Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 349

Tema: Koliko dugo kuhate bolonjez?

  1. #51
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    a da, ne stavljam majčinu dušicu u to i stavim malo vina. da. to su te fore. i ja osobno volim relativno dosta bosiljka. ali to su sad finese.

    češnjak stavljam u gotovo sve. domaći koji jače smrdi uokolo. nekad čak i u bistru juhu ali se na kraju ne osjeti.

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    znači tvoj je pravi

    ok, probat ćemo. s crnim vinom se podlijeva, pretpostavljam?

  3. #53
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    i kuham odokativno, možda imam jedan recept za kruh i jedan za kiflice koji poštujem inače sve otprilike, ionko ne posjedujem kuhinjsku vagu.

  4. #54
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja i to vino ovisno radim li sa crvenim ili svijetlim mesom, haha. sve otprilike

  5. #55
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ekspres lonac, bez ulja, vegeta, cvjetača, 5 min, pola sata, puretina


    talijanski kuhari mora da ostaju otprilike ovako šokirani kad ovo čuju i kad shvate kako se zloupotrebljava ime ovog talijanskog jela

    ja ga kuham 2 sata, uvijek od junetine i eventualno malo pancete, na maslinovom ulju, otprilike kao apri, samo što ne zalijem tako puno da ne trebam podlijevati. i prvo zalijevanje mi je s malo vina.

    kad ga kuham manje od sat vremena, zovem ga ragu od mljevenog
    kao i cvjetna

    a češnjak stavljam u sve osim u grah

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku


    :-p
    Kad bi znala kolektivno citirati...enivej...Kakav ej to bolonjez bez paradajza! Pa crvena paprika ne može zamjeniti paradajz.
    Povrće raznorazno skroz usitnjeno, ni ne vidiš ga, samo osjewtiš nešto fino...Ali ovo s paprikom ne kužim. Ajde da ju stavi uz paradajz, ali nikako da ne stavi paradajz....Ku'iš?

  7. #57
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi znala kolektivno citirati...enivej...Kakav ej to bolonjez bez paradajza! Pa crvena paprika ne može zamjeniti paradajz.
    Povrće raznorazno skroz usitnjeno, ni ne vidiš ga, samo osjewtiš nešto fino...Ali ovo s paprikom ne kužim. Ajde da ju stavi uz paradajz, ali nikako da ne stavi paradajz....Ku'iš?

    ha draga, bolonjez pravi nit je s paprikom, nit s povrćem ako ćemo tjerat mak na konac

  8. #58
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    inače, talijani kažu da su njihova dva najzlouporabljena jela bolonjez i lasagne.
    lako za nas doma, ali kad u londonu naručiš u nekakvom netalijanskom restoranu špagete bologneze i dobiješ nekakvu vodicu, onda je to problem
    a šta očekivati od engleza na čijem jeziku ne možeš reć - dobar tek!

    da, sad upravo čitam jedi, moli, voli, trenutno smo u italiji i jedemo talijanske delicije po siciliji, napulju i rimu i sve si mislim kako bi bilo da sve ostavim, i kuću i poso i otputujem na pol godine u italiju

  9. #59
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Razlika je u tome, ako se kuha u 8 sati, pripremu moram obaviti u 6.00 da bi bilo na vrijeme, a ovako tek u 13.
    Meni je razlika u tome što ću ako nešto kuham 6 sati valjda potrošiti više struje zar ne? Valjda kuhaš na minimumu, ali opet?
    I naravno, moram svo to vrijeme biti u kući. Ako obavljam neku generalku i slično, mogu to zamisliti, ali inače idemo i van

    Tako mogu kuhati ako ću ionako cijeli dan biti doma i ako imam peć na drva koja ionako cijeli dan gori

    Ma ukratko, nisam mogla odoljeti da ne komentiram kad sam pročitala temu apri, svaka čast na volji da skuhaš savršen bolonjez, a ako ga ikad budem kuhala sigurno ću potražiti ovu temu

    Evo sjetila sam se jednog savjeta: ja bih svakako dodala dosta kadulje, ide super u sva mesna jela.

  10. #60
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ajme cvijeto, pa di si našla u londonu jest paštu

    ali ko ćeš partit za italiju, zami me

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ja isto bolonjez radim dosta često jer ga djeca jako vole, pa onda jednom s puretinom, drugi put s miješanim faširanim. Ali, bez obzira s kojim mesom, ne kuham ga nikad dulje od 45 minuta. 4-6 sati, nije uopće u pitanju vrijeme, nego koja je svrha tolikog kuhanja. Da bude gusto ili što. Može biti gusto i ako se kraće kuha. Ali bolonjez mora imati safta po meni, jer se jede sa špagetima, ne mora taj saft biti rijedak, ali da je saft. Kak onda da jedem špagete bez safta? Pa što onda to jelo ne izgubi svu vrijednost tolikim kuhanjem? Koja je svrha povrća i svega unutra kad se toliko vremena kuha, fakat ne kužim. I ovo mi je prvi put da čujem da netko toliko dugo kuha bolonjez, sorry, Apri, nije osobno, i vjerujem da je super fini, ali mislim da su jako, jako fini i ovi naši koji se kraće kuhaju. Isto s celerom, mrkvom, paradajzom...i na kraju narezanim peršinom i češnjakom.

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ha draga, bolonjez pravi nit je s paprikom, nit s povrćem ako ćemo tjerat mak na konac
    Ma znam, ali izbaciti osnovni sastojak...

  13. #63
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto bolonjez radim dosta često jer ga djeca jako vole, pa onda jednom s puretinom, drugi put s miješanim faširanim. Ali, bez obzira s kojim mesom, ne kuham ga nikad dulje od 45 minuta. 4-6 sati, nije uopće u pitanju vrijeme, nego koja je svrha tolikog kuhanja. Da bude gusto ili što. Može biti gusto i ako se kraće kuha. Ali bolonjez mora imati safta po meni, jer se jede sa špagetima, ne mora taj saft biti rijedak, ali da je saft. Kak onda da jedem špagete bez safta? Pa što onda to jelo ne izgubi svu vrijednost tolikim kuhanjem? Koja je svrha povrća i svega unutra kad se toliko vremena kuha, fakat ne kužim. I ovo mi je prvi put da čujem da netko toliko dugo kuha bolonjez, sorry, Apri, nije osobno, i vjerujem da je super fini, ali mislim da su jako, jako fini i ovi naši koji se kraće kuhaju. Isto s celerom, mrkvom, paradajzom...i na kraju narezanim peršinom i češnjakom.
    davorka, gle, osnovno kod umaka bologneze je to da se - dugo kuha. tako su ga talijani zamislili.
    a sad ti možeš radit kako hoćeš, tko ti brani al to je sama bit umaka bolonjeze. ono, da ti tečaj drži neki vrhunski chef, tako bi te naučio
    pa kad hoćeš skuhati vrhunsko jelo, kao u nekakvoj tratorrii, e onda ga kuhaš 4 sata.
    a kad hoćeš nabrzinu napravit ručak, onda ga kuhaš 20 min.
    al onda to nije - to.
    hebi ga, al tako je.

    magriz, niš, pakiramo kofere i krećemo na duhovnu obnovu po italiji, za početak a što se mene tiče, ni ne moramo u indiju

  14. #64
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa jel ide sad u taj bolonjez mrkva ili ne ide?
    magriz kaže da u pravom ne.
    jel ti to nemaš pojma cvijeta zaludjela te pomisao na duhovnu obnovu po italiji?

  15. #65
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ovo je slično diskusiji koju smo vodili u jednom društvu , gdje nas je prijateljica koja je živjela u Firenzi pokušavala obratiti na pravu pizzu s kuhanim umakom kojeg je kuhala isto uru, pa unosila sve finese duha Italije , a mi svejedno opet radimo štrcbrc hitrobrzu pizzu balkaneze
    ali kad dođem kod nje

    uf, i meni bi pasao un viaggio

  16. #66
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ja radim po nekakvon receptu barillinom u koji ide i mrkva i celer i paradajz

  17. #67
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    ja ne kuzim taj bolonjez od 6 vur kuhanja i da nesme imat safta je pa onda je tijesto suho,a mm bez kruha nista ne jede i onda voli umakat kruh u taj saftek,a saft malo zgusnem s pol zlicice gustina razrijedim u vodi i meni je to tak fino

  18. #68
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja ko cvijeta.
    inace jednom sam kuhala bolonjez, tocnije bila sam prisutna na kuhanju bolonjeza, sa dva decka kuhara. covjece koliko sudja smo isprljali , a kuhalo se dugo, ne sjecam se tocno koliko, a bili smo i vani na kavi s drugim frendovima.
    uglavnom tako ne bih vise kuhala, kad sam pitala pa ko ce sad ovo sve pospremiti, samo su slegli ramenima i rekli mi smo kuhari, a ne pomocno osoblje .

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    isprljam sjeckalicu i lonac.
    i ništa više.
    e, da... i kuhaču.

    ja razumijem da je vama koje kuhate bolonjez jednom tjedno - ovih 4-6 sati bolesno.
    ali ja to kuham maksimalno 3 puta godišnje.

    (koja oksimorončina: ja, kojoj je bolonjez "fast food" - kuham ga dulje od svih).

    ok, i grah kuham jako dugo jer je ukusniji što se duže kuha.

    i pritom se uopće ne zamaram što se i povrće i meso uništi (pre)dugom termičkom obradom. mi svakodnevno jedemo toliko svježega voća i povrća (ili tek kratko obrađenoga), da me ova tri puta sigurno neće ubiti.
    i, poanta bolonjeza je da nema umaka koji je razdvojen od mesa... to sve mora biti povezano, gotovo kremasto.

    tko je jeo pravi bolonjez, zna o čemu pričam.

    ostalo su ragui s faširanim mesom.

    (to ti je istko ko burek sa sirom. ne može)

  20. #70
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma dobro, kužim ja to

    nego, koliko kuhaš grah?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Aha, znači u talijanskim kuharicama kad tražiš recept za bolognese umak onda vele 4-6 sati kuhati. Kužim. Nekako mi se čini da se stare Talijanke ne bi baš naradile na polju da su kuhale bolognese 6 sati, a kamoli da bi im se obitelj najela. Al, dobro, ne znam ni ja baš sve. Ja u životu nisam niti jedno jelo, pa ni za najzahtjevnije goste, kuhala 6 sati.

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ne znam što piše u talijanskim kuharicama i ne znam jesu li stare Talijanke kuhale doma dok su drugi bili na polju.

    Evo što kažu:

    Il segreto del ragù bolognese
    Come abbiamo visto il ragù bolognese è preparato con tagli particolari, poco pomodoro, il latte, e il classico misto di verdure (sedano, carota, cipolla). Importantissima la durata di cottura, di 4 ore dal momento che si aggiunge il pomodoro...

    ... si cuoce a fuoco medio mescolando in continuazione finché non ha rilasciato tutto il liquido e questo non è completamente evaporato.

    (sve ovo su oni boldali) http://www.cibo360.it/cucina/mondo/rag%F9_bolognese.htm

    Ja nisam imala pojma da oni to tako preporučaju, ali je činjenica da je MENI bolonjeze najbolji ako se dugo kuha. Tek tada se dobije taj kremasti okus, ta sjedinjena konzistencija.

    Uopće nema veze što se to svakodnevno tako ne radi niti ima veze jesu li gosti zahtjevni ili nisu.

    Kao što ne mogu reći da sam ikada napravila pravu pašticadu, jer ne ispečem komad mesa, pa da ga onda narežem i kuham, nego si pojednostavim.
    Pa to zovem lažnom pašticadom.

    Zašto onda i ovi naši svakodnevni bolonjezi ne bi bili - lažni?




    Posljednje uređivanje od apricot : 02.12.2010. at 19:20

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Za bolonjez naribam/nasjeckam sitno povrce:
    - Luk
    - Celer
    - Mrka
    - Tikvica

    Dinstam luk dok ne postane mekan i na to stavim povrce.
    Nakon sto se povrce izdinsta dodam meso (2x mljeveno govedina ili mjesanoga).

    - Dodam domacu juhu, sol, papra i ostavim minimalno 45 min na laganoj vatri.

    - Dodate pelate (ili jos bolje friski domaci paradajz), bosiljak, majcinu dusicu, lovor, oregano (po mogucnosti frisko)

    - Ostavim jos pola sada da se dinsta i da izadje viska tekucine.

    - Skuham pastu, naribam parmezan i to je to

    Nema sanse da skuham bolonjez za 30 min. pa zato uvijek pripremim vecer prije.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    PS: Mi ´ne talijani´ radimo ´hibrid´ bolonjeza jer je izvorni recept sa sitnim komadicima govedine i zovu ga ragout a ne bolonjez ...

  25. #75
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mlijeko u bolonjez?

    koliko kuhaš grah?
    što ti se ne raskuha?

  26. #76
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa jel ide sad u taj bolonjez mrkva ili ne ide?
    magriz kaže da u pravom ne.
    jel ti to nemaš pojma cvijeta zaludjela te pomisao na duhovnu obnovu po italiji?
    pod povrće ne podrazumijevam mrkvu, celer i luk

    a cvjetna i ja ćemo duhovno obnavljati okusne pupoljke

  27. #77
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    3 glavice crvenog luka prodinstam na maslinovom ulju
    dodam pola kile miješanog mljevenog mesa (svinjetina / junetina)
    dooooooobro zalijem crvenim vinom, dodam češnjak, vegetu, malo papra (mrvec kasnije bosiljak)
    krčkam 15-tak minuta...
    dodam oko dvije boce pasirane rajčice
    dodatno još 10-15 minuta krčkam na laganoj vatrici

    to što jedem - zovem bolonjez. i meni je fino.
    naravno da to sve ne mogu odmah pojesti, pa ostatak bogohulno zamrznem. i jedem kad sam gladna, a nemam tih sat vremena za kuhanje.

    p.s. ni juhu ne kuham 4 sata

  28. #78
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sorc, ne bogohuli i ne kvari zabavu, vidiš da smo se svi uživjeli u umak bolonjez barem ja.
    za slijedeću put ja ću poduplat, ima da se 4 sata krčka minimalno

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja umjesto vina dodam prosek, ubije kiselost

  30. #80
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Il segreto del ragù bolognese
    Come abbiamo visto il ragù bolognese è preparato con tagli particolari, poco pomodoro, il latte, e il classico misto di verdure (sedano, carota, cipolla). Importantissima la durata di cottura, di 4 ore dal momento che si aggiunge il pomodoro...

    ... si cuoce a fuoco medio mescolando in continuazione finché non ha rilasciato tutto il liquido e questo non è completamente evaporato.

    (sve ovo su oni boldali) http://www.cibo360.it/cucina/mondo/rag%F9_bolognese.htm

    hoće meni netko objasniti ovo mlijeko?

  31. #81
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moguće da oni mlijekom ubijaju kiselost.
    kao bešamel kod lazanja.
    ili panna u drugim jelima s rajčicom.
    ne znam, ja ga do sada nisam stavljala, ali sljedeći put (za jedno 5 mjeseci), sigurno hoću. moram i to isprobati.

  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    aleks, a tako ide. u puno recepata sam pročitala da ide malo mlijeka pred kraj.
    a i inače talijani u masu jela na kraju dodaju malo putra, npr. rižoto. a ovdje ide malo mlijeka. ja istinabog ne stavim. a ne stavim uglavnom ni mrkvu. celer i kapulu.

    apri, si vidjela ovo
    mescolando in continuazione

    slijedeći put ima da 6 sati mešaš

  33. #83
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sorc, ne bogohuli i ne kvari zabavu, vidiš da smo se svi uživjeli u umak bolonjez barem ja.
    za slijedeću put ja ću poduplat, ima da se 4 sata krčka minimalno
    ovo mi zakoniti ne smije vidit - tvrdi da manje od 2 sata kuhanje ne ubije dovoljno gamadi

  34. #84
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    aleks, a tako ide. u puno recepata sam pročitala da ide malo mlijeka pred kraj.
    a i inače talijani u masu jela na kraju dodaju malo putra, npr. rižoto. a ovdje ide malo mlijeka. ja istinabog ne stavim. a ne stavim uglavnom ni mrkvu. celer i kapulu.

    apri, si vidjela ovo
    mescolando in continuazione
    slijedeći put ima da 6 sati mešaš

    i nema do dućana dok se krčka
    Posljednje uređivanje od magriz : 02.12.2010. at 21:36

  35. #85
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    aleks, a tako ide. u puno recepata sam pročitala da ide malo mlijeka pred kraj.
    a i inače talijani u masu jela na kraju dodaju malo putra, npr. rižoto. a ovdje ide malo mlijeka. ja istinabog ne stavim. a ne stavim uglavnom ni mrkvu. celer i kapulu.

    apri, si vidjela ovo

    slijedeći put ima da 6 sati mešaš
    ma možda oni misle na miješanje guzom od sreće što će se fino jesti.

    ako primate predbilježbe za italiju, recite gdje je popis?

  36. #86
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ale, znaš kad se svinjska jetrica namače u mlijeku da omekša?
    e, zato se stavlja malo mlijeka u bolonjez jer mu je 6 sati premalo da omekša

    apri, ne reče koliko kuhaš grah?

  37. #87
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ako primate predbilježbe za italiju, recite gdje je popis?
    prvo počni s bolonjezom bar 1xmjesečno, pa nastavi s lazanjama, maneštre znaš, i moraš naučit da je burek i sa sirom

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    jedna dobra kuharica mi je rekla da u bolonjez na kraju doda žličicu kave ?? crne, mljevene, praha

    nisam nikad probala ..

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma šta ja znam?

    ja volim jela svoga djetinjstva.
    i te okuse.
    meni je grah dobar kad se "ukajmači". (tko zna što to znači, znat će točno i kakav je taj grah).
    zato ne treba nikakva zaprška, a ipak bude "pun"... ne trče bobe po tanjuru nego...
    ma ne mogu ja to opisati.

    kod nas se grah kuha nedjeljom (za ponedjeljak), kad je ružno vrijeme, pa si cijeli dan doma i možeš ga pustiti da se kuha dok ne bude onakav kakav sam zamislila.

    noć prije ga namočim.
    ujutro prokuham i bacim vodu.
    onda u lonac stavim grah, zalijem hladnom vodom, stavim dva nasjeckana luka, dvije mrkve, dva lovorova lista, 6-7 režnjeva češnjaka i... ne znam koliko papra u zrnu. posolim kad provri.
    i pustim ga.
    kada uvri, dodam vode, pa ponovo...

    a cijela kuća miriše.
    Posljednje uređivanje od apricot : 02.12.2010. at 21:50

  40. #90
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    aleks, a tako ide. u puno recepata sam pročitala da ide malo mlijeka pred kraj.
    a i inače talijani u masu jela na kraju dodaju malo putra, npr. rižoto. a ovdje ide malo mlijeka. ja istinabog ne stavim. a ne stavim uglavnom ni mrkvu. celer i kapulu.

    apri, si vidjela ovo

    slijedeći put ima da 6 sati mešaš
    ja ne stavljam vrhnje ako ide paradajz
    il je na crveno sa paradajzom, il na bijelo sa vrhnjem
    u rižoto, i rizi bizi, i zapravo sve s rižom ja stavim maslac na kraju
    ali to mi nije isto što i mlijeko


    apri i miješanje 6 sati

  41. #91
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sad me muči ukajmačeni grah
    pretpostavljam da se skroz raskuha, a dok se kuha ne staviš puno vode nego onak, da malo više pokrije grah?

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    morat ću prestati sa ovakvim opisima inače ćete svi morati kod mene na ručkove.

  43. #93
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa ne svi, samo ja
    na bolonjez, a sad i grah

  44. #94
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne zezam te ja kad pitam, fakat sam ozbiljna
    meni su ta starinska jela i varila zakon
    i stvarno ih volim probati na svakakve načine

  45. #95
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    morat ću prestati sa ovakvim opisima inače ćete svi morati kod mene na ručkove.
    samo nastavi, ja pišem

  46. #96
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne svi, samo ja


  47. #97
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno


    AM se uvalila
    aleks, ti možeš s nama u italiju

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    :
    aleks, ti možeš s nama u italiju
    cvijeta

    AM

  49. #99
    TTiL avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    UK
    Postovi
    185

    Početno

    Evo mene iz Bologne: njihov ragu (ragu alla bolognese) ima u sebi i malo mortadele i malo vrganja (susenih)....

    Inace svaka zena (koja se takvom zeli zvati) u Italiji ima svoj recept za bolonjez i za tiramisu...od raznih baka prabaka i inih...ne postoji standard.

    Al ja radim ko Apri i kuham koliko stignem, sto duze to bolje, ali nikad manje od dva sata. I to u loncu od terakote.

  50. #100
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo TTiL s novim informacijama i loncem od terakote, direkt iz bologne

    ovo mi je super fora
    Inace svaka zena (koja se takvom zeli zvati) u Italiji ima svoj recept za bolonjez
    a jel standard dugo kuhanje?

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •