Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: trajanje podoja

  1. #1
    vugy

    Početno trajanje podoja

    Jede 5-7 min, da li je to prekratko? Prije je jela po pola sata pa je bio period kad je dosta bljuckala i sve je bilo nekako zbrkano i kad sam joj prestala stalno gurati sisu u usta već paziti da vidim kad to ona stvarno želi (npr.ona bi spavala a ja joj nudim jesti a ona neće pa jede pa se okreće pa bljucka ...) i sve se sredilo jedino što se meni čini to nekako prekratko. Za desetak dana idemo na kontrolu pa ćemo vidijeti koliko je dobila na težini.

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da nije prekratko i da je normalno da se s vremenom, kako se dojenje ustaljuje, i kako je beba sve zainteresiranija za vanjski svijet, trajanje podoja skrati.
    zara je također s jedno 5 mjeseci svoje duuuuuuuge podoje počela skraćivati. tako sad znaju trajati po 5 minuta, a najduži (i najrjeđi) su do 20 minuta.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Moj jede od početka 5 do 10 minuta. Vuče li ga vuče. Dušu bi mi isisao. Naravno da svi pitaju: "Zar je već gotov? Sigurno se nije najeo.".Do sada je tri mjeseca za redom dobivao cca 1 kg na mjesec.

    Doji na zahtjev. U zadnje vrijeme me zna prevariti jer trpa ručice u usta. Ja budala mu odmah ponudim, a on je prepristojan (halapljiv) da odbije. Tako da dosta bljucka. Počela sam zato malo više gledati na sat zbog toga.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pazi, ako beba generalno dobro izgleda, ima pet-sest mokrih pelena, uredno kaki i ako imas dojam da fino isprazni dojku nakon podoja onda je ok.
    Ako nisi sigurna da je dojka nakon podoja prazna, mozes bebu kod iduceg podoja ponovo malo staviti na tu istu stranu pa tek onda ponuditi drugu, dakle kad si sigurna da je dojka prazna.
    Ako mislis da isprazni sve fino kako treba, za iduci podoj ponudis drugu dojku i to je to.
    Ona je sada vjerovatno u fazi kada se aktivno pocinje zanimati za okolni svijet, nabrzinu se najede i to je to. Ne brini nista, vjerovatno ce se ponovo vracati i odlaziti faze kada ce svako malo traziti dojenje, pa ce onda opet samo brzinski njupati i okrenuti se drugim "aktivnostima" i tako ukrug. Svaka beba je drugacija i vazno je samo da se ravnas po njezinim potrebama. A jos uz to ako dobro napreduje nemoras se uopce opterecivati time koliko ona vremenski potrosi na dojenje.
    Javi kako je bilo na kontroli.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    isto kao i kod helge slucaj........ od pocetka je to bilo nekih 5-10 minuta. on kad sam ispusti ja mu vise ne turam. rjetko kad je bljuckao( jedino par puta kad sam mu ja nakon sta je ispustio bradavicu pokusala ponovo dati) a kilaza govori da nije gladan :D (blizu 10 kg)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Ajme Fortuna meni Luka sa godinu dana ima 10 kg.

    Što se tiće klopanja isto je sisao po 5-10 min. normalno dobivao na kilaži, punio pelene i bio veselo dijete.

  7. #7
    vugy

    Početno

    Mokrih pelena ima dovoljno, uredna je stolica, ona je živahna i vesela i jede otprilike svaka dva-tri sata. Po noći prvu turu odspava četri sata pa jede i opet se budi svaka dva-tri sata za jesti.
    Pa bit će da joj je zanimljivije sve okolo i trenutno je jelo na drugom mjestu (mislim ne jelo nego cika).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •