Stranica 53 od 95 PrviPrvi ... 343515253545563 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 4725

Tema: Kako se nositi s gubitkom djeteta i što dalje 4

  1. #2601

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno

    Drage mame...zaista me dugo nije bilo..radi selidbe smo dugo čekali priključak neta,pa nam se laptop pokvario pa nikako doći na ovo mjesto gdje nemoraš puno pričati a svi te razumiju..pozdrav i čestitke svim mamama koje su ostale trudne ili su rodile..i pozdrav pun podrške i zagrljaja svim mamama koje su postale mame anđela...
    donosim neke novosti iz svog života mame anđela..na Badnjak je bilo 6 mjeseci od gubitka anđela..tu noć sam ga sanjala kako ga držim čvrsto u naručju a on mi govori: "mama ne plači!samo se nasmij!tvoj anđeo ti nosi najljepši poklon za Božić znam da me nećeš zaboraviti i da imam najposebnije mjesto u tvom srcu.."probudila sam se cila čudna i u nekoj nevjerici..prošlo je od toga 2tj kad sam saznala da sam trudna..evo sad 13 tj. sve je u redu,sretna sam i zadovoljna naravno..ja i svi moji...skakala bi od sreće najradije svaki dan..jedino što sam morala napraviti od testova je papp test ili kombinirani(kako ga veće zovu) radi spontanog kojeg sam imala..i sad čekam nalaze..i mislim samo pozitivno cijelo vrijeme od kad sam saznala za trudnoću..i divim se sama sebi ponekad kako to uspijevam..znam da je moj anđel uza me i da nas čuva i to mi znači sve fali mi...jako jako puno..to ne moram ni naglašavati..ali sad osjećam sve jaču prisutnost njegovu i ne bojim se i vjerujem da će ova trudnoća(dao Bog)proći u najboljem redu.. eto,htjela sam to podijeliti s vama jer ste vi one koje su mi davale snagu i hrabrile me onda kad nitko o otme nije htio razgovarati..hvala vam mame na svemu..vi ste moji uzori..vi ste heroji..

  2. #2602
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    angels momto ja jako lijepo...sva sam se naježila.Bit će sve ok, naši mali anđeli čuvaju naše bebice.

    uputnicu za trombofiliju mislim daje ginekolog preko hzzo-a.

  3. #2603
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    angels mom

  4. #2604

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    angels mom cestitam,to je divno i zaista sam se najezila .zelim ti mirnu i dosadnu trudnocu

  5. #2605
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    @angels mom, kako lijeeeepoooo! Prelijepa vijest nakon par ruznih dana iza mene...svaki put se radujem kad cujem da je jedna od vas ostvarila svoj san...nazalost, poslije me uhvati sjeta, jer moje rane jos nisu zacjelile ali bit ce bolje...

    Drage moje, evo nisam se javljala par dana. Nedostajale ste mi :D ali iskreno. Za vikend je umrla ujna od mm, pa je bila cijela frka oko toga,opet samo tuga i tuga, niceg lijepog. Bili smo dosta vremena kod njegovog ujaka, da mu pomognemo oko nekih stvari, a ja sam samo duboko u sebi osjecala kako samo zelim doma i provesti koji trenutak u Patrickovoj sobici i razgovarati sa njim. Mislila sam, kakva sam ja osoba, pored sveg tog mislim samo na sebe...ali eto, moj maleni mi je jako falio i uvijek kad sam negdje toliko me vuce doci doma, upaliti njegovu svjecu u sobici i prosetati do groba, isplakati se i reci mu da mi jos uvijek beskrajno fali...

    Jucer je mom malenom bilo mjesec dana...jucer je, pogadjate, bio jos jedan tezak dan...kad smo se vracali sa groblja, razgovarali smo sto bismo sa njim radili, kako bi se tajo radovao doci sa posla, da se igra sa njim. Vec zamisljam kako veselo mase rukicama i nogicama kad bi ugledao svog taticu. Ali ovaj radosni period koji smo si zamislili su sada samo pusta sjecanja i mastanja.
    Ovih dana sam intenzivno o tome razmisljala,(ni sama ne znam zasto), kako su me ljudi na razlicita misljenja tjesili...jedna zena je rekla:"Ne budi tuzna,takvu istu bebu mozes imati za godinu dana!"To me je najvise povrijedilo...onda price tipa, jos si mlada, bla, bla, bit ce djece, samo je vazno da vi ostanete zdravi...Ma kome je to vise vazno? Sta znaci ostati zdrav na ovom svijetu? Ako te ova bol ne ubije, doci ce nova, veca, jaca...i na kraju puknes svakako! Zivot nema milosti ni prema kome, nazalost...to je moje misljenje, nakon svega sto procitam i cujem...

    Zelim se svima zahvaliti sto ste pisale kako ste prosle period spremanja sobice i ostalih stvari malih andjela. Mi na to jos nismo spremni, i cisto sumnjam da ce se uskoro nesto u njegovoj sobici promijeniti.
    Citam ovih dana kako i sto dalje...kada se odluciti na novu trudnocu? I odgovor koji me je najvise preplasio je bio, daj tijelu vremena onoliko koliko si bila trudna...Sva sam se preznojila. Do sada sam citala, 3-6 mj, ali 9 mj.??? Nekako mi se to cini godinama daleko, ali eto opet ne zelim prenagliti, pa da se poslije opet kajem i placem...a inace, bit ce tesko izdrzati i docekati vrijeme kad cu se opet moci radovati malom bicu i uzivati u trudnoci. Ako se buduca trudnoca uopce uzivanjem mogne nazvati.

    I moram vam reci da mi puno znaci svaki vas odgovor, da svako malo navratim da vidim jeste sto pisale...jer su vase rijeci kao melem za ranu. Znate sto morate reci, ne lupate gluposti i prije svega razumijete me. Jako sam sretna da sam se odlucila i sama pisati, jer mi je tako puno lakse izreci svoje osjecaje i brige. Jos jednom vam VELIKO HVALA!

  6. #2606
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Patik sve smo se susrele sa kojekakvim biserima...meni je gin koji mi je vodio trudnoću sa blizičima u bolnici (kad se vidjelo koji su sve problemi i kad zapravo nitko nije htio na glas reći da neće dobro završiti) rekao: pa imate već jedno dijete...da kaj se sad bediram???!!! zamrzila sam ga i dan danas mi se gadi...

    a što se tiče nove trudnoće...tu nema nekog pravila niti ti ikoja od nas može dati pravi savjet jer svaka žena je drugačija i niti jedna od nas nema isto tijelo...
    to prvenstveno ovisi o razlogu gubitka prethodne trudnoće...naravno da nije isto jel bila bakterija u pitanju, neobjašnjivo otvaranje cerkviksa, problemi sa posteljicom ili pak nešto četvrto...bitno je jeli saniran uzrok gubitka i postoji li adekvatna terapija koja može pomoći opstanku slijedeće trudnoće...
    a druga stvar je jednostavno tvoja psihička situacija, onaj tren kada jednostavno osjetiš da je sad vrijeme za duginu bebu

    kod mene je uzrok bio trombofilija - jednostavno pregusta krv koja nije mogla prolaziti kroz tanke kapilare između posteljice i maternice te su se pojavili ugrušći koji su zatvorili pola tih kapilarica + jednu žilu kroz pupkovinu...bebe se nisu mogle hraniti, a shodno tome niti rasti i razvijati se...za to postoji terapija...rečeno mi je za se pazimo 6 mj, a kako su se u isto vrijeme bile dogodile i još neke druge negativne stvari u mom životu, trudnoća mi nije bila niti na kraju pameti...ali netko je mislio drugačije...ostala sam trudna samo 4 mj nakon CR, od kad smo čuli sam bila na heparinu i uz neke manje komplikacije dobila sam malenog I.G. (ove komplikacije u zadnjoj trudnoći su bile jednostavno zato što su se zaredale dvije trudnoće jedna za drugom pa se tijelo nije stiglo oporaviti)

    eto, ti vidi ova dvije stvari o kojima sam ti pisala pa malo razmisli o svemu...nadam se da ćeš nas i ti uskoro obradovati sa lijepom viješću
    Posljednje uređivanje od Boxica : 06.03.2012. at 14:45

  7. #2607
    micek7 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    draga moja patik moj Filip je imao srcanu manu i eto nakon 3 mj,ginekolog je rekao da mi daje zeleno svjetlo,naravno napravila sam sve pretrage,one njabitnije a to su brisevi,papa,pregled i uzv.srca,hormoni stitnjace i sve je u redu,samo mi fali utisni)savjet moj napravi sve pretrage koje ti doktorica i ginekolog savjetuju pa ako je sve u redu mozes na drugu trudnocu...ja si ponekad mislim da smo muz i ja sad skupa mogli bi odmah i zamisljam kakve bi bile reakcije,dal bi me bilo strah,zamisljam dal bi bio opet decko ili curica al eto malo cu se sad nacekati dok nenadjem opet nekoga koji ce me usreciti...

  8. #2608
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    micek

  9. #2609
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Angels mom - koji predivan i poseban san, a još lijepša vijest.

  10. #2610
    Minogue avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Beyond the Sea
    Postovi
    48

    Početno

    Drage moje, nije me bilo neko vrijeme, ali sad sam opet tu, nadam se da me primate natrag

    Optimistična, klarita pratim razvoj događaja i nadam se da će do kraja bit sve u redu

    angels mom, kakav divan post, čestitam!!

    patik moj, primi moju iskrenu sućut. Grozno je to što vam se dogodilo. I još je sve jako, jako svježe, rana još uvijek jako boli...
    Pisale su cure tu o raznim "utjehama" što su ih čule od ljudi. I ja sam čula svašta, a meni, srećom, nije puno ljudi znalo.

    Isto su tako cure tu napisale, a ja iz svog iskustva potvrđujem: bez obzira na to kako ti se sad čini - da će te ova bol uništiti - vjeruj mi, neće. Jednog ćeš dana shvatiti da si preživjela, da si krenula dalje, da si jača od te boli. I zbog toga si pobjednica.
    Meni je, eto, prošlo nešto više od godinu dana - i nitko sretniji od mene. Bilo je raznih i svakakvih dana, i boljih i gorih, i još i danas se svega jako dobro sjećam ...ali prošla je godina dana i ne boli više toliko.
    Meni je jedna medicinska sestra rekla da bi morala čekati godinu dana, ako je trudnoća trajala "samo" četiri mjeseca. Tada mi se to, kao tebi sad, činilo jako dugo.
    Dakle, pusti vremenu da učini svoje, plači koliko god trebaš, piši tu sve što te muči.

    Drage moje, mislim na sve vas i grlim vas virtualno

  11. #2611
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    patik ovdje smo sve prošle isto i razumjemo se...tako da te nitko za ništa neće psuđivati niti krivo gledati. Ići će na bolje...
    Gle mene, moj problem je rh imunizacija, totalno nepoznat problem u HR usudila bih se reći i dalje i opet sam našla jednog dr koji se time bavi i odlučila se na jako rizičnu trudnoću do samog kraja a i kad se beba rodi nećemo znati na čemu smo. Ali našla sma snage i želim ovu bebicu.Svi je želimo...
    Još nepuna 2 dana...nervoza me drži

  12. #2612

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno

    patik moj nemoj se žuriti ni sa čim...vjeruj svome srcu i sebi samoj i kad dođe vrijeme za raspremanje sobice,novu trudnoću to ćeš osjetiti..nemoj se na ništa forsirati iuzmi si svo vrime ovog svita što ti triba..ja ti šaljem veliki
    klarita vibram da sve bude super
    hvala vam mame na čestitkama i što se radujete sa mnom jednako kao što ste sa mnom i tugovale...

  13. #2613
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    klarita svi smo uz tebe..

  14. #2614
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Hvala vam svima. Neću se javljati dok se ne vratim jer sam previše nervozna danas. Opet sam i loše spavala. Manje sam osijećala bebu pa sam bila ajme. Mislila sam da je već zahvatila anemija.Ludim...kod mene je suprotno , što tjedni dalje idu rizik je veći.
    Ozbilno mislim nabaviti baby watcher ili kako kaže mm da ostanem gore jer inače moji živic neće dugo.
    Čujemo se...hvala na molitvama, vibrama i dobrim željama.

  15. #2615
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    klarita ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ do neba

  16. #2616
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    angels mom cestitam ti od srca. zelim ti mirne naredne blazene tjedne

  17. #2617
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Dragi moji evo i mene.. Neznam ni što bi rekla, osim da se nadam da će se naći barem netko da me na neki način umiri i utješi.
    Prošli mj imala sam m 8.02., tako sam je očekivala i ovaj mj. međutim 3.3. počela sam krvariti, mislila sam početak menge. Skroz malo, slabo..dnevni uložak mi je bio dovoljan. No idući dan nije bilo ništa više nego i taj, pa idući opet. Na kraju sam shvatila da to nije menga uopće, ni po mirisu ni po izgledu. Prvo je bilo svjetlo crvenkasto, par kapi, a sad je već peti dan pa ide smečkasto.
    U nedjelju sam imala vrtoglavicu, što nisam nikada u životu, čak sam i na hitnoj bila.
    Jutros je mm išao na posao u 5, ustala sam, i bila mi je strašna muka.
    Eto, kupila sam test za t. čisto da ga napravim, i ostala iznenađena.kontrolna crta je debela, a crta trudnoće jako blago plava, skroz slabo da se i vidi.
    Sutra idem na pregled u pol 14, i strašno sam uplašena. Tim više jer još nisam napravila nikakve nalaze nakon spontanog, a sad me brine i to krvarenje.
    Nisam rekla nikome ništa, ni mužu još. Užasno sam uplašena, i nisam znala ni što ni kako, nego doći ovdje k vama, jer ste mi bile od velike pomoći kad sam imala spontani.

  18. #2618

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Kisice draga prvo se probaj smirit,znam da je tesko ali pokusaj,testici mogu i da pogrijese a et sutra je pregled pa ces sve znati,ja mislim da to blago krvarenje koje je kako kazes vise smedje i ne mora biti strasno,ako bude t napravi briseve odmah..(malo sam u defektu pa ne znam ni sta reci sory)ali et ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ iz sveg srca da bude t i da sve bude super ovaj put.....

  19. #2619

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Mozda je implantacijsko krvarenje....

  20. #2620
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Joj neznam ni sama kako se smiriti. Neznam ni što misliti, tim više što smo se pazili zaista ovaj mj. i bila sam sigurna da će test biti neg. a sad vidim tu blijedu crticu, pa se sjetim da krvarim danima već Jedva čekam sutra, samo da vidim što se događa.

  21. #2621
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Draga kisica, ja sam evo samo nakratko navratila da ti zazelim danas sve najbolje! Drzi se i pokusaj smiriti...Bit ces danas u mojim mislima <3 Velika pusa od mog muzica i mene

  22. #2622
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    kisica smiri se , ne mora to ništa biti .. želim ti svu sreću i mislim na tebe
    jel ideš danas kod dr?
    ako ideš javi nam odmah jel sve ok..

  23. #2623
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    klarita2

    kisica

    I svima koje su nažalost na ovoj temi.

  24. #2624
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    kisice, test moze pogrijesiti, rijetko ali moze. sta kod napisala , znam da te nece umiriti, ali nastoj biti smirena, koliko kog mozes. i ako kojim slucajem je trudnoca, ta sukrvica ne mora odmah znaciti da nesto nije kako treba.i ja sam ju imala kad sam bila trudna s Ivanom, na pocetku trudnoce, i sve dobro zavrsilo. kako vec danas ides na pregled, nek ti dok. odmah uradi briseve. saljem ti jedan veliki
    javi nam se

    klarita

    optimisticna, kako si nam ti? nadam se da si dobro i ti i bebica
    Posljednje uređivanje od bambus99 : 09.03.2012. at 09:50

  25. #2625
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Hvala vam cure, cjelu noć sam se prevrtala od bolova u trbuhu, sad sam ustala evo. I jako mi je drago da ste tu.
    Idem dr. u 13.30-14.00 i čim dođem javim vam.
    Pusa

  26. #2626
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    sretno još jednom, ako i je trudnoća možda će ti dati mirovanje i utrogestan i biti će sve dobro..
    čekamo te!

  27. #2627
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    bambus ok smo. Iduči tjedan je pregled.

  28. #2628
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Kisice smiri se, vibram da sve bude o.k. - evo nakon istog krvarenja moj dečko je sad već skoro 17 godišnjak (u istoj trudnoći smo izgubili seku ).
    Angels mom - prekrasne vijesti, sretno dalje!!!
    Klarita i Patik moj, šaljem vam hrpu zagrljaja i poljubaca!!!
    Optimistična, da sve bude najbolje!

  29. #2629
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Ovakoda vam ovdje dam isrpne vijesti koje su ni dobre ni loše. naime mjesenja anemije su pokazala vrijednost od 1.17 ( 1.5 je granica kad treba započeti transfuziju) . Ili da bolje objasnim, 30cm/sec je protok korz moždanu artreriju a za 20 tj bi trebao biti 25. Znači kod mene je prešao lagano.
    Dr je rekao da dođemo za 10 dana(nažalost nije u HR do tada) tako da smo opet gore 19.3.
    rekao je da za svaki slučaj ponesem uputnicu za bolnicu i ovdje u st od tada opet provjerim titar.(zanima ga koliko je skočio). On se nada da neću trebati transfuziju prije 25 tj jer je smrtnost u 20 tjednu 10% a u 25 tj 2%.tako da se nadamo i mi.
    Također mi je preporučio jednog dr u St koji bi čak trebao znati isto raditi ta mjerenja pa ću ga kontaktorati jer bi tada ja ovdje radila mjerenja svaki tj pa ako porastu odmah u Zg.
    Razmišlajla sam o ostanku u bolnici odmah ako bude porsalo slij put pa do kraja ali razg ćemo s matijevićem.Inače kad se transf jednom počne radi se svaka 2tj. Tako da stalna putovanja ne dolaze u obzir jedino ako ovo u St upali.

    Sve drugo kod bebe je bilo u redu, otkucaju collor doplerom, mozak, jako je aktivna, okretna. Spol nismo pitali jer ne želimo.Tako da ga je dr sakrio.
    Ne preostaje mi ništa drugo nego ovih 10 tak dana se okupirati i raditi svašta da što manje mislim.Evo probudila sam se u 6h i nisam više oka sklopila a mm je jučer rekao da mu je ovo kidanje živaca. A ja sam rekla da ću posjediti sada kad do sad nisam.

    Možda ipak nisam jaka kako sma mislila...

    I da, Klari smo rekli da je beba za sada dobor ali da će mama možda za 10 dana morat ostat gore i jako je tužna. To mi je još jedan razlog što sam bezvolje.mazila se s nama u krevetu pola sata prije spavanja.Moja mala mrvica...a o Mariji intenzivno razmišljam zadnje vrijeme jer sam sv eviše svjesna da su je mogli spasiti da nije bilo nemara.

    kisica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tebe .ja sam u 6tj imala smeđi sicjedak i ono krvarenje posije, ne trebna biti ništa. Samo hrabro i javi nam.

  30. #2630

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Klarita
    nekad mi je zaista previse sa cim se sve covjek mora suociti i prezivjeti da bi dosao do nekog cilja,u ovom slucaju najljepseg,znam da je jako tesko ne misliti i ne vrtjeti barem 100 scenarija u glavi ali moras misliti pozitivno i vjerovati da ce biti onaj najljepsi scenario i da ce sve biti dobro...izgurat cete ti i mrvica sve i uskoro cete se maziti sve cetvero u krevetu vidjet ces....molit cu za vas puno

  31. #2631

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Kisice gdje si sta je bilo kod doktora,javi se
    Posljednje uređivanje od adal : 09.03.2012. at 16:11

  32. #2632

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Nadam se da ce sve biti u redu!

  33. #2633
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Evo me curke moje, sad sam zbunjena, puna informacija. Otišla sam kod ginekologa. Pregledala me, u maternici nema ništa. Međutim negdje sa strane je našla neko "tamnožuto strano tijelo".Nije mi rekla ništa točno, tako da ni ja vama ne mogu reći. Uglavnom, posumnjala je na vanmateričnu. Međutim test kod nje je negativan.

    S obzirom da ona kaže da se svaka trudnoća gdje god bila pokaže na testu, zaključila je da je to očito nešto drugo. Doma sam, rekla je da mirujem do pon. a ako ne stane krvarenje da je nazovem da će mi dati duphastone.

    Jel imao ko vanmater?

  34. #2634
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    kisice, otiđi izvadi betu hcg iz krvi se može vidjeti dali je došlo do trudnoće ikako, bilo vanmaterične ili biokemiske!

  35. #2635
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Latika - da znaš da bi, ali nemam gdje. Kod nas lab. ima samo u DZ i radi samo ujutro. A nju sam pitala da izvadim neke nalaze ili što, rekla je da ne ništa jer je test negativan i nek idem doma. I sad me uhvatila panika. Jer je pričala o vanmater. i tom žutom stranom tijelu, a onda test negativan, i na jednom kao sve je u redu.
    I da, rekla je kao da ona na jajniku ni igdje ne vidi ništa što bi pokazivalo na plod, čak ni najmanju točkicu.
    Posljednje uređivanje od kisica : 09.03.2012. at 18:16

  36. #2636
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I da je vanmaterična trudnoća test bi bio pozitivan.

    A možda je sve jako rano. Normalno se u 4-5 tjednu nikad ništa ne vidi.

    Najbolje ti je odmarati kako ti je i rekla i čekati. Eventualno nedjelju opet napraviti test.

    Čudno mi je da je rekla "strano tijelo", ali imamo na forumu primjera i primjera liječnika koji straše ženu govoreći neke nejasne stvari ( i meni se to dogodilo, dva tjedna panike i na kraju normalna trudnoća).

    Sad trebaš imati jake živce i čekati. Ako počnu bolovi i/ili jako krvarenje ćeš poduzeti što treba, inače samo čekati. Mislim na tebe i nadam se da će biti sve kako treba.

  37. #2637
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    A da baš tim riječima, žuto strano tijelo, a sad googlam i čitam da u biti takvim imenom se nazivaju neke ciste na jajniku.
    Ništa, odmaram do ponedjeljka i tješim se da je zaista sve to samo poremećaj u hormonima neki.
    I zahvaljujem Bogu što imam vas tu.
    Hvala vam svima

  38. #2638
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Uh kisice pa ništa nismo saznali onda...bas mi je zao..

  39. #2639
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    kisice žuto tjelo nastaje na jajniku nakon ovulacije, i to je normalno, a sad neznam zašto je rekla žuto strano tijelo i šta to znači.bit će sve ok

  40. #2640
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Latika to sam i ja izguglala, samo neznam kad bi onda u pravilo to žuto tijelo trebalo nestati? Jer meni su plodni dani završili 3eg, a taj dan sam i počela krvariti. Zapravo sam mengu trebala dobiti tek danas.
    A ja se nadam da će to ipak sve završiti dobro

  41. #2641
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Kisice, a možda i je neki hormonalni poremećaj od stresa i brige. Zato postupi kako ti je gin. rekla, odmaraj i malo se prati. Smiri se, probaj odspavati!
    Vibram i molim se da sve bude u najboljem redu, onako kako ti odgovara

  42. #2642
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    sad sam se sjetila , ja sam nedavno imala cistu žutog tjela koja je nestala kad sam uzela dabrostone i dobila menstruaciju, možda je ginekologica na to mislila!! uglavnom nije ništa strašno bilo!!a žuto tjelo nestaje sa početkom novog ciklusa kad se počinju razvijati novi folikuli i jajna stanica.

  43. #2643
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Nadam se da je onda to to.
    Šaljem Vam puse

  44. #2644
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Drage moje mamice, dobro vam jutro!

    Navratim svaki dan tu do vas, procitam par postova i uhvati me prokleta tuga...Ne znam zasto moramo prolaziti tolike strahove jos poslije svega sto smo jednom ili vise puta dozivjele, izgubile nase bebice...Kisice i klarita, iskreno, ali iskreno se nadam i iz dubine srca zelim da sve dobro zavrsi, da se sto manje uzrujavate. Molim se da svaki vas neopravdani strah bude uklonjen i barem vam malo budu olaksani buduci dani, jer zivjeti u strahu i neizvjesnosti je nesto najgore

    Ja sam ovih dana tako-tako. Jucer svom malenom nisam stigla na grob otici i vec dok se vecer priblizavala, a ja bila svjesna da necu uspjeti i to stici, ja sam osjecala sve vecu tugu...sinoc sam bila jako tuzna i sjetna. Suza za plakanje nazalost nisam imala.Mrzim taj osjecaj, kad mi tuga razdire srce, a ja suzu ne mogu pustiti.
    Moje maleno mi jako fali, nema sata da ne pomislim na njeg...ma kakav sat!Sekunde Bozje...Ovih dana si puno razbijam glavu sitnicama, premotavam po stoti put slike sa poroda...i slika kad doktor kaze idemo na carski i osjecaj koji sam tada imala, strah, paniku, ne znam ni sama...i onda ukratko poslije toga, je vec kasno za njeg, moj Patrick se vec pozicionirao i hoce van...Te sve slike, iako su ruzne, iako me svaki put ucine tuznom, me drze na zivotu...obozavam misliti na njeg, obozavam biti u mislima s njim, tepati mu, ljubiti ga i reci mu po stoti put da mi je zao sto je otisao od nas. Nekad razmisljam o svojoj trudnoci, koliko srece sam dozivjela u njoj, koliko lijepih dana i trenutaka sa svojim muzicem i sa Patrickom. Tata se cak poceo ustajati ranije da bi stekao naviku doruckovati,jer kad Patrick se rodi, to ce biti jako vazno citao knjige kako biti dobar otac i bio potpuno spreman za njeg...

    Nekad imam osjecaj da sto vise vrijeme prolazi, da se smijeh opet vratio na nasa lica, ali da su trenuci tuge puno intenzivniji...da je svakim danom teze, jer osmijeh na licu ne znaci i srecu, jer je ona nasa srca napustila.
    Mamica je jucer ucinila jos jedan korak naprijed...Jos jedna tetovaza je nasla mjesto na mom tijelu...Bol skoro nisam realizirala...mislila sam samo na to, kako je moj Patrick to zasluzio i da zelim cijelom svijetu pokazati da imam svog Andjela...Ne zelim ga skrivati u sobici, u kutijama, u svom srcu...zelim na glas vikati da ga imam i da sam ponosna na njeg i da ga volim do neba...
    Drage moje, ja sad odoh...imat cemo poslijepodne posjetu pa moram se malo trgnuti...odoh malo i prosetati jer je prelijep suncani dan...prosetati do Patricka i skratiti vrijeme dok nam tata dodje doma...

    Zelim vam lijep vikend! Mislim uvijek na vas..nadam se da cemo uspjeti sve prebroditi ova teska vremena. Ljubim vas puno i pozdravljam! Bye the way, sto nam je sa Lunom?

  45. #2645
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Patik Moj, nemam kaj reći pametnoga, samo da te zagrlim...

  46. #2646
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Patik_moj <3 prvotno napisa Vidi poruku
    ...sinoc sam bila jako tuzna i sjetna. Suza za plakanje nazalost nisam imala.Mrzim taj osjecaj, kad mi tuga razdire srce, a ja suzu ne mogu pustiti.
    ovo smo sve prošle...ponekad imam osjećaj kao da sam se rodila sa određenim brojem suza i sad sam ih sve potrošila...nemam ih više...ja više niti na grobu ne plačem...samo tupo gledam u bijela slova na spomeniku...

    Mamica je jucer ucinila jos jedan korak naprijed...Jos jedna tetovaza je nasla mjesto na mom tijelu...Bol skoro nisam realizirala...mislila sam samo na to, kako je moj Patrick to zasluzio i da zelim cijelom svijetu pokazati da imam svog Andjela...Ne zelim ga skrivati u sobici, u kutijama, u svom srcu...zelim na glas vikati da ga imam i da sam ponosna na njeg i da ga volim do neba...
    nemaš ga razloga skrivati, to je tvoje dijete! nažalost, ne možeš ga grliti, ali u mislima i srcu ti je zauvijek!

  47. #2647
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Winnerica, tebi isto jedan

    Boxica, upravo tako...kao da je izvor suza presusio. Al znam da nije, znam da ce opet poteci cim ovaj period zatupljenosti osjecaja prodje Ja na grobu placem kad ispred sebe ugledam zalazak Sunca...taj mi prizor uvijek namami suze na oci,u zrakama sunca trazim njega i pitam ga da li me cuje i vidi...

    Ja od danas nikome vise ne garantiram da ga necu sakom posred face raspaliti kad mi onako hladno , je**** i preko neke stvari kazu, ma bit ce jos djece!!!!! Pa koji je ku*** tim zenama??Pa kako jedna trudna zenska ne moze shvatiti tezinu svojih rijeci??????Pa kako bi njoj bilo, samo pri pomisli da ce joj se to dogoditi, a ne da joj se stvarno dogodi??Joj Bozee

  48. #2648

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Patik
    a jos ces ti svasta cuti od zena jer ona koja nije dozivjela nasu sudbinu jednostavno nerazumije nasu bol i onda lupa gluposti i meni je kuma tada trudna nagovorila svasta ali na njihovu dusu,sve jednom dodje na naplatu....drzi se i ne slusaj ih

  49. #2649
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Patik moj
    i svima vama

    Nego jel ja zadnje dane od problema ne vidim, ili Optimistične nema par dana?

  50. #2650
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    adal nije da im zelim da to i iskuse, ali nekad stvarno popizdim...pa daj, ako ne znas utjesiti, usuti, ne govori nista...al to vidim kod ljudi kojima nije uopce stalo do tog kakoje meni nego eto pitaju tek tako da imaju materijala za pricati dalje...budala sam sto ih odmah na pocetku ne odkacim

    kisica, i meni se cini da nam ne dolazi vise cesto...barem se nadam da je jos uvijek optimisticna i da gura dalje i da je dobro!

    Ja vam sada zelim lijep dan, mozda navratim veceras...idem do svog Andjela...danas se osjecam jako usamljeno i znam da je on jedini koji je uz mene... i vi isto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •