preporucio ibuprufen u kombinaciji s paracetamolom. Nije me upozorio niti na kakav oprez ili nuspojavu i mogu reci da ga ja u toj kombinaciji koristim uvijek kada je F temp oko 39. Sad ste me zabrinuli.

    pedica mi je dala starijem sinu voltaren cepic koji nas je jako skupo kostao, to je bilo prvi i zadnji puta sto sam ga koristila, no, nisam znala da je i ibuprufen toliko opasan.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Samo dokazana alergija na paracetamol, neurorizična djeca (koja ne smiju visoko zakuriti) i reumatske bolesti, tad je protiv bolova. Vrlo, vrlo rijetko za temperaturu, i tada nikad dulje od 3 dana.

  34. #34
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ibuprofen može naglo srušiti temperaturu, a znaš zašto je to opasno.

    ja ga dajem iznimno rijetko, prvu noć kad uz paracetamol i tuširanje temperatura raste preko 39. i uvijek me strah.

    ali sam primijetila da su u bolnicama prilično ležerni s njim, čim izmjere oko 38° natoče iz prve bočice koja im padne u ruke.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I ibuprofen i voltaren znaju rušiti leukocite, što dodatno slabi imunitet.

  36. #36
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne bih baš rekla da se Ibuprofen vrlo rijetko daje za temperaturu, svatko tko se javio na ovu temu ga je dao kad paracetamol nije djelovao, a doktori tako preporučuju - ja sam se bome srela sa puno doktora i svaki mi je rekao da dajem Ibuprofen ako ne mogu srušiti temp. sa paracetamolom.

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ibuprofen može naglo srušiti temperaturu, a znaš zašto je to opasno.

    ja ga dajem iznimno rijetko, prvu noć kad uz paracetamol i tuširanje temperatura raste preko 39. i uvijek me strah.
    Da, i? strah te je , ali ga daješ, baš kao i ja - iznimno rijetko, svega dva puta do sada u 6 godina, a bilo je prilika - ihaaa

    I mene je strah kad mi djetetu neće pasti temperatura na Lupocet, naravno - koga nije.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako se često daje, ne znači i da je opravdano. Kad sam ja počela raditi, prije 7-8 godina, voltaren čepići su se davali točno onako kako se danas preporuča ibuprofen sirup. Pa se danas više tako ne radi (iako ima i danas pedijatara koji ih dijele šakom i kapom).

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Btw. apsolutno nikad mi niti jedan specijalist nije napisao da djetetu trebam davati Ibuprofen ?? Zar nekome od vas je i zašto?
    Meni je, naša ped. ( a i tvoja mislim ), za M kad je imao "trodnevnu" jer nije padala na Lupocet u kombi. sa kupanjem - a od mm a brat imao febrilne konvulzije. I dobili recept i za Voltaren i Diazepam mikroklizme, s tim da ne znam zašto sam uopće podigla Voltaren jer ga sigurno neću dat djetetu
    I sad mi je opet rekla za Saru jer je imala temp dva i pol sata nakon Lupoceta 40,4.

    Nema se smisla opravdavat... Makar mislim da to s lijekovima i nije problem kod djece....
    A kaj odrasli rade??? Pa to je problem, pričaju o Voltarenu, Brufenu ko o jutarnjoj kavi....
    Ma uzalud sve kad kod nas nema reda, baš ko što je rekla Apricot dobit će svi kaj hoće...

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    martina, koja je opcija skidanja temperature djetetu kada paracetamol ne djeluje?

  41. #41
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne kužim, što i?

  42. #42
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Bubica, to ti je nepoželjna kombinacija (naglasio nam naš pedijatar i jedna magistra dok sam kupovala paracetamol za kćer i ibuprofen za sina - jedva sam ju nagovorila da mi proda).

    Ide se redom. Prvo pokušavaš sa paracetamolom i kad nakon 24 h pokušaja spuštanja u kombinaciji sa tuširanjem, laganom odjećom, puno tekućine i odmora ne pomaže, pređete na ibuprofen.

    Mi smo nakon bar 5 takvih pokušaja prešli samo na ibuprofen jer je od visoke temp halucinirao i počeo bi se gubiti pa više ne eksperimentiram.

    Nama je pedijatar naglasio da tijelo na neki način postaje otporno ako se previše koristi i da budemo oprezni pogotovo sa vrtićkom djecom (često bolesni) jer s vremenom niti to ne pomaže kod prečestog korištenja pa onda pokušavaju s voltarenom....

    Meni su kao maloj često trpali kapi za nos i imala sam godinama problema sa krvarenjem iz nosa i nisam ih smjela koristiti. Sad se to smirilo, ali dobro razmislim i prvo pokušam riješiti problem inhaliranjem i tek ako nikako ne prolazi, a moram raditi i sl., koristim kapi.

    Nisu ti lijekovi bez recepta bazazleni!

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je, naša ped. ( a i tvoja mislim ), za M kad je imao "trodnevnu" jer nije padala na Lupocet u kombi. sa kupanjem - a od mm a brat imao febrilne konvulzije. I dobili recept i za Voltaren i Diazepam mikroklizme, s tim da ne znam zašto sam uopće podigla Voltaren jer ga sigurno neću dat djetetu
    I sad mi je opet rekla za Saru jer je imala temp dva i pol sata nakon Lupoceta 40,4.

    Nema se smisla opravdavat... Makar mislim da to s lijekovima i nije problem kod djece....
    A kaj odrasli rade??? Pa to je problem, pričaju o Voltarenu, Brufenu ko o jutarnjoj kavi....
    Ma uzalud sve kad kod nas nema reda, baš ko što je rekla Apricot dobit će svi kaj hoće...
    Ne razumijem, vaša i naša pedijatraica ti je dala što? Lupocet ili Voltaren?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mima, ti govoriš iz perspektive roditelja koji ga daje u iznimnim situacijama. Takvi roditelji su u manjini. Nažalost, u svakodnevnoj praksi ne možeš računati na to da roditelj zna što radi. Velika većina roditelja i dalje misli da je super kad temp. padne za 15 minuta sa 40 na 37, bez obzira što ga pedijatar uvjerava kako to nije dobro. Tako da ne sumnjam da ćeš se ti i takvi roditelji bez većih problema dogovoriti sa svojim pedijatrom da sirup imaš doma.

  45. #45
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mima, ti govoriš iz perspektive roditelja koji ga daje u iznimnim situacijama. Takvi roditelji su u manjini. Nažalost, u svakodnevnoj praksi ne možeš računati na to da roditelj zna što radi. Velika većina roditelja i dalje misli da je super kad temp. padne za 15 minuta sa 40 na 37, bez obzira što ga pedijatar uvjerava kako to nije dobro. Tako da ne sumnjam da ćeš se ti i takvi roditelji bez većih problema dogovoriti sa svojim pedijatrom da sirup imaš doma.
    Kako bi bilo da otvorimo temu kako se skida temperatura kod djece?
    Što se smatra normalnim, očekivanim padom temperature kod korištenja npr. Lupoceta?
    Koji je normalni tijek snižavanja?
    Koji je to trenutak kad možemo zaključiti da je vrijeme za nešto drugo?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Pitala si za Brufen, pa sam ti odg... Znači, nama je preporučen jer temp nije padala na Lupocet, kupanje i imamo pozitivnu obiteljsku anamnezu na febrilne konvulzije.
    A za Saru zbog toga što je 2,5 sata nakon supp.Lupoceta imala 40,4.
    Zbog konvulzija nam je dala recept i za ovo drugo dvoje, al zna da mi to nebi koristili samo tako...

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Anemona pretraži ako te to zanima po forumu postove od bibai o temperaturi - oni zlata vrijede.
    Možeš pretražiti po webu jedan tekst od doktora po imenu JEdan tata koji se i ovdje javljao - napisao je jedan super tekst o skidanju temperature (antipireza u dječjoj dobi)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Vjerujem da to dosta ovisi o djetetu. Ja mogu reći kako to ide kod A.

    Ako mu je temp. do 39 na čelu, dam 15 mg paracetamola po kg. Ako ide prema 40, dam 20 mg/ kg. I pod tuš. Temp. mu padne kroz sat-sat i pol. Naravno da ne očekujem da sasvim padne. Ako padne za stupanj - stupanj i pol, tj. ako ne prelazi 38,5, ja zadovoljna. Nekoliko puta sam dala Dalsy, kad sam mjerila 40.2, 40.5, i jedan put pola Voltaren čepića, imao je 40.9 na čelu.

    Meni je trenutak za "nešto drugo" iznad 40 na čelu.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Čekat 40? Super.

  50. #50
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    Pitala si za Brufen, pa sam ti odg... Znači, nama je preporučen jer temp nije padala na Lupocet, kupanje i imamo pozitivnu obiteljsku anamnezu na febrilne konvulzije.
    A za Saru zbog toga što je 2,5 sata nakon supp.Lupoceta imala 40,4.
    Zbog konvulzija nam je dala recept i za ovo drugo dvoje, al zna da mi to nebi koristili samo tako...
    Kako dozirate Lupocet?
    Nije provokacija, nego sam zbunjena, nakon što sam jučer čitala uputstva.
    Mali je imao temperaturu, pa volim unaprijed pročitati doziranje, ako usred noći treba ordinirati, da se više ne zamaram dozama.
    Na kraju nismo, hvala Bogu, trebali lijek, ali i dalje imam ??? iznad glave.

    Imam dojam da se puno puta (ne govorim o vašem slučaju) iza rečenice Lupocet nije snizio, krije kriva doza.

    Dakle čitam:
    - Čepići od 120 mg, piše da za dob od 3 godine ide jedan komad.
    - A opet piše da je jednokaratna doza 10-15 mg po kg, što bi na njegovih cca 17 kg, bio raspon od 170 - 255 mg.
    - Čepići od 250 mg, piše da za djecu od 5-6 godina ide cijeli. (Mislim da se spominje cca 25 kg)
    - Sirup - jedna žličica za dijete od 3 godine (ako se ne varam 1 žl = 120 mg)
    Ovako nabrzinu pročitano ispada da moj trogodišnjak treba dozu od 120 mg, ali mu mogu dati i do 255 po dozi!???

    Ovo sad je napisano po sjećanju, nemam pred sobom uputstva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •