Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 159

Tema: Pranje bebine robice

  1. #101
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    ..ja sam svu robicu koju sam pripremila za maloga oprala na 40 samo u nekom dreftu baby sensitive, čula sam to tak ide... naravno buduća baba (iliti moja mama) je sve popeglala, a i ja sam se smilovala jer mi je sve izledalo ko da je krava žvakala..

    što se tiče ostalog peglanja, ne bi hvala, peglam ko ripcord samo dok nekud idem... prije sam morala peglati i krpe i ručnike i one starinske platnene maramice (jer to moj dragi tata još uvijek koristi) sad niti to više ne peglamo...
    veš bijeli + ručnici + plahte = 90
    šareno(bez crvenog) = 60
    crveno samo = 60
    košulje od staroga = 40

    babine čarape i te njezine veste i bapske gluposti - na 40...

    a kupili smo neku novu kakti štedljivu mašinu, stisne se jedan gumb i radi sama... samo što bijeli veš nije više opran kao prije, pa je matera stoljnjake nakon kolinja uredno kuhala ...a i otom potom kako je ta nova mašina štedljiva, guta ko luda...

    meni su isto rekli da ne smijem niti prati kosu za vrijeme babinja, a niti da mi bebi veš ne smije bit vani... (a imamo štrik od 5 metara, sa 5 žica..) sigurno me budu vragovi posjetili kad se porodim, jer mi sve sušimo vani, pogotovo dok je lijepo vrijeme...
    ma daj, di nećeš prat kosu?! ja sam je oprala nakon 7 dana jer bi inače poludila. to su one starinske gluposti kao ne smi se prst kosa dok imaš stvari. gluposti

  2. #102
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj, di nećeš prat kosu?! ja sam je oprala nakon 7 dana jer bi inače poludila. to su one starinske gluposti kao ne smi se prst kosa dok imaš stvari. gluposti
    pa kažem da i ja da su gluposti... kosu ne volim imat zmazanu, tako da ju perem svaki 5 dan, jer se ne masti pa nemam potrebe prati svaki drugi...
    a i mislim da će mi kosa bit na kraj pameti nakon poroda..

  3. #103
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam kosu oprala u rodilištu, kak si izdržala 7 dana?

  4. #104
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja sam oprala kosu čim sam došla doma, pa je sveki kad je došla kod nas sva zabrinuta rekla:"" Aaaaaa, ti si oprala kosu!!????" Rekla sam joj samo:"Da i....?????" A i to za robu na štriku preko noći sam isto čula.... ma nevjerovatno da u današnje vrime još ima takvih ludosti!!

    Ja svu bebinu robicu perem na 40, jedino gazice i tetra pelene na 90. Prva dva mjeseca sam njenu robicu prala posebno i bez omekšivaća, a sad perem sa našom i sa omekšivačem i svi živi i zdravi, hvala Bogu!!

    Što se tiće peglanja, nikad ništa nisam peglala, osim muževih košulja kad bi išli na svadbu. Sad peglam bebinu robicu, jer mi je to nekako ful smirujuće, mozak na pašu ... kad mi to dosadi, neću više ni to peglati.

  5. #105
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Tjedan dana bez pranja kose... WOW!!!

    Kosu perem svaki dan - tradicija se nastavila i u rodilištu. Znam, psycho sam, and I'm not afraid to admit it

  6. #106
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam kosu oprala u rodilištu, kak si izdržala 7 dana?
    pa nije mi bilo potrebe prije, inače perem svakih 4-5. takva kosa

  7. #107
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    a to sa robom i sušenjem po noći to je više zbog rose itd., napisala sam na stranici prije, čak mi ima logike, samo šta neki to tumače na krivi način, ka i puno stvari

  8. #108
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    pa nije mi bilo potrebe prije, inače perem svakih 4-5. takva kosa
    pa ni ja ne perem svaki dan
    ali ono, nakon poroda, sva znojna, krvava, svakakva, pa jedva sam dočekala da se operem od glave do pete

  9. #109
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ma ja sam se tuširala svaki dan, u rodilištu 2 puta dnevno

  10. #110
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ali ok, naše bake (možda prabake nekima) nisu imale uvjete za osušiti kosu fenom, ni grijanje u svakoj prostoriji 24 sata na dan. Morale su paziti da nakon poroda još ne navuku kakvu upalu pluća ili ne znam što sve ne. Vjerujem da se usmenom predajom i ponavljanjem naraštajima kojima to ništa ne znači pretvorilo u blesavi običaj, a pravo značenje se izgubilo. Eto ni ja u rodilištu nakon drugog poroda nisam tri dana oprala kosu, a tuširala se jesam. Jer mi je bilo prehladno u 3. mjesecu i nije mi se dalo vući fen u torbi, kosa bila predugačka i dugo se sušila a teška sam zimogrozna baba. Sva sam se tresla pod tušem u onoj hladnoj kupaoni tamo.

    A na temu: perem veš u boji na 30-40, bijeli normalan na 40, ono izdržljivije i zmazanije (kuhinjske krpe, bijelo donje rublje) na 60. Bez obzira jel dječje ili odraslo, sve zajedno. Nisam nikad mogla dočekati da se nakupi dovoljno minijaturnih stvarčica za napuniti mašinu, još da ih i sortiram po bojama... a ne želim gledati kako se bodić broj 74 vrti sam u mašini jer je jedini crven.
    Peglam ponešto za van. Sušim u sušilici (odmah izvaditi i ne treba peglati) ili na sušilu, objesim ravno i ne upotrebljavam štipaljke.
    Peglam kad mi je hladno i hoću se zgrijati i ne znam kud bi sa sobom

  11. #111
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    kako uspijete ne peglat robu iz sušilice, meni se sve zgužva još više u njoj, mada je ne bi minjala za ništa

  12. #112
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni se sva roba splegla sama od sebe u ormaru

  13. #113
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    meni se sva roba splegla sama od sebe u ormaru

  14. #114
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    al ozbiljno
    kad je složim, stavim na dno, ispod drugih stvari
    i onda se tako ispegla, čak i crte ima ko da je peglana

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    joj ja ne shvaćam kako žene koje peglaju to stignu. ja nikad nisam peglala, ni moja mama :D genetski naslijeđeno stanje svijesti pa opet ništa ne stignem. naravno peglam baš ono što se jako mora - lan i slično. košulje nosim u peglaonu

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    kako uspijete ne peglat robu iz sušilice, meni se sve zgužva još više u njoj, mada je ne bi minjala za ništa
    Ne smiješ staviti previše robe, najbolje pola mašine. I izvadiš i slažeš odmah nakon završetka programa (pazi da ne presušiš robu).

  17. #117
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    košulje nosim u peglaonu
    Sviđa mi se ta ideja!! Morat ću se raspitati za lokaciju u mom gradu..

  18. #118
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    košulje nosim u peglaonu
    Sviđa mi se ta ideja!! Morat ću se raspitati za lokaciju u mom gradu..

  19. #119
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    meni stvarno nije problem peglat, gledam tv ili tako nešto i prođe učas

  20. #120
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    meni se sva roba splegla sama od sebe u ormaru

    kad se lipo poslozi, nema je smisla peglat. meni je peglanje gubljenje vrimena,

  21. #121
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    meni stvarno nije problem peglat, gledam tv ili tako nešto i prođe učas
    nije ni meni problem, čak mi je na neki način to bio i gušt, al brate previše vremena oduzima.

    kod nas je situacija takva da sam ja kao zaposlena mama s dvoje djece (a uskoro troje ) odlučila da nemam sat-dva vremena za gledanje tv-a uz peglanje (osim negdje oko ponoći - ne hvala), te da ako nađem sat-dva slobodno tokom tjedna, da ću ga radije potrošiti samo na sebe, pa makar samo buljila uz tv bez peglanja

  22. #122
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    nije ni meni problem, čak mi je na neki način to bio i gušt, al brate previše vremena oduzima.

    kod nas je situacija takva da sam ja kao zaposlena mama s dvoje djece (a uskoro troje ) odlučila da nemam sat-dva vremena za gledanje tv-a uz peglanje (osim negdje oko ponoći - ne hvala), te da ako nađem sat-dva slobodno tokom tjedna, da ću ga radije potrošiti samo na sebe, pa makar samo buljila uz tv bez peglanja
    Točno tako i kod mene

  23. #123
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ovo sam dobila na mail. Jel probao kad tko napravit tako svoj deterdžent?

    KAKO NAPRAVITI DOMAĆE SREDSTVO ZA PRANJE RUBLJA
    - Dobro pere
    - Lijepo miriši
    - Rublje je mekano
    - Nije potrebno posebno ispiranje
    - Ne svrbi nas više koža i najvažnije
    - Skoro ništa ne zagađujemo
    - Brzo se priprema i jeftino je

    RECEPT

    Dakle radi se o tekućem sredstvu za pranje za čiju pripremu ćete potrošiti 10 minuta i otprilike 5 kn/lit!
    - 1 kom Marseillski sapun (ima ga u DM-u) ili drugi prirodni biljni sapun – sitno izribati,
    - 3 lit vruće vode (zagrijane na štednjaku - netreba kipiti) – u nju se polako umiješa ribani sapun – kad se otopi, tome se doda
    - 1 velika žlica sode bikarbone (u Kauflandu ... kn za ½ kg) – promiješati da se rastopi – Zatim još toplo preliti u plastičnu posudu u kojoj ima dosta mjesta za komotno miješanje (iz nama nepoznatog razloga u staklenoj ili nekoj drugoj posudi sredstvo se stvrdne ko kamen!) – posudu se stavi na hladno i povremeno promiješa da se previše ne stvrdne – kad se ohladi doda se
    - 20-30 kapljica eteričnog ulja (mirisa prema želji) – i to je sve!!!

  24. #124
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Zvuči dobro!!!

  25. #125
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Baš me zanimaju iskustva, trebalo bi biti dobro

  26. #126
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam dobila na mail. Jel probao kad tko napravit tako svoj deterdžent?

    KAKO NAPRAVITI DOMAĆE SREDSTVO ZA PRANJE RUBLJA
    - Dobro pere
    - Lijepo miriši
    - Rublje je mekano
    - Nije potrebno posebno ispiranje
    - Ne svrbi nas više koža i najvažnije
    - Skoro ništa ne zagađujemo
    - Brzo se priprema i jeftino je

    RECEPT

    Dakle radi se o tekućem sredstvu za pranje za čiju pripremu ćete potrošiti 10 minuta i otprilike 5 kn/lit!
    - 1 kom Marseillski sapun (ima ga u DM-u) ili drugi prirodni biljni sapun – sitno izribati,
    - 3 lit vruće vode (zagrijane na štednjaku - netreba kipiti) – u nju se polako umiješa ribani sapun – kad se otopi, tome se doda
    - 1 velika žlica sode bikarbone (u Kauflandu ... kn za ½ kg) – promiješati da se rastopi – Zatim još toplo preliti u plastičnu posudu u kojoj ima dosta mjesta za komotno miješanje (iz nama nepoznatog razloga u staklenoj ili nekoj drugoj posudi sredstvo se stvrdne ko kamen!) – posudu se stavi na hladno i povremeno promiješa da se previše ne stvrdne – kad se ohladi doda se
    - 20-30 kapljica eteričnog ulja (mirisa prema želji) – i to je sve!!!
    Ima negdje cijela tema o pravljenju detergenta i omekšivača.
    Super stvar, ali ja prelijena. Koristim pola običnog praška + pola sode za pranje.

  27. #127
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Budući da stiže ljepše vrijeme, a ja već imam dosta robice, uskoro bi krenula u pranje.
    E sad, muči me na kojoj temperaturu prati. Jasno mi je za tetre i bijele bodiće. To može na 90.
    Imam dosta šarenih bodića, na kojoj temeraturi njih prati, a da se boje ne razliju.
    Za našu šarenu robu koristim tekući color deterdžent, ali perem na 30 ili 40.
    Dječju bi ipak na 60 i to s nekim jačim deterdžentom(ne tekućim). Hoće li mi ti bodići pustiti boju na toj temepraturi ili da ipak perem s nekim color deterdžentom.
    Help!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Djecju robicu ne bi prala s jakim deterdzentom, bas obrnuto, neki sensitive i to bas gel, a ne prasak. Ja sam cak na pocetku prala s orascicima, sto sad ne bi, ali tada jesam. Prala sam na pocetku na 60, kasnije i na 40 i peglala sve. Peglanje ionako ubije sve sto se ubit da :D

  29. #129
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Znači da za bodiće i odjelca radije kupim neki tekući pa da perem na 60 bar na početku?

  30. #130
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zašto mislite da se bebina roba treba prati na višim temperaturama? ili peglati? potpuno besmisleno
    deterdžent u gelu se puno teže ispire s robe, pa je bolje koristiti prašak. ovo vrijedi i za platnene pelene.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    nebih se slozila da se detergent u gelu ispire teze od praska. Moje iskustvo je upravo suprotno. Treba stavljat malo detergenta, o kojem god da se radi i dobro isprat robu.

  32. #132
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja sam dok nije pocela dohrana prala na 40,sada na 60 radi fleka od hrane medjutim ne skidaju mi se...a prethodno ih natopim sa Bio Shoutom i nista....ima ko' savjet? A ne bi htjela prat na 90...
    Stavljam stvarno malo praska,mislim da mi pakiranje od 2kg traje 5-6mj....
    Ne peglam nista...smrtni sam neprijatelj pegle...susilica pomogne ako se sjetim odma izvadit robu...

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dok nije pocela dohrana prala na 40,sada na 60 radi fleka od hrane medjutim ne skidaju mi se...a prethodno ih natopim sa Bio Shoutom i nista....ima ko' savjet? A ne bi htjela prat na 90...
    Iznesi robicu sa flekama na sunce, do navečer će sve fleke otići, provjereno.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    čitam vas kako sve uspijete izvadit robu iz sušilice dok je još topla..a ja sušim samo noću (dok je struja jeftinija) i kad se probudim roba je hladna i zgužvana kao da su ju krave žvakale. I ne gine mi peglanje...

  35. #135
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    samo sam tetre oprala na 95. ako sam.
    ostalo sam prala sve kako i nama perem-60 i 40.
    vunu na program od vune. (deke, veste, kape...)

    samo sto sam uocila da mi neke zute fleke nisu otisle i zakljucila da one nisu od stajanja vec od dohrane

    roba je stajala 6g u vrecama.

    ne koristim omeksivac, susim u susilici.

  36. #136
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ako se odlučim za klasični prašak i ako budem prala na 60, jeste sigurne da se boje neće razljevati. Najviše me to muči. Ne bi htjela odmah sve uništiti.

  37. #137
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa ak je to robica koja, da je slucajno tvoja, isla na 60, oprala bi na 60. ako je nesto sto bi prala na 40, oprala bi bez beda na 40.
    izmedju ostalog, kaj ne pise na etiketi?

    ja nisam imala nikad slucaj razljevanja ali je sam skupljanja ili rastezanja.

  38. #138
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Sumskovoce, susilica se ne smije pretrpati robom i treba se posloziti topla jos ako ne zelis da je zguzvana. Takodjer je bitno ne susiti na najjace, nego ono srednje recimo.
    Bebinu robicu perem odvojeno od nase ekoloskim deterdzentom na 40 i 60, dva ispiranja, bez omeksivaca. Vecinu toga ne peglam nego susim u susilici.

  39. #139
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mene ne diraju fleke. ako se nisu oprale, nisu se oprale i to je to. s tim da ja ne koristim ništa dodatno za mrlje jer ne želim koristiti agresivna sredstva.
    za razljevanje boje, pa operi kako piše na etiketi, pa se neće razliti.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Lucija Ellen - koji ekološki detergent?

  41. #141
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Iz bio bio neki

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Iz bio bio neki
    ahaaaaaaaaaaaaaa - nemamo mi bio&bio
    Ja sam još na Arielu obzirom da nisam otišla na IT granicu već stoljeće. Inače tamo kupim Avu sa komadićima sapuna i super je. Stavim 1/3 preporučene količine i opere mrak. A za mrlje na plahtama, donjem rublju i kuhinjskim krpama stavim deki Denk Mit iz DM-a (jeftina verzija Vanisha) i sve se blista
    Na bebinim stvarima još nisam upotrebljavala, još smo na mlijeku mi...

  43. #143
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Recimo: http://www.biobio.com.hr/webshop.aspx?robaID=14590
    Ali nije bas recesijski, pa to samo za prve mjesece, a onda neki sensitive obicnjak vjerojatno bude (osim ako mi i drugo dijete bude imalo ad...)

  44. #144
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    meni da bi po jeftinoj struji i prala i susila treba 2dn,prvu vecer perem,program s dodatnim ispiranjem traje i preko 3h (i ja odem lec prije nego zavrsi) i onda 2gu vecer stavim u susilicu i pred spavanje vadim toplu robu van... to za robu bitnu da ne bude zguzvana...posteljina,sugamani itd...to mi ostane do jutra....

    I mislila sam se da bi sunce moglo pomoc mada to sto Lut kaze,ionako je to roba za po doma u kojoj jede pa sto ima veze....ne bi da na mojoj kucnoj nema fleka..

    mislim da su i oni Frosch iz DM-a OK...

  45. #145
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mislim da cu i ja probat onaj home made deterdzent sa sapunom i sodom b.
    Mrlje ni mene na bebinoj odjeci ne tangiraju osobito osim na finijim stvarima za van. Kod starijeg djeteta mrlje pak ne dolaze u obzir ni po doma, pa ipak moram posegnuti za vanishem. Ili - sad sam bas kupila taj denk mit ali jos nisam isprobala.

  46. #146
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se odlučim za klasični prašak i ako budem prala na 60, jeste sigurne da se boje neće razljevati. Najviše me to muči. Ne bi htjela odmah sve uništiti.
    Eva, u DM potraži krpice za upijanje boja. Koristim ih već dugo i nikad me nisu iznevjerile

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Probaj sa sensitive gelom za pranje robice, i da-za sarenu robu su krpice super. Mi smo prali na 40 i 60, na 90 smo prali samo gaze. Bez omeksivaca. I da, sve smo peglali prvih godinu i pol, sad vise skoro nista ne peglamo.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 20.03.2012. at 09:33

  48. #148
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    upravo me sverkva pitala zar nisam ispeglala trokutiće za bebu na šta sam ja naravno odgovorila da nisam i da se mene pita najvjerovatnije ne bi ispeglala ni robicu za bebicu ali pošto je ona prala i sušila naravno i ispeglat će
    zaključila je da ja nisam normalna i da se bebina robica pegla bar prva dva tri mjeseca radi bakterija
    da pitam svoju mamu ako joj ne vjerujem...bla..bla...
    naravno išla sam joj objasnit za bakterije i 60 stupnjeva i sunce..ali nemaš kome...
    još kad je čula da neću platnene pelene prat na 90....

    mislim kako neko može biti tako tvrdoglav?

  49. #149
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    sumskovoce, pun ti je inbox!

  50. #150
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Kroz neko vrijeme bi morala poceti pripremati robicu za bebu pa vas molim par savjeta.
    1. Smije li se robica za novorodjence prati (uz naravno detergent) s omeksivacem? Ako da, kojim?
    Od detergenata koristim Dash, to je valjda ok. Svi me plase s alergijama...
    2. Na kojoj temperaturi sto perete? Jel treba one benkice/bodice sto ce prvo obuci iskuhati na 90?
    3. Jel peglate iznutra robicu za novorodjence? To mi se onako cini dupli posao, ali ako treba budu bake uskocile.

    Imate jos kakav savjet?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •