Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: dječje kacige - razlika?

  1. #1
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno dječje kacige - razlika?

    Tukac sam za sport pa me zanima kakva je razlika između skijaških, biciklističkih, jahaćih i ostalih (dječjih) kaciga što se tiče sigurnosti/zaštite glavice i ima li ih uopće?

    Premještajte ako ima tema ili je prikladnije negde drugdje , ja nisam našla.

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja imam za klince biciklističke(koju koristimo i za rolanje) i skijaške. Razlika je što je ova druga prevučena slojem plastike i podstave i preko ušiju. Jer ispod ne može ići nikakva kapa, jer bi uši inače bile hlaaadne. I malo su ipak drugačije dizajnirane, nisu skroz identične oblikom.

  3. #3
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Hmm, da to je vjerovatno razlika kod "zimskih" i ljetnih sportova. Sigurno da je drugačiji dizajn (ako ništa da bi prodali pet različitih za pet različitih sportova ).
    Zanima me ima li razlike npr kod kacige za male bicikliste, rolere, i slično, kao npr da li padne na snijeg, s konja na zemlju, ili na beton s bicikle kakvu će kacigu imati. Moramo nabaviti kao prvo za biciklicu (sad je prošla 2.5 god), a dobro bi došla i za nekakvo sanjkanje pretpostavljam.
    A i vjerovatnije mi da ćemo među kacigama za razne sportove lakše naći odgovarajuću nego ako se ograničimo recimo samo na biciklističke.

  4. #4
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Da se priključim s drugim pitanjem:
    postoje li male kacige za djecu od 1 godine?

    Nama konkretno treba za sanjkanje, idemo na uređene staze za sanjkanje, tj. tobogganing, pa pretpostavljam da trebamo imati kacige.

    Gdje bi uopće mogli potražiti kacigu za jednogodišnjaka s dosta sitnom glavicom?

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Imaš kaciga koje imaju na stražnjoj strani koturić za podešavanje, plus što su još u veličinama S,M,L... Mi smo kupili klincima takve u Intersportu. Nisu baš jeftine, 200tinjak kuna, ali traju više od jedne sezone, baš zbog toga podešivača.

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ivncice, ispod kacige ti ide podkapa, kad je baš jako hladno .

    Ne postoje kacige za jednogodišnjake, bar koliko je meni poznato .
    Najmanja veličina je za 4-5 godina .
    Provjeri za svaki slučaj. Veličine se mjere u centimetrima , mislim da je najmanja 44 ,
    ili kako je ivancica napisala S, L, M.
    Jedini način je isprobati kacigu na licu mjesta

  7. #7
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ma da, eventualno stane neka tanka pamučna.

    Mi smo za M. koji ima 4 godine kupili M veličinu, koja mu je još velika, ali ju dotegnemo koturićem A on nema baš sitnu glavu. Tako da mislim da bi S kad se dotegne mogla biti i za skroz malo dijete. Mada valjda je razlika i od proizvođača do proizvođača.

  8. #8
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Da, a moj momak ima baš malu jajastu glavu.
    Da bar ima veću okruglu glavu ( ) možda bi mu i valjala neka kaciga za dvogodišnjake.
    Ali ovako teško, treba nam baš skroz mala kaciga.
    Nadala sam se da bi u Zg to mogli naći.

  9. #9
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Baš sam išla provjeriti, najmanja kaciga koju imamo je 52-53 ( ne 44 )

    odnosno XS i dobra je petogodišnjaku , premda je moram malo pritegnuti straga , doduše Leon je sitnije glavice, znači, prosječnom četvorogodišnjaku

  10. #10
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Mašenka, ajde, pliz, malčice isprazni inbox

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •