Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Zaležana glavica (plagiocefalia)

  1. #1
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno Zaležana glavica (plagiocefalia)

    Moj 4-mjesečni dečkić je dobrano zaležao glavu s lijeve strane jer je stalno spavao na leđima i glavicu naginjao na liijevu stranu. Pokušala sam ga već milijon puta staviti da spava na trbuhu ali se nakon 10-tak min.budi u plaču.Rotiram ga i po danu i po noći da spava na boku, kad je budan stavljam ga na trbuh međutim i tad se nakon 15-tak min. počne buniti,jednostavno ne voli biti na trbuhu. Nosim ga koliko mogu, ipak, uz još jedno starije dijete moram i skuhati ručak i napraviti sve ostalo u stanu. Zanima me da li netko ima iskustva s zaležanom glavicom kod svojeg djeteta i da li se i nakon koliko vremena može ispraviti oblik glavice. Postala sam opsjednuta oblikom glave pa to prvo pogledam na svakom djetetu. Starija curka je od rođenja imala prekrasnu glavicu i ima ju i dan danas unatoč tome što je večinu budnih sati provela na leđima ali, ona je s mjesec dana počela spavati na trbuhu. Molim vas utješite me..

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Vidjela sam u Chicco ducanu u KC jastuk bas za spavanje kod plagiocefalie, ergonomski, za koristenje od rodjenja. Mislim da kosta oko 150kn.

  3. #3
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Fala ti, Deaedi,znači to je jastuk za ispravljanje? Ne za prevenciju? Kaj je to KC? King Cross, možda?

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cyber-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Fala ti, Deaedi,znači to je jastuk za ispravljanje? Ne za prevenciju? Kaj je to KC? King Cross, možda?
    Ne znam tocno, gledala sam jastuke, pa mi je zapelo za oko da pise da se koristi u slucajevima plagiocefalie. Sta su pod tim mislili,da li je za prevenciju ili ispravljanje, ne znam.

    Da, KC je King Cross.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    probaj ga podbociti iza ledja i ispod trbuha kad ga stavljas na bok da spava....mi smo dobili za klince te jastuke za spavanje na bok i koristili smo ih do prije par tj...mislim da ih je moja mama narucila prek neta..ovdje imas nes o tome ... http://www.trudnoca.net/forum/viewto...=32870&start=0

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo tu sam našla dobar članak i savjete:

    http://www.ordinacija.hr/zdravlje/pr...itivni-razvoj/

  7. #7
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Hvala vam cure na informacijama. Te valjke imam još otprije ali ih nisam koristila. Ja mu smotam deku i stavim iza leđa tak da to za sad funkcionira.Nadam se da će se glavica ipak kolko tolko ispraviti.

  8. #8

    Početno

    Sve o zaležanoj glavici možete pronaci na www.zalezanaglavica.com

    Pozdrav!

    Ivan

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Mojoj bebici se vidi razlika između desne i lijeve strane, desno je jako izbočena. Češće je spavala na desnoj strani, osim toga i jako puno spava. Sad ima 3 mj. Da li se Vama s jastukom sve ispravilo, ili?

    Hvala

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Evo i nas da ostavimo komentar. Pokusavam ostaviti komentar na sto vise mesta jer kada sam ja imala problem sa zalezanom glavicom i pokusavala naci odgovore, savete i sl nisam mogla naci informacija. Naime, imam dva decaka. Stariji mi ima 4 god i sa njim smo prvo prosli kroz ovu pricu, ali nismo bili svesni da mu se zalezala glavica ( redovno smo menjali stranu pri spavanju)sve do 4 meseca a kada smo primetili asimetriju shvatili smo i da kako god bebu okrenemo ona uvek zavrsi na istoj strani......To se pretvorilo u celonocno menjanje polozaja da bi se samo nakon 10 min beba opet okrenula. Lekari, bar ovde kod nas nemaju nikakav savet osim menjajte polozaj i sta da radite verovatno ce to rastom da se ispravi. S obzirom da mi je drugo dete imalo savrsenu glavicu po rodjenju i da se kod njega oko 3-4 pocela primecivati blaga asimetrija pa onda protekom vremena sve vise i vise bila sam na ivici da ga vodimo u Sloveniju da stavljamo kacigu ali smo na youtubu-u videli reklamu za jastuke MIMOS koji se koriste kod zalezanih glavica. Cena je bila oko 60 eur s tim da su nam naplatili i carinu. Poceli smo da koristimo jastuk u decembru, kada je beba imala 7 meseci i evo nakon pola godine bebina glavica ima savrsen oblik. емотикон grin

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno Zaležana glavica

    Citiraj nikolina82 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas da ostavimo komentar. Pokusavam ostaviti komentar na sto vise mesta jer kada sam ja imala problem sa zalezanom glavicom i pokusavala naci odgovore, savete i sl nisam mogla naci informacija. Naime, imam dva decaka. Stariji mi ima 4 god i sa njim smo prvo prosli kroz ovu pricu, ali nismo bili svesni da mu se zalezala glavica ( redovno smo menjali stranu pri spavanju)sve do 4 meseca a kada smo primetili asimetriju shvatili smo i da kako god bebu okrenemo ona uvek zavrsi na istoj strani......To se pretvorilo u celonocno menjanje polozaja da bi se samo nakon 10 min beba opet okrenula. Lekari, bar ovde kod nas nemaju nikakav savet osim menjajte polozaj i sta da radite verovatno ce to rastom da se ispravi. S obzirom da mi je drugo dete imalo savrsenu glavicu po rodjenju i da se kod njega oko 3-4 pocela primecivati blaga asimetrija pa onda protekom vremena sve vise i vise bila sam na ivici da ga vodimo u Sloveniju da stavljamo kacigu ali smo na youtubu-u videli reklamu za jastuke MIMOS koji se koriste kod zalezanih glavica. Cena je bila oko 60 eur s tim da su nam naplatili i carinu. Poceli smo da koristimo jastuk u decembru, kada je beba imala 7 meseci i evo nakon pola godine bebina glavica ima savrsen oblik. емотикон grin
    Molim vas, možete li mi reći kako ste došli do tog jastuka, hitno mi je potreban ..

  12. #12
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Adeta prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas, možete li mi reći kako ste došli do tog jastuka, hitno mi je potreban ..
    Ja sam odavde narucila https://www.babylaurashop.com/?gclid...UaAjfQEALw_wcB

    Također ima ih sigurno na njuskalu za kupiti.
    Ja sam nase prodala u pola cijene oba.
    Koristila sam ga za drugo dijete 10mj. Imala sam jedan za autosjedalicu i jedan za krevetic.
    Nama je bio za prevenciju jer je beba stalno na ledjima spavala. Tek sa 10 mj je pocela spavati na boku.

  13. #13
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam takav jastuk za sice uzela na ebayu

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrci jel se glavica bolje formirala?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •