Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Bolovi u zdjelici nakon poroda

  1. #1

    Početno Bolovi u zdjelici nakon poroda

    evo me u drugom tjednu nakon poroda i pojavila mi se bol u zdjelici u podrucju stidne kosti i trtice, koja se sve vise pojacava s vremenom. da li je vec neko imao takav problem, jer me pocinje brinuti.

    please help

  2. #2
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    i mene boli jednako kao i kad se širila pred porod. valjda se sad vraća u prvobitno stanje

  3. #3
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Proći će! Ponekad ti se čini da ni korak ne možeš napraviti ali jednog dana samo skužiš da više ne boli! Evo, ja se ne mogu sjetiti kad je počelo ni kad je završilo!

  4. #4
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    meni je proslo 4 mjeseca od poroda i po noci me dosta bole kukovi kad spavam na boku!!!stalno moram mijenjati strane jer me vec nakon nekog vremena pocne boliti!! to mi se dogadjalo u trudnoci i mislila sam-prestat ce nakon poroda,ali nije!!!! nije bas ugodno,ali nekako sam se vec pomirila sa tim!!

  5. #5
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja sam neko vrijeme teže hodala nego u trudnoći. Baš bole prepone i zdjelica, sve se počinje slagati natrag. neugodno, ali prođe. Meni su, čini mi se, sve tegobe prošle negdje oko 5. tj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Blago vama... AA će na Božić napuniti 9 mjesec, a mene još uvijek boli zdjelica ako nosim teške stvari i puno hodam. Sad je doduše bolje, jer mi se prije par mjeseci dogodilo da nisam mogla uopće hodati pa je MM morao ići po auto da me doveze do doma (2 ulice dalje).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    mene tek prije par dana (pet i pol tjedana nakon poroda) počelo prilično boljeti, nešto kao grč, neko presjecanje, oštra bol, tako nekako u rodnici :?
    ispočetka sam ignorirala, sad me pomalo ipak strah

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    Kejt, meni ti se to isto događa,onda je možda to i u redu ali mene ti dosta muče rebra koja su mi prema svim izgledima malo natukli kad su mi skakali po trbuhu.To mi je sad trenutno za brigom.
    Kad ti ideš na prvi pregled? Meni nije još stalo krvarenje pa neznam kada ću.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ajme, baš mi te žao - meni su isto stiskali trbuh, ali rebra su netaknuta :D
    proći će ti i to, nadam se uskoro

    meni isto još nije stalo krvarenje, nije neko ozbiljno, ali još curi, a stvarno mi
    je više dosadilo
    naručila sam se za pregled 03/01, do tad će, nadam se, ipak stati
    miracool, drži mi se i izljubi rokića

  10. #10

    Početno zalopoljka

    eto sam se zalila na bol i vec slijedeci dan dobila sam sam 40 temperaturu. ali izgleda zbog cice. upalila se kao zarulja. dobila udarnu dozu antibiotika (ceporexa) i sad sam malo bolje.

    hvala vam na postovima

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    I mene muči temperatura! I manji bolovi u zdjelici uz blago krvarenje. Od poroda već dva tjedna imam oko 37,3 temp, s time da mi zna narasti i do 37,7.
    Patronažna se brine i kaže da nije normalno da tako dugo imam temperaturu, i da obzirom da su dojke i dojenje koliko toliko ok, da se može desiti da mi je ostala posteljica nutra????????
    Moj pak ginić samo kaže da uzmem lupocet, a ako mi naraste preko 38 da ću dobiti antibiotik, i to je to. Ali meni lupocet samo privremeno snizi temp.
    Ne znam kaj da radim.

  12. #12
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    veronika a zašto ne tražiš uzv? mene je isto bolilo u leđima i dugo sam krvarila onako slabo, ali nisam imala temperaturu. onda me nakon 6 tjedana počelo jako boliti kao pred mengu i otišla sam u bolnicu da bi završila na kiretaži zbog uraslog dijela posteljice, a kiretirana sam neposredno nakon poroda. tražite uzv ako išta sumnjate!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Ma ne bi htjela ispasti paničarka kad je doktorica rekla da bi to bili grozni bolovi i krvarenje da je ostala posteljica.
    Ni sama ne znam!

  14. #14
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    baš sam i ja htjela postaviti to pitanje. mene bole kukovi i kosti uz butinu. Možda sam se uležala zbog dojenja. Zna netko koliko treba da se vrate kosti na mjesto? Ja nakon mj dana na staroj kilaži ali mi sve hlače uske na kukovima... šmrc. Što ako se nikad ne vrati na staro?

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure bilo bi dobro da napravite par vježbi, da Vam se sredi karlica...Nekada se znahu razvući stidne kosti, ali i krstačna i onda si sav raskliman. Kegelove vježbe ili jednostavno leći na ravnu podlogu na pod na leđa, raširiti noge i skupiti ih. Leći na trbuh i staviti pod trbih jastuk. U svakom slučaju ne čekati da se samo od sebe sredi, nego se micati. Kod puknuća međice je sve relativno nestabilno...dolje...,a i kod nasilnih poroda...Pokušajte zauzeti najugodniji položaj, ako je to na trbuhu, ok onda morate vježbati na leđa. Ako je to na leđima, onda vježbati ležanje na trbuhu. Kako 9 mjeseci niste ležale na trbuhu obićno je i tu kvaka zato pomaže jastuk pod trbuh pa leći na ravno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mene su strašno bolili kukovi i križa kad bih ležala na boku, dugotrajno dojenje mi je radi toga bilo za pop**** Ništa nije pomoglo dok nisam krenula kiropraktičaru. Žena je čim me vidjela rekla da se iz aviona vidi da mi se zglobovi nisu vratili u normalu nakon poroda (a Tin je tada imao več nekih 8-9 mj) Trebalo je nekih 8 tretmana dok me nije "posložila" i sad sam ko nova!

  17. #17
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    To i kažem na temelju toga što sam čula između ostalih od kiropraktičara, međutim čini mi se da je neke stvari bolje napraviti sam i to odmah na podu. Dok vam idu lohije nije dobro dizati noge u zrak, a sve ostalo na podu se može raditi, pa i divne Kegelove vježbe. Sve pokrcka i posloži se!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •