Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: kome donirati?

  1. #51
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Znam da ima svakakvih slučajeva, ali mi je pretpostavka da se to neće dogoditi.
    Ja imam dvije obitelji kojoj prosljeđujem robu od svojih klinaca, a dio nosim i u crveni križ (imaju moto donesi što ti ne treba i uzmi što ti treba).



    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  2. #52
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jep. Cula sam da neki daju u second hand, prodaje, neki iz nekih udruga uzmu ono bolje sebi i takve stvari

    Gledala sam tipa Nazorova i sl domovi, ispada da oni imaju i previse i ne primaju. Cula sam da bolnicama neki daju. To mi uvijek onak cudno,jel bolnicama trebaju majice i hlacice?
    Meni su jednom u bolnici dali komplet odjece za dijete jer se mali ispovracao i nisam imala u cemu ga nositi kuci. Bila zima. Tako da im vjerojatno treba za takve situacije.

    Meni nije problem ni dati nekome tko ce prodati jer opet, doci ce u dobre ruke na kraju. A prodavac ce zaraditi kojiu kunu. Meni se ne da prodavati komad po komad, samo mi je cilj da se rijesim viska.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #53
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Možeš se javiti u dućan rabljene odjeće ako ti je do rješavanja viška. Za malu svotu koju ti oni vrate uzmeš odmah kod njih što ti treba u zamjenu. Meni je to bilo odlično jer nemam vremena za skakanje po gradu i slanje poštom komada po komada, a različite udruge čak i ne primaju jako malu odjeću jer su toga isto puni. Ili samo ostaviš u kesi ispod onih panela sa kukicama gdje se ostavlja pomoć, ali to mi je nesigurno jer ne znam završi li to u pravim rukama ili odnesu za reciklažu.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Strmec, Sveta Nedelja
    Postovi
    1

    Početno

    Dragi svi,
    primam donacije odjeće i obuće za dječaka od 8 mjeseci i djevojčicu od 1,5 godine. O njima se brine samohrani otac i baka i djed.
    Molim javite mi se privatno, a donacije primam nakon što prođe karantena. Ja sam u Zagrebu, mogu doći bilo gdje u Zagreb i okolicu.
    Odjeća će doći uistinu u prave ruke, to je skromna obitelj, koja zna cijeniti stvari, ali su se našli u teškoj situaciji.
    Puno hvala i čuvajte se u ovim teškim danima!
    Lenina

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne možemo ti se javiti privatno jer nemaš dovoljno objava na forumu. Inače imam taman za taj uzrast, ali pretežno zimsko.

  6. #56
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Molim te opet javi kad sve ovo prođe, ja ću imat za curu odjeća i obuće nešto sigurno, koju igračku, posteljinu..... samo mora ovo ludilo proći.

  7. #57
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ovo neće skoro. Ajde javi se na pp mokim te s podatcima.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Mozes li se javiti na pp, imam bas za taj uzrast odjecu koju zelim donirati, mali mi je 1.5g a mala 3

  9. #59
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Renata ne moze ti se javiti na pp jer si nova te nemas tu opciju.
    ostavi neki mail na koji ti se moze javiti

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    imam igračaka i odjeće za male klince od 3 g pa ako ima netko ideju kome bi se to moglo donirati.
    na pamet mi padaju domovi za djecu, ali čula sam da ovi u Zg ne primaju jer su pretrpani.
    da li netko zna za neki dom neki dječji dom van Zagreba?

  11. #61
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I frendica i ja probale donirati. Nitko ne prima koristenu odjecu zbog korone. Poludila sam,pa to se barem opere
    Ni crveni križ, ni djecji domovi...

  12. #62
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja ostavim na kuki i ode sve.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.12.2020. at 12:01

  13. #63
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    imam igračaka i odjeće za male klince od 3 g pa ako ima netko ideju kome bi se to moglo donirati.
    na pamet mi padaju domovi za djecu, ali čula sam da ovi u Zg ne primaju jer su pretrpani.
    da li netko zna za neki dom neki dječji dom van Zagreba?
    na fejsu postoji grupa sharing is caring, gdje ljudi poklanjaju stvari
    ako ti je opcija, ponudi tamo


    primjećujem hiperprodukciju ponuda odjeće, svaki drugi post, baš je vidljivo koliko se puno robe kupuje i skladišti doma, pa valjda u jednom trenutku ti ponestane mjesta za spremiti novo ...

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ostavim na kuki i ode sve.
    X

    Kvart nam je takav da su potrebiti blizu. Znalo se dogoditi da se nisam stigla vratiti od kontejnera do stana (zadnji ulaz u zgradu), već bi sve otišlo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.12.2020. at 13:54

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    na fejsu postoji grupa sharing is caring, gdje ljudi poklanjaju stvari
    ako ti je opcija, ponudi tamo


    primjećujem hiperprodukciju ponuda odjeće, svaki drugi post, baš je vidljivo koliko se puno robe kupuje i skladišti doma, pa valjda u jednom trenutku ti ponestane mjesta za spremiti novo ...
    A možda se i preraste?!
    Ja sam nedavno podijelila od klinca i klinke na par adresa,više ne dtsnu u te stvari,a još najmanje jedno dete može to nositi,pa zašto ne bi išlo dalje i bilo korisno

  16. #66
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A možda se i preraste?!
    odrasli? hm, možda neki da

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Orange80 je pitala za klince

    Mada i odrasli znaju i prerasti odjeću ko i da im je preveliko

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Kvart nam je takav da su potrebiti blizu. Znalo se dogoditi da se nisam stigla vratiti od kontejnera do stana (zadnji ulaz u zgradu), već bi sve otišlo.
    Mada ja sam skeptična gdje to odlazi. Nekad mi pada na pamet da to netko uzme, a onda skladišti i prodaje po oglasnicima i gdje već. Nekad si mislim da to skupljači uzmu trebalo im ili ne, eto tako, tek da uzmu, pa skladište i to stoji dok bi nekome koristilo. Jednostavno mi je prečudno da bi u ovo doba kad ljudi doslovno bacaju još nosivu odjeću u kontejnere netko bio bez para hlača ili bez kape za trogodišnje dijete.

  19. #69
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Orange80 je pitala za klince

    Mada i odrasli znaju i prerasti odjeću ko i da im je preveliko
    ja sam komentirala općenito hiperprodukciju poklanjanja odjeće
    nebitno za ovu temu.
    info o grupi sam dala, pa tko voli - nek izvoli

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    E da nešto sam dala kumici na placu za unučad,i ona na kraju nakon drugog trećeg puta uvalila tegli masti.tamqn bile i ski hlače,a kod njih i pao prvi snijeg,veli kak je mala bila baš sretna,a ja još više!

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mada ja sam skeptična gdje to odlazi. Nekad mi pada na pamet da to netko uzme, a onda skladišti i prodaje po oglasnicima i gdje već. Nekad si mislim da to skupljači uzmu trebalo im ili ne, eto tako, tek da uzmu, pa skladište i to stoji dok bi nekome koristilo. Jednostavno mi je prečudno da bi u ovo doba kad ljudi doslovno bacaju još nosivu odjeću u kontejnere netko bio bez para hlača ili bez kape za trogodišnje dijete.
    Kod mene je ekipa iz susjednog kvarta (romska manjina) stalno u opticaju i da - oblače svoju djecu u to. Dok su moji dečki bili mali, davili smo se u krpama, pa sam vješala na kontejner izvana. Uvijek bi brzo otišlo, jedino me uvijek nerviralo kad su raskopali vreće i probrali ono što ih je zanimalo, a ostatak ostavili razbacano. Više puta sam išla skupljati i to što su razbacali frknula bih direktno u kontejner.

    Sad nemam malu djecu ni puno odjeće za bacanje. Odjeću koja se preraste ili škartira iz bilo kojeg razloga nosim maminoj susjedi za unuke.

    ***
    Što se tiče plišanih igračaka, sjetila sam se razloga sam nerado donirala u naš vrtić - dogodilo mi se da djeca donesu te igračke natrag doma. Većinu sam dala tek kad su se preselili u osnovnu školu i nisu više imali pristup vrtiću, ali jedna vreća još uvijek čuči u našem podrumu, s vrećicom lavande

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •