Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Rabljena ili nova dječja kolica

  1. #1
    kissy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Postovi
    17

    Post Rabljena ili nova dječja kolica

    Lijepi pozdrav svima!

    Trebam pomoć u vezi dječjih kolica.Željela bih čuti vaša iskustva i mišljenja u vezi ove teme.

    Moja dilema je:kupiti nova ili rabljena kolica+AS(preferiram da bude nova) ili kolica 2u1,3u1?Beba dolazi krajem 4mj.za početak ćemo koristiti AS s bazom koju već imamo te smo mislili kasnije kupiti novu AS veće kategorije.

    Ispričavam se ako tema već postoji,ali nisam mogla pronći.Hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kaj se tiče kolica za prvog klinca smo kupili nove, jer se mužu nisu sviđala ona kaj smo dobili na poklon, sve u svemu vozi se već moje treće dijete, a bilo je i napudbi 2 klincima u međuvremenu kad nama nije trebalo. imamo graco vojager, ima ravni položaj, tak da su deca od prvog dana unutra, sjedalica namn jeposebna i kupili smo sad rabljenu s burze, a prvog smo dobili sjedalicu na poklon (krštenje) i vozil se u njoj do 4 godine, kad je prešal u booster, nasljedila sestra.

  3. #3
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Moje dvoje djece se vozi/lo u kolicima koja su izdržala dvoje prije njih i treće će u ta ista kolica.

    Kolica imaju ravan i sjedeći položaj. Ja sam nešto namjestila za polusjedeći i to je to.

    Nemam iskustvo s 2u1.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Mojih troje se vozilo u jednim kolicima koje je kupila baka za prvog unuka a sjedalicu smo dobili isto za njega na poklon kad se rodio ,i ona je jos u uporabi jer najmladji ima 5 god.pa je jos u njoj.Ali koliko vidim u zadnje vrijeme svi koriste 3u1 kolica i svi su zadovoljni.sretno u potrazi

  5. #5
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja sam kupila sve novo za obadvije cure (naravno robicu ne,to smo iskoristili),to mi je bila neka boljka, a sad kad vratim film unazad ,naravno da mi je ova pamet, kupila bi polovna kolica.
    zaista se mogu naći jako očuvana i jako dobra kolica,za puno manje novaca. jer sada mi je jasno,koliko dijete brzo sve to preraste i kolio te sve stvari ostanu u odličnom stanju.
    mi smo imali MC kolica i MC as i bili smo prezadovoljni.teška srca smo se rastali od njih.

  6. #6
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Naša curka je imala sve novo ali braco već ne. Korisio je njena i nije mu ništa falilo! Također msilim da nije za odbaciti pronjuškati po ponudi rabljenih!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    AS bih uzela novu, i tako i planiram za sledece dete. A kolica bih videla da pozajmim ili uzmem polovna. Jer mi smo istresli silne novce za kolica (sa nultim polozajem) pa onda mala uopste nije htela da se vozi u njima. Kad je pristala na kolica (sa godinu dana) mogla je komotno u neka mala kisobran a ne u ona ogromna koja smo kupili.

  8. #8
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Zašto razmišljate o 2u1 ako imate već sjedalicu?

    Moj glas ide za rabljena! Manje ti je žao kad vidiš da su propala investicija

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    meni nije nikak propala investicija, tad pred 9 i kusur godina je to došlo cca 800 kn ( je bilo i tad skuplje) , ali ja svakodnevno napravim cca 3-10 km ( najćešće 6), pa računaj ako mi svako dete bilo u kolicima bilo do 1.5 godine, i sad je moj treći nutra i bilo na posudbi po par mjesici 2 klincima. samo kaj su moja malo nezgrapna, ali još godinu bumo izdržali.

  10. #10
    kissy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Postovi
    17

    Početno

    Cure drage,
    bacam se u potragu za rabljenim kolicima.Nadam se da ću uspjeti pronaći dobro očuvana i kvalitetna rabljena kolica koja će mi poslužiti barem 2-3god.

    Ako imate još kakav savjet (kakva kol su vam se pokazala ok,što treba paziti kod kupovine pojedinih proizvođača...) za mene sada dok tražim kolica molim vas javite mi se i pomozite mi svojim savjetom. Puno vam se zahvaljujem.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Evo ja bih ti preporučila ako ćeš rabljena raspitaj se medju prijateljicama ili poznanicama , uvijek neka ima kolica koja joj trenutno ne trebaju.Ja sam svoja izmedju mojih troje redovito davala sestri i ona bi mi ih vratila kad bi meni trebala.Imali smo i jedna kisobran koja su isto koristili sve troje i dala sam ih frendici kojoj su trebala .Ona ih htjela kupiti ja rekla da ne kupuje ako joj se svidjaju moja neka nosi i gotovo.Jos su kod nje a mali joj se ne vozi u kolicima ima godina pa me zamolila da ih proslijedi drugoj prijateljici.Kolica su bila kupljena u bosni ali me sad ubij nemam pojma koje ali sve mislim da je bio Graco ako sam dobro napisala.A kisobran kolica iz Turbo limaca neka jeftinjara od 200 kn koja jos traju vec9 god.

  12. #12
    kissy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Postovi
    17

    Početno

    sada ja tražim dlaku u jajetu.naime odlučili smo se za rabljena i jedna poznanica mi daje peg peregova kolica, koja su mi se dopala.u njima je vozala 3 svoje djece i navlaka na kolicima gdje beba ima glavu i noge je uništena. e,sada mene zanima dali bi se taj dio za kolica dao negdje posebno kupiti ili to samo dolazi u kompletu sa kolicima i traje dok traje.kotači i konstrukcija kolica je očuvana.

  13. #13
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    U dućanu s Peg Perego kolicima. Fun4mum ili tako nekao.... nazovi i pitaj... možeš i zguglati peg perego stranicu pa vidjeti da li ti je jeftinije naručiti izravno od njih.
    A možeš i kupiti pamučnu dekicu i staviti preko izlizane navlake

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    A možeš i kupiti pamučnu dekicu i staviti preko izlizane navlake
    X

  15. #15
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj kissy prvotno napisa Vidi poruku
    e,sada mene zanima dali bi se taj dio za kolica dao negdje posebno kupiti
    Ako ne nađeš za kupiti, uvijek ti može netko sašiti; baka, mama ili neka od teta šivalica

  16. #16
    kissy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku

    A možeš i kupiti pamučnu dekicu i staviti preko izlizane navlake
    Hvala vam cure na pomoći. Tako ću i napravti,kupiti ću dekicu i staviti preko toga.ideja za 5+.Em je jeftina,em neću lutati po dućanima i tražiti. Baš sam se razveselila da sam taj problem riješila.Hvala vam još jednom.

  17. #17
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    novu navlaku možeš dati i šivati
    probaj ovdje nekoga pitati ako se odlučiš za šivanje
    http://superbaby.org/forum/viewforum.php?f=26

  18. #18
    jella avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    175

    Početno

    Nisam znala gdje bih pitala pa ću tu... Dakle, kupili smo rabljena Piere Cardin kolica u dobrom stanju. Sve sam lijepo oprala i kada sam stavila dijete u njih da ih isprobamo uočila sam nešto za što ne znam jeli tako treba biti. Zadnji točkovi su malo ukoso postavljena pa je samim time i dosta otežano kretanje unatrag. Jel to tako treba biti ili smo se zaj.... u kupnji???
    Posljednje uređivanje od jella : 05.02.2011. at 15:47

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a zakaj se mora vozit unatrag, tu opciju koristim samo kad u stanu treba dete uspavat

  20. #20
    jella avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    175

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zakaj se mora vozit unatrag, tu opciju koristim samo kad u stanu treba dete uspavat
    Jel bitno? Imaš takva kolica?

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Za prvo dijete jesam i uvijek bih kupila nova kolica, pogotovo ako planiram još koje dijete. Osim ako naletim baš na neka fakat nova i ne baš korištena. I po naravno povoljnijoj cijeni nego u dućanu.

  22. #22
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Probaj otići do dućana gdje se prodaju takva kolica pa provjeri kako voze nova, servis i sl. Možda neki dio fali?! provjeri na njihovim službenim stranicama da li šalju rezervne dijelove u RH.
    Mislim da sam u Kiki vidjela nešto za podmazivanje kolica. Možda je u tome problem?! Baš mi je žao da vam se ovo događa. Rabljeno ili ne, ako ti je prodano kao ispravno, onda treba i biti ispravno!

    Mi smo dobili rabljena kolica vulgaris za našeg sina. Prije njega se dvoje djece vozilo u njima. Uskoro će i moje treće. Opterećena su maksimalno. Vučem u njima iz dućana, prikačen je i Buggy Board. Ja teško hodam pa se oslanjam na njih, a ima me Nekad spustim u ležeći položaj pa vozim oboje u njima.
    Mislim da jedna kolica trebaju moći izdržati više djece!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •