Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Gljive napadaju po stoti put

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Gljive napadaju po stoti put

    Naravno - vaginalne.
    Znam da je bilo puno tema o gljivicama, ali čisto da stavim sve na jedno mjesto, pa da mi netko pomogne iskristalizirati što još mogu napraviti.
    Dakle, problem su mi stalne gljivične infekcije.
    Brisevi su stalno svi uredni, urinokultura isto tako. Evo i sad sam i jedno i drugo ponovila.
    Samo gljive i gljive.
    Imunitet mi je inače odličan, ima nas dosta u kući, a i na poslu, stalno je netko bolestan, a ja da pokucam, nisam uhvatila niti prehladu.
    Što sam do sad pokušala:
    - anticandida dijeta - kratkotrajni učinak
    - Doderline med kapsule - bez učinka
    - Acidosalus vaginalete - kratkotrajno
    - Vagisan - kratkotrajno
    - Vivag - kratkotrajno
    - Lactogin - kratkotrajno

    Od klasike:
    - Canesten
    - Rojazol
    - Diflucan kapsule
    - Plimicol
    - I one žute vaginalete, ne mogu se sjetiti kak se zovu, ali mislim da ih više ne proizvode

    - s jogurtima se natačem stalno, slatko praktički ne jedem,... sve po propisu.

    Užasno sam osjetljiva na uloške, pa koristim platnene več dugo, sad sam čak prešla na VIR 80 za svaki slučaj.
    Gljive podivljaju nakon svake menstruacije i za vrijeme plodnih dana.
    Dakle, kod najmanje promjene.
    Podivljaju i na večinu vrsta prezervativa,...
    Nosim strogo pamučno rublje, jer podivljaju valjda kad vide sintetiku na 200 metara.

    Što nisam probala:
    - češnjak - i dalje mi se gadi
    - homeopatiju - u principu ne vjerujem u nju, pa nisam isprobavala - mada sam u naletu ludosti kupila i Candida yeast ili kako se več zove, ali na kraju ga nisam koristila.

    Smeta me cjelodnevno sjedenje, na koje sam prisiljena na poslu.

    Gljivice me jedino nisu mučile u trudnoći, i kad mi je dr. jednom dao ubitačni koktel. Diflukan, pa Rojazol, pa Diflukan, a to ne bih rado ponovila.

    Jedini zaključak kod mene je da valjda gljive divljaju na psihićkoj bazi, možda nisam spremna na novu trudnoću, pa tijelo samo sebe brani od mog ludog uma.

    Uglavnom nije mi više nimalo zabavno, jer me i ovaj tren tako peče da jedva sjedim. I što sad?

  2. #2
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    nemam iskustva s gljivama (kuc, kuc) samo cu reci da mozda probas dati sansu homeopatiji. i ja sam bila jako skepticna prema bilo kakvoj alternativi, no puno mi je pomogla s nekim drugim ginekoloskim problemima....sretno!

  3. #3
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    I ja sam se namučila s gljivama. Počele su nakon jednog perioda kad sam često pila antibiotike. U trudnoći ih nisam imala a poslje poroda su opet napale. Ipak, nemam baš tako velike probleme kao ti. Moram paziti da koristim malo prirodnije uloške, pašu mi librese natural i ne pijem antibiotike već 6 godina. Donje rublje mi je obavezno pamučno, tange obilazim u širokom luku iako sam ih prije nosila danonoćno i pokušavam izbjegavati uske hlače neprirodnih materijala.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Diflucan?

    Mene je jednom spasilo u mladim danima, ali ne treba to često...

    Radije da se svi skupa prisjetimo one anti candida dijete, samo nema onda zaleđenih pizza, kolača i sličnih stvari...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.03.2010. at 13:33

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Diflucan?

    Mene je jednom spasilo u mladim danima, ali ne treba to često...

    Radije da se svi skupa prisjetimo one anti candida dijete, samo nema onda zaleđenih pizza, kolača i sličnih stvari...
    Nakon Diflucana je isto bilo kratko poboljšanje.
    A ne znam niti sama, za opet dijetu.
    Jedino kad sam ih dovela u red je bilo u trudnoći.
    Prije trudnoće anti candida dijeta par mjeseci, onda su opet podivljale (još za vrijeme te dijete - strogog pridržavanja), ona mi je dr. dao Diflucan, pa Rojazol, pa Diflucan, sve u 14 dana, pa sam onda zatrudnila i cijelu trudnoću je bilo super.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    A da probaš da piješ probiotike? U kapsulama?
    I mene često muče razne gljive, ne vaginalne, ali npr. dok je N intenzivno dojila imale smo soor valjda svakih par nedelja dok nisam počela da pijem probiotike. Popijem jednom mesečno kutiju i mirna sam. Ja imam i dermatitis pa mi se znaju nekad i na ekcemima uhvatiti gljive, ali i to nekad prođe bez mazanja samo ako pijem probiotike.
    A kad je N imala nekih 4-5 meseci išli smo kod homeopate zbog nenog dermatitisa i ja sam se žalila na česti soor, tad nam je dao nešto za soor (ali ja stvarno nemam pojma šta) i to je pomoglo bez ikakvih drugih preparata.

  7. #7
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    - homeopatiju - u principu ne vjerujem u nju, pa nisam isprobavala - mada sam u naletu ludosti kupila i Candida yeast ili kako se več zove, ali na kraju ga nisam koristila.
    Meni su baš s ovim prošle.

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam ostala trudna i riješila se gljiva.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon Diflucana je isto bilo kratko poboljšanje.
    A ne znam niti sama, za opet dijetu.
    Jedino kad sam ih dovela u red je bilo u trudnoći.
    Prije trudnoće anti candida dijeta par mjeseci, onda su opet podivljale (još za vrijeme te dijete - strogog pridržavanja), ona mi je dr. dao Diflucan, pa Rojazol, pa Diflucan, sve u 14 dana, pa sam onda zatrudnila i cijelu trudnoću je bilo super.
    Čuj, a da si provjeriš hormone? Nije li u onoj knjizi "Žensko tijelo - ženska mudrost" ili u drugoj iste autorice "Mudrost menopauze" pisalo da u slučaju nedostatka ili neravnoteže nekih hormona gljive misle da su u raju! Moram to ponovno posuditi i prisjetiti se.

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj sada vidim da si ih i ti sredila u trudnoći...
    Kaj je najgore, mene su napale nakon drugog poroda. Sad moram čekati da vidim kaj me čeka.
    Nažalost ja ti ne znam rješenje ali ću ovo pratiti ako mi bude zatrebalo nakon poroda!

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Što se tiče probiotika, upravo pijem Laktogin (15 kapsula). Popila sam 13 i onda me napale gljive, znači za vrijeme tankanja s probiotikom.
    Što se tiče hormona, ja stalno ustvari imam neke sitne oscilacije hormona, to je i bio problem kod zatrudnjivanja.
    Jajnici su mi povremeno mikrocistični, pa izgledom policistični, pa je hormonski status savršen, pa se jedan mjesec pokvari, pa je opet savršen,... uzrok nikad nisu pronašli, a pretraga sam napravila mali milijon.
    Balarosa, kako se pije taj Candida yeas, daj koji savjet. Čega se treba pridržavati,...? Tak sam očajna, da ga možda iskopam iz torbe i popijem.
    Dr. je sumljao i na šećer, ali u cca 6 kontrola svaki put je bio ok. I OGTT i profil i sve, jedino bih ga mogla danas doma izmjeriti aparatićem da provjerim.

    Imam Žensko tijelo, ženska mudrost, baš moram provjeriti kaj piše.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 16.03.2010. at 14:55

  12. #12
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    3-4 puta dnevno drži u ustima 2-3 globulice dok se ne otope, a 15 minuta prije i poslije nemoj ništa drugo stavljati u usta (jesti, prati zube... ). Kava se ne bi smjela ni duže, mislim sat vremena.
    Meni je prije pomogao Lactagyn, no u rujnu sam imala intenzivnu kuru antibiotika i od toga su mi podivljale toliko da mi ništa nije pomagalo. Ove globulice sam uzimala intenzivno, ovako kako sam napisala, dok nije prestalo. Kasnije mi je još jednom pred menstruaciju (to je bilo moje doba) krenulo nešto pa sam odmah uzela par puta dok nije stalo i od prosinca više nemam problema.

    Kad ih već imaš stvarno te ništa ne košta probati.

  13. #13
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon Diflucana je isto bilo kratko poboljšanje.
    A ne znam niti sama, za opet dijetu.
    Jedino kad sam ih dovela u red je bilo u trudnoći.
    Prije trudnoće anti candida dijeta par mjeseci, onda su opet podivljale (još za vrijeme te dijete - strogog pridržavanja), ona mi je dr. dao Diflucan, pa Rojazol, pa Diflucan, sve u 14 dana, pa sam onda zatrudnila i cijelu trudnoću je bilo super.
    a možda tvoj organizam bas traži novu trudnoću

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ajde neka mi netko laički objasni za ovaj Candida yeast (homeopatski pripravak) na kojem principu djeluje. Apsolutno nikad nisam pročitala ništa o homeopatiji i nemam blage veze koji je princip djelovanja.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Homeopatski pripravci ne djeluju na taj način. Ovi kokteli napravljeni su tako da zadovolje potrebe većine populacije, ali ako ideš na pregled osobi koja se homeopatijom bavi "za ozbiljno" i kako treba, postavit će ti najprije 1000 pitanja o tome kako reagiraš na hladno, na toplo, na stres... koja strana tijela ti je jača, koje godišnje doba ti odgovara... (potražit ću upitnik, vidjela sam nešto slično na netu) itd.

    Tada ti odredi lijek (remedy) krojen po tvojoj mjeri obzirom na karakteristike organizma. Daklem, tebi i meni vjerojatno ne bi bila ista terapija...

    Razlika između opće i ciljane homeopatske terapije: mm ponekad zna uzeti te univerzalne globule protiv alergije kad ga u proljeće uhvati, to je topla voda. A ja imam drugačije iskustvo, kad me uhvate zglobovi i slične nevolje, odem po pripravak krojen po mjeri. Dobila sam po mjeri krojen lijek za ukočenost zglobova i osjetila TRENUTNO olakšanje na pol puta dok sam pješice išla doma. Isto, homeopatski pripravci kao podrška terapiji paradontoze spasili su mi zube koji su se klimali. Ne mogu reći koliko je to zasluga klasičnog liječenja, a koliko homeopatije. Ali isto tako, bilo je situacija kad mi i nije nešto pomoglo, tak da je to ista priča kao i sa svim drugim oblicima liječenja.

    Ako želiš savjet, nemoj kupovati univerzalne homeopatske pripravke (to je dobro za nekoga tko uhvati candidu slučajno, jednom u 5 godina) nego idi ciljano nekom provjerenom, prvo na razgovor, a onda vidi sama da li ti se to sviđa. Vjerojatno ćeš dobiti i savjete o prehrani, ali to je jako individualno.

    Evo, našla sam primjerak upitnika o stanju organizma:
    http://www.snaga-prirode.com/documen..._organizma.doc

    Moje iskustvo ne odnosi se na ovu gospođu (ja nisam dobila obrazac, nego odgovarala na pitanja usmeno, ali to je u osnovi isto).

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Potpisujem Peterlin u vezi homeopatije.

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    I još nešto, Anemona, ti si do sada liječila samo simptome, trebalo bi pronaći uzrok gljivica, tj. zašto ti se stalno vraćaju. Zato mislim da bi bilo dobro pokušati s nekim od holističkih načina liječenja, a homeopatija je jedan od njih.

  18. #18
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem Peterlin u vezi homeopatije.
    takoder.

  19. #19
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    U načelu se slažem s Peterlin vezano uz homeopatiju. Osobno mi je u tom trenutku bilo preskupo otići kod homeopatice (kod koje se već liječe T. i MM) i iz tog razloga sam pokušala s "prečacem" koji se pokazao uspješnim. Opet, mislim da Anemona ne može izgubiti ništa ako pokuša s tim kombiniranim globulicama kad ih već ima.

    Anemona, ima dosta linkova o homeopatiji za početnike, npr. ovdje ili ovdje.

  20. #20
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ako nije preznatiželjno, jesi probala Candida Yeast Relief i je li pomoglo?

  21. #21
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    kupi femigel, na bazi cajevca, imas 4 aplikatora za ispiranje. ne jedi NISTA SLATKO, nista na bazi kvasca, izbaci kruh i ostale kvasaste namirnice najvise sto mozes, skuhaj pola kila cesnjaka u litri crnog vina, procijedi, ohladi, stavi u staklenku i u fridz. pij 2 jusne zlice ujutro i 2 navecer. sve ubijaju. ogavno, ali vrlo ucinkovito.

  22. #22
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nije preznatiželjno, jesi probala Candida Yeast Relief i je li pomoglo?
    Probala sam ga jedan mjesec i taj mjesec je bilo ok.
    Ali ovaj mjesec koma, menstruacija mi je kasnila (kako zna povremeno) i stigla cca 46 ili 48 dan, a gljive poludile.
    Dr. se šokirao. Dobila sam Diflucan, 2x Canesten, pa opet Diflucan.
    Upravo sam završila terapiju i sad se več cca tjedan/dva držim anti candida dijete. Nadam se da bude uspjeha.

  23. #23
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Vidim da si napisala da nosiš isključivo pamučno donje rublje. Vjerojatno to i radiš, ali napisat ću svejedno....donje rublje je potrebno svaki put iskuhati tj. oprati na 90.

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Točka prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da si napisala da nosiš isključivo pamučno donje rublje. Vjerojatno to i radiš, ali napisat ću svejedno....donje rublje je potrebno svaki put iskuhati tj. oprati na 90.
    Ma nema kaj ne radim, iskuhavam ga na 90, moje se obavezno pere zasebno od MM - ovog i djetetovog, ne koristim omekšivać, praška koristim malo i duplo ispirem.
    Izgleda da radim i previše, možda je to problem.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    čitajući ovo sve ostala sam zbunjena
    candida (koje se niti ja ne mogu riješiti) ometa trudnoću??? čini mi se da sam još negdje pročitala, davno, nešto u utjecaju candide na trudnoću ali se više ne sjećam što.
    želimo dijete pa me zabrinulo...

  26. #26
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    aromaterapija - ja sam pomoću nje izlječila samo gljivicu na nozi, ali moje prijateljice su liječile baš vaginalne. pogledaj na stranici oshadi, mislim da postoje već gotovi pripravci, ili možeš im pisati i konzultirati se.

  27. #27
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Svi koji imaju Candidu pročitajte ovo http://www.alternativa-za-vas.com/in...candida-i-rak/

    Ja sam je imala preko godinu dana. Uzimala sve vaginalete i druge gluposti što mi je doktor dao. Ništa nije pomoglo do Anticandida dijete, češnjaka i probiotika.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    s candidom sam se susrela svega 2x, prvi puta ju sredila bioaktivom i tamponom, a
    drugi puta eter.uljem čajevca. doslovce utrljala iznutra i izvana.
    otada mi je obavezno u kupaonici i povremeno kapnem koju kap na gaćice.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja, koja godinama muku mučim s candidom, nisam ju imala niti jedan put od kad sam prešla na prehranu sa smanjenim unosom ugljikohidrata. Preporodila sam se.

  30. #30
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    drago mi je zbog tebe martinaP, znam da sam negdje čitala tvoj post i ostao mi je u sjećanju jer su se i meni počele bile stalno vraćati pa sam se zabrinula da i mene čeka dugogodišnja borba.
    Otkad sam izbacila šećer i slatko voće i pečem beskvasni integralni kruh čak mi se i iscjedak iz nosa smanjio. Meni već dugo dugo godina konstantno curi nos i čitam da to isto može biti zbog gljivica. Valjda sam ih tek skužila kad su mi se pojavile i dole.
    Imaš li koji savjet za smanjenje ugljikohidrata? Ja još uvijek pojedem dosta kruha (samo beskvasan). Ne znam kako da to smanjim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •