Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: BH kontrakcije i mirovanje

  1. #1
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno BH kontrakcije i mirovanje

    Zadnjih par dana osjećam ta stezanja u trbuhu bolje rečeno na površini...da bi danas pošla kod doktorice, koja mi je odredila strogo mirovanje, 3 puta normabel, i 600gr magnezija...
    Kontrakcije osjećam dosta često...u 21 sam tjednu, nekad jače nekad slabije mi se grči stomak, nisam otvorena...
    Vidila sam da postoji milion tema po ovom pitanju, ali nekako mi je ovaj moj slučaj, čini mi se prerano da mi ih bude 10 i više dnevno...rekla mi je doktorica da ako se ne smanje da me stavlja na prepar...

    Ima li ko kakav komentar?

  2. #2
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    100 žena- 100 trudnoća. Vjerojatno su kod tebe bh počele malo ranije tj. nadobudna maternica se primila vježbanja . Miruj, mazi bušu i izbjegavaj stres.

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uz taj magnezij i normabel bi ti se trebalo smirit, plus češ bit lagano ušlagirana (ne bi se ja sad bunila malo da me stave na normabel da se rješim stresa )

    Ja imam od negdje 21-22 tjedna po 2-3 dnevno, stisnu me baš i nemogu par sekundi ni normalno disat. Onda se primire, pijem magnezij isto oko 400-600 mg dnevno. Pored toga mi je moja gin prepisala Duphoston 3x1 na dan, navodno i to pomaže da se smanje ikakve kontrakcije. Pitaj svog gin bi li ti pomogao neki takav progesterosnki dodatak. I ne brini, sve če bit cool, ima cura koje BH rasturaju od rane trudnoče, ali im zato porod bude full lakši.

  4. #4
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    I ne brini, sve če bit cool, ima cura koje BH rasturaju od rane trudnoče, ali im zato porod bude full lakši.
    Da barem bude ovako....

  5. #5
    Nora Fora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    72

    Početno

    kod mene počele u 27. tt i izazvale mi jednokratno krvarenje. Završila u bolnici na intrav. partusistenu 3 tjedna i do sad, do 37. tt, bila na tabl. partusa, 2x1 dnevno.
    Inače mojih kontrakcija je bilo i do 30 dnevno i bile su bezbolne.
    Normabel nisam baš pila iako mi je bio u terapiji, a Mg mi nije nešto pomagao.
    Držim fige da sve bude ok.

  6. #6
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Magnezij obično pomaže i propisuje se kao terapija kod kontrakcija, ja sam ga uzimala zbog reguliranja stolice obzirom da mi je željezo u terapiji, ali je izgleda utjecao i na to da ni 10-ak dana pred porod nemam nikakvih kontrakcija

  7. #7
    Nora Fora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Znam da puno cura kažu kako im Mg super pomaže kod kontrakcija i svakako ga treba probati ako ima imalo nade. Zato sam ga i ja pila neko vrijeme iako mi je dr. rekao da nema potrebe jer je to preslaba terapija. Ja sam od njega dobila samo ful mekanu stolicu, da ne kažem, trčkalicu 8), ali nije ni to loše u trudnoći, kad opstipacija prijeti svakim danom sve više i više.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    100 žena- 100 trudnoća. ...
    Da nadodam i 100 doktora.
    Neki nedaju normabele ni pod razno, nerki ih djele šakom i kapom.
    Mene su stiskale BH od 10. tjedna, pila 800mg magnezija i sve bilo OK.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Da i nisam imal problema sa stolicom i hemićima.

  10. #10
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hej cure...meni se ove kontrakcije događaju preko dana iskreno najviše kod bilo kakvog napora, tipa glasno pričanje, smijanje... ono baš mi godi potpuni relax....moj MPO dr. mi ne da nikakav prepar ni partus sistem...nego normiće magnezij i puno odmaranja....jedino čega me strah je ako se počnem otvarat kako ću to znat?? Koliko često bi trebala provjeravat da li se otvaram ili ne???

    Kontrakcije odnosno ta bezbolna grčenja koja traju par sekunda...sve dok ne promjenim položaj se događaju relativno često ali ono jako jako kratko....ali stvarno ih imam po cijeli dan...nekad su učestalije nekad rijeđe....

  11. #11
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja sam imala kontrakcije od 18. tjedna
    300-600-900 mg dnevno (ovisno o danu) je riješilo problem
    rodila sam 39+2

  12. #12
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa
    Kontrakcije odnosno ta bezbolna grčenja koja traju par sekunda...sve dok ne promjenim položaj se događaju relativno često ali ono jako jako kratko....ali stvarno ih imam po cijeli dan...nekad su učestalije nekad rijeđe....
    ovako je bilo i meni
    kad mi je puknuo vodenjak (na dan poroda) došla sam u bolnicu otvorena samo 1 prst

  13. #13
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Ja sam tek u ponedeljak 22 tjedna...uz te povremene grčeve osjećam i povremeno pritisak u rodnici jer mi je beba okrenula glavom dole...pa mi vjerojatno pritiska cerviks...mislila sam lezat do sljedećeg tjedna pa u bolnicu na pregled, možda mi nebi bilo ludo da me spoje na ctg da vidimo kakve su te kontrakcije i provjere cerviks? Šta mislite?

  14. #14
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Ponovo otvaram ovu svoju temu...bila sam u dr. i neznam sad koliko su baš te kontrakcije bzvz stvar, ali meni je cerviks omekšan i moram mirovat... , molim cure da s omekšanim cerviksom zbog kontracija napiše da li je počelo uskoro otvaranje??

    Inače sam 22 tjedna, doktor kaže da mi je prerano omekšo cerviks....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Vec sam se javljala na ovoj temi - taman negdje od te sedmice sam i ja imala omeksan cervakis, pocela se otvarati, stalne kontrakcije.... Mirovala svo vrijeme i pila partisustene. Sada sam 40. sedmica i jos nema naznaka da cu se poroditi. Cervikis ocuvan, matericno usce ulozivo samo za vrh prsta, glava bebe jos visoko. Termim mi je sjutra

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    imala ja sličan slučaj al u 26-om tjednu. baš sam se bila uplašila. savjetovali mi magnezij i prenatal. ne znam da li su pomogli oni ili to što sam ja jako puno odmarala tj. baš ležala i radila sitne kućanske poslove. povremeno kratke i polagane šetnje. za tri tjedna na pregledu cerviks više nije bio smekšan. sad (34 tj.) mg pijem samo kad osjetim jače kontrakcije, a to je obično kad pretjeram s aktivnosti. i niš mi ne pomaže oko probave

  17. #17
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hvala cure, ja se od straha nemičem sa kauča, već me rasturaju križa pa MM masira...nije lako ni lezat kako neki misle...Dr. mi je reko ako nemam neke baš smetnje da dodem tek za 2 tjedna...a ako se brinem i osjetim potrebu da dodem i za 1 tjedan...kontam nije dobro ni da netko svaki tjedan pipka taj jadni cerviks...

    Uglavnom ja ću strogo mirovat, ono mislim se možda postoji nada da očvrsne malo da si mogu priuštit poć prošetat i popit kavu....

  18. #18
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Nisam nikad čula da se cervix može stvrdnut. Wow to je super vijest! Moj je omekšan od 19 tjedna...

  19. #19
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Joj da baš je to super vijest...meni moj MPO dr. nije mogao dat nikakav odgovor na pitanje o samo omekšanom cerviksu bez ostalih parametara....
    Uff kako se razlikuju doktori, ah kako ću li ja samo preživit do sljedećeg pregleda...

  20. #20
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Citiraj Cruella prvotno napisa
    Vec sam se javljala na ovoj temi - taman negdje od te sedmice sam i ja imala omeksan cervakis, pocela se otvarati, stalne kontrakcije.... Mirovala svo vrijeme i pila partisustene. Sada sam 40. sedmica i jos nema naznaka da cu se poroditi. Cervikis ocuvan, matericno usce ulozivo samo za vrh prsta, glava bebe jos visoko. Termim mi je sjutra
    Hej da te pitam, jesi se ti počela odma otvarat...meni je prošli put bio samo omekšan cerviks a sad već neznam jel mi pametno čekat 2 tjedna do pregleda...uff da li si imala neke naznake otvaranja kad ti se smekšo cerviks...jer ove kontrakcije u mene stvarno ne prolaze, ja ih osjećam po cijeli dan, pomaže mjenjanje polozaja tjela dok lezim...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa
    Hej da te pitam, jesi se ti počela odma otvarat...meni je prošli put bio samo omekšan cerviks a sad već neznam jel mi pametno čekat 2 tjedna do pregleda...uff da li si imala neke naznake otvaranja kad ti se smekšo cerviks...jer ove kontrakcije u mene stvarno ne prolaze, ja ih osjećam po cijeli dan, pomaže mjenjanje polozaja tjela dok lezim...
    Kad mi je utvrdjen omeksan cervikis dr mi je rekla i da sam otvorena za prst. A bilo je rano za pocetak otvaranja zbog cega sam pila partusisten i bila na mirovanju. Kontrakcije sam imala cijelu trudnocu, ali mi ih je MG ublazavao dosta. Mada sam ja imala i bolove non stop. Kontrakcije imam i sad, ali mi nista ne pomazu izgleda da se otvorim Termin juce bio

  22. #22
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da baš ništa nema pravila...ja evo isto mirujem, nigdje ne idem iz doma, do pregleda...dr. mi je naglasio teško si došla do trudnoće da bi se zezala...bolje odmaraj doma, pa ja slušam...On mi je reko da dodem za 2 tjedna što pada sljedeći ponedeljak kad bi trebala imat 24 tjedna...Uf da je to sad dočekat :/

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Miruj, miruj. Slusaj dr, oni ipak najbolje znaju.

  24. #24
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Ajme da stvarno mirujem, neidem nide iz kuće...eventalno malo po kući prošeta jer bi mi u protivnom trebala invalidska kolica za ustat koma...
    Odbojavam dane koji prolaze samo da prođe što više...da ne moram ranije na pregled nego je zakazano...kontrakcije imam i dalje...čini mi se da najviše predjutro ih osjećam, pa se vrtim cijelo vrijeme u krevetu...iskreno ima istina u onom da su jače ako ima i kap u mjehuru ili kod punijeg želudca...Vidit ćemo ....

  25. #25
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hej cure, sinoć sam imala tako česte kontrakcije da sam se užasno bila prepala...sve jedna za drugom...išla sam se tuširat, pila normabele, magnezije, jedva sam se uspjela smirit da zaspem...kasnije više neznam šta se dešavalo....nekako sam se uspjela oduprijet tomu da zovem Bolnicu...vikendom su neki loši doktori dežurni...takvi koji su mi rekli da BH kontrakcije ne postoje u ovako ranoj trudnoći...da me to neko slagao...

  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A jesu ti ikada bolne te kontrakcije? Jel osječaš samo bezbolna stezanja il osječaš nekakvu laganu bol u maternici? Ne pitam te da bi te sfrikirala, nego sam ja znala u 20-22 tjednu a ponekad još i sada, osječat laganu laganu bol u maternici, baš širenje maternice.

    Uh komentar da se BH ne mogu osjetiti "tako rano" a ti uopče i nisi u tako ranoj trudnoči, je malouman! Žene ih znaju osječat i od 11 ili 12 tjedna!!!

    Ja mislim da ti je jako važno ležat i mirovat, čakni to šetanje po kući nemoj dok ti se ne smire ove kontrakcije. Očito je da ti baš šetanje ne pomaže. Ja ležim non stop, idem samo na wc koji mi je u spavačoj sobi, i tuširam se svako jutro po 5 minuta. Do sad hvala Bogu nisam imala neke jake BH niti bolne kontrakcije...možda u tjedan dana osjetim nekakvu laganu bol jedan - dva puta. Sigurna sam da če ti pomoći strogo mirovanje, a ubrzo češ izaći iz tog razdoblja rapidnog rasta pa če valjda i kontrakcije kalmat

  27. #27
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    100 žena- 100 trudnoća. Vjerojatno su kod tebe bh počele malo ranije tj. nadobudna maternica se primila vježbanja . Miruj, mazi bušu i izbjegavaj stres.
    Bila sam na čuvanju trudnoće u bolnici, pa su mi rekli da nije dobro maziti trbuh jer može doći do češćih BH kontrakcija.

    Za ostalo se slažem s prijašnjim postovima - mirovanje tj. ležanje dok ne prođe frka

  28. #28
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da nekad osjetim to lagano stezanje u maternici ali možda dnevno jednom...i vazda ga pripisujem crijevima jer nakon da prostite kojeg vjetra se smanji e sad....
    Uglavnom kontrakcije nisu bolne, samo mi se zgrči trbuh ali baš se ono zgrči jako, fuuul sam se isprepadala sinoć...ali nekako se povodim za time, ako nema promjene iscjedka ni bolova da ne trčim doktoru, stvarno neznam oću izdržat do sljedećeg ponederaljka...volila bih jako, jer mi nije drago da me prčaju svaki tjedan po cerviksu....uffff stvarno me ove kontrakcije izluđuju i mene i MM oboje strahujemo...

  29. #29
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Traži samo UZV preglede, pomoču kojih se najbolje prati otvorenost i kontrakcije ako ih imaš. Vaginalni pregledi ti ne trebaju tako često. Ja sam do sad imala 1, a kao rizična je trudnoča.

  30. #30
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    ali stvar je u tome da moj dr. mene samo gleda na način ono širi noge i pipanje cerviksa....kontaš...
    zato ja i bih željela da sačekam 2 tjedna da prođu da mi nekako ne pipaju svako malo...uf stalno pričam sa nekim doma..samo mi je puna kuća da mi vrijeme prije prolazi...fuuul me zanima jel mi cerviks ne promjenjen ili se šta događa

  31. #31
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Svi bi ti doktori najrađe stalno prčkali cervix, ali moraš se postaviti i reći, ako stvarno to ne želiš, da ne vidiš potrebu da ti svako 2 tjedna diraju cervix i to je to! Moj ginekolog iz Graza preko kojeg sam i došla do doktorice koja me sada prati ovdje u Zagrebu, je apsolutno protiv vaginalnih pregleda, on čak u najriskantnijim trudnočama napravi eventualno 1 vaginalni pregled tijekom cijele trudnoče, i van Hvrtaske je praksa vag. pregleda sve rjeđa. To što on ne zna što bi drugo napravio ili ne zna dat dobru dijagnozu preko UZV-a to je več neka druga tema...ali da te gleda vaginalno svako 2-3 tjedna je skroz nepotrebno.

    Drži se, brzo če proći vrijeme...i meni se čini svaki dan ko godina!

  32. #32
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Traži samo UZV preglede, pomoču kojih se najbolje prati otvorenost i kontrakcije ako ih imaš. Vaginalni pregledi ti ne trebaju tako često. Ja sam do sad imala 1, a kao rizična je trudnoča.
    potpis
    ovde se ne rade vag pregledi uopste

  33. #33
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    A šta ću ja moje cure...

    On me kao naručio da dodem za 2 tjedna da vidimo da li cerviks i dalje ostaje omekšan ili se otvara....inače moja dr. ima praksu da me gleda svako 4 tjedna ubiti sa onim metalnim ali ne dodiruje cerviks samo me s onim pogleda da li je sve zatvoreno...

    Sad pošto je došlo do ovih kontrakcija, pojačano su oprezni jer mi nisu dali partus sistem..ni ništa slično, pa ih je strah....ufff nemam pojma, Dbk je tako mali grad, i tako je loš izbor doktora da ne možete vjerovat....

  34. #34
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Vjerujem vjerujem, zato sam i pošla u Zagreb - doktori u Dubrovniku katastrofa!
    Ne želim te ja ništa nagovarati ali to je tvoje dijete, i dobro se raspitaj i istraži to vezano za vaginalne preglede. Nisu tako često dobri to je sigurno, a svaki dobar ginekolog ti sve to što je tebi važno može vidjet i preko uzv-a.

    I ovako ležiš i miruješ, to dal ti je cervix još uvijek omekšan ili ne je sad najmanji faktor. Važno je da si zatvorena, a to najbolje vide na UZV. Moj je u 20om tjednu bio 1.5 cm i veoma mekan, sad je 3.5 cm i doktorica je zadovoljna. Sve se to postiglo mirovanjem, bez vag. pregleda.

  35. #35
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Aufff stvarno jedva čekam da doguram 30 tjedan da se malo mirnije osjećam, ovako dok je još rana trudnoća (relativno) stalno neki strahovi....
    U ponedeljak bi trebala biti 24 tjedna, i mene sad zanima ako sam 2 tjedna stalno mirovala da li postoji šansa da se cerviks malo stisnuo da je jači... budući da mi zadnjih par dana kontrakcije su se malo smanjile..pa se sve nadam da će mi dozvolit da izađem na koju kavicu....barem po pola sata....

  36. #36
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    To stvarno ne znam, nisam ni znala da se može stvrdnut, ali pošto ja i ovako i onako ležim zapravo mi je svejedno, što mi ga je tu mi ga je. Znam sigurno da ti je ako baš jako želiš ići vanka (a vjerujem da želiš jer i ja sam luda od ležanja više - punih 10 tjedana ležanja sada a ležat ču do kraja) mislim da ga možeš eventualno pitat za lagane šetnjice, jer sjedanje na kafi ti sigurno nije dobro, pritisak na cervix kod sjedanja je puno veći nego kod laganog hodanja.

    Ma glupo mi je išta ti sugerirati ali provaj se strpit još 4 tjedna, onda si punih 28 i beba je velika tada, sigurna sam da če te i doktor mirnije pustiti u lagane šetnje kad napuniš 28. Do tad internet, TV i leeeeeeeeeežanje

  37. #37
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da razumijem šta mi želiš reć...ja evo stvarno nemam prečeste kontrakcije zadnje dane...pa vjerojatno od mirovanja se malo smirilo stanje matrnice...ajme pojma nemaš kako nestrpljivo čekam da napunim barem 28 ili 3o da je bebica veća da se manje bojim...Ma eto nekad mi ono dode da se malo prošetam po ure, znaš kako je lijepo vrijeme, ovako samo stojim doma, ko bolesnik najveći...naravno ne smijem se žalit dok god ne ležim u bolnici super je zar ne....Kako si ti? Jel ti i dalje omekšan cerviks?

  38. #38
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uh znam kako čekaš 28 tjedan, od negdje 20og do 28og kao da je 15 godina prošlo, svaki dan mi je bio nova pobjeda! Sad čekam ta 32 tjedna pa da stvarno mogu odahnut. Zato sam se i zabetonirala u krevet, ne želim ničim ugrozit trudnoču, ležanje je kako se reče piece of cake ako znaš da nakon sve te muke dobiješ svoju štrucu, zato izdrži koliko god grozno bilo

    Ja sam OK, cervix mi se produžio što je dobro, ne znam jel omekšan, sigurna sam da jest, nismo radile nego 1 vag i to negdje u 20 tjednu i ne budem ih radila sve dok ako Bog da uđem u 36-37 tjedan, iako mislim da če ovaj moj dečko van ranije. Dosta je nisko smješten, glavicom u zdjelici pa moram jako strogo mirovat.

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pouzdajte se vi više u vaš osjećaj i količinu kontrakcija/pritiska/bolova/nelagode koju osjećate i ravnajte se prema tome nego prema (pre)ćestom pipkanju cerviksa pa bio on omekšan/neomekšan/sraćeen ili što već.
    Da sam ja to znala sa prvom trudnoćom ne bih završila na hospitalizaciji i preparima u 30 tj.,moj osjećaj je bio u pravu ,ali je cerviks izgledao dobro pa dr.(više nijh) nisu preporučili mirovanje.

  40. #40
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam isto došla do tog zaključka, dok se osječam da je sve OK dobro je, a vjerujem da svaka žena osjeti kad je frka. A da sam se pouzdala u svoje instintke sa Ivanom i Oliverom nikad baš nikad ne bi išla na cerklažu!

  41. #41
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da slažem se...evo sad u ponedeljak sam 24...već sam blizu brojke 26 koja mi je prvi cilj hehehe, tako neko čekam 2 po 2 tjedna lakše mi je tako...mm mi je spletom okolnosti stalno doma, pa ne radim ništa, nego lezim na kauču i on me služi, zaista mi je to sreća da mi je tanjur juhe donosi na kauč...mislim da se maximalno čuvam, prijateljice mi dolaze svaki dan...da mi prave društvo da se ne osjećam van događanja...stvarno su svi maximalo ok...nekako zadnje dane sam se malo opustila jer kad ono mislim svaki dan kad će proć...užasno mi sporije prolazi...svima šaljem puno puno

  42. #42
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    da malo podignem temu... ušla sam u 18.tjedan i povremeno, naročito naveče, osjetim ove kontrakcije. nije ništa bolno, ali onako, osjetim ih.... pijem dnevno 300 mg magnezija zbog probave.... šta mislite, trebam li povećat dozu ? ovo mi je druga trudnoća..
    pregled mi je za nekih 2 tjedna

  43. #43
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    "i povremeno, naročito naveče, osjetim ove kontrakcije."
    Da li nakon nekog fizičkog napora ili same od sebe?
    Ako su nakon napora, uspori, ako je "ničim izazvano" zovi gin i pitaj za povećanje doze. Meni su digli dozu na 600mg ali sam imala ratno stanje u crijevima pa su me vratili na 300 (375) i trenutno sam u 32tt bez većih problema (imam ih ali onda legnem, duboko dišem, opuštam mišiće i prođu)

  44. #44
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj delitza prvotno napisa Vidi poruku
    "i povremeno, naročito naveče, osjetim ove kontrakcije."
    Da li nakon nekog fizičkog napora ili same od sebe?
    Ako su nakon napora, uspori, ako je "ničim izazvano" zovi gin i pitaj za povećanje doze. Meni su digli dozu na 600mg ali sam imala ratno stanje u crijevima pa su me vratili na 300 (375) i trenutno sam u 32tt bez većih problema (imam ih ali onda legnem, duboko dišem, opuštam mišiće i prođu)

    mislim da je često od napora, radim o kući sve i svašta, krećem se, maaalčice usporeno, ali dosta jurcam. moja dr nije mi ni prepisala magnezij, to sam uzela na svoju ruku, zbog probave..kad odem na pregled, reći ću joj, pa će mi vjerovatno povećat dozu, hvala ti

  45. #45
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je često od napora, radim o kući sve i svašta, krećem se, maaalčice usporeno, ali dosta jurcam. moja dr nije mi ni prepisala magnezij, to sam uzela na svoju ruku, zbog probave..kad odem na pregled, reći ću joj, pa će mi vjerovatno povećat dozu, hvala ti
    i ja sam ih rano pocela osjecati, evo sad ulazim u 35 tt, imam ih po citav dan vise i ne brojim, nekad vise nekad skoro nikako,al me ne otvaraju i to je najbitnije...a na terapiji sam gynipral, apaurin i magnezij i na mirovanju sam...sretno

  46. #46
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Evo da se pohvalim (nadam se samo da si neću skočiti u usta), jučer smo pola dana proveli u CityCentru i imala sam samo jednu kontrakciju za to vrijeme. Očito je magnezij konačno proradio. I beba je bila dobra, tipično žensko - ne buni se kad se njoj kupuje

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav svima!
    U 14. sam tjednu trudnoće i baš ima dosta jake kontrakcije. Kao da me bole trbušni mišići. Dr. mi je preporućio magnezij od 300 mg kojeg pijem od 5.tjrdna trudnoće. Prošli tjedan nisam osjećala ama baš ništa, a onda se opet pojavilo. Doktor kaze da su to kontrakcije i da samo pijem mg. A ja se nekako bojim

  48. #48
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj plemkinja prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    U 14. sam tjednu trudnoće i baš ima dosta jake kontrakcije. Kao da me bole trbušni mišići. Dr. mi je preporućio magnezij od 300 mg kojeg pijem od 5.tjrdna trudnoće. Prošli tjedan nisam osjećala ama baš ništa, a onda se opet pojavilo. Doktor kaze da su to kontrakcije i da samo pijem mg. A ja se nekako bojim
    povećaj si na 2 x 300 mg magnezija, nije previše, tako meni preporučila moja dr. i sad je super, nema kontrakcija

  49. #49
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i ja osjetim lagano stezanje stomaka povremeno nadam se da je to ok ! 20 tt sam

  50. #50
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    kakva je situacija sa kontrakcijama? ja sam sada 21+2, imam ih 3-4 dnevno, evo jučer ih je vanredno bilo sigurno 10-ak. ne znam šta ih je povećalo, ali možda probava, tj. hrana koja napuhuje? grašak? šta mislite o tome?
    danas je opet ok, do sad ih je bilo 3 ili 4, očekujem možda još koju,pijem 2x300 mg magnezijua i ono što ima u pregnitalu, znači cca ukupno 800...mislim da je to sasvim dovoljno! koliko bi ih imala da to ne pijem?!
    doduše, u prvoj trudnoći u ovoj dobi sam već bila na preparima :/, iako mi je tad moja prvatna gin kod koje sam išla povremeno da to nije bilo potrebno, da sam trebala ić sa magnezijem, tad ga nisam pila uopće

    kakva je situacija kod vas?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •