Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Prava - smještaj uz bebu - apartman ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno Prava - smještaj uz bebu - apartman ?

    Na Rebru sam s bebom (6,5 mj) koju, naravno, dojim. Ostali smo nakon dolaska na hitnu, tražila sam cjelodnevni smještaj, ali su mi rekli da nema slobodnih kreveta i da mogu uzeti samo apartman ako hoću. Naravno da smo uzeli-tako da smo zajedno 24h.
    Čini mi se da je netko na forumu spominjao pravo na refundaciju troškova u ovakvoj situaciji. Jel zna netko nešto o tome?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa Vidi poruku
    Na Rebru sam s bebom (6,5 mj) koju, naravno, dojim. Ostali smo nakon dolaska na hitnu, tražila sam cjelodnevni smještaj, ali su mi rekli da nema slobodnih kreveta i da mogu uzeti samo apartman ako hoću. Naravno da smo uzeli-tako da smo zajedno 24h.
    Čini mi se da je netko na forumu spominjao pravo na refundaciju troškova u ovakvoj situaciji. Jel zna netko nešto o tome?
    Bojom se da je to na Rebru nemoguće. Ne znam nikog tko je to mogao. Koliko ja znam na Rebru ne postoji mogućnost 24 satnog smještaja , osim u apartmanu uz plaćanje. Na nekim odjelima postoji dnevni smještaj od 07 -22, ali ne na svima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Oni su meni rekli da imam pravo po zakonu, ali da nemaju slobodnih kreveta te da zato može samo apartman.

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    najbolje je da o mogucnosti refundacije nazoves HZZO, broj za korisnike je 0800 7979, ja osobno nisam cula za takvu mogucnost.

  5. #5
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Ako ti može pomoći, ja znam za slučaj da je majka dobila od dr. nekakav papir (uputnicu, formular, ne znam) gdje piše da doji i bila je s djetetom (11mj) cijelo vrijeme. Doduše, na stolcu, samo jednu noć su joj donijeli nekakav pomoćni krevet. Ali, sve za bebača Bilo je to prije mjesec dana, Rebro.

  6. #6
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    da, na stolcu pored djetetovog kreveta imaš pravo 24 sata.

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ima li tko iskustva s Klaićevom?
    Beba će biti cca 4 mj i 1 dan u bolnici i rečeno mi je da mogu biti samo od 12 - 18 s njom
    na što se pozvati i dokazati da imam pravo biti s njom?

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    da, na stolcu pored djetetovog kreveta imaš pravo 24 sata.
    To je od kad su postali bolnica "prijatelj djece"? Na svim odjelima?
    Moje iskustvo od prije dvije godine i nedavno mi govori drugačije. Jasno mi je da postoji deklarativno pravo, ali još uvijek svaka bolnica određuje pravila unutar svojih odjela. Zato pitam...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •