Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: lupanje srca

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno lupanje srca

    jesu li vam se djeca kad žalila da im lupa srce?
    moja cura ima 5 godina, trenutno je prehlađena strašno, još vuče posljedice crijevne viroze i zadnja tri dana mi kaže kako joj na trenutak srce počne jako lupat!
    ne moram pričat o mom šoku!
    prva dva puta sam pokušala iskulirati, no treći put, tj. treći dan sam zapalila kod pedijatrice. to i je bilo tri dana zaredom!
    ona ju je temeljito prelušala, izmjerila joj puls, kaže sve uredno! sve pravilno, sve ok.
    kaže, ona bi to pripisala bolesti s kojom se bori, viroza i to, i ne bi se previše brinila.
    u petak smo vadili krv, sve kompletno, baš zbog bolova u trbuhu koje su posljedica crijevne viroze, bilo sve ok.

    brinem se jako, ne mogu se opustiti!
    inače, uvijek je sve bilo ok.
    al ona sama kao da se uplaši , kaže da traje samo malo i prođe..

    imate li neko bar slilčna iksutva?!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Imam ja sa sinom od 4 godine ...
    Isto sam se uplašila ... Mislila sam ga voditi kod doktora, no već neko vrijeme nije to spominjao pa sam i ja nekako smetnula s uma ...

  3. #3
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Malac 7 god...nekoliko se puta požalio da mu jako jako kuca srce. Mi nismo bili doma zadnji put baka je rekla da je ubrzano pa se ponovilo popodne i isli kod pedijatra.

    On je rekao da mozda dijete privlaci paznju...ajme to nam kaze svaki put i za bilo sto (migrene koje traju vec 2 god) iako pri toj posjeti kod dokt.se isto pozalio. Tlak mu bio ok rekao je ako se bude ponavljalo dat ce nam uputnicu za obradu kod djecjeg kardiologa


    Ima jos netko iskustva?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 04.10.2019. at 21:26

  4. #4
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mašnice, baš ne razumijem pedijatra koji i da je riječ o psihosomatici, obezvrjeđuje i ismijava djetetove simptome. Promijeni pedijatra, traži uputnice. Ako otklonite fizičke uzroke barem ćete znati od čega krenuti. Nama je naša zbog petodnevne trbuhobolje dala uputnice za sve temeljite pretrage da i sama bude mirna.

  5. #5
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Malac se žalio na lupanje srca i uspuhanost, često je to popraćeno kašljem. Pedijatar nam odmah dao upoutnicu za kardiologa, pregled i ekg.
    sve je bilo ok ali nas je ona poslala na daljnje pretrage pulmoalergologu. Vidjet ćemo. Problem je što se sve dosta čeka u klaićevoj, po tri mjeseca...
    tako da idemo tek krajem prosinca na pregled.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Malac se žalio na lupanje srca i uspuhanost, često je to popraćeno kašljem. Pedijatar nam odmah dao upoutnicu za kardiologa, pregled i ekg.
    sve je bilo ok ali nas je ona poslala na daljnje pretrage pulmoalergologu. Vidjet ćemo. Problem je što se sve dosta čeka u klaićevoj, po tri mjeseca...
    tako da idemo tek krajem prosinca na pregled.
    A Srebrnjak? Pitaj ih, možda tamo možete ranije doći na red, a obje bolnice imaju i hitan prijem, tako da ako bude problema - možeš se s djetetom javiti u bilo koju od navedenih bolnica.

    Inače (iz iskustva majke djeteta koje je od malena imalo problema s plućnom funkcijom - alergijska astma dobro kontrolirana godinama, zadnje dvije u remisiji) lupanje srca često može označavati manjak kisika u krvi, jer na taj način organizam pokušava nadoknaditi nedostatak.

    Ako bude frka s lupanjem srca - trk na hitnu! Ozbiljno govorim, jer manjak kisika u krvi ispod neke granice je vrlo opasan po zdravlje, a dišne alergije se uspješno dijagnosticiraju i mogu dobro kontrolirati/liječiti. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •