Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: KNINSKO rodilište

  1. #51
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Ginger,
    nije me bilo dugo, malena narasla pa nisam imala više pitanja

    Danci-Krmed
    budem javila

  2. #52
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne bih rekla da je dr. Hemerich baš u ovom trenutku u Irskoj jer sam je ja vidjela prije pola sata.




    A ja definitivno nisam u Irskoj.

  3. #53
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Pitaj ju tocno kad.odlazi loll ocito smo.fulale datum

  4. #54
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Jurana, jesi sigurna da nisi?

    MGrubi, lijepo te vidjeti opet (imas i filozifski kad ti ova beba naraste )
    I steta sto uvjeti nisu takvi da nam opet dodjes u susjedstvo

  5. #55
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    evo me, bila sam u Kninu na pregledu (kontrolnom) i upoznada dr. Krezu
    mislim i nadam se da će tako ostati, dr. K se slaže sa stolčićem i kako se do sada radilo
    jedino je malo skloniji dripu i peporučio mi je indukciju (klasika ko svaki muški dr.), ali nije ništa navaljivao
    nadam se da ih neće spajat sa šibenskim rodilišem

    ostala sam oduševljenja sa prijemom, strpljenjem , razgovorom, oprema im je starija nego u šibenskom rodilištu
    ali ljudski faktor je neusporediv

    nažalost
    nisam rodila u Kninu
    priča slijedi na drugom topicu

  6. #56
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da, meni je predložio da ležim na ginekologiji 2 tjedna prije termina i čekam početak poroda (zbog višegodišnje neplodnosti) i elektivni carski jer je Klempo bio procijenjen na oko 4 kg.

    MGrubi, čestitam na prinovi.
    Čekamo priču.

  7. #57
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    MGrubi pa sta si vec rodila?

  8. #58
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Gigi, pa termin joj je bio početkom 6., hdB da je rodila
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 18.06.2014. at 22:49

  9. #59
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    Ja sam ti izgubljena u vremenu (a ponekad i prostoru)

    MGrubi cestitam!
    Aj koji detalj (nemoj biti ko ja, jos nisam napisala pricu ni sa prvog poroda)

  10. #60
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Čestite MGrubi <3

    daj link na priču ovdje kad bude.

  11. #61
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    2

    Početno

    jel ima novih iskustava poroda bez dr Hemmerich sa tim novim doc?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    Jel ima kakvih novih iskustava u Kninu? Ja sam ih zvala prije 2 tjedna i razgovarala s jednom divnom sestrom, strpljivo mi je sve objasnila i rekla da se i dalje primjenjuje prirodni porod i iskljucivo postuju zelje rodilje (naravno kada je to moguce).

    TUTTI MUTTI htijela sam ti poslati privatnu poruku, zanimalo me par stvari obzirom si iz Zg isla roditi u Knin, jel ti mogu na neki nacin poslati, obzirom ne primas pp?

  14. #64
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Novinarka HRT-a traži sugovornice koje su rodile u kninskom rodilištu. Iskustvo može biti pozitivno ili negativno. Treba joj se što prije javiti sa kontakt podacima (ime, prezime, broj mobitela) na mail afrodita.bibic@hrt.hr.

    Hvala

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Ja se bila danas najavit u kninskom rodilistu,odusevljena sam domacom privatnom atmosferom tamo i osobljem (koje sam vidila). Pricali smo sa preljubaznom sestrom Katom,dobili upitnik za plan poroda koji se donosi na porod - moze bilo koja osoba ( koja mora platiti jednokratno zastitno odjelo) prisustvovati porodu, rodilja bira da li zeli brijanje i klizmu, da li zeli tokom poroda i trudova konzumirat laganu hranu i pice, da li se zeli slobodno kretati,biti na pilates lopti i zavrsiti porod na stolcicu ili krevetu,da li zeli prokidanje vodenjaka,epiziotomiju,drip i druge ubrzivace poroda,trajno pracenje ctg-om ( ako porod tece nirmalno i bez komplikacija ). Moze se biti u bolnickoj spavacici ili vlastitoj,za bebu treba donijeti samo jednokratne pelene. Odmah po porodu se beba stavlja na prsa i ostaje tako cca 1h kako bi odmah imala mogucnost dojenja,rooming-in je,zaboravih jedino pitati cekaju li da pupcana prestane kucati prije presjecanja. Prije poroda na ctg pregledu dobivaju se upute za dojenje ( to tek trebam sljedeci tjedan kad dobijem uputnicu od svoje gin u splitu ), inace dobila sam i letak -postoji grupa za potporu dojenja 'Vrijedne pcelice' Knin koju vodi spomenuta sestra ( super je cuti da tako promicu dojenje odmah po porodu i inace ).
    Sad price rekla - kazala : Pricala sam i sa nekoliko kninjanka koje su rodile,sve su imale samo pozitivne komentare i iskustva,navodno postoje 4 neonatologa,po 2 u smjeni i samo 1 treba izbjegavati ako se zeli prirodan porod ( nisam to pitala danas direkt u rodilistu,pitat cu sljedeci tj na pregledu tocno koji sve doktori prisustvuju porodu).

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Zaboravih,rodilja ostaje 3 dana u rodilistu,i ima potporu za dojenje,takodjer ako netko ima sl situaciju zivota na relaciji RH - BiH,nema problema za papire,oni to naznaceno hitno nose u maticni ured,gdje se dobije sve potrebno za prelazak granice.
    Ovo su sve neiskustvene informacije,empiriju napisem nakon poroda,makar imam filing po cjelokupnom prikupljenom dojmu od osoblja i rodilja,da je kninsko rodiliste jedno od najboljih u Hr.

  17. #67
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Renataa, ajde super da si saznala i podijelila nove teorijske info o Kninu

    Kada ti je termin?
    Ja sam prvo dijete rodila tamo prije godinu i po.
    Za 20 dana mi je termin i planiram opet u Knin.
    Iduci tjedan cu skoknuti po plan poroda i ispitati ima li jos promjena osoblja za koje ne znam.

    Iz tvog posta ne razumijem bas kakve veze neonatolog ima sa prirodnim porodom?
    Neonatolog, tj. pedijatar, koliko ja znam dode pregledati novorodence nakon poroda i nema nikakve veze sa samim porodom?

    Velika prednost Knina je sto imaju jako mali broj poroda tako da, ukoliko rodilja zeli bioloski porod bez intervencija, mogu pustiti da porod tece spontano.
    Ja sam bila prezadovoljna sa svime i nadam se da cu jednako zadovoljna biti i nakon drugog poroda, unatoc kadrovskim promjenama ().

  18. #68
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Mene je baš mučilo kako će biti nakon odlaske dr. Hemmerich i primalje Grgić. Drago mi je da su neke dobre prakse ostale.

    Obavezno nam javite kako porod bude

  19. #69
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Da li ima nekih novih iskustava iz Kninskog rodilista? Planiram roditi tamo, krajem travnja mi je termin. Vec sam bila i uzela plan poroda i popricala sa divnom sestrom i izgleda da se zelje rodilje i dalje poshtuju i da je sve divno ali bih volela da cujem jos neka skorija iskustva ako ih ko ima.
    Jedino sto me zabrinulo je da u slucaju potrebe za epiziotomijom moram se poroditi na krevetu u lezecem polozaju jer kako sestra kaze nezgodno im je seci me ako sam na stocicu u uspravnom polozaju. Meni to nije razlog da me stave u najneugodniji polozaj za izgon pa me zanima da li se vredi boriti sa njima da ipak ostanem na stocicu cak i ako urade epiziotomiju? Ima li neka mama da se porodila na stocicu uprkos uradjenoj epiziotomiji?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Meni se nazalost dogodio hitan carski jer je moj mali mis bio zapleten 2x pupcanom koja se dodatno zacvorila,pa nista od planiranog prirodnog poroda na stolcicu u kninskom rodilistu. Svejedno,najtoplije mogu preporucit radjanje tamo,osoblje je super,nije krcato,opustena atmosfera,nekako je ljudski i nemas dojam da si u bolnici. Ono sto sam ja primjetila dok sam boravila tamo je da se vecina zena pri porodu uspanice ( time vjerojatno i zatvore) jer nisu pripremljene,porod se oduzi a time i vjerojatnost za drip i epz rastu,a sanse za prirodan porod i stolcic se smanjuju, jer ipak to je bolnicko rodiliste koje ima odredjeni protokol i koje odgovara za zivot mame i bebe ( kao i sva druga bolnicka rodilista ). Kolko sam skontala nemaju praksu rezanja iz preventive. Ima cak rodilja koje ne zele po uputi babice sjest na pilates loptu da si olaksaju trudove i otvaranje. Jedine mane rodilista su sto muska pratnja smije biti prisutna tek kad pocne porod ali ne za vrijeme trudova,osim za vrijeme posjeta od 15-18h,ali to nije do politike rodilista i osoblja nego radi prostora,sobe mama s bebama su kraj porodjajnih sala. Tak da se sve cuje u sobu iz sale,sto nije strasno jer nije krcato,sl bi bilo super da porodjane sale budu malo privatnije i intimnije nego sta jesu. Ja sam se izmejdu kninskog i splitskog rodilista odlucila za kninsko bas radi te neke nestresne atmosfere,a na kraju je i osoblje ispalo super.

  21. #71
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Vidis, meni je babica kad sam prvi put bila rekla da ce partner uci cim prije ali ne odmah (sto me je razocaralo), drugi put (prije par dana) sam bila da razgovaram sa dr. (Krezo) o mom planu poroda (imam neke specificnosti koje sam morala da pitam) i kad sam dosla do tacke gde pise kako zelim da partner bude uz mene citav tok poroda on je rekao ok (kao i na vecinu drugih zelja). Covek me je inace bas prijatno iznenadio jer ja u biti imam frku i od doktora i od zdravstvenih ustanova i svega toga jer inace sam za svojih 32god zivota kod lekara bila da se na prste jedne ruke moze izbrojati (ne racunam godine zivota kojih se ne secam tj. detinjstvo) i ama bas ni jednom mi nisu pomogli tako da im jednostavno ne verujem. E sad, Krezo je na mene ostavio stvarno pozitivan utisak i sve to oko rodilista, ta opustenost, nema guzve,sve je nekako prijateljski...stvarno da pozeli covek da je tako u svakom rodilistu.
    Ja i dalje ne kuzim kakve veze ima sto su radjaone blizu soba sa tim da li je partner samnom u radjaoni ili ne? Ja ako budem vikala od bolova (verujem da necu vikati - al rasprave radi) to cu ciniti bio on tu ili ne, a vece su sanse da cu biti mirnija sa njim pored sebe. Stvarno ne razumem tu logiku
    Sto se epiz tice, citala sam Inu Mej i planiram jos jednom da je procitam bas zbog tih tehnika opustanja i otklanjanja straha. Mada se ja sada trenutno vise niceg ne plasim - poslednji strah je nestao kad sam upoznala dr. Krezu - to je bio taj strah od doktora. Ali nikad se ne zna, mozda se uspanicim u tim trenucima jer ipak je to skroz novo iskustvo... Za sad meditiram PUNO i primenjujem sve moguce tehnike opustanja koje znam iz joge i jos raznih knjiga
    Renata imam pitanjce ili dva ili tri za tebe
    1. Jesi li u trudovima putovala ka Kninu ili si dosla koji dan pre termina? Ja jos razmisljam sta mi je bolje... Dr mi je predlozio da lezim u rodilistu u danima pre poroda ako zelim, ali to moze da se oduzi i na 10+ dana a ja ne mogu da zamislim da sam zatvorena u rodilistu toliko dana pa nisam pametna. Nama iz ST treba sat i po do Knina normalnom voznjom preko Sinja...
    2. I oko CR, da li je moguc CR pod lokalnom anestezijom? - to sam zaboravila da pitam zadnji put kad sam bila.
    3. Sta sve poneti u rodiliste? - planiram ovih dana pakirati torbu lagano, danas sam usla u 33. tjedan

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Je,dr.Krezo je dobar i zaista strucan,on je mene operirao,ne mogu nista tvrditi ( jer sam bila na hitnom carskom, nije me poradjao) ali sam stekla dojam da i on voli da je porod cim vise moguce prirodni. Fora je u tome da ne smijes pustit da ti prestanes radjat i da te osoblje pocinje poradjat,jer ako ti odustanes,oni moraju nastavit za tebe i bebu, strah je glavna kocnica i glavni uzrok epz.
    Sto se tice partnera na porodu,ovo sto sam napisala ti je 100% ,dok nisi u sali za poradjanje partner ne moze biti sa tobom jer si u jednoj od soba,sad neam pojma kolko ucestali trudovi trebaju biti da te stave u salu za poradjanje!? Najbolje da nazoves i pitas. Ja sam planirala, da je sve bilo normalno, krenuti u rodiliste cim mi pocnu trudovi al se ne cekirati nego setati okolo po kninu ili oko bolnice,blizu si za svaki slucaj a opet ne riskiras npr 12h u sobi dok ne pocne porod bez partnera ).
    Boravak u rodilistu je ok jer nije krcato,pa ak se odlucis cekat tamo porod tih 10ak dana bit ce ti ok i ugodno,ko sto sam napisala osoblje je super,al naslusat ces se poroda do tada sto ti moze nabit nervozu ( vecina zena je nepripremljena za porod i usred poroda pocne htjeti carski i derat se da ne moze vise itd a hzzo ne unajmljuje doule tipa Ine May da ih umire i vode jelte) i moras znat da su tamo rooming-in bebe koje placu to je slatko nakon sto rodis,al prije bi ti moglo biti iritantno,naspavaj se dok mozes :D
    Za nedajboze CR da ti se desi,imas opciju spinalne anestezije,budna si cijelo vrijeme i vidis svog malog andjela kad ga izvade i brzo te premjeste sa intenzivne u rodiliste gdje si ubrzo sa bebom,kod potpune narkoze mislim da si odvojena od bebe 24h Meni je bila jedna odlicna predobra anesteziologica,Roza mislim da se zove,prica s tobom prije i za vrijeme i zaista olaksa cijeli proces zahvalna sam joj do neba.
    Za bebu trebas ponjet samo pelenice,za sebe puno vatenih ulozaka,2paketa jednokratnih gacice,ono sto ti treba za higijenu,mantil,carape i slape. Imas njihove spavacice sto je super jer stalno mos uzet cistu kad se isprlja od krvarenja.
    Ina May je super,ja ju isto citala uz nju preporucam i hypnobirth ( ima po netu skinuti mp3 za opustanje ak ne stignes nabavit i procitat knjigu).
    Sretan ti put u majcinstvo!

  23. #73
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Jaooo hvala ti PUNO na savetima i deljenju svog iskustva!
    Sad mi je jasnije ovo oko partnera ali ja isto, ako sve bude ok bi najvise vollila da dodjem u zadnji cas u bonicu a da pre toga setam po Kninu sa dragim. Kontam da cu cim udjem u bolnicu biti smestena u radjaonu
    Hypnobirth sam isto pokusavala da skinem mp3 pa nisam nasla nista besplatno (zivila piraterija!) tako da za sad nish od toga, sem ako mi ti ne posaljes na mejl? hm? hoces? i knjigu bi citala da mogu da nadjem pdf za skinit al ni to mi ne uspeva :D
    Jako me raduje mogucnost spinalne anestezije za carski jer mi je skroz spooky zaspati i probuditi se bez stomaka i onda jos ne videti bebu nekoliko sati
    I samo jos jedno pitanjce za slucaj nedajboze CR, kada partner moze vidit bebu u tom slucaju? Jeli on cheka tu negde pa je odmah vidi ili kako? Ja u planu poroda imam stavku da ako ja nisam u mogucnosti da bih da partner ostvari "skin to skin" sa bebom odmah po porodu - tu sam i mislila najvise na slucaj hitnog carskog ili neke druge komplikacije i dr mi je rekao ok na to ali nisam pitala konkretno za carski.
    Hvala na lepim zeljama u svezi s'majcinstvom a i ja tebi zelim da sto vise uzivas sa svojim malim mishem

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Kolko ja znam nema opcije skin-to-skin sa tatom kod CR ( ne znam jel to postoji igdje u hr osim u privatnim poliklinikama? ) nema ni te opcije kod spinalne sa mamom, sestra-primalja nakon sto pregledaju bebu ti drzi bebu kraj glave da ju izljubis i popricas s njom, mislim da je to do prostora...ja sam tila da moj primi malog nakon CR da bude malo s njim, al sve sta je mogao dobiti je bio pogled na 1m i fotkanje malog kako ga drzi sestra. Meni su to bili najduzih i najgorih 9h u životu cekanje da budem sa svojom bebom,i sad se rasplacem kad pomislim da je cijelu noc bio sam bez mene, al jbga mislim da rade najbolje sta mogu u datim uvjetima prostora i opreme, i vjerojatno propisanog protokola. No sestra ti donese bebu da ju vidis nakratko na intenzivnoj, a vrlo brzo te prebace s intenzivne u rodiliste i odmah si sa bebom. Kad sam pitala zasto ne moze biti samnom na intenzivnoj poslije CR rekli su da je jako opasno za zdravlje bebe da ne pokupi neku bolestinu ili infekciju, a tebe ne mogu pustiti sa intenzivne dok nisi 100% fiziolosi stabilna,ipak je to teza operacija koliko god rutinska bila.

    Imas ovaj link za hypno, http://www.hypnobirthingdownloads.co...eedownload.htm, ja sam uspila naci 2 free mp3,a ima dosta na yt - kw 'hypnobirth meditation' .
    No pujpuj da ne zacopramo sa previse cakule o CR, nadam se da ce ti biti fini prirodni porod i da ces napisati detaljno svoju pricu ovdi kako je proslo

  25. #75
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Renata hvala ti do neba!
    A pricu definitivno ocekujte za kojih mesec i po-dva...

  26. #76
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Evo kao sto sam obecala javljam se nakon dva mjeseca ali ne sa cjelom pricom (to cu u price sa poroda pisati ali kd budem imala malo vise vremena) vec samo sa par iskustava iz rodilista koja mislim da ce biti od koristi za buduce mame koje se namjeravaju poradjat u Kninu.
    Ja sam rodila sa 41+4tt i cekala sam porod na odjelu ginekologije u Kninu od 40+2, znaci bila sam u Kninu punih 12 dana (9 cekanje + 3 dana nakon poroda) pa sam upoznala bas sve sestre i doktore i cistacice - ma sve Postali su mi kao familija!
    To je ono najvaznije sto zelim rec o tom rodilistu - LJUDI SU SJAJNI! Nemam apsolutno nikakvu zamjerku ni na jednog dr niti sestru. Dakako da su svi razliciti ali ih sviju odlikuje to da postuju pacjenta, zele saslusati, objasnit, strpljivi su i razumni. Nisam niti jednom osjetila da mi se neshto namece ili da neko smatra moje misljenje manje vrijednim ako nam se misljenja razlikuju. Ovo je ujedno i glavni razlog sto sam odabrala Knin.
    A sad tehnikalije...
    Buduci da sam toliko dugo prije poroda vec bila na odjelu i da nismo iz Knina i da je mm bio u Kninu sve vrjeme u privatnom smjestaju dozvolili su mu da bude samnom po cjele dane a ne samo kad je posjeta i mogla sam izlaziti iz bolnice negdje u blizini malo na zrak na par sati dnevno.
    Kada je porod poceo (navecer oko 20h su trudovi postali dovoljno jaki da ih moram prodisavat sa paznjom) dopustili su da on ostane samnom u sobi na odjelu (u rodiliste ne pustaju partnera prije nego se udje u box ali mi smo bili na odjelu ginekologije pa onda to nije bio problem) tako da je on bio sa mnom bukvalno sve vrijeme poroda. U sobu su mi donjeli pilates loptu i TENS aparat za olaksanje bolova (koji btw nije nesto spec pomagao) i pratili su me CTGom po pola sata na svakih 2-3 sata sto je bilo super jer se mm mogao malo odmoriti dok sam ja u radjaoni na CTGu - njega ipak nisu pichili hormoni pa je bio umoran malkice
    Moj porod je trajao bas bas dugo, rodila sam tek sljedeci dan u 20:30 navecer i moj plan poroda je postivan do u sitnicu. Dr mi je predlozio par stvari koje pise da ne zelim i na koje sam pristala u toku samog poroda i na kraju se ispostavilo da je to mom malenom bebcu spasilo zivot (o tome vise u prici sa poroda) ali ni to predlaganje nije bilo nesto agresivno samo prijedlog koji sam mogla odbit ili prihvatiti - bez nekog ubedjivanja. U pitanju je prokidanje vodenjaka...

    I jos jedna stvar. Poceli su sredjivanje 2 sobe u apartmane tako da ce se moc ostat sa partnerom u apartmanu i prije i poslije poroda. Cjena se jos ne zna jer tek to sredjuju ali eto...uskoro ce biti i ta mogucnost pa mozete nazvat rodiliste i pitati ukoliko vas interesuje.

    Eto, nadam se da je ova moja prica pomogla nekome u odluci oko mjesta poroda. Dakle veliki + za Kninsko rodiliste!

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    violinchek, evo odgovaram nakon dosta vremena na tvoju poruku ali nema veze, mozda ce nekoga drugoga zanimat..da odma kazem nisam rodila u kninu nego u sibeniku ali mozda ce nekome bit od koristi ove informacije..da ti ja odgovorim iz svog iskustva.. ja sam imala cr i meni je babica bebu pokazala sa 1 m udaljenosti...ja sam imala one cjevcice od infuzije,antibiotika i tko zna cega na obe ruke i one kabele za tlak...tako da nije bilo zgodno doc skroz do mene sa bebom da je taknem ali da budem iskrena, nisam ni trazila..eto..nisam se snasla..bila sam sretna i malo zbunjena vjerojatno...bebu je uzela babica, malo oprala,umotala i dala je mm koji je stajao ispred operacije+ske, tj u hodniku. nosio je i drzao bebu, setao s njom, po hodniku barem 20 minuta (dopk sam ja jos na operaciji).
    meni je cr zavrsio otprilike 30min nakon sta su bebu izvadili...mene su odvezli do sobe i ja sam pitala mogu li sad vidit bebu. oni su mi je odma donili i ostavili je kod mene i nisu je vise odnosili.
    ja se znam salit kao ono beba odma pomirisi mamu i upamti njen miris itd itd...a moja beba je prvo pomirisala tatu hahahahaah

    inace, ja sam imala spinalnu...
    jos nesto...meni di doktori rekli da kod nas u hrv nema opcije da tata buse u operacijskoj sali za vrijeme cr (sad ako koja privatna dopusta ili ja nisam dobro informirana ne znam) ali receno mi je da je to ipak velika operacija i zbog mogucih komplikacija i sterilnih uvjeta, oni ne dozvoljavaju ali zato beba odma u ruke muzu ili kome vec ispred sale to moze.

  28. #78
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Kiri, da koliko znam partnere puštaju u OS u privatnom rodilištu, pod normalno, kao što je inače u bijelom svijetu. A pitanje je vremena dokle će partneri biti isključeni iz OS u javnim bolnicama, neće dugo. Ovo vezano za infekciju i sterilne uvjete je smiješno, kad sam ja imala CR med sestra koja je asistirala je bila u šlapama bez čarapa (a kad je pljas napravila plodna voda na pod vjerujem da nije ostala baš suha), da ne kažem da je bilo nekih 5-8 učenika/studenata. Sterilnih, sigurno.

    Iako, sviđa mi se jako da su bebu odmah dali vašem partneru. Super je to praksa i puno bolja opcija od dječje sobe koja je rutina u drugim rodilištima.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Pozz jeli netko zna u kninskom rodilistu dali su prebacili sobe za rodilje na drugi kraj odjela ili su jos tamo kod radjanona??

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Sve preporuke za kninsko rodiliste!!! Osjecala sam se ko kraljica! Hvala vam na svemu, na svakoj lijepoj rijeci, na potpori, na masiranju, na kavi koju mi je glavna sestra skuhala u kuhinji za osoblje, na ljudskosti i na razgovoru tople preporuke za naj rodiliste! Svi- sestre, ginekolozi, cistacice, pedijatri- VI NISTE LJUDI, VI STE SVECI!!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav cure,
    ovo mi je prva trudnoća, imam 38 godinica i budući da me razmišljanje o testovima, probirima, racz i sličnom deprimira, radije razmišljam o rodilištima. Ako ima friških iskustava iz Kninskog rodilišta, plz, javite se i podijelite priče. Sve što sam dosad pročitala stvarno odlično zvuči, no, bilo bi super da imamo i novijih informacija. Hvala unaprijed

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav,
    ima li kakvih novih iskustava iz Kninskog rodilišta?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •