Stranica 66 od 69 PrviPrvi ... 16566465666768 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,251 do 3,300 od 3421

Tema: Homeschooling?

  1. #3251

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    Ne volim prevelika pokazivanja prstom na mame..to mi uvijek smeta jer svaka medalja ima dvije strane.
    Ja mozda poducavam necije dijete umjesto njega ali kad to dijete dodje kuci ta mama ga mozda vodi da skupa vjezbaju neki sport ili mu pokazuje strani jezik za koje ja mozda nekome placam..ili ga uci kuhati..a mozda ne radi nista od navedenog.
    Posljednje uređivanje od lore : 04.07.2011. at 11:29

  2. #3252
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Prisjetit ćeš se (zapravo prisjećati pomalo) uz djecu, kao i mi ostali. )
    eh, ja da ne budem kao svi ostali sam se u 15 godina koliko smo zajedno, a sigurno 5 puta prisjećala matematike. al ne za djecu nego za muža. i, ubijem se ja, sve ponovim, iracionalne brojeve, derivacije, funkcije, matrice - sve. i onda on odustane od ispita. i tako 5 puta. a škrt je platit si instrukcije. al nema više, od sad se matematike prisjećam jedino za djecu

  3. #3253
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Roza meni je prosto nevjerojatno da ti uistinu misliš kako ljudi koji bi iskoristili mogućnost HS za svoju djecu bi bili svi odreda savjesni, pošteni, odgovorni, brižni?
    postupali uvijek i isključivo u interesu potomstva?
    među njima ne bi bilo onih koje boli ćošak zapravo, kojima bi bilo lakše da im djeca ne idu u školu, a to nitko ne bi mogao nadzirati?
    ne znam kako to funkcionira u Americi npr. ali mi je šokantno da nema baš nikakve kontrole?

  4. #3254
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Roza meni je prosto nevjerojatno da ti uistinu misliš kako ljudi koji bi iskoristili mogućnost HS za svoju djecu bi bili svi odreda savjesni, pošteni, odgovorni, brižni?
    postupali uvijek i isključivo u interesu potomstva?
    među njima ne bi bilo onih koje boli ćošak zapravo, kojima bi bilo lakše da im djeca ne idu u školu, a to nitko ne bi mogao nadzirati?
    ne znam kako to funkcionira u Americi npr. ali mi je šokantno da nema baš nikakve kontrole?
    Ne znam, iskreno u cijelom tom HS društvu ne znam za previše slučajeva nekih zloporaba, znam nešto iz novina ali to je to. Ali kad bi tako razmišljali, već sam to rekla nekoliko puta, onda bi postali policijska država koja za dobrobit nas ljudi uvodi svakakve kontrole koje bi netko prihvatio kao dio života, a nekome poput mene se od tih kontrola ježi koža. Vjerovat da je školski sistem savršeno iskontroliran i da ne postoje zloporabe "vlasti" od strane profesora mi isto djeluje naivno, svejedno ne vidim tolike brige oko kotnrole struke koliko vidim velike zabrinutosti oko kontrole roditelja. Meni to sve daje naslutiti da je opće usvojeno mišljenje to da roditelj zapravo ne brine ili ne zna brinuti o svom djetetu onoliko dobro koliko to radi država. Što je po mom totalna laž koja je proširila svoje korijene u društvu od industrijske revolucije nadalje u korist samog sistema, nikako u korist obitelji.

  5. #3255
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tek sam danas skužila da je nastava stvarno gotova. Počinje 24 sata dnevno homeskulanja! I izlazaka i dosađivanja po kući! I tako DVA mjeseca. Blaženo doba kad traje nastava i učenici imaju što raditi.
    Be cool, mantram ja sama sebi.

  6. #3256
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    Ne volim prevelika pokazivanja prstom na mame..to mi uvijek smeta jer svaka medalja ima dvije strane.
    Ja mozda poducavam necije dijete umjesto njega ali kad to dijete dodje kuci ta mama ga mozda vodi da skupa vjezbaju neki sport ili mu pokazuje strani jezik za koje ja mozda nekome placam..ili ga uci kuhati..a mozda ne radi nista od navedenog.
    sad ispada da pokazujemo prstom u mame (a gdje su tate u toj priči?) ako nam nije normalno da se ide na instrukcije iz skoro svih predmeta...

    svaka čast današnjim mamama i tatama, ali ja imam osjećaj da su se roditelji prije 30 godina debelo više trudili (i bili u prosjeku puno manje obrazovani) nego današnji.

    blic ispitati dijete u 7. razredu povijest (i za to su me plaćali, a znam da su imali slobodnog vremena, samo tko će se s tim za...ti kad možeš platiti drugoga) stvarno nije viša matematika.

    tako da mislim, sudeći po najobičnijoj roditeljskoj pomoći pri učenju, da bi danas u hr bilo jako malo kandidata za hs.

  7. #3257

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    kolko sam ja vidjela pricalo se o instrukcijama generalno kao nekoj sramotnoj stvari..a ako sire sagledamo i sama skola je jedna vrsta grupnih instrukcija koju provode pojedinci educirani za odredjen predmet..ti si uciteljica pa je logicno da dosta toga u osnovnoj skoli mozes izvesti sama, ja bi primjerice mogla takodjer jer sam profesorske struke sa svakako dosta vise pripreme nego ti...ali realno ne smatram da je bas svaka osoba za to odnosno da je dobra u poducavanju djece..drugo, neki ljudi primjenjuju drugu metodu a to je- nauciti dijete da uci samo (moja mama je primjenjivala istu sto isto nije lose jer na kraju balade se dijete treba snaci samo i uciti samo, nije me nitko ni propitivao vec sam sama ponavljala)...ne mogu reci da je losa bilo koja od opcija, sama cu napraviti kako cu najbolje znati u danom trenutku..nekad ce to biti mozda instrukcije kada ce tata imati mozda previse posla za objasniti matematiku a nekad cemo djetetu sami objasniti ili ga probati pustiti da samo vjezba ili donese zakljucke.

    ono sto ja mislim raditi s djetetom je puno prakticnih stvari, putovanja i muzeja- ucenje umjetnosti, citanje knjiga i razgovaranje o istima, jezici..a ostalo ako cu misliti da je netko bolji cu radije platiti instrukcije sto ne znaci da cu u to vrijeme biti na kavi.

    mene vise zanima kakvo je dijete koje si ucila brojke i slova i zasto to nije naucilo u skoli? da li dijete inace ima problema s ucenjem, koncentracijom?

    svejedno koliko ce biti kandidata za hs..iskreno ne mislim ni da je svaki roditelj idealni kandidat za provodjenje istoga (dapace, mislim da manji broj ljudi uopce je) te bi za takve bilo bolje da isto ni ne pokusavaju...imam prijatelja kojem je tata bio profesor latinskog na fakultetu, toliko ga je mrcvario da uce skupa, bio strog, htio je da dijete ima iste afinitete kao on i da presisa njegovo znanje iz istih predmeta dajuci mu bazu.. na kraju decko koji je inace jako pametan i nacitan nije htio nista ni studirati, imao je traume od svega i ucenje ga je uhvatilo tek kad je tata umro..i ne smatram da se roditelj mjeri po tome da li uci s djetetom ili ne, ponajvise se mjeri u ljubavi i brizi a na koji nacin ces je iskazati je drugi par rukava..

  8. #3258
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Osobno sam doma i imam vremena što god želim s djecom, ali sam debelo svjesna kako ljudi rade nemoguće duga radna vremena, iscrpljeni su, umorni, voze i sebe i djecu od nemila do nedraga, od bake iz Sesveta doma u Vrapče i svašta. Ekonomska situacija pritišće ljude i emotivno i u smislu da moraju raditi ekstra poslove, zdrave zajednice nema i ja se uopće ne čudim da ljudi padaju na nos, plaćaju štogod treba da djeci popune rupe koje postoje. Tak da bih manje rado osuđivala ljude zbog tih instrukcija ili bilo čega, a više pogledala u društveni kontekst koji je za mnoge ljude užasan. Gospođa koja radi u nekim od naših šopingcentara dolazi doma u deset-jedanaest navečer. Tko zna gdje joj radi muž. Ljudi po velikim firmama rade do barem pet-šest, a putovanje uzme još sat vremena. Treba toj djeci skuhati, oprati... koje učenje... premoreni su i jedni i drugi. Men
    i se čini da HS pokret i jest nastao na pozadini takve društvene situacije, da si ili - ili. Ili imaš tu takozvanu karijeru, prestiž i markiranu robu, ili imaš vremena za familiju po cijenu toga da jedan roditelj ostaje doma. I onda sjedneš, pa računaš koliko košta škola, instrukcije (jer objektivno ih trebaš iz nedostatka vremena, živaca i snage), spremačica, polugotova hrana, transport... i dođeš do računice da ti se više isplati ostati doma... i homeschoolati.

  9. #3259

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    x na ovo sto je Ifigenija napisala.

    Nekad su zene bile vecinom doma (U Latino Americi je to jos uvijek tako) i za to vrijeme su mogle sve pospremiti, skuhati, popeglati i docekati zadovoljne muza i djecu. Servirati im rucak, popricati o danu. Vrtic nije bio potreban kao sto ni meni nije bio potreban na porodiljnom. Stanovi su se cesto dobivali preko firme (npr. moji svekiji su tako dobili stan od stotinjak kvadrata jer su imali 2 djece- koliko imas djece takav si stan dobio). Medjutim u trenutnoj situaciji u Hrvatskoj se rijetko koja obitelj moze pokriti jednom placom a i ako se pokrije je pod strahom sto ce se desiti ako slucajno partner izgubi posao i ostanu bez ijedne place. Nitko ne dobiva stan na poklon osim ako nema nasljedstvo. Stvari se sve cesce placaju (vrtic, fakultet, zdravstveno postaje sve vise i vise privatizirano). Zene cesto rade 8+ sati jer te nitko u Zagrebu ne pita mozes li ili ne raditi prekovremeno + dok dodjes doma izgubis jos minimalno sat i pol na prijevoz. Ja kad sam bolesna sam na poslu, bolovanje uzimam jedino kad je dijeten bolesno jer je firma mala i bolovanje si ne mogu priustiti. I onda kad dodjes doma bilo bi u redu da i ti imas pola sata, sat za odmor a moras napraviti rucak, oprati, opeglati, izribati kupaonu..I naravno da nije problem pogledati sto djetetu treba i pomoci mu ali treba kriticki pogledati na drustvo koje se ponasa koje se vise ni najmanje ne brine za pojedinca. HS nazalost nije realna mogucnost za svakoga.

  10. #3260
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    imala sam troje prvašića. jedno je imalo problema, a druga dva su bila sasvim ok, malo lošija grafomotorika, ništa previše, samo su mame rekle da će mene slušati bolje nego njih doma.

  11. #3261

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    pa mozda je to i istina..ja mogu s prijateljicom vjezbati talijanski ali ako mogu radije idem kod 3. neutralne osobe.
    imala sam ja situaciju kad sam poducavala dijete kojem je stvarno bilo dosadno vjezbati s mamom duze od 10 minuta a mene je slusalo.

  12. #3262
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    x na ovo sto je Ifigenija napisala.

    Nekad su zene bile vecinom doma (U Latino Americi je to jos uvijek tako) i za to vrijeme su mogle sve pospremiti, skuhati, popeglati i docekati zadovoljne muza i djecu. Servirati im rucak, popricati o danu. Vrtic nije bio potreban kao sto ni meni nije bio potreban na porodiljnom. Stanovi su se cesto dobivali preko firme (npr. moji svekiji su tako dobili stan od stotinjak kvadrata jer su imali 2 djece- koliko imas djece takav si stan dobio). Medjutim u trenutnoj situaciji u Hrvatskoj se rijetko koja obitelj moze pokriti jednom placom a i ako se pokrije je pod strahom sto ce se desiti ako slucajno partner izgubi posao i ostanu bez ijedne place. Nitko ne dobiva stan na poklon osim ako nema nasljedstvo. Stvari se sve cesce placaju (vrtic, fakultet, zdravstveno postaje sve vise i vise privatizirano). Zene cesto rade 8+ sati jer te nitko u Zagrebu ne pita mozes li ili ne raditi prekovremeno + dok dodjes doma izgubis jos minimalno sat i pol na prijevoz. Ja kad sam bolesna sam na poslu, bolovanje uzimam jedino kad je dijeten bolesno jer je firma mala i bolovanje si ne mogu priustiti. I onda kad dodjes doma bilo bi u redu da i ti imas pola sata, sat za odmor a moras napraviti rucak, oprati, opeglati, izribati kupaonu..I naravno da nije problem pogledati sto djetetu treba i pomoci mu ali treba kriticki pogledati na drustvo koje se ponasa koje se vise ni najmanje ne brine za pojedinca. HS nazalost nije realna mogucnost za svakoga.
    Slažem se s tobom...
    Naravno da ostaviti posao i ostati doma nije neka najsjajnija opcija u danom kontekstu. Tu je puno što ako i što kad... naravno, i slažem se da bi bilo stvarno dobro da se o obitelji i njezinim potrebama nekako misli i na društvenoj razini.
    Znam da ima privatnih jakih firmi koje misle na ljude, ulažu u ljude i daju ljudima da dišu. Da ih je više takvih...

  13. #3263
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    pa mozda je to i istina..ja mogu s prijateljicom vjezbati talijanski ali ako mogu radije idem kod 3. neutralne osobe.
    imala sam ja situaciju kad sam poducavala dijete kojem je stvarno bilo dosadno vjezbati s mamom duze od 10 minuta a mene je slusalo.
    ako ćeš brutalnu iskrenost, živim u jako malom mjestu, znam žene i znam da sam ja u pravu kada spominjem njihove razloge a ne ti.
    što ne isključuje postojanje razloga koje ti navodiš kod drugih roditelja.

  14. #3264
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kad smo kod home made instrukcija treba uzeti u obzir i činjenicu da u nekom intenzivnijem radu s djetetom roditelj polako prestaje biti roditelj i postaje učitelj, svakodnevno "tlači" dijete dodatnim ponavljanjem i provjerama je li sve shvatilo, dijete ulazi u otpor i eto ti zatvorenog kruga. U tom su smislu instrukcije opravdane - ne radi se tu o tome da mama (zašto ne i tata?) ne bi znala gradivo ili joj se ne da, nego da želi s djetetom provesti neopterećeno vrijeme u druženju, igri, šetnji.

  15. #3265

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    trigonometrija = (. trigonon = trokut + metron = mjera)

  16. #3266
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    apri, šta nije trigonemetrija dio matematike koji se odnosi na trokut? odnose u trokutu? kakve to kuće radiš kad imaju zidove u obliku trokuta
    ma šalim se, malo me hvata ljetno ludilo, a klima ne radi
    zaboravih i ja trigonometriju. iako sam išla u matematičku gimnaziju.
    Cvijeto, dao Bog da uvijek tako hodaš za mnom i ispravljaš mi lapsuse
    Ja sam sebi totalno prevela na geometriju i sad šibam i stolnjake i zidove i košulje po toj liniji... LOOOOL

  17. #3267
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kod home made instrukcija treba uzeti u obzir i činjenicu da u nekom intenzivnijem radu s djetetom roditelj polako prestaje biti roditelj i postaje učitelj, svakodnevno "tlači" dijete dodatnim ponavljanjem i provjerama je li sve shvatilo, dijete ulazi u otpor i eto ti zatvorenog kruga. U tom su smislu instrukcije opravdane - ne radi se tu o tome da mama (zašto ne i tata?) ne bi znala gradivo ili joj se ne da, nego da želi s djetetom provesti neopterećeno vrijeme u druženju, igri, šetnji.
    O,da, ja bih prva platila svakodnevni rad sa mojim školarcom (samo da je novaca više). Pa nek se netko drugi sa njim svađa.

  18. #3268
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, iskreno u cijelom tom HS društvu ne znam za previše slučajeva nekih zloporaba, znam nešto iz novina ali to je to. Ali kad bi tako razmišljali, već sam to rekla nekoliko puta, onda bi postali policijska država koja za dobrobit nas ljudi uvodi svakakve kontrole koje bi netko prihvatio kao dio života, a nekome poput mene se od tih kontrola ježi koža. Vjerovat da je školski sistem savršeno iskontroliran i da ne postoje zloporabe "vlasti" od strane profesora mi isto djeluje naivno, svejedno ne vidim tolike brige oko kotnrole struke koliko vidim velike zabrinutosti oko kontrole roditelja. Meni to sve daje naslutiti da je opće usvojeno mišljenje to da roditelj zapravo ne brine ili ne zna brinuti o svom djetetu onoliko dobro koliko to radi država. Što je po mom totalna laž koja je proširila svoje korijene u društvu od industrijske revolucije nadalje u korist samog sistema, nikako u korist obitelji.
    Naravno da to nije istina, ja prva ne razmišljam na taj način. Međutim, složit ćeš se valjda da se u nekim slučajevima ipak, i to može dogoditi. da država bolje skrbi o nekoj djeci negoli to čine oni koji bi po svim normalnim zakonima, "prirodnim zakonima" da ih tako nazovem, to trebali?
    što u tim slučajevima? ne misliš li da nisu svačiji motivi čisti, tako kao što su tvoji? ja ne misli. sigurna sam da bi sijaset ljudi iskoristio HS kao pokriće za lošu brigu o djeci i ne sviđa mi se mogućnost da to čine bez straha da će ih netko zbog toga sankcionirati. kmontrola države ponekad je ipak nužna i opravdana.

  19. #3269
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Roza, referirala sam se na onu tvoju rečenicu kako se nameće da država bolje vodi računa o djeci nego roditelji
    samo sam smotana, pa nisam to označila ...

  20. #3270
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ajme flopice pa ti pišeš kao da je današnje društvo radi kontrola idealno i maltene nema zlostavljanja ako postoje zakoni protiv istog. Ja ne vjerujem u tu spiku, kao što ne vjerujem da oružje ubija, ljudi ubijaju. Sa školom ili bez onaj roditelj koji ne poštuje svoje dijete i koji ima zlostavljačku prirodu, zlostavljat će. Država može bolje skrbiti o nekoj djeci, iako iskreno ono što znam iz prve ruke o domovima za napuštenu djecu npr. ta skrb je u večini slučajeva jalova i jadna i ako ih ne traumatiziraju ludi roditelji onda ih traumtaizira institucija ili oni koji se nalaze u njoj skupa sa njima.

    PS: nemaš beda skontala sam
    Posljednje uređivanje od RozaGroza : 04.07.2011. at 15:32

  21. #3271
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajme Roza al ti mene ne razumiješ. nit mislim da je idealno društvo ono koje je u svim segmentima iskontrolirano i pod paskom "sigurnosnih organa", nit mislim da i unatoč kontroli pojedini roditelji ne zlostavljaju djecu, nažalost!
    samo što mi teza da ako je netko zlostavljač zlostavljat će dijete tako i tako , nije prihvatljiva. jer mi mogućnost vanjske kontrole ipak ostavlja nadu da će netko spriječiti takve ljude, da neće proći nekažnjeno.
    vezano za HS - da, ukoliko roditelj smatra da je kompetentan, da ima volje, načina, vremena, mogućnosti i želje. svakom njegovo. ali uz kontrolu.
    kontrola ne bi bila u vidu ljudi u sivom, koji ti ušetavaju u kuću sumnjičavo se ogledajući oko sebe, da se uvjere u minimum higijenskih uvjeta.
    niti bi ti ljudi postrojili tebe, špiru i antu, uzeli drveni prut u ruke i zahtjevali da špire recitira po redu, od abecede do trigono(geo)metrije!

    ja to ovako laički više zamišljam da bi se odvijalo na jedan suptilan, pozitivan i suradljiv način, bez stresa za vas i vašu djecu!

  22. #3272
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    E ja sam i bila rekla da je kontrola bez ispitivanja i ocjenivanja OK, nešto gdje oni vide da je dijete pismeno, da je socijalizirano, da se zna izražavati...mislim vidiš na djetetu jel to neko dijete kojeg starci zanemaruju i ne podučavaju nakon valjda 10 minuta razgovora, kao što vidiš odmah (ili relativno brzo) kad je neko dijete lijepo odgojeno i kad nije. A ja bi osobno prihvatila i slovenski model samo da se makne s mrtve točke, to što ja smatram da je bolje bez klasičnih kontrola tih ljudi u sivom, ma boli Jacu uvo za to.

  23. #3273
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pa onda se razumijemo!

  24. #3274
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda se razumijemo!
    Isuse, pa zar da ovo bude zadnji post?! :shock:



  25. #3275
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    e ja bi sad svečano zatvorila hs, kad su se flopica i roza uspile razumiti
    da ne bi ispalo da nisu, pa da se izrode još 43 stranice

  26. #3276

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Joj, ne pratim više puno ovaj forum, ali evo moram ovo napisati - već mi užasno idu na živce te spike o kontroli društva, ispiranju umova, nekreativnosti onih koji se školuju unutar škole i slično... Užasno patetično i nepotrebno.
    mislim da je najlakše pokupiti se i pobjeći iz iskvarenog društva koje ne funkcionira onako kako bismo mi htjeli. Najteže je ostati u tom društvu i potruditi se nešto promijeniti. I smiješno mi je misliti da će škola ili kakav određeni način školovanja nešto strašno utjecati na djetetovu kreativnost - za to postoji tako puno faktora a onda se ovdje uvijek hvata za jedan ili dva. I koliko sam shvatila ovdje se uglavnom misli na nekakvu umjetničku kreativnost, a zaboravlja se da i znanstvenici mogu biti kreativni. Sve skupa dobila sam utisak da bi se HS djeca razvila prilično jednosmjerno...

    Smiješne su mi te priče, kao društvo/sistem ništa ne valja, tlači nas, a onda da bi i homeskulirao svoju djecu koristiš stvari koje su napravljene, izmuljene i što već, iz ovog društva. Društvo je proizvod mnogih generacija, konglomerat mnogih jedinki koje su se igrom slučaja upetljale u mrežu života. Ni ja ne prihvaćam sve što društvo nudi, ali mi već idu na živce priče pojedinaca koji misle da su oni jadni ugroženi zato jer napredno misle i zato će izvući svoju djecu kako bi ih spasili svog ovog jada. Čak mi se čini da sam imala bolje mišljenje o HS dok nisam počela čitati što se o tome piše ovdje. Vidim da HS apsolutno ni u čemu nije bolji od školovanja u školi, sve je relativno - i školovanje u školi i HS.. A također mi je smiješno misliti da djeca sve steknu i nauče u školi i da ih samo škola oblikuje. Na ovom forumu ima hrpa čudnih ideja i stavova da sam sad morala ovako malo žestoko ispisati jer mi se ne da više puno sudjelovati u raspravi (nemam ni vremena)...
    Čak mi je Mikkin muž zvučao najsolidnije i dao najnormalnije razloge za HS, nešto o čemu sam i ja mislila. jedino što mi se ne sviđa ta ideja da djecu podučava bilo tko, bilo kada i bilo kako. I ne govorim to toliko iz perspektive didaktike nego iz perpsektive toga da se ne bih usudila ostaviti djecu s ljudima koje ne poznajem dobro ( u školi bar postoje neke kontrole, iako se i tamo može naći luđaka)..
    eto, ne znam jesam li bila jasna, ali stvarno nemam vremena za neke dubokoumne misli, a opet nisam mogla prijeći preko nekih stvari (jer se smatra da smo mi koji damo i najmanju kritiku o HS na razini ovaca koje ne razmišljaju nego slijepoo slijede stado... Roza stalno govori o svojim newageovcima prijateljima i sličnima - isto kao što neki od nas mogu biti o ovce pa voljeti HDZ ili masone i ovi mogu biti ovce pa slijediti određenu ideju života pa htjeti da im djeca odrastu na takvoj ideji... ovce ovdje ovce tamo, ne vidim u čemu je razlika... jasno mi je da neki roditelji žele nešto drugo i meni je sasvim u redu da im se to dopusti, ali mislim da je prilično glupo od njih smatrati da time svojoj djeci daju neku aspolutnu istinu ili slobodu.. .
    toliko od mene..

  27. #3277
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    čokolina, lipo pišeš, nemoj odustat od ovog foruma ako ti je dosadila tema o hs-u, imamo mi još puno tema

  28. #3278

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    ha ha Pinky hvala, razmislit ću o ponudi

  29. #3279
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Čokolina prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ne pratim više puno ovaj forum, ali evo moram ovo napisati - već mi užasno idu na živce te spike o kontroli društva, ispiranju umova, nekreativnosti onih koji se školuju unutar škole i slično... Užasno patetično i nepotrebno.
    mislim da je najlakše pokupiti se i pobjeći iz iskvarenog društva koje ne funkcionira onako kako bismo mi htjeli. Najteže je ostati u tom društvu i potruditi se nešto promijeniti.
    Ha ha ha sorry ja na ovo moram puknut od smijeha. Ne znam ko je sad patetičan.
    Svijet se ne vrti oko nas i mjenjati ga možemo primjerom.
    Bolje da Flopičin post bude zadnji...

  30. #3280
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e neće nego moj
    magarac ko posta poslije mene
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 05.07.2011. at 16:38

  31. #3281
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    A ja strašno volim magarce

    Ozbiljno, samo mi je jako žao što nas je tako malo.

  32. #3282
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I ja sam već napisala da su magarice i magarci super životinje, pa sam obrisala, jer sam danas već previše toga napisala, ali sad kad si ti, baš ću i ja. I laku noć.

  33. #3283
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam već napisala da su magarice i magarci super životinje, pa sam obrisala, jer sam danas već previše toga napisala, ali sad kad si ti, baš ću i ja. I laku noć.
    Neka si npisala, drago mi je da ima još ljubitelja te nadasve plemenite životinje

    I vidiš, nismo otišli daleko od teme jer se nadam da u školi više nema "magarećih klupa".

    Laku noć i tebi.

  34. #3284
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    jeste vidjele, jeste vidjele!
    Roza

  35. #3285
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ovo me je nekako podsjetilo na ovu temu jer imam osjećaj da mnogi ne shvaćaju ćemu to gorljivo zagovaranje HSa od strane zagovarateljica i zagovaratelja na forumu ili u RL :

    "Maybe I don’t see a choice to home-school (or send my child to public school, or a charter school, or a private school—even a religious-based one) as a right. But I bet that’s because such right hasn’t been taken away from me."

    I malo iz deklaracije o ljudskim pravima (ne škodi prisjetiti se):

    Article 26(3) Parents have a prior right to choose the kind of education that shall be given to their children.

    Article 8 All people are entitled to equal protection against any discrimination in violation of this Declaration and against any incitement to such discrimination” which means all human rights are considered equal. None is considered more valuable than the other.

    Article 16 The family is the natural and fundamental group unit of society and is entitled to protection by society and the State.

    Article 12 No one shall be subjected to arbitrary interference with his privacy, family, home or correspondence, nor to attacks upon his honor and reputation. Everyone has the right to the protection of the law against such interference or attacks.

  36. #3286
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Čokolina, super post.

  37. #3287
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=dWsVbneJiyk

    u magarećem duhu
    a i duhu vremena

  38. #3288
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo još nešto s youtubea ali nije pjesma
    nego jedan poduži interview (u nekoliko dijelova) sa Saradadevii..i sa Shantanom
    http://www.youtube.com/watch?v=WZymX...eature=related
    Posljednje uređivanje od mamma Juanita : 09.07.2011. at 14:34

  39. #3289
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Malo sam lijena pa mi se nije dalo gledati sve nastavke sa Saradadevii, ali pogledala sam Shantanu. Preslatka curica.

    Sve u svemu, ono sto je malena ispricala zvuci jednako kao sto bi zvucala prica klasicno skolovanog djeteta, pod uvjetom da mu roditelji imaju vremena i volje za izvanskolske aktivnosti i bilo kakvu drugu manje ili vise edukativnu zabavu kod kuce. Vecina roditelja koje znam upravo to i rade.

  40. #3290
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    suzdržavam se već 63 stranice...u cijeloj šumi postova koji samo ponavljaju i ponavljaju, stalno mi sijevaju pred očima krivo napisani Č/Ć/IJE/JE ... znam, znam, može se bez toga u životu, ali osobno mi je puno draže kada se to pravilno koristi jer je to ipak gradivo 2. razreda osnovne škole... no, i to mi dovoljno govori o (ne)uspjehu HS u višim razredima osnovne škole kada djeca mogu/trebaju usvojiti neka malo šira znanja i kada ih mogu/trebaju prenijeti u pisanom ili usmenom obliku ...
    evo, upravo ovo. to mi je naprosto nevjerojatno, nije da imam nešto protiv HS, ali se podrazumijeva da si barem pismen ako želiš stvarno podučavati svoju djecu.

  41. #3291
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa Vidi poruku
    evo, upravo ovo. to mi je naprosto nevjerojatno, nije da imam nešto protiv HS, ali se podrazumijeva da si barem pismen ako želiš stvarno podučavati svoju djecu.
    Vama uopće nije stalo do istine nego do toga da pobjedite u ovoj debati što je zapravo jako tužno.

    Svatko ima pravo na svoje mišljenje i svoja uvjerenja, a ako sam do nečeg došla u ovoj raspravi došla sam do zaključka da argumenti pro ili con HS nisu važni niti se "ja" kao zagovarateljica imam kome pravdati. Moje pravo kao roditelja je da svoje dijete obrazujem kako god želim i da ga odgajam po svojim uvjerenjima (umjesto da ga država indoktrinira).

  42. #3292
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Evo mi smo odlučili da ne možemo financirati sve aktivnosti koje trebaju našim klincima po našem mišljenju i radimo raspored za HS vanškolskih aktivnosti za engleski, gitaru, ručni rad i science project(nisam našla bolji naziv nešto kao uvod u prirodne znanosti, tehnički, računala itls)- sport ćemo se potruditi ponovno ugurati u buđet. Ako ih ne budemo selili u klasičnu OŠ ja planiram svakako HS lat i grč. od 4. rz. Ne mogu iščitati svih 66 str, pa molim pomoć- ne znam krije li se negdje na ovoj temi neki konstruktivni link za kurikulume i rasporede za HS?

  43. #3293
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Jok. Ovdje se zagovara izbacivanje bilo kakvog kurikuluma

  44. #3294
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    3, 292 posta i niš konkretno? Ne mogu vjerovati.

  45. #3295
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Mene zanima ima li u Hrvatskoj skola Summerhill
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Alexander_Sutherland_Neill

  46. #3296
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  47. #3297

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    39

    Početno

    Uh, čitala sam "godinama". I na kraju mali prilog temi (nije baš HS), ali je nastavak na zadnji post:

    http://udruga-kameleon.hr/tekst/4636/

  48. #3298

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    39

    Početno

    http://www.tonimilun.com/

    Uz više ovakvih ponuda, HS postaje malo manje "problematičan".

  49. #3299
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Ja sam ZA "školu kod kuće", ali bojim se da ne bih imala snage još i za to. Za tako nešto trebaš stvarno biti discipliniran u životu. Znam da par obitelji u HR prakticira "školu kod kuće". Jedna mama ima četvero djece koje tako doma podučava. Divim se toj ženi!

  50. #3300
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Samo da podignem ovu temu i prelostam postove.
    2020 je ispala vrlo ironicna godina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •