Stranica 18 od 69 PrviPrvi ... 816171819202868 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 3421

Tema: Homeschooling?

  1. #851
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    stoposto slušaju cajke jerbo su se školovali
    Žalosno je to da upravo djeca danas masovno slušaju cajke - i to se navlaće na taj šund uglavnom po školskim hodnicima jedni od drugih. A školovanih ima i previše koji briju na Halida i ekipu - tako da se neka razlika u ukusima bazirana na obrazovanju ne može uočit. A pod termin "cajke" bi ja zaokružila svo smeće koje nas intelektualno nagriza, a to je 90% sadržaja koji nam serviraju kroz medije.

  2. #852
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa da, samo ne postoji uzročno posljedična veza između škole i cajki. A takva se veza može iščitati iz tvojih postova.

  3. #853
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Žalosno je to da upravo djeca danas masovno slušaju cajke - i to se navlaće na taj šund uglavnom po školskim hodnicima jedni od drugih. A školovanih ima i previše koji briju na Halida i ekipu - tako da se neka razlika u ukusima bazirana na obrazovanju ne može uočit. A pod termin "cajke" bi ja zaokružila svo smeće koje nas intelektualno nagriza, a to je 90% sadržaja koji nam serviraju kroz medije.
    A možda slušaju cajke jer im ih i roditelji slušaju?
    Nema brige - upisati dijete u glazbenu školu, nema bojazni od cajki.

  4. #854
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    A možda slušaju cajke jer im ih i roditelji slušaju?
    Nema brige - upisati dijete u glazbenu školu, nema bojazni od cajki.
    Pa naravno, to je kvas što se širi. Sa roditelja na dijete, sa dijeteta na drugo dijete itd. Kao i nasilje, i laganje, i psovanje, promiskuitetnost. Jedan od razloga više za HS, ne želim da mi dijete kvari tuđi kvas.

  5. #855
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa što, ako je homeschoolirano, to znači da se neće družiti i socijalizirati??

  6. #856
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno, to je kvas što se širi. Sa roditelja na dijete, sa dijeteta na drugo dijete itd. Kao i nasilje, i laganje, i psovanje, promiskuitetnost. Jedan od razloga više za HS, ne želim da mi dijete kvari tuđi kvas.
    Sve što nabrajaš kreće od odgoja, od roditeljskog doma. I baš to što si rekla - zapravo ne ide u prilog HS-u, jer pretpostavljam da roditelj koji psuje, sluša cajke , o nasilju i koječemu drugom da i ne govorim, nije podoban školovati svoje dijete.

  7. #857
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    pa što, ako je homeschoolirano, to znači da se neće družiti i socijalizirati??
    Hoće. Ali u školi je primoran biti među 30 klinaca s kojima uglavnom ima zajedničko samo godine, nisu to prijatelji koje je sam izabrao, nisu to klinci sa radionica i slobodnih aktivnosti sa kojima djeli zajedničke afinitete prema određenim stvarima. To je 30 različitih malih ljudi od kojih neki znaju biti real pain in the butt i nameću se ostalima. Dijete od svojih 8-9 godina se rijetko zna nositi sa izazovom čopora, koji mu možda uopće ne paše, ali mu se mora pridružiti i podrediti jer drugačije ne može opstati u tom kolektivu.

  8. #858
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    I da nadodam - vjerovati da je HS "spas" od svih mogućih negativnih utjecaja na dijete mi se ne čini realnim.

  9. #859
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno, to je kvas što se širi. Sa roditelja na dijete, sa dijeteta na drugo dijete itd. Kao i nasilje, i laganje, i psovanje, promiskuitetnost. Jedan od razloga više za HS, ne želim da mi dijete kvari tuđi kvas.
    dijete neće iskvariti tuđi kvas ako ih roditelji pravilno usmjere

  10. #860
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće. Ali u školi je primoran biti među 30 klinaca s kojima uglavnom ima zajedničko samo godine, nisu to prijatelji koje je sam izabrao, nisu to klinci sa radionica i slobodnih aktivnosti sa kojima djeli zajedničke afinitete prema određenim stvarima. To je 30 različitih malih ljudi od kojih neki znaju biti real pain in the butt i nameću se ostalima. Dijete od svojih 8-9 godina se rijetko zna nositi sa izazovom čopora, koji mu možda uopće ne paše, ali mu se mora pridružiti i podrediti jer drugačije ne može opstati u tom kolektivu.
    Ajoj...
    Eto, jako mi je drago da ja školu i učenike ne doživljavam na taj način.

  11. #861
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    čitajući ifigenijine i rozine postove (taman toliko želuca sam imala, za zadnje 2 strane) i degradiranje učiteljske profesije iz usta sirius, sretna sam i zadovoljna što možemo samo razglabati o hs, a što ifi, roza i istomišljenice nemaju nikakve teoretske šanse za hs svoje djece.
    a roza, ako od djeteta želiš učiniti asketu bez kontakta sa "kvarnim tuđim kvasom" možeš to i bez hs. samo mu svaki dan pričaj o svojim pogledima na svijet i osuđivanju drugih. vrlo vjerojatno ćeš uspjeti u svom naumu i bez hs.

  12. #862
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Sve što nabrajaš kreće od odgoja, od roditeljskog doma. I baš to što si rekla - zapravo ne ide u prilog HS-u, jer pretpostavljam da roditelj koji psuje, sluša cajke , o nasilju i koječemu drugom da i ne govorim, nije podoban školovati svoje dijete.
    A gle, svi mi gledamo stvari iz svoje prespektive - ja govorim u svoje ime. Meni su te osobine nešto što ne želim za svoje dijete, nekom drugom su dio svakodnevnog života i nešto što mogu tolerirati. Ja zaiste ne želim da moje dijete sa 10 godina psuje, laže, a sa 14 se počme sexati - a puno mojih poznanika oduševljeno plješće kad dijete od 3 godine govori "ebem ti misa" itd.

  13. #863
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno, to je kvas što se širi. Sa roditelja na dijete, sa dijeteta na drugo dijete itd. Kao i nasilje, i laganje, i psovanje, promiskuitetnost. Jedan od razloga više za HS, ne želim da mi dijete kvari tuđi kvas.
    Roza, koliko god ja podržavam HE ne mislim da bi u njega trebalo ulaziti iz straha (naravno kada bi u teoriji bio moguć u Hrvatskoj).
    U svakom slučaju znam da ćeš si ti osobno dati vremena i vidjeti što će vam vrijeme donijeti i u kakvog će se momka Špiro razviti.

    Što se tiče socijalizacije mom školacu škola ne predstavlja nikakvo oduševljenje, ali druženje na stanici dok se čeka autobus (kojim se vozi 2 vrlo kratke stanice) je vrhunac dana. Danas sam ga dočekala pred školom da ga odvezem kući , ali on me je poslao doma samu da može ići busom na -3 stupnja.

  14. #864
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    čitajući ifigenijine i rozine postove (taman toliko želuca sam imala, za zadnje 2 strane) i degradiranje učiteljske profesije iz usta sirius, sretna sam i zadovoljna što možemo samo razglabati o hs, a što ifi, roza i istomišljenice nemaju nikakve teoretske šanse za hs svoje djece.
    a roza, ako od djeteta želiš učiniti asketu bez kontakta sa "kvarnim tuđim kvasom" možeš to i bez hs. samo mu svaki dan pričaj o svojim pogledima na svijet i osuđivanju drugih. vrlo vjerojatno ćeš uspjeti u svom naumu i bez hs.
    A ja sam to rekla gdje ?
    I kako?

  15. #865
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće. Ali u školi je primoran biti među 30 klinaca s kojima uglavnom ima zajedničko samo godine, nisu to prijatelji koje je sam izabrao, nisu to klinci sa radionica i slobodnih aktivnosti sa kojima djeli zajedničke afinitete prema određenim stvarima. To je 30 različitih malih ljudi od kojih neki znaju biti real pain in the butt i nameću se ostalima. Dijete od svojih 8-9 godina se rijetko zna nositi sa izazovom čopora, koji mu možda uopće ne paše, ali mu se mora pridružiti i podrediti jer drugačije ne može opstati u tom kolektivu.
    kako možeš biti sigurna da će ti se dijete družiti s prijateljima koje sam izabere? halo!!! dijete ispod 10 godina? što ćeš mu ponudit kao izbor? od tebe probranu elitu, zar ne? što će im biti zajedničko? samo roditelji ogorčeni ostatkom svijeta. na taj način, draga moja, dijete ne može izrasti u kompletnu osobu

    da se razumijemo, ja nisam protiv HSa ako se omogući kao opcija. za mene nije i neće nikad biti. HS kao opcija kod recimo izrazito boležljivog djeteta, ako roditelji putuju, ako žive daleko od škole/mjesta, i naravno, ako imaju znanja i mogućnosti, ali istovremeno ne uskraćuju djetetu uvid u "normalan" život, da. zašto ne.
    ali HS kao bijeg i potreba da se dijete ukloni iz zlog svijeta, da ga se poštedi nekog lošeg utjecaja jest paranoja roditelja i bijeg od stvarnosti. e to ne. nikako. a kad netko to shvati, obično bude prekasno

  16. #866
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Ma za osnovnoškolsko smo već zaključili da je jednostavno i da ga baš svatko može prenijeti.
    Sad čekam da netko to napiše i za srednjoškolsko
    Ma, naravno, jednostavno! A srednjoškolsko još jednostavnije!
    Pogotovo kad prenašate svome djetetu srednjoškolcu, koji unaprijed smatra ( kao i svaki pubertetlija) da je pametniji od svoga roditelja (bez obzira na stupanj obrazovanja roditelja).

    Cure moje, sjetite se što se mislili o roditeljima u tim godinama, i koliko vam je ono što su govorili bilo drago. Bez obzira koliko dobra curica ste bile.

    Ma, oni misle da su pametniji i od svojih profesora. Pričekajte da narastu, pa ćete vidjeti. Ovo vam piše jedna mama koja je ovaj vikend provela uz f(x) i g(x), linearne jednadžbe i probleme. Ma znam ja to rješavat, ali prenijet način...e, to je već teže.

    Profesori, klanjam vam se!!

    Meni je dosta i da ih moram odgajati i povremeno učiti i napraviti ljude od njih. Svaki dan ih učiti?! Hvala, NE!! Sreća da to vi, dragi profesori radite za mene i to besplatno!

  17. #867
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Nitko iole razuman ne želi te stvari za svoje dijete.
    Samo ne mislim da je rješenje u HS-u - kad bi barem bilo tako jednostavno... Škola nije uzrok svih zala na svijetu; ako se dijete počne seksati s 14 godina, to se dogodilo jer ide u školu?

  18. #868
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Beti, od jedne profesorice

  19. #869
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, moja baka učiteljica školovala je mnoge generacije osnovnoškolaca samo sa srednjom učiteljskom školom (koja je trajala 3 godine). Učiteljski fakultet je završila tek krajem sedamdesetih (mislim samo dvije godine -uvjet) i predavala je do svoje mirovine u osamdesetima. Mnogi od te djece su završili fakultete iako im je učiteljica imala samo srednjoškolsko obrazovanje. Ne vidim da je učiteljski fakultet uvjet za poučavanje vlastite djece posebno u nižim razredima.
    Naravno da je fakultet danas norma za poučavanje unutar sustava i to je normalno.
    evo ovdje. jbg, meni je ovo uvredljivo. da svatko može raditi posao za kojeg se ljudi školuju 5 godina. čudo jedno što škole uopće postoje, kad svaka šuša može podučavati.

  20. #870
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    čitajući ifigenijine i rozine postove (taman toliko želuca sam imala, za zadnje 2 strane) i degradiranje učiteljske profesije iz usta sirius, sretna sam i zadovoljna što možemo samo razglabati o hs, a što ifi, roza i istomišljenice nemaju nikakve teoretske šanse za hs svoje djece.
    a roza, ako od djeteta želiš učiniti asketu bez kontakta sa "kvarnim tuđim kvasom" možeš to i bez hs. samo mu svaki dan pričaj o svojim pogledima na svijet i osuđivanju drugih. vrlo vjerojatno ćeš uspjeti u svom naumu i bez hs.
    Zašto se osjećate ugrožene ako ja iskreno govorim o nekim stvarima. To mi je zapravo extra licemjerno jer sam SIGURNA da je masu vas, zapravo većina, ponekad komentirala nečije dijete kao užasno, neodgojeno, ovakvo ili onakvo i sigurno ne želite da se vaše dijete druži sa takvima.
    I jesi ti ovo Pinky pokrenula round 3 vrijeđanja RozeGroze - jer ja ne vidim da ikog od vas vrijeđam, ja pišem o svom stavu prema sistemu. Što to tebe u mojim postovima toliko vrijeđa da mi moraš reći da su moji pogledi na svijet toliko užasni da ću bez problema odgojit asocijalnog mrzitelja ljudi? Svašta...

  21. #871
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko iole razuman ne želi te stvari za svoje dijete.
    Samo ne mislim da je rješenje u HS-u - kad bi barem bilo tako jednostavno... Škola nije uzrok svih zala na svijetu; ako se dijete počne seksati s 14 godina, to se dogodilo jer ide u školu?
    ma garant! vjerojatno se seksa uz cajke, za što je opet škola kriva i sav onaj kvarni kvas i pain in the ass djeca koja su u njoj.

    neki bi ljudi stvarno trebali stati na balun i pročitati koliko su uvreda napisali....

  22. #872
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    evo ovdje. jbg, meni je ovo uvredljivo. da svatko može raditi posao za kojeg se ljudi školuju 5 godina. čudo jedno što škole uopće postoje, kad svaka šuša može podučavati.
    Pinky , upravo je nevjerojatno što ti uspiješ čitati između redaka i još biti bezobrazna. Ja sam samo ispričala priču o mojoj baki koja je 50 godina bila cijenjena učiteljica od 1-4 razreda (a školu trogodišnju srednju je završla za vrijeme 2 svj. rata) , i mnoge je generacije učila osnovnom znanju. Vrlo sam tužna kako ti uspjevaš to prevesti kao bezobrazluk i uvredu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.12.2010. at 19:16

  23. #873
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto se osjećate ugrožene ako ja iskreno govorim o nekim stvarima. To mi je zapravo extra licemjerno jer sam SIGURNA da je masu vas, zapravo većina, ponekad komentirala nečije dijete kao užasno, neodgojeno, ovakvo ili onakvo i sigurno ne želite da se vaše dijete druži sa takvima.
    I jesi ti ovo Pinky pokrenula round 3 vrijeđanja RozeGroze - jer ja ne vidim da ikog od vas vrijeđam, ja pišem o svom stavu prema sistemu. Što to tebe u mojim postovima toliko vrijeđa da mi moraš reći da su moji pogledi na svijet toliko užasni da ću bez problema odgojit asocijalnog mrzitelja ljudi? Svašta...
    jesi li možda pročitala kako nazivaš školsku djecu? tuđim kvarnim kvasom, gomilom pain in the ass djece?
    ne vrijeđam ja nikoga, ja sam se našla uvrijeđenom, iako nemam vlastiti kvarni kvas u odgojno obrazovnim ustanovama.

  24. #874
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, koliko god ja podržavam HE ne mislim da bi u njega trebalo ulaziti iz straha (naravno kada bi u teoriji bio moguć u Hrvatskoj).
    U svakom slučaju znam da ćeš si ti osobno dati vremena i vidjeti što će vam vrijeme donijeti i u kakvog će se momka Špiro razviti.
    Ali mene se kao obično skroz krivo shvaća, ovo je skroz izvučeno iz konteksta. Dodirnuli smo se cajki i ja sam se usudila reći da ne bih volila da se moje dijete fura na cajke i druži sa klincima kojima su cajke domet. Big deal, vjerujem da svi tako razmišljamo. To ne znaći da se ja "cajki" bojim jer sam svjesna da će moje dijete upoznat "cajke" i morat se naučiti nositi sa njima; jednostavno ga dok je tako mali želim koliko-toliko zaštititi od negativnih utjecaja, mislim da je to skroz normalno.

  25. #875
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    I jesi ti ovo Pinky pokrenula round 3 vrijeđanja RozeGroze - jer ja ne vidim da ikog od vas vrijeđam, ja pišem o svom stavu prema sistemu. Što to tebe u mojim postovima toliko vrijeđa da mi moraš reći da su moji pogledi na svijet toliko užasni da ću bez problema odgojit asocijalnog mrzitelja ljudi? Svašta...
    nisam pinkyn advokat, ali sorry, gdje te itko vrijeđa?
    i nemoj opet o ranjenim lavicama, molim te
    ti si ta koja gro populacije karakterizira kao kvas od kojeg želiš pobjeći. koji te ugrožava
    zašto roza?

  26. #876
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    sirius, evo ovo:

    "Ne vidim da je učiteljski fakultet uvjet za poučavanje vlastite djece posebno u nižim razredima."

    zbog čega onda ljudi idu na fakultete kada se to može raditi i bez? ili možda smatraš da hs djeca moraju dobiti neke niže nivoe poučavanja? to opet ne valja.

  27. #877
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    jesi li možda pročitala kako nazivaš školsku djecu? tuđim kvarnim kvasom, gomilom pain in the ass djece?
    ne vrijeđam ja nikoga, ja sam se našla uvrijeđenom, iako nemam vlastiti kvarni kvas u odgojno obrazovnim ustanovama.
    Pinky, malo se smiri i provaj povezat moje postove. Nisam ja nazvala svu školsku djecu "tuđim kvasom" ali one koji su neodgojeni, psuju, lažu i maltretiraju druge jesam. Ne kontam što je tu uvrjedljivo?

  28. #878
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nisam pinkyn advokat, ali sorry, gdje te itko vrijeđa?
    i nemoj opet o ranjenim lavicama, molim te
    ti si ta koja gro populacije karakterizira kao kvas od kojeg želiš pobjeći. koji te ugrožava
    zašto roza?
    Pa meni je direktno rekla da ću sa svojim svjetonazorom odgojiti...ne sjećam se više...asketu koji kmrzi svih, tako nekako...

  29. #879
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, od jedne profesorice

    I od još jedne!

    on topic:
    Čitavši ove stranice zbilja mi je sinulo da sam valjda imbecilna kad mi je trebalo toliko godina grijanja stolice da bih mogla podučavati jedan jedini predmet,a sad tek vidim da je dovoljno čitati iz udžbenika.
    Koje prosvjetljenje!

    O tome da svaki dan i nakon 11 godina rada u školi još uvijek tražim najbolji način, pristup klincima, ali i najbolju metodu prezetiranja svake nove lekcije da ne govorim.

    Al, eto, ja sam očito imbecilna.
    Ovdje je sila sposobnih koji rasturaju u svemu, pogotovo u forumašenju 24/7.

    I ne, nisam isključivo contra HE, kontra sam načina na koji se ovdje već na ne znam koliko stranica s visoka i s gađenjem ili u najmanju ruku omalovažavanjem govori o školstvu i radu prosvjetnih djelatnika.

  30. #880
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    povlačim se iz daljnjih rasprava. nisam trebala ovaj topic niti otvarati. odo mazit bebe u svom stomaku i ne nervirati se bez veze.
    sretna vam daljnja diskusija!

  31. #881
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, evo ovo:

    "Ne vidim da je učiteljski fakultet uvjet za poučavanje vlastite djece posebno u nižim razredima."

    zbog čega onda ljudi idu na fakultete kada se to može raditi i bez? ili možda smatraš da hs djeca moraju dobiti neke niže nivoe poučavanja? to opet ne valja.
    Moja baka je desetljećima poučavala cijele razrede (koji su imali i po 50 učenika razne dobi) sa trogodišnjom srednjom, tada fakultet nije bio uvjet. Mislim da bi zainteresiran roditelj mogao prenjeti znanje prva četri razreda vlastitom dijetetu, ne kažem da bi trebao poučavati cijele razrede. Ti misliš da ne bi mogao?
    Pisanje, čitanje, računanje, tablica množenja? Tek sam u drugom , ne zamjeri , ne znam dalje.
    Naravno da bi morao biti organiziran i sa dobrim motivima te raspolagati sa barem polovicom vremena koliko dijete provede u školi (bez boravka).
    Naša učiteljica se i tako žali da vrlo, vrlo često barem dvadeset minuta na satu provede u smirivanju razreda.
    Ja osobno ne bih imala živaca provoditi sa svojim sinom , to sam napisala na početku, ali ne vidim razlog zašto neki drugi roditelj (sa više živaca) i manje izazovnim dijetetom to ne bi mogao.

  32. #882
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sirius, ajde molim te meni objasni onu usporedbu s PMF-om jer nisam skontala vrijeđaš li taj fakultet ili...?

    Eto, ne kontam, ja sam valjda samo glupi proizvod sustava, školovana po institucijama, uključujući i PMF.


    I ja također mislim da je najbolje ukinuti sve škole i fakultete, šta će nam profesori kad imamo gugl

  33. #883
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pozdrav Pinky, i čestitam na dvije mrvice ( koje već imaju mamu učiteljicu, blago njima).

  34. #884
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku

    I ja također mislim da je najbolje ukinuti sve škole i fakultete, šta će nam profesori kad imamo gugl

    Guglo je zakon!

  35. #885
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Pa e.
    Gugl sve zna.
    Za razliku od profesora.

  36. #886
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ajde molim te meni objasni onu usporedbu s PMF-om jer nisam skontala vrijeđaš li taj fakultet ili...?

    Eto, ne kontam, ja sam valjda samo glupi proizvod sustava, školovana po institucijama, uključujući i PMF.


    I ja također mislim da je najbolje ukinuti sve škole i fakultete, šta će nam profesori kad imamo gugl
    Gdje sam ja dala usporedbu sa PMF-om?

  37. #887
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pinky stvarno mi je žao da te vrijeđa ono što pišem, nisam ni u jednom trenutku htjela da ispadne tako. Volila bi kad bi provala shvatiti o ćemu pišem a ne sve shvačati kao uvredu učiteljskoj zanimaciji jer ja stvarno ne vrijeđam učitelje.

    Možda sam te previše iživcirala da bi ti ovo napisala, ali tvoje maženje bebica u trbuhu mi je izmamilo osmijeh na lice i jako sam sretna zbog tebe.

  38. #888
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sirius, oprosti, nisi ti, falila sam
    Pikula je to pisala ovdje
    http://forum.roda.hr/threads/61740-H...=1#post1769123

  39. #889
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, oprosti, nisi ti, falila sam
    Pikula je to pisala ovdje
    http://forum.roda.hr/threads/61740-H...=1#post1769123
    Znala sam da nisam ja. Pa ja i ne znam što je uopće PMF.

  40. #890
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, naravno, jednostavno! A srednjoškolsko još jednostavnije!
    Pogotovo kad prenašate svome djetetu srednjoškolcu, koji unaprijed smatra ( kao i svaki pubertetlija) da je pametniji od svoga roditelja (bez obzira na stupanj obrazovanja roditelja).

    Cure moje, sjetite se što se mislili o roditeljima u tim godinama, i koliko vam je ono što su govorili bilo drago. Bez obzira koliko dobra curica ste bile.

    Ma, oni misle da su pametniji i od svojih profesora. Pričekajte da narastu, pa ćete vidjeti. Ovo vam piše jedna mama koja je ovaj vikend provela uz f(x) i g(x), linearne jednadžbe i probleme. Ma znam ja to rješavat, ali prenijet način...e, to je već teže.

    Profesori, klanjam vam se!!

    Meni je dosta i da ih moram odgajati i povremeno učiti i napraviti ljude od njih. Svaki dan ih učiti?! Hvala, NE!! Sreća da to vi, dragi profesori radite za mene i to besplatno!
    kako besplatno?

  41. #891
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znala sam da nisam ja. Pa ja i ne znam što je uopće PMF.
    Prirodoslovno - matematički fakultet
    Moj najnajnajdraži

  42. #892
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Evo što kaže ugledni psiholog sa sjevera (vrlo voljen na ovom forumu), baš sam danas naletjela na članak , nema baš veze sa HE , ali ima sa našim sistemom .
    http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...4/0491006.html

  43. #893
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    kako besplatno?
    meni besplatno, pa ne plaćam školu. Kupujem knjige i pokaznu kartu, ali to je drugo.

  44. #894
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    meni besplatno, pa ne plaćam školu. Kupujem knjige i pokaznu kartu, ali to je drugo.
    A raznorazni porezi državi?

  45. #895
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    meni besplatno, pa ne plaćam školu. Kupujem knjige i pokaznu kartu, ali to je drugo.
    školu ne plaćaš direktno, ali plaćaš kroz davanja državi
    nastavnike i profesore plaća država koja novac namiče jednim dijelom od svojih zaposlenih građana

  46. #896
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Evo što kaže ugledni psiholog sa sjevera (vrlo voljen na ovom forumu), baš sam danas naletjela na članak , nema baš veze sa HE , ali ima sa našim sistemom .
    http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...4/0491006.html
    Jel sad radi ove rečenice trebamo i njega progalsit ludim i izvrjeđati:

    Što se tiče obrazovnog sustava, Juul objašnjava da često kritizira rad škola unutar sustava, jer sustav nije dobar.

    Ne razumijem zašto je ljudima ovo tako teško prihvatiti.

  47. #897
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Evo što kaže ugledni psiholog sa sjevera (vrlo voljen na ovom forumu), baš sam danas naletjela na članak , nema baš veze sa HE , ali ima sa našim sistemom .
    http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...4/0491006.html
    on je još rekao da je hrvatsko školstvo, kao nekad dansko, stvoreno za mirne i tihe djevojčice iz srednje klase

  48. #898
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    A raznorazni porezi državi?
    Ja sam ipak malo izvan sistema. Nezaposlena sam , a muž zarađuje vani i ne plaćam poreze ( shame on me ), ni doprinose. Plaćam režije, ali kako me ova država ne hrani, ne moram ni ja nju.
    Skrušeno priznajem da mi radnici ove zemlje plaćaju školovanje djeci kroz poreze. Na to do sad nisam ni pomišljala. Valjda me neće uloviti grižnja savjesti.

  49. #899
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    on je još rekao da je hrvatsko školstvo, kao nekad dansko, stvoreno za mirne i tihe djevojčice iz srednje klase
    x

  50. #900
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    on je još rekao da je hrvatsko školstvo, kao nekad dansko, stvoreno za mirne i tihe djevojčice iz srednje klase
    A, zato sam ja obožavala ići u školu!!I dobivati same petice!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •