Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: trnzitorni sinovitis

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    2

    Početno trnzitorni sinovitis

    Imam dječaka u dobi od 3 godine. Naši problemi su počeli prije dva tjedna, kada se počeo žaliti na bol u nozi. Pedijatrica je napravila UZV kukova i uputila nas ortopedu. U međuvremenu smo dobili nalaze krvnih pretraga, leukociti su bili povišeni (21,7), CRP 3,7. Ortoped je dijagnosticirao synovitis coxae transitoria i uputio nas na pedijatriju zbog povišenih vrijednosti leukocita. U bolnici smo ostali 12 dana. Nakon opsežnih pretraga(RTG srca i pluća, EKG, UZV abdomena),samo je potvrđena bakterija Moraxsella u nosu. Primao je Lendacin intravenozno. Pretraga ANF i serologija na EBV još nisu gotovi. Zna li netko, kakve su to pretrage?
    I da, u bolnici je dva dana imao proljev ali u stolici nije pronađen uzročnik.

    Jučer smo stigli kući ali njega i dalje boli noga i šepa.
    Jako sam preplašena, bojim se da bi se sinovitis mogao vratiti.
    Je li Moraxsella uzrokovala sinovitis i zašto tako opsežne pretrage?
    MOLIM, ako netko ima slično iskustvo, da
    mi pojasni o čemu se zapravo radi!!!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Čuj, već je prošlo sigurno 5 godina otkako je moj stariji imao problema s tim... baš nakon infekcije grla/nosa.

    Pedijatrica je rekla da se to ponekad zna dogoditi, da se bakterije (ili virusi - ima i virusni oblik) prošire po cijelom organizmu i nasele se u zglob kuka pa tamo izazovu cirkus... U zglobu kuka se skuplja tekućina (kao u nosu - to je moje laičko viđenje) i rezultat je pritisak na živac pa izaziva bol. Izgleda jako gadno jer dijete vrišti, to je bolno, ali kažu da nije opasno.

    Terapija - strogo mirovanje (bar tjedan dana) i ništa drugo. Mislim da smo mu davali lijekove protiv bolova na bazi paracetamola.

    Mi smo bili u Klaićevoj, išli na ultrazvuk kuka - samo su nam potvrdili dijagnozu i poslali dijete doma na ležanje. Intenzivna bol trajala je 2-3 dana, ali djetetu nismo dali hodati još toliko. Bol je do kraja prošla kad se sanirao i nos, tj. kad se dijete potpuno oporavilo. Nikad se poslije ništa slično nije vratilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.12.2010. at 07:57

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na optimističnom odgovoru!

    Ja sam i dalje zabrinuta. Do prije 2 tjedna nisam niti znala za ovu bolest, a kada sam se rapitala o toj temi, dobila sam otprileke slične odgovore. Djeca uglavnom nisu bila hospitalizirana.
    Nama su radili opsežne pretrage i još uvijek neke nalaze nismo dobili. I nakon snažnog antibiotika dijete još uvijek šepa.

    Je li još netko zbog ove bolesti bio u bolnici?
    Je li moguće da imamo krivu dijagnozu???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •