Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 159 od 159

Tema: Pranje bebine robice

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Idnom omeksivac ide u zadnju vodu, posle ispiranja praska. Tako da se ne ispere dobro sa robe i ja ga, zbog alergija, nisam koristila. Sad smo se navikli bez njega pa ga i dalje uopste ne koristim.
    Belo i svetlo (benkice, bodice) sam prvi put oprala na 60, zato sto je ko zna ko pipao u radnji pa mi je bilo bljak. Posle sam prala na 40 sve (samo odvajam svetli, tamni, sareni).
    Peglala nisam nista, osim onih stvari koje su bas izgledale ruzno nepopeglane (neke haljinice, pantalonice...). Ne vidim svrhu peglanju, u smislu "sterilizacije". Prvo sto bebi ne treba sterilno okruzenje, a drugo sve ce te stvari ionako stajati danima u ormanu, fiokama, preturati se preko ruku pre nego sto ih dete obuce, tako da ce se opet "kontaminirati".

  2. #152
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Prala sam s praškom, bez omekšivaća, duplo ispiranje. Praška o onače koristimo puno manje od preporuka.
    Bijelo ponekad na 60 stupnjeva, ostalo na 30.
    Peglala sam izvana, ali iz razloga da je mekše, ne radi dezinfekcije.

  3. #153
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala vam cure!
    Budem onda i ja bez omeksivaca za pocetak i 2X cu staviti da se ispere.
    Ovo sto kazete za peglanje stvarno ima smisla. Stajat ce sigurno par tjedana u ormaru jer se naravno ne usudim sve ostaviti za zadnji cas. Budem popeglala samo radi estetike ono sto ce biti zguzvano.

  4. #154
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    1. nisam pristalica omekšivača, sasvim dobro će poslužiti i najobičniji bijeli ocat koji uliješ u pretinac za omekšivač, cca 1dc
    2. 90 je puno previše za proprati robicu, pretpostavljam da je ta robica čista samo je hoćeš proprati prije nošenja? ako da i 60 je sasvim u redu. ja i i nače bebinu robu perem na 60 jer je to temp. koja ubija glijivice i bakterije.
    3. iznutra nikad nisam ništa peglala, dovoljno je izvana. s prvim djetetom sam sve prala na 90 i sve peglala do ko zna kad. sad ni ne peglam za ovu drugu.
    jesam prvih tjedana, tj. moja mama

    savjet imam, što manje praška i kemije, bebina koža će ti biti zahvlana

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Kroz neko vrijeme bi morala poceti pripremati robicu za bebu pa vas molim par savjeta.
    1. Smije li se robica za novorodjence prati (uz naravno detergent) s omeksivacem? Ako da, kojim?
    Od detergenata koristim Dash, to je valjda ok. Svi me plase s alergijama...
    2. Na kojoj temperaturi sto perete? Jel treba one benkice/bodice sto ce prvo obuci iskuhati na 90?
    3. Jel peglate iznutra robicu za novorodjence? To mi se onako cini dupli posao, ali ako treba budu bake uskocile.
    1. Bez omekšivača. Deterdžent bilo koji, ali ja uvijek stavim program s duplim ispiranjem.
    2. Uvijek 30 stupnjeva, bez otkuhavanja.
    3. Nikada nisam peglala, osim ako je baš jako jako zgužvano.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    s trecim- pocela prati zajedno s nasim, sve na 60 ili 90...

  7. #157
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Malo podižem temu. Krećem s pranjem robice za bebu pa se dvoumim da li prati s malo baby deterdženta i sodom bikarbonom ili umjesto sode s alkoholnim octom i par kapi et. ulja?!
    Svuda čitam da je dobro i jedno i drugo al zanima me kaj je bolje?
    Također za bambus platnene je savjet malo deterdženta i umjesto omekšivača par kapi alkoholnog octa s et. uljem recimo lavandom.

    Imate li preporuku ili svoje iskustvo s te dvije kombinacije?

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    To ovisi o kvaliteti vode koju imaš doma, pa ne možeš ništa drugo nego isprobati i ustanoviti što u tvojoj kući daje bolji rezultat. Ja sam koristila alkoholni ocat i eterično ulje, ali imam sušilicu, koja je alternativa omekšivaču.

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Omekšivač se nikad nije upotrebljavao u mom stanu
    Za zadnjeg klinca sam prala s malko detergenta i sode,dvostruko ispiranje,ponekad stavila lavandino ulje.susila na zraku,radijatoru

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •