Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 159

Tema: Citrofit

  1. #51
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    i ja umirem
    meni je ok skupa s juiceom, ali probat ću i s mlijekom, tek sad vidim tu preporuku.

  2. #52
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    probala jučer, popila 5 kapi s 2 dcl vode i naježila se od glave do pete
    sad nakon tri puta kao da mi je malo lakše. a šta je tek s većim količinama?

  3. #53
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Kupi u apoteci prazne kapsule, pa si ih puni kapima.

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Imaš baš njihove kapsule, veganske, evo pa srolaj niže dolje: http://www.biorama.net/proizvodi-za-zdravlje.html#info
    A
    li treba pripaziti i na cijenu citrofita: ja ih kupujem u onoj novootvorenoj apoteci, u Ilici, kraj Mane- opet novootvorene namjesto tintiliniča...
    tamo su 65kn/ 30ml, i 200kn/ 100ml.

    U apotekama mislim da 4 djeteline su 75kn / 220kn, tako da cijene zaista variraju.
    Kapsule sam platila 30kn, opet u 4 lista, a u ovoj mislim da su 23- 24kn..
    A i ostali artikli imaju znatnu razliku u cijeni.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Daklem, zaboravih naravno, tamo je i zelena glina najjeftinjia, mislim da mi je rekla 45, al je momentalno nemaju.
    Znam da sam je inače plaćala oko 60kn.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    I intimni dijelovi tijela se mogu ispirati u blagoj otopini citrofita, rekla mi magistra.

  7. #57
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Citrofit ima širok spektar djelovanja!

  8. #58
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    probala jučer, popila 5 kapi s 2 dcl vode i naježila se od glave do pete
    sad nakon tri puta kao da mi je malo lakše. a šta je tek s većim količinama?
    Pa preporuka i je postepeno pojačavati dozu (na početku je koma, ali brzo se privikneš na gorčinu), možda da probaš sa juiceom?!

  9. #59
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    je tako i radim, mogu reći da više nije tako strašno.za ove veće količine ću piti s juiceom,jer mislim da s vodom neće ići.nakon koliko vremenski si povećavala dozu? i jesi svaki put kap više ili ono 5-10-15 kapi? sorry,ak gnjavim,ali zanima me. ja sad već treći dan pijem 3 puta po 5 kapi,pa sam mislila povećati.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    mi redovno koristimo citrofit, i muzic i ja... bebica je jos premala za to...

    prije nekih dva mj je muzica spopala neka teska prehlada,pa mu je jedan travar (kod kojeg inace uvijek uzimamo cajeve) preporuci da popije caj od koprive u koji stavi 70 kapi citrofita...
    nemoram ni reci koliko je to odvratno...

    popio je i sutra ujutro dobio proljev,a prehlade kao da nije ni bilo... svi simptomi su isti tren nestali...

    prije desetak dana ponovo ga uhvatila ta neka teksa prehlada i opet je ponovio... proljev ujutro i simptoma vise nema...

  11. #61
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    je tako i radim, mogu reći da više nije tako strašno.za ove veće količine ću piti s juiceom,jer mislim da s vodom neće ići.nakon koliko vremenski si povećavala dozu? i jesi svaki put kap više ili ono 5-10-15 kapi? sorry,ak gnjavim,ali zanima me. ja sad već treći dan pijem 3 puta po 5 kapi,pa sam mislila povećati.
    Ja sam povećavala za 2-3 kapi po danu, tako sve do 30! Ako ti je previše, povećaj kap po dozi.
    Po meni, ne djeluje mi da je nešto jače doda li se 2-3 kapi više!

  12. #62
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    taj citrofit je nesto preodvratno. bila sam kupila i neki s blazim okusom, kao ukusnije ce biti. mos si mislit

    uzimamo ga jedino u onim kapsulama koje se spominju na linku gore.

  13. #63
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Meni je granica Citrofita 10 kapi, ako stavim više od toga u čaj vraća mi se onaj odvratan okus još satima. Ali do 10, s domaćim medom, to igra.

    Na uputama piše da se može staviti par kapi u šampon i da je dobro protiv peruti, i meni je stvarno pomoglo.

  14. #64
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citrofit nakapajte u prazne ampule, ima ih u biljnim apotekama cca 30 kom 30 kn, veganske su
    stane 12 kapi

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav...nakon kupanja u nedilju mi je izbacile su mi na laktu i rukavama neke gljivice /bradavice...nakon svrbeži koja je trajala par dana...stanje se smirilo...u međuvremenu san bija u doktorice koja mi je propisala neku mast...itd...al me zanima jel istina da kod alergijskih reakcija se preporuca uzimanje citrofita, da ojaća organizma...dakle ako mi neko može pojasnit...jel ga uzima kod alregije?...i jel pomaže...fala lipa :D

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno Citrofit

    Molim roditelje koji su davali citrofit svojoj djeci svrhu poboljšanja imuniteta da malo podijele iskustva.
    Mi smo tek krenuli,pa me baš zanima.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno

    Citrofit,pardon.

  18. #68
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ja sam jučer baš pitala u ljekarni i gđa kaže da nije za trudnice i djecu.
    Malo me je zatekla s tim odgovorom.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno

    Ma je za djecu,ali u običnim ljekarnama ima jedan od nekog drugog proizvođača gdje piše da nije za djecu do 14 godina.
    Ovo je citrofit od bio-rame i ima ga samo u biljnim ljekarnama.Treba samo paziti na doziranje.Koliko dijete ima godina
    toliko kapi 3 puta dnevno.To je za preventivu,a kada su baš bolesni onda se malo doza pojača.Navodno dijeluju kao antibiotik,ubijaju viruse i bakterije.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ništa mi nije pomoglo

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Nije citrofit za djecu.

  22. #72
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije citrofit za djecu.
    Zašto?

  23. #73
    em_kay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    zapadno od Zagreba, skoro pa u deželi...
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije citrofit za djecu.
    zašto? obajsni... (ne provociram, samo me zanima, možda znaš nešto više...)

    uspjela sam naći upute na netu http://www.krenizdravo.com/korisno/u...anje-nuspojave u njima ne piše da se ne smiju davati djeci...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno

    Da i mene zanima zašto nebi bile za djecu ako u putama jasno piše da jesu,samo je doziranje drugačije nego kod odraslih.
    kolegica koja mi je rekla za njih daje ih normalno svojoj djeci i prezadovoljna je,ja sam samo htjela čuti dali ih je neko još
    davao djeci i što misli o njima i njihovom učinku,Relativno su novost na tržištu i nisu uopće reklamirane.

  25. #75
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja sam svojima davala u par navrata kad su ih napadale bolesti i čini mi se da im je koristilo, ali sam prestala po povlačenju bolesti. Teta u ljekarni mi je rekla da ne misli da ga treba davati preventivno za imunitet jer je snažan. Ako sam dobro shvatila on ubije ne samo loše nego i dobre bakterije kao i drugi antibiotici ... Šteta je što su mu upute tako šturo napisane.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    upute su stvarno za niš, a kad biorami pošalješ mail da ti odgovore na jednostavna dodatna pitanja, onda nemaju pojma ni o ovome što piše u njihovim uputama.
    ja sam pak informirana da citrofit ne ubija dobre bakterije u crijevima kao što to čini antibiotik, a drugdje se pak kaže da ubija .
    nemam pojma kome vjerovati.
    ja ga pijem pomiješanim sa mlijekom, jer mi onda uopće nije ni najmanje gorko, a djetetu ne dajem jer ne znam dali smijem.

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj em_kay prvotno napisa Vidi poruku
    zašto? obajsni... (ne provociram, samo me zanima, možda znaš nešto više...)

    uspjela sam naći upute na netu http://www.krenizdravo.com/korisno/u...anje-nuspojave u njima ne piše da se ne smiju davati djeci...
    Kad su moja djeca bila mala (v. potpis, bilo je to prije dosta godina) ja nabavila sebi nešto slično - ne citrofit nego citrosept, ali je u uputama pisalo da nije za djecu do 14 godina. Ne mogu sad na netu naći to, davno je bilo. Našla sam da postoji citrosept junior, valjda je taj blaži i prilagođen djeci.

  28. #78
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    http://www.biorama.net/index.php/sit.../novi-citrofit
    Evo, tu piše da ga sad mogu piti i mala djeca. Biti će da se nije davalo djeci zbog prejake gorčine.

  29. #79
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Zvala sam Bioramu i pitala smiju li trudnice uzimati citrofit. Rekli su da smiju. No to mi se čini da su više rekli prema iskustvima korisnika, nego da je to baš preporuka proizvođača. Piše na kutijici da je proizvođač Vedicom iz Austrije (Biorama je samo uvoznik). Je li netko probao pitati njih direktno smije li se citrofit uzimati u trudnoći, za vrijeme dojenja i davati djeci?

  30. #80
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Poslala sam im upit pa ćemo vidjeti što kažu.

  31. #81
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mi smo baš danas opet krenuli s Citrofitom jer je malac pokupio neku (valjda) virozu. I ne znam jesmo li mi nedavno slučajno nabasali na staru pošiljku, ali ovaj naš Citrofit je ... pa, mi ga zovemo "ono gadno" :D. Sreća pa su ljudi izmislili bombone za potkupljivanje djece u kriznim situacijama

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    probala jučer, popila 5 kapi s 2 dcl vode i naježila se od glave do pete
    sad nakon tri puta kao da mi je malo lakše. a šta je tek s većim količinama?
    sa većim količinama pomaže čaj od mente,do sada najbezbolnije! isplati se probati!

  33. #83
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam trenutno u komi sa imunitetom i kupila sam Citrofit, platila 68 kn, pijem ga tjedan dana po 30 kapi. najbolji mi je sa sokom od naranče taman mi bude manje sladak kako volim, malo manje sladak!
    klinci neće i neće, kažu da im je odvratan!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno

    Moj mali(2,10 g) ga popije sa sokom od naranče bez problema,trenutno mu dajem 3 kapi jednom na dan,i već 2 tjedna ide u vrtić,što je rekord od 9.mjeseca.

  35. #85
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ide li citrofit uz dojenje?

  36. #86
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, da
    cak je preporucljiv ako mama ima gljivice.

    osim ako se nesto nije promjenilo u zadnjih 6g :D

  37. #87
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    btw, ja bi ga sipala u jogurt i bilo mi je super. malko gorkasto, al ok

  38. #88
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    super
    postala sam hipohondar pa bih ga rado preventivno uzimala
    thanx

  39. #89
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Da bude manje gadan moze se staviti i u one prazne kapsule koje ima za kupiti u biljnim apotekama.

  40. #90
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    U soku od naranče (ali onom pravom gustom) se ne skuži, kao ni u mlijeku.

  41. #91
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj kivano prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali(2,10 g) ga popije sa sokom od naranče bez problema,trenutno mu dajem 3 kapi jednom na dan,i već 2 tjedna ide u vrtić,što je rekord od 9.mjeseca.
    tako i kod nas, ima 2.4god i vec je 25 dana zdrav. Sto se nije odavno dogodilo
    Ne znam jel zbog citrofita, ali imam unutarnji osjecaj da je preseljenje plus citrofit ulrodilo plodom.
    Dajem mu u sok 2 kapi jednom na dan i popije bez preoblema. Nekad mu dam u vodi i ne buni se.

    Medjutim, neki dan sam mu stavila (glupaca) u jogurt, to je popio navecer i imao mucninu cijeliu noc i lagano povracao. Jel moguce da je od toga? Sutrafan je bio ok, al sad me grize savjest da mu je to bilo prekiselo. . .

  42. #92
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Pitala sam direktno proizvođača (Vedicon iz Austrije) preko službene e-mail adrese i dobila sam odgovor da se Citrosept/Citrofit pokazao vrlo pozitivnim u trudnoći i da su bebe imale bez iznimke jako snažan imunitet.
    Supruga čovjeka koji mi je odgovorio ga je u posljednjoj trudnoći uzimala redovno (oko 25 kapi raspoređeno na 3 x dnevno) i njihova kći ima iznimo snažan imunitet. Kaže da je slično čuo i od drugih žena.
    Nisu im poznati slučajevi negativnog utjecaja ekstrakta koštica grejpa na trudnoću.
    Doziranje za oralno uzimanje je max, 25-30 kapi dnevno (raspoređeno na 3x), za vanjsku primjenu treba nanijeti 1-3- kapi pomiješanih s uljem po izboru. Može se dodati i 3 kapi na 100ml vode i primijeniti za pranje (30 kapi na 1 litru vode).
    Nema dobnog ograničenja za korištenje Citrosepta/citrofita. Uvjet je jedino da dijete već pije tekućinu poput čaja ili voćnog soka pa da se kapi mogu pomiješati s tom tekućinom.
    S obzirom na gorak okus, potrebno je malo isprobavati, jer neka djeca jako vole gorko, a neka niti malo. Kao dnevnu dozu za djecu možete uzeti 1 kap po kg. Pri višim dozama se količina može podijeliti na 3 uzimanja dnevno (npr. dijete koje ima 9 kg treba uzimati 9 kapi odjednom ili 3x po 3 kapi).

    Prijevod je s njemačkog, ali nadam se da je razumljiv.

    Uglavnom, mene je to umirilo i s obzirom na nadolazeću sezonu viroza, gripa i ostalog te da je MM često u kontaktu s ljudima i može donijeti svašta kući, počinjem s konzumiranjem.
    Posljednje uređivanje od Jesen u meni : 28.10.2012. at 20:31

  43. #93
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    nama na nasim kapima pise da djeca uzimaju onoliko kapi koliko imaju godina.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 29.10.2012. at 11:52

  44. #94
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    nama na nasim kapima pise da djeca uzimaju onoliko kapi koliko imaju godina.
    isto

  45. #95
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    I kod mene u uputama tako piše, a proizvođač je u mailu naveo po kg (provjerila sam da nisam krivo prepisala).
    Možda je sigurnije uzimati po godinama. Bolje manje nego previše.

  46. #96
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    velika je razlika izmedju npr 2 i 12 kapi.

    Koja tocno marka je kod tebe u pitanju, mozda su drugaciji proizvodi.

  47. #97
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Imam baš Citrofit od 30 ml koji uvozi Bio-rama. Proizvođaču sam objasnila da se pitanje odnosi na njihov proizvod koji za Hrvatsku uvozi Bio-rama.
    Na kutiji piše da je proizvođač Vedicom iz Austije, a firma se zapravo zove Vedicon (razlika je u zadnjem slovu, ali sam provjerila i adresa je ista i na kutiji i na stranici preko koje sam ih kontaktirala).

    Na kutiji piše ovako: "Djeca do 12 godina koliko imaju godina toliko kapi uzimaju".
    U uputama piše isto.

    Proizvođač taj proizvod prodaje pod nazivom Citrosept. Evo linka na web shop s tim proizvodom http://www.citrosept.at/
    Preko ovog obrasca na web shopu sam postavila pitanje http://www.citrosept.at/pg5.html

  48. #98

  49. #99
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    i ja imam taj

  50. #100
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jel mogu onda i djetetu od 1 god dati 1 kap?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •