Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Blizanci i željezo... do kad?

  1. #1
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno Blizanci i željezo... do kad?

    Jesu li vaši blizići dobili željezo i ako jesu do kada? Pedica nam je uvela terapiju željezom (to je navodno pod mus čim su blizanci) i bez obzira na crvene guze moramo to dalje uzimati
    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    jele blond, sigurno znaš da bebe stvaraju zalihu željeza u posljednjim tjednima trudnoće, a kako se blizanci često rode ranije i/ili s niskom porođajnom težinom, oni te zalihe nemaju ili su puno manje nego kod ostale djece.
    Rima i Lira su rođene s 36+4 i, očekivano, hemoglobin je bio jako nizak. Počele su dobivati željezo s neka 2,5 mjeseca, a s 5,5 mjeseci više nije bilo potrebe za njim. Nisu imale nikakvih nuspojava.
    Ako sam dobro shvatila, vama nisu provjeravali krvnu sliku prije uvođenja željeza?

  3. #3
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ovo za zalihe u zadnjim tjednima nisam znala. Moje curice su rođene u 37+1, pa se smatraju donešenom djecom. Inače, željezo su nam uveli po izlasku iz bolnice, a tamo nikakve nalaze nisam imala u rukama, da bih znala.
    Kako bilo, hvala na odgovoru

  4. #4
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    Jele blond ,mi smo ti sa 2,5 mjeseca dobili isto željezo,,,cure rođene sa 34 tjedna,ped. nam je rekao da blizanci bi trebali piti radi preventive iAKO PRI IZLASKU IZ BOLNICE IM EJ BIO UREDAN.Na početku bilo koma, zbog grćića..ali kasnije sve ok .ja ,mješam sa papicom,jer mi ga ovako izbacuju van -(((

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    mi smo isto na terapije fe i biti cemo i dalje iako vise nisu anemicni...pedijatar je rekao smanjiti kapi i nastaviti sa fe....ne mogu se time predozirati....mi ne koristiimo ferum lek jer brate sve majce sam sa tim zaflekala nego kapi koje ukapam u mlijeko i to popiju...

  6. #6
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Baš! Oprati to je ko naučna fantastika
    Al, ima mama taktiku
    Navečer prije kupanja i u jutro kod presvlačenja im dam kad su gole

  7. #7
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Mi nismo uopće uzimali željezo prvih 13 mjeseci njihova života.U 2 navrata (sa mjesec ili dva i sa kojih 6-7mj) smo vadili krv i željezo im je bilo super.Sad smo pred tjedan dana vadili krv jer su bili bolesni pa se ispostavilo da im je željezo malo ispod granica i sad uzimamo Ferum lek.Na špricu im dajem...E a rođeni su sa 36+5 poprilične porođajne težine..
    I rekla je pedijatrica da pijemo fe mjesec dana.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Cure meni nikad ni jedan pedijatar nije rekao da mojima treba zeljezo. Sad sam se zabrinula. Malen ami slabo jede okon 300 do 400 ml ad u 24 h a citala sam da je jedna od simptoma anemije slab apetit. pedici kada sam rekla da mi slabo jede rekla da je ona ok da joj je boja ok i da napreduje i izgleda zadovoljno. Sta sad da radim? maleni jede oko 800ml u 24h

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    najbolje bi bilo da ti napravi kontrolu krvne slike kod malene, vade krv iz prstića, nije strašno

    mi nismo uzimali željezo, hemoglobin im je sa 6 mjeseci bio 106 i 110, pedijatar se nećkao, ali nam na kraju nije ništa dao, sad fino papaju, brinem da svaki dan dobivaju namirnice bogate željezom

    vjerojatno uskoro idete na cijepljenje, pa kad ste već tamo zašto ne prekontrolirati

  10. #10
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa Vidi poruku
    Cure meni nikad ni jedan pedijatar nije rekao da mojima treba zeljezo. Sad sam se zabrinula. Malen ami slabo jede okon 300 do 400 ml ad u 24 h a citala sam da je jedna od simptoma anemije slab apetit. pedici kada sam rekla da mi slabo jede rekla da je ona ok da joj je boja ok i da napreduje i izgleda zadovoljno. Sta sad da radim? maleni jede oko 800ml u 24h
    ovo je naš najveci problem.Frane je mjesecima jeo jedva 400ml,ludila sam jer je N jeo duplo i bila sam strašno jadna.Nije imalo veze sa željezom niti ikakvim zdravstvenim stanjem,jednostavno njemu je to bilo dovoljno.Teško je kad jedan super jede a drugi ne ,ali nema smisla šizit zbog toga kao što sam ja ako je sve ok.Nije ni sada puno bolje,ima dana kada navučemo i 700 ali više je onih 500-600.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Hvala vam curke, malo ste mi razgalile. Ja po cijeli Boziji dan idem s flasicom i guram joj na silu u usta ne bili nesto pojela. Nekada je znala i ona oko 500 pojesti medjutim sada je to mnogo manje. vadili smo joj krv iz male vene kada joj je bilo mjesec dana
    (rodjena je s Chordom aberans) pedica koja je ujedno i direktor klinike napisala je na nalazu da je ok krvna slika, mada smo ja i mm vidjeli da je sve na granici. Kada nadjem taj nalaz napisat cu rezultate pa da mi kazete vase misljenje. Uskoro idemo na vakcinu i trazit cu da im urade krvnu sliku.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam curke, malo ste mi razgalile. Ja po cijeli Boziji dan idem s flasicom i guram joj na silu u usta ne bili nesto pojela. Nekada je znala i ona oko 500 pojesti medjutim sada je to mnogo manje. vadili smo joj krv iz male vene kada joj je bilo mjesec dana
    (rodjena je s Chordom aberans) pedica koja je ujedno i direktor klinike napisala je na nalazu da je ok krvna slika, mada smo ja i mm vidjeli da je sve na granici. Kada nadjem taj nalaz napisat cu rezultate pa da mi kazete vase misljenje. Uskoro idemo na vakcinu i trazit cu da im urade krvnu sliku.

    nasla sam nalaz. Hdmoglobin joj je s mjesec dana bio 119, a eritrociti 3,8

  13. #13
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja po cijeli Boziji dan idem s flasicom i guram joj na silu u usta ne bili nesto pojela.
    to mi je predobro poznato,tako mi je i pedica rekla da nema druge nego stalno nudit.Svaki put kada sam mu pravila obrok bilo mi je muka jer sam znala što me čeka,krene super i stane na 30 pa guraj barem do 70.To su samo faze,proci ce.
    Ne kužim se u nalaze

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa Vidi poruku
    to mi je predobro poznato,tako mi je i pedica rekla da nema druge nego stalno nudit.Svaki put kada sam mu pravila obrok bilo mi je muka jer sam znala što me čeka,krene super i stane na 30 pa guraj barem do 70.To su samo faze,proci ce.
    Ne kužim se u nalaze
    Tacno tako, ide do 30 i onda muka ziva. Evo danas je kakila nakon 9 dana i malo je vise pojela. Tj do ovog momenta 280ml ukupno.

  15. #15
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Suprugova sestrična je pedijatrica i ona nam je rekla da je dovoljno da po obroku pojedu 15 ml po 1 kg. Moji su brljavili na početku, ali je sada sve OK. Nika jede malo manje i nakon pola počne okretati glavu lijevo-desno, ali ne popuštam pa pojede dovoljno, nekada više, nekada manje. Nekada upali kad ju na pola podignem da podrigne. Ne silim ih nikada da moraju pojesti sve jer i ovako lijepo napreduju. Frana zna često mučiti nos-grlo pa tada manje jede.
    Sada su 3mj i 3tj i ona pojede između 90 i 130 po obroku, a Fran 120-150. Ovih 150 možda 3 puta u 2 dana.

  16. #16
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Za redovitu stolicu probaj probiotik kapi BioGaia. Franu su djelovale nakon 4 dana, nekome i nakon 2 tj. Treba biti uporan. Sada ima svaki dan stolicu. Pije se 5 kapi jednom dnevno.

  17. #17
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Mi danas napravili kontrolu krvne slike. Fe je objema oko 9. Ali me brinu povišeni trombociti (cca 550, a ref. vrijednost je 450) i limfociti (cca 80, a gornja granica je 68). Jel netko zna nešto više o tome. Pedica nam radi tek sutra popodne

  18. #18
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Više ne trebamo piti željezo!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    11

    Početno

    S koliko ste prestali piti željezo?
    Moji imaju 16 mjeseci i pedijatrica nam je rekla do 2.rodjendana

  20. #20
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mi nikad nismo ni pili željezo. Kad smo radili krvnu sliku - uvijek nam je bila ok.

  21. #21
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Ni moji nisu nikada pili željezo, prvi put su vadili krv sa godinu dana i bilo je sve super.

    Možda zato što su nakon mjesec i pol pili adaptirano, a u njemu ima dodanog željeza.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mi isto nikad nismo pili željezo

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Bože kako to brzo zaboraviš kada prestanu konzumirati, moji su pili željezo al sada mi to izgleda kao daleka prošlost

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •