Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Trudnica i vodene kozice

  1. #1
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno Trudnica i vodene kozice

    Bila sam sigurna da sam ih probolila, ali kad sam jutros vidjela osip po tijelu, ostala sam
    Trenutno sam 28. tjedan, starija malena ih je imala zadnjih 10.-tak dana, mladja je dobila jucer, a cini mi se s njim i ja jer vidim da se šire, jedna je čak već i plikasta.

    Iscitala sam sve moguce po netu o njima u trudnoci, zvala dr koji me je kako-tako utjesio jer je rekao da nisu opasne za ove tjedne, no ja sam ocajna.

    Jel netko imao vodene kozice u trudnoci i kako ste ih tretirali?
    pliz savjet

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    A joj. Ja ih nisam imala u trudnoći, ali sam ih dobila od djece prije dva tjedna. Tretiraju se isto kao kod djece i treba biti u toplom i za starije preporuka zamračenoj prostoriji. Nevjerojatno ali stvarno su malo manje boljele i svrbjele (mene su boljele) kad bih bila u mraku, valjda reagiraju na svjetlost. Nadam se da će se javiti netko s iskustvom koje će ti više pomoći i nadam se da će tebi biti ipak blaže nego meni. Za temp. su mi rekli samo paracetamol-ja sam pila lupocet i moj doktor mi je rekao niti slučajno antihistaminike. Taj dio mi nije jasan jer sam se ja jednu noć nakljukala dimidrilom i bilo mi je ok jer me omamio, a znam da djeci u bolnici kod jakog oblika kozica daju dimidril-neznam kako je s trudnicama. Uglavnom izdrži pet dana, nakon toga krene na bolje. Nemoj se iznenaditi ako će te jako boljeti grlo, ja sam jedva gutala, a bogami i govorila. Vibram da sve prođe lako, lako, kad si ih već dobila barem da bude neki lakši oblik .

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    prijateljica imala u trudnoći i isto bila sva u komi, ali je sve super prošlo!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ako nesmiješ u kupku od hipermangana, dobre su kupke od zobi. Ja bih četri jušne žlice zobenih pahuljica samljela i bacila u vodu, voda bude bjelkasta. Nakon što bih se u tome okupala nisam ispirala i malo je pomagalo.

  5. #5
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Hvala ti dan1 na savjetima. Za sada ih je izbilo jos par, neke cak i vece....
    probat cu svakako sa kupkom od zobene kase, vec sam MM poslala po njih.
    Dr mi je rekao da smijem koristiti Pruraced gel, teta u ljekarni isto potvrdila ali evo ne znam ni sama sta cu.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kad si već morala dobiti vodene kozice u trudnoći, "izabrale" su najsigurnije tjedne. Prva i zadnja 2-3 su rizik. I doktor ti je to rekao, zar ne?

    A sama bolest će brzo proć i neće biti posljedica. Mislim da možeš biti bez brige. Ja sam ih imala kao odrasla, ne u trudnoći, i bilo mi je najbolje u tamnom i toplom. Nisam trebala nikakve lijekove osim paracetamola povremeno, mene to nije strašno svrbilo, može se podnijeti.

    Drži se!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Pruriced gel svakako smiješ jer je predviđen i za male bebe, mi ga koristimo i dobar je. Nažalost odrasli imaju puno veće kozice nego djeca, a i teže pucaju. Ja sam si to objasnila da je to zbog toga što imamo deblju kožu. Bit će sve pet, samo miruj što više.

  8. #8
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    i ja sam zadramila jer sam imala nekoliko točkica na leđima kad je G dobila kozice ( na kraju je mene ugrizao mrav ili pauk)
    Doktorica mi je objasnila da je malo problematično do 8 tj trudnoće jer se formiraju organi, pa opet skroz na kraju jer se beba može zaraziti.
    ovaj "srednji" dio je najbezopasniji..
    iako i u početku a i na kraju trudnoće statistika kaže 3/1000 imaju posljedice...

    želim ti da ih što bezbolnije odradiš, jer beba je sad čini se ipak sigurna..a tebe će malo boljeti, smetati, svrbiti.... al možeš ti to

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Jesi sigurna da nije Herpes zoster. Da li su kozice po cijelom tijelu, ili su na jednom području?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    To za herpes zoster je i meni palo na pamet, jer si rekla da si bila sigurna da si imala kozice. Gdje su, po cijelom tijelu ili samo na određenom dijelu? Ali i to je sad pitanje. Mene je moja dokica pitala da li sam imala već vodene kozice jer da se u vrlo malom broju slučajeva, dakle izuzetno rijetko, mogu ponoviti, ali onda bi morao biti blaži oblik . Ja sam znala da ih nisam imala mada su me uvjeravali da je to zapravo skoro nemoguće da nisam bila zaražena virusom i da ih do svoje (skoro pa 40-te) nisam preboljela. No ja eto znam dosta ljudi u neposrednoj blizini koji su prošli baš kao i mi, pokupili kozice od djece. Mene su jedino tješili da je dobro što izbijaju van i da mogu biti sretna , pa sam si ja to i mantrala kad mi je bilo najgore. Eto samo da brzo prođe, baš mi je žao, sječanja su mi jako svježa .

  11. #11
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi sigurna da nije Herpes zoster. Da li su kozice po cijelom tijelu, ili su na jednom području?
    Ima ih svuda...bila sam sigurna da sam ih prebolila jer sam xy puta dosla u dodir sa zarazenom djecom i odraslima i do sada nikad nista.

    Inace, temperatura mi je oko 38, jos uvijek izbacuju iako ih ima i previse, boli me tijelo, misici, glava...samo da prezivim vikend

  12. #12
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Naravno da ćeš preživjeti vikend !

    Nadam se da ti je muž doma za vikend pa da će preuzeti djecu na sebe tako da se ti možeš više odmarati!

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo iz prve ruke. Ja sam preživjela vodene kozice u drugoj trudnoći u 25. tjednu! Janko ih je imao, ja također bila uvjerena da sam ih imala tj. bolje rečeno moj stari je bio uvjeren. Kad li ono, friška figa...
    Kaj da ti velim, nema koga nisam zvala da pitam. SD, zaraznu, opće prakse, ginića...
    Sreća je bila ta da ja uopće nisam dobila temperaturu. To kod odraslih zna biti problem.
    Mirovala sam što sam više mogla ta dva tjedna da se nešto ne zakomplicira. Imala sam ih toliko da ih nisam mazla ojedinačno, nego sam se cijela mazala jer sam ih bila puuuuuuna!
    Bila sam očajna. Plakala sam, bojala se za bebu, svrbilo me užas jedan. Ali sve je dobro prošlo...
    Držim fige da prođe što bezbolnije i vjerujem da će sve biti ok.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Mene je isto užasno boljelo, dvije noći sam imala strašnu krizu, bile su to treća i četvrta noć. Nakon toga je krenulo na bolje. Temperatura mi je bila blagodat, bila je do 39 i došlo mi je da ju ne snizujem jer u bunilu od temp. mi je bilo supre, nije me boljelo. Kod djece mi je isto treča i četvrta noć bila krizna, pa ako si ti sad u tpj fazi vjeruj mi nakon toga će ići naglo na bolje. Svrab je podnošljiv kad prođe bol.

  15. #15
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Upravo tako, treca i cetvrta noć horor ! Katastrofa. Mislila sam da cu ispaliti sa zivcima, ne spavanjem, hodanjem i plakanjem po stanu....ma ne bi to pozeljela nikome na svijetu. Sinoc me je spasio normabel, jer zbilja dalje nisam mogla. Temperatura je bila do 38.
    Kozica ima milijardu, jedna do druge...najgore su mi ispod vrata gdje me bole ili peku-ne znam ni sama. Lice-koma. Vrat, trbuh i ledja-koma.
    Mislim da su mi ovo bili najtezi dani u zivotu koje cu pamtiti dugo, duuugo. Rodila bih 600. puta, ali ovo???

    Kupka od zobene kase pase, ali na kratko. Gel nisam mogla podnijeti na licu jer me je peklo, tako da sam se spricala termalnom vodom, ali to traje na sec.

    Danas je 5. dan ili 6. jer ne znam tocno od kojeg dana da racunam, i iskreno se nadam da krece na bolje.

  16. #16
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Sweetmint, moj brat je prošao s kozicama tako kao ti...
    Oboje smo ih dobili kao odrasli - prvo ja, onda on.
    Meni izbilo zanemarivo malo,a njemu...
    On je hodao po stanu - baš kako ti kažeš - šizio - govorio da će se ubiti...tad još nije bilo Pruriced gela, samo hipermangan.
    Nisam zagovornik sediranja za svaku sitnicu ali u ovoj situaciji mislim da je i za tebe pa posredno i za bebicu u buši bolje da si popila Normabel nego nastavila "iskakati" iz kože.
    Svi ti tu držimo fige da krene na bolje ~~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od Teica : 06.12.2010. at 13:34

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja sam neke stvari prešutjela jer da sam rekla mislim da bi ti bilo još gore. Mislim da je najgore iza tebe. Meni su dvije noći bile katastrofa i stvarno MM je već htio paliti auto za bolnicu, ali se ja nisam dala zbog djece. Najgore mi je bilo lice (najviše je boljelo) i vrat. To je bilo toliko kozica da su se spojile. Totalna izobličenost. Nažalost ne pomaže ništa ili kako si i sama rekla na kratko, a onda agonija. Ja sam nakon ove krize prestala mazati bilo što jer mi je bilo nemoguće oprati i osječala sam se užasno prljavo, tako da kad su se stvorile kraste oprala sam kosu, normalno tijelo s gelom i lice s beby gelom za tuširanje. Nije se desilo ništa grozno, ali mi je bilo lakše jer su se sve te kreme ipak malo skinule i sve se počelo brže sušiti. Od normabela mislim nikakva šteta naspram tvoje nervoze i koliko izdržiš super, a onda si malo olakšaj, ali mislim da si najgore prošle i doista koliko glupo zvućalo ima ih puno, znaći da su izbijale na van, što je super. Sad budi spremna da će se sušiti jako dugo. Evo nakon skoro tri tjedna ja po tijelu imam još uvijek kraste, a lice je za čudo super, a bilo je najgore, valjda jer je nepokriveno i na zraku pa se sve brže posušilo. Šaljem ti puno i vjeruj mi sad će na bolje.

  18. #18
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I ja poznajem trudnicu koja ih je preživjela bez posljedica za bebu.
    Čini mi se da je kod nje čak bilo prije 20.tjedna, ali nisam sigurna.
    Šaljem vibre da se situacija smiri i da te prestane toliko pikati i svrbiti .

  19. #19
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Hvala vam cure.
    Danas je stvarno lakse, temp. je nestala, nadam se da ce tako ostati i po noci. MM se brine o curama, jer mladja isto ima puno kozica, ali ona to tako nekako lako podnosi..

    Iskreno najmanje o cemu sad razmisljam su oziljci, vise strahujem za bebu...i jedva cekam da prodje tih 2-3 tjedna da se mogu naruciti na detaljniji uzv.

  20. #20
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    sweet, baš mi je žao što ovo sad prolaziš, drži se!
    najgorih par dana je iza tebe.
    moj malac ih je nedavno prebolio, ostalo nam je dosta pjene Poxclin (neka nizozemska pjena za hlađenje i dezinficiranje tako su rekli u ljekarni), ako hoćeš to probati, pošaljem ti.

  21. #21
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Hvala lukava, ali evo prestala sam se mazati s bilo cime jer su kozice u fazi susenja pa vise ne iritiraju toliko.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Najgore je iza tebe i sad će stvarno munjevito ići na bolje, a vibram za besprijekoran pregled. Nikad nemogu naći one valovite crtice pa onda evo jedno srčeko .
    Posljednje uređivanje od dani1 : 07.12.2010. at 19:17

  23. #23
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Hvala ti dan1, na svemu

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    tek sad vidim temu, a sve vec gotovo.
    prvo cestitam sweet
    a sto se tice koza, vec su cure sve rekle, najgori tjedni za zarazu su ti prosli, i ako se vec moralo dogoditi bolje sad nego kaasnije ili pak prije.
    drzite se, jer i mi sad doma odradjujemo koze,
    a sto se tice zostera to ne bi ni neprijatelju pozeljela. imala i koze i zoste, e to je tek koma.

  25. #25
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Hvala spajka, ovo je sad faza kad se ne smijem pogledati u ogledalo jer vidim cudovište u njemu.
    ne mogu zamisliti kako je imati jos nesto paralelno sa kozicama

  26. #26
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    kod nas u jaslicama vladaju vodene kozice, iako ih Jan još uvijek nije dobio, a ja sam ih preboljela. Zanima me koji su mogući utjecaji na bebu koju nosim, naime trudna sam 32tjedna. Nekako mi se čini sigurnije da ih Jan dobije prije nego rodim ili sam u krivu.....

  27. #27
    emita avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    5

    Početno

    upomoć!!!!u 4 tj.+4dana trudnoće sam i dobila sam varičele.Bila na zaraznom dali mi herplex tablete.još nisam bila kod ginekologa a sad još ni ne mogu zbog zaraznosti.svugdje sam pročitala da oštećuju plod ali su šanse male.jeli itko imao kakav sličan slučaj?

  28. #28
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Draga Emita,
    dobro dosla na forum, ovdje je jedan tekst o vodenim kozicama http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=162&Show=1335
    Svog ginekologa mozes kontaktirati telefonski i objasniti mu situaciju. A ti se pokusaj, koliko je to moguce, smiriti i misliti pozitivno.
    Drzi se

  29. #29
    emita avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala puno! jako sam tužna zbog svega ali valjda će sve bit ok.pročitala sam sve moguće stranice i forume i istraživanja.svi govore drugačije samo je jedna imala situaciju istu kao i moja i sve prošlo ok.ovo mi je druga trudnoća i tako sam joj se radovala i željela.

  30. #30
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj thara prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas u jaslicama vladaju vodene kozice, iako ih Jan još uvijek nije dobio, a ja sam ih preboljela. Zanima me koji su mogući utjecaji na bebu koju nosim, naime trudna sam 32tjedna. Nekako mi se čini sigurnije da ih Jan dobije prije nego rodim ili sam u krivu.....
    Thara, koliko sam citala i slusala o v. kozicama, ako je majka preboljela ranije, nema nikakve opasnosti po bebu.

    Citiraj emita prvotno napisa Vidi poruku
    upomoć!!!!u 4 tj.+4dana trudnoće sam i dobila sam varičele.Bila na zaraznom dali mi herplex tablete.još nisam bila kod ginekologa a sad još ni ne mogu zbog zaraznosti.svugdje sam pročitala da oštećuju plod ali su šanse male.jeli itko imao kakav sličan slučaj?
    Emita jako mi je zao sto to sada prolazis i zelim da prodje sto prije i sto lakse.
    Obavezno nazovi ginekologa i posavjetuj se s njim.

  31. #31
    emita avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa Vidi poruku
    Thara, koliko sam citala i slusala o v. kozicama, ako je majka preboljela ranije, nema nikakve opasnosti po bebu.



    Emita jako mi je zao sto to sada prolazis i zelim da prodje sto prije i sto lakse.
    Obavezno nazovi ginekologa i posavjetuj se s njim.
    Bok!
    evo da javim čula sam se sa ginekologicom po glasu nije baš bila oduševljena ali je rekla da nije dokazano da će varičela oštetiti plod i da ćemo malo više pratiti trudnoću. rekla mi je da dođem iza nove godine da pogleda bebu jer tada će proći varičele a i ulazim u 6 tjedan pa će i srce prokucati.malo me utješila. javim sve u detalje čisto zbog trudnica koje se nađu u ovoj situaciji jer na netu nema puno primjera ovakvih trudnoća na svu sreću! Hvala sweetmint i srećice na podršci baš mi je bila potrebna!

  32. #32
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj emita prvotno napisa Vidi poruku
    Bok!
    evo da javim čula sam se sa ginekologicom po glasu nije baš bila oduševljena ali je rekla da nije dokazano da će varičela oštetiti plod i da ćemo malo više pratiti trudnoću. rekla mi je da dođem iza nove godine da pogleda bebu jer tada će proći varičele a i ulazim u 6 tjedan pa će i srce prokucati.malo me utješila. javim sve u detalje čisto zbog trudnica koje se nađu u ovoj situaciji jer na netu nema puno primjera ovakvih trudnoća na svu sreću! Hvala sweetmint i srećice na podršci baš mi je bila potrebna!
    U pravu si, nema puno informacija na netu, i sama sam se cudila kad sam trazila.
    Drzi se i zelim ti da sto prije prodjes taj "mali pakao".

    Meni je doktor na pregledu prosli tjedan rekao da sam kozice prebolila i za bebu, tj. da beba preko majke dobije antitjela. Eto bar nesto....

  33. #33
    emita avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    5

    Početno

    ..samo da se javim.. sve je u redu trenutno sa trudna deset tjedana bebica napreduje odlično. Kontaktirala sam u međuvremenu sa 6 doktora i od svih njih 2 su mi sugerirala prekid trudnoće bez ikakve rasprave, a da ne kažem da me nisu ni pregledali. Od očaja nisam znala šta da radim prošla bolničke i privatne ginekologe. I naposljetku otišla privatno u jednog starog iskusnog i razvikanog ginekologa. Pogledao bebu i rekao ni slučajno prekid da je beba super i da će bit sve u redu. Tako me je smirio i razveselio. Eto moje drage mame sa ovim završavam svoju priču jer ne želim više misliti na varičelu i šta sam sve prošla. Pozdrav svima!!!!

  34. #34
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    emita Super što je sve u redu sa tobom i bebom

    što se tiče teme vodenih kozica, ja ih u djetinstvu nisam preboljela pa se sad malo pribojavam da ih ne dobijem, al se nadam da će još ta dva mjeseca koliko mi je ostalo do poroda sve biti ok.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Emita,

    Zanima me kako je prošla tvoja trudnoća i da li je sve u redu sa bebom. Zanima jer sam isto dobila kozice u trudnoći
    Pozz!!!

  36. #36
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa Vidi poruku
    Thara, koliko sam citala i slusala o v. kozicama, ako je majka preboljela ranije, nema nikakve opasnosti po bebu.
    Ovo nije točno. Nažalost, iz primjera u užoj familiji znam da je trudna mama, iako ih je preboljela, od svog prvog djeteta dobila vodene kozice. Činjenica je da na početku nije ni kužila da su to vodene kozice jer je osip bio blag i nije je ništa svrbilo, međutim dr.-i su rekli da su to vodene. Ne sjećam se sad koliko dana nakon svega toga, cura je spontano pobacila . Isto tako, stoji i to da je to bila rana trudnoća (do 12. tjedna), ali dr. smatraju da su kozice uzrokovale missed ab.

  37. #37
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    kao mala preboljela sam vodene kozice. sada sam trudna i još sa 6. tjedana prvo je kćer dobila kozice, a sada sa 9. tjedana i sin. iako me svi liječnici smiruju kako ne bi trebalo biti opasno ni za mene ni bebu, baš radi toga što sam stekla imunitet u djetinjstvu, ne moram vam ni objašnjavati koliko me ipak strah. znam da su virusi zeznutni i opasni, te kod njih ne mora biti sve po pravilu...
    ipak, nadam se da će sve biti dobro!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    majke,

    da li ima i jedna majka koja se u ranoj trudnoći (do 12 tjedana) zarazila sa vodenim kozicama da isprica kako je prošlo?
    Pozz!!!

  39. #39
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Trudna sam 14+4 i nemam pouzdanu informaciju da sam u djetinjstvu prebolila kozice (navodno jesam).
    Prije desetak godina bila sam u doticaju sa djecom koja su imala kozice i nisam ih dobila.
    Na preporuku lječnika otišla sam na zaraznu vaditi krv da se vidi da li sam imala kozice ili ne i nalaz je graničan
    to točnij znači da mi je IgG 8 dok su referentne vrijednosti negativno<6 a pozitivno>9.

    Da li ovo znači da sam ih prebolila ili ne???

    Također mi je ginekolog rekao ako dođem u doticaj sa kozicama a da ih nisam prebolila (što sad ne mogu iz ovog nalaza zaključiti) da se javim i da ću u tom slučaju dobiti inekciju imunoglobulina ili tako nešto.

  40. #40
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Uporna znači ako je nalaz veći od 6 a manji od 9 je pozitivan to bi trebalo značiti da si prebolila.
    Phipy a kako se ta tvoja prijateljica zarazila ponovno taj dio ne kužim?
    Inače znam ja jednu trudnicu koja se zarazila odmah nakon ET-a (dakle negdje oko ovulacij) i zatrudnila i na sreću je sve prošlo dobro
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 05.02.2013. at 17:12

  41. #41
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Mala Mimi hvala na odgovoru.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Infektolozi s kojima sam u poslu svaki dan kazu da kozice nisu opasne za bebu, eventualno zadnje tromjesecje kada se daju imunoglobulini. Apsolutno se ne slazu da uzrokuju missed.

  43. #43
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj uporna prvotno napisa Vidi poruku
    ...Na preporuku lječnika otišla sam na zaraznu vaditi krv da se vidi da li sam imala kozice ili ne i nalaz je graničan
    to točnij znači da mi je IgG 8 dok su referentne vrijednosti negativno<6 a pozitivno>9.

    Da li ovo znači da sam ih prebolila ili ne???.
    a što ti je doktor rekao?
    po meni si ti negdje između...što znači da si ih prebolila jer antitijela imaš, ali s obzirom da ti je nalaz <9 vjerojatno nemaš dovoljno antitijela što bi moglo uzrokovati ponovo bolest ukoliko dođeš u kontakt sa zaraženim



    Phipy a kako se ta tvoja prijateljica zarazila ponovno taj dio ne kužim?
    moguće je ponovo dobiti kozice, ako prva reakcija na kozice nije bila dovoljno jaka pa se nije stvorilo dovoljno antitijela kako bi se tijelo obranilo od ponovne zaraze


    Infektolozi s kojima sam u poslu svaki dan kazu da kozice nisu opasne za bebu, eventualno zadnje tromjesecje kada se daju imunoglobulini. Apsolutno se ne slazu da uzrokuju missed.
    twin, meni su na zaraznoj rekli da su kozice najopasnije za trudnice u prvom tromjesečju jer uzrokuju spontane (kozice su vrlo ozbiljna bolest za odraslu osobu, a plod je u ranom razvoju)
    a u zadnjem tromjesečju beba je zaštićena, ali će mama fasovati duplo više nego netrudna žena jer joj je organizam već pod stresom

  44. #44
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Boxica doktoru idem za deset dana, slala sam mu mail ali još nisam dobila odgovor.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    I ja sam dobila vodene kozice sa 5+4 tj, sad sam 7+3, cure u koje su bile u istoj situaciji jeste li radile neke pretrage u trudnoci kao npr amniocinteza ili test korionskih resica?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    I ja sam ih dobila sa 5+4 tj. Jesu li ti doktori preporucili kakve dodatne testove i preglede u trudnoci. Kako je sve proslo?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Trenutno sam 20 sedmica trudnoce i nisam sigurna da li sam imala vodene kozice. Prije 10-ak dana bila sam u kod prijateljice cija beba je imala kozice. Evo zivim u strahu da cu ih i ja dobiti
    . Svasta sam citala po int. Ako mogu da se jave mame koje su ih imale u trudnoci, da li je sve bilo u redu sa bebom? Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •