Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Stanje u bolnicama - koje aktivnosti i promjene?

  1. #51
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Bubice, očito je razlika između odjela i što se tiče uvjeta i što se tiče politike koju osoblje vodi.

    SikaPika... ja se svaki dan pitam kako moja djevojčica sve ovo proživljava i shvaća. Misli li ona da je to nešto normalno, što sva djeca proživljavaju i da to tako treba biti? Nikada neću znati odgovor na to pitanje...

  2. #52
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    *mamice*, samo ću ti reći da su oni jači i pametniji nego što mislimo.. a da će imati traume, vjerojatno hoće.. moja se dan-danas, već dvije godine od zadnje hospitalizacije užasava doktora.. čim vidi bijelu ili plavu kutu udrveni se, i ni a ni b.. i baš kao što kažeš, nikad nećemo znati šta je u njihovim glavicama..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 09.01.2011. at 18:17

  3. #53
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    Iz moje perspektive na najvišem prvom mjestu omogućiti roditeljima boravak uz dijete tijekom dana i noći pa makar i na običnoj stolici u tišini, ali samo da se smije biti pored djeteta. Drugo mi po važnosti trenutno ništa ne pada na pamet, ovo mi je najbitnije.
    Slazem se s ovim.
    Zanima me kako je na Rebru ako se ne ulovi apartman, mogu li roditelji biti uz dijete na stolcu? Cini mi se da je najgore stanje u Klaicevoj. Na Šalati - nefrologija - 2007. jako lose - posjete jednom dnevno po sat vremena, cini mi se i jedan jedini "apartman" u kojem sam imala srecu biti. Ali traume svejedno imam jer mi je i danas tesko kad se sjetim sve one mele djece koja su satima i satima plakala dozivajuci mame. Ta se nefrologija sada preselila na Rebro, pa me zanima jel sad ista drukcije, jel mogu roditelji biti makar u duzim posjetama.

  4. #54
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    da kad pitaš jednom tražiš drugi put i treći...oni te odbiju , prijete , ucjenjuju, jednostavno moraš odlučiti koji su ti prioriteti i na što ćeš trošiti energiju.
    Ma da, znam i to je užasno.
    Baš sam danas često pomislila na vas mame koje ste bile u toj situaciji.
    Uh, Mamice, želim da tvoja djevojčica što prije izađe iz bolnice, a svim ostalim mamama da (više) nikada ne dožive takvo iskustvo.

  5. #55
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Sad ću vam ja opisati našu situaciju u Klaićevoj, početkom ovog mjeseca. Bebek je imao mjesec i pol, teški bronhiolitis.
    kaže dr. sad će ga smjestiti u sobu..ja kažem da želim ostati s njim on isključivo cica, nikad bočicu nije pomirisao.."Gospođo, vaše dijete je u vrlo ozbiljnom stanju, cicanje je sad zadnja stvar, pitanje je hoće li završiti u jedinici intenzivne njege.."ja kažem, ja ću sjediti pored njega on noću stalno cica.."nama treba zdrava mama a ne da nam se tu srušite".
    otišli MM i ja u ponoć, izdojila se, u 6 ujutro bila tamo, do ponoći, taj dan sam izgledala valjda ko zombi, nitko mi ništa nije govorio, drugi dan su me isprašili ujutro zbog njege i kad je vizita bila. sramota da je tako ali povukli smo par veza za apartman, samo su 2 na tom odjelu ali jedan sa 2 kreveta za pulmo i isto tako za gastro. ostale dane sam se pravila luda kad su tjerali van roditelje. jednostavno sam sjedila i držala dijete. glavna sestra histerizirala. samo sam šutila.
    3 dan, taman su mi cice presušile, od stresa, nejela-mit u koji nisam vjerovala opalio me. zakurila na 39 jer sam pokupila virus i srećom ispraznio se apartman i mi upali. cimerica također upala preko veze..
    e sad. sestre rade ko crvi, neke empatične neke ko led, ja sam razgovarala sa svakom ostavila sitnicu za sestrinsku sobu pa su me puštale i prije 6. i njima valjda fali i pažnje i poticaja. malac je imao modrice na obrazima-svjesna sam da su ga morale nahraniti ali to mi je bilo strašno.
    da su moje starije kćeri bile tamo ja bih morala ostati tamo i po noći. po cijenu da mi policiju zovu.
    mislim da bi bilo dobro da svaka od sestara ima svoju sobu. dakle da se njih 3 ili koliko već izmjenjuju u istoj sobi. njima bi bilo lakše jer bi manje više većinom znale pacijente a djeca se vežu za osobu malo pedagogije bi čudo učinilo. ovako mi se u 7 dana jednom potrefilo da se sestra ponovila.djeci se samo izmjenjuju lica. plaču da ti srce pukne..
    doktorski ego nemoram ponavljati. moraš vući za rukav i ispitivati. a mi smo kao i dr. dobili preko veze pa je još bio bar pristojan i fin.
    u apartmanu su fotelje koje se ujutro u 6 pospreme. po mojoj procjeni još bi jedan krevet i kimbić stali u taj apartman ali bi onda valjda morali smanjiti cijenu najma.
    na jelovniku poriluk, grah i ljute kobasice. ne mogu paziti i na to.
    šefa svih doktora milog nam M. sam puno puta spomenula i puno puta se sjetila nesuđene bolnice u blatu i njene ravnateljice ali nema smisla pričati o tome. nek im je na sramotu.

  6. #56
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj lisica prvotno napisa Vidi poruku
    malac je imao modrice na obrazima-svjesna sam da su ga morale nahraniti ali to mi je bilo strašno.
    PA OVO JE PRESTRAŠNO!
    Kako dojenje može biti zadnja stvar! Pa dojenje je hranjenje djeteta. Znači, one su njemu morale na silu otvarati usta da bi jeo pored majke koja ima mlijeka.
    Jadničak mali. Hvala Bogu da je sve prošlo!

    Cure, može li se išta napraviti? Pokrenuti kakva peticija, bilo što što bi omogućilo roditeljima da budu 24 sata uz svoje dijete?

  7. #57
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    hvala ti na ovom svjedočanstvu

    stvarno užasno

  8. #58
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Moram ispričati jedno pozitivno iskustvo po pitanju dojenja iz dubrovačke bolnice. Sa mnom u sobi je bila beba od 2 mjeseca. Maleni je jedva disao, imao visoku temperaturu, stalno je plakao tako da ga je mama stalno nosila i umirivala. (Ne želim razmišljati što bi bilo s bebicom da mama nije smjela biti uz njega 24 sata). Uglavnom, mama kaže sestri da misli da nema mlijeka od umora i stresa i da je rekla mužu da kupi AD. Sestra joj je samo rekla: "gospođo, nema nikakve potrebe da djetetu dajete AD, imate mlijeka, samo ga što češće stavljajte da doji, to je za njega najbolje". E, tako bi to trebalo biti. Iskreno, dok nisam pročitala ovaj topic nisam ni znala da u nekim bolnicama mame ne mogu biti uz djecu 24 sata. To se MORA mijenjati!
    Posljednje uređivanje od Janis : 25.01.2011. at 11:12

  9. #59
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imam pitanje! Kakav je to odjel za djecu u Vinogradskoj na drugom katu gdje roditelji s malom dječicom smiju biti samo od 15-17 sati?

  10. #60
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    joj cure, ja se iskreno nadam da će se nešto promijeniti u tom našem zdravstvu, barem po pitanju pedijatrije. mi imamo traume od tog bolničkog liječenja. nedaj Bože nikome!

  11. #61
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje! Kakav je to odjel za djecu u Vinogradskoj na drugom katu gdje roditelji s malom dječicom smiju biti samo od 15-17 sati?
    mislim da je ORL tj uho,grlo,nos

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ana- prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je ORL tj uho,grlo,nos
    A zašto su posjete tako kratko??

  13. #63
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto su posjete tako kratko??
    nemam ti pojma draga ali možda i odrasli su tamo možda zato

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Na dječjoj kirugiji na Rebru su posjete od pola 10 do pola 7.Stolca nema

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Evo još primjera...upravo sam s bebicom izašla sa Dječjeg odjela u Splitu (Firule). Zahvaljujući boravku u uvjetima koji nisu skloni dojenju na zahtjev i upravo onome za što se zalažu RODE a i ja, mi opet gubimo mlijeko....a taman smo se bili uštosili. Naime, tamo je takva praksa da se doji svako 3 sata, ako beba spava (a napokon zaspe) kao ne treba ju buditi, preko noći mama ne može ostati s bebom u sobi, od 24-06 sestre hrane bebu sa AD, dakle moj bi sigurno dobi dvije nadohrane. Kljukaju ih nepotrebno čajem. O prašini i nehigijenskim uvjetima neću puno pričati.
    Strašno sam ljuta, jedna politika u rodilištu druga na odjelima gdje su novorođene bebe. Kao da nisu čuli za dojenje. Bitno da su plakati UNICEF - a poljepljeni po sobama o dobrobiti dojenja. Što vrijedi kad je praksa drugačije. Nadam se da za naše mlijeko nije kasno, ali nadam se da će netko ovo pročitati, primjereno reagirati i spriječiti mogućnost da još jedna uspješno dojenje pretvori se u neuspješno!

  16. #66
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pozdrav drage mamice
    ovako me zanima ako ko ima iskustva naime naši blizanci idu na op.mandula u 4mj
    vade se sve tri isti dan su oboica na programu pa me zanima jel možemo nakon op.biti uz njih ja i muž
    i rečeno je kakti da drugi dan idu doma što mi je malo čudno onu budu imali 2,2g .

    Hvala unaprijed

  17. #67
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Nažalost opet ja sa iskustvom hospitalizacije..Duga priča, uz groznu grižnju savjesti i samo da kažem da su mi prijetili policijom i "onom socijalnom-nešto"- doslovce tim riječima, zato jer sam rekla da ostajem uz svoje dijete i da neću potpisati hospitalizaciju ako mi to ne dozvole. Na kraju sam potpisala da odobravam zahvate i ostala vrlo mirno i staloženo pri svojem, ako hoće zvati, neka zovu, imaju pravo na to kao i ja ostati uz svoje dijete. Da ne detaljiziram, kad se smirim možda i budem, tu sam noć ostala do 6 ujutro na stolcu, drugu noć se eto apartman oslobodio u 11 navečer- pa mi je ponuđen obzirom da nisam namjeravala otići..
    I to opet "bolnica - prijatelj djece"..ljuta sam, tužna i razočarana.. neznam kome prije da pišem..

  18. #68
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Na Srebrnjaku posjeta djece je samo od 10h do 18h navečer. Da bar daju da se s djecom može ostati do spavanja. Traume doživljavaju koliko plaču...jedan dečkić je plakao cijelu noć ujutro bio sav natečen i osipan pa mu sada liječe i taj osip. Prežalosno...

    A sestra drugi dan priča mami kako je plakao ali kako ga je nosala i tješila što je potpuna laž! Znam jer mama dojilja koja je bila u sobi do je sve vidjela i čula. Plakalo je više djece maa komaaa

  19. #69
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Dojenacki odjel?Katastrofa....Ja sam bila s bebicom od mjesec dana u apartmanu,premjestene s Jil-a,gdje smo po meni bile totalno nepotrebno.Tamo su sestre ok,ali "sefica",bahata do besvijesti.Mene su pokusale uvjeriti(ne kuzim ni sada zasto) da sto ce mi apartman,da imam pravo jer dojim biti s bebom besplatno,"samo"po noci spavam na katu,a beba na odjelu????Beba od mjesec dana,kao po noci ionako spava!?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •