Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Inkubacija gripe?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno Inkubacija gripe?

    Zna li netko koliko traje inkubacija gripe? Prosli petak sam s Filipom bila kod pedijatrice jer je bio prehladjen. To mu je bila prva prehlada, pa ja otisla za svaki slucaj, kao pred vikend. Totalna greska, tamo puna cekaonica djece, a pedijatrica iza nas primila curicu s gripom. Mi se jos oblacili, ona s tatom koji navodi simptome-gripa, a dr-daj se sad nakaslji. Izasli smo max brzo,ali. Prehlada ga skroz prosla prije dva-tri dana. Sad se probudio,opet curi nos, kmezav i malo topao (sad cu mjeriti temp). jel moguce da je tamo pokupio gripu? I sta sad? Opet petak. Da cekam, ili...? Tamo je vjerojatno opet puna cekaonica bolesne djece. Btw-na koliko vi spustate temperaturu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da je 12-48 sati. Tjedan dana je definitivno previše.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Zar je gripa stigla???
    Za gripu je inkubacija maksimalno 3 dana. I nikad prvi simptom nije cureći nos.
    Moguće da se zarazio nekim drugim virusom čekajući pregled.
    Ako izgleda dobro, nema tresavica, ponaša se uobičajeno kad mu padne temperatura, ako nema osipa, i ako ne odbija hranu i tekućinu u potpunosti tada ne trebaš žuriti s doktorom.
    Osim toga većina bolesti prvih sati izgleda slično tako da ni doktori nisu puno pametniji od roditelja u postavljanju dijagnoze.
    Temperaturu možeš spuštati ako prijeđe 38.5 u uhu ili guzi ili 38 pod rukom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ajde super, bit ce da nije gripa. Valjda je pokupio neki novi virus prehlade. Temperatura mu je 37,4 rektalno, pa nije frka. Btw-rektalno je pola stupnja vise nego pod pazuhom, zar ne. Onda ovo jos ni nije povisena temp. Sta treba skidati temp vec na 38? Ja sebi nikad ne skidam prije 39. Sto je visa, to virusici brze gore-po principu Sve pticice izgore. Za bebe je valjda bolje prije skidati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ako je rektalno 37.4 tada je normalna temp. .
    Ovo gore su minimalne vrijednosti kod kojih se temperatura spušta. Ako dijete super podnosi i višu temperaturu ne treba je pod hitno snižavati, osim ako nije imalo febrilne konvulzije. Zbog mogućnosti konvulzija kod djece i treba biti oprezniji s temperaturom.
    Osim toga, kombinacijom više temp, curenja nosa, rjeđeg uzimanja tekućine- mala djeca brže dehidriraju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Hvala! Ipak nije gripa, izgleda da nije ni prehlada, vec samo zaostatci od ove prosle prehlade. Tu i tamo kihne, noic malo curio, ali nista vise. Najvise je procurila moja roditeljska paranoja. No dobro, to spada u rok sluzbe.
    Btw. kad sam vec kod roditeljske paranoje=doktorske cekaonice mi totalno idu na zivce, a jos taj gluupii obicaj da uvedu novog pacijenta dok se prethodni oblaci.
    Neki dan sam cula od jednog novopecenog tate da je poceo djecu gledati kao na potencijalnu opasnost. Kaze da mu se oglasi alarm u glavi cim neko dijete pokusa primaknuti glavu njegovoj bebici. Moram priznati da mi je taj osjecaj poznat, malo mi se smirio kako je Filip prezivio niz takvih bliskih susreta s djecom, ali jos ga ima u tragovima. Jel vam to zvuci poznato?

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •