Stranica 95 od 95 PrviPrvi ... 4585939495
Pokazuje rezultate 4,701 do 4,725 od 4725

Tema: Kako se nositi s gubitkom djeteta i što dalje 4

  1. #4701
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Piksi i kod mene tromboza posteljice cak 50% posteljice. Bez obzira na to moj je djecak bio dobre tezine za svoju dob ali jedan je tromb u pupkovini bio dovoljan da ga izgubimo. Uz to i chorioamnionitis koji nije potkrepljen gotovo nikakvim dokazima. Ni brisevima a ni obdukcijom. Trombofilija je utvrdena genetska. Bez obzira na to ja imam dvoje djece rodene u terminu bez naznake o ikakvoj trombofiliji. Cak i da smo znali od sudbine je tesko pobjeci. Zelim ti uspjeh nakon ovoga jer mnoge su mame docekale svoje duge bez problema bez obzira na ovakve dijagnoze. Nikada ne treba prestati vjerovati. Nazalost morale smo dozivjeti sudbinu mnogih. Utjeha je da smo u vremenima kakve takve slobode pa "smijemo" tugovati,prisjecati se javno,govoriti i voljeti. Ja samu sebe iznenadim ponekad kojom snagom se nosim sa situacijom. Daje mi moje predrago djetesce snagu i vjera koju imam. Inace me ne bi bilo. Preslaba sam ja da bih mogla tako sama. Zelim tu snagu podjeliti svugdje gdje mogu.

    A vama svima opet i opet zelim dugu svih boja

    moj volim te je premala rijec
    Hvala ti na riječima utjehe...ja još nisam saznala o kakvom je tipu trombofilije riječ, sad radimo pretrage. Nadam se da ću i ja dočekati svoju dugu bez obzira na to kakva je dijagnoza...borit ću se svim sredstvima da nakon svoje usnule djevojčice, zagrlim jedno malo čudo koje će me zvati mama...kad ona nije mogla

    Svima koji se bore sa raznim dijagnozama i onima kojima se dogodio nesretni slučaj želim da uskoro poljube svoja mala čuda

  2. #4702
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Piksi koliko još morate čekat??? Nama je rekao gin, par menstruacija da prodje.
    Sad su nam svi nalazi gotovi i sve je u redu. Tako da nam je ovo sad bio prvi ciklus koji smo pokrili od tada.
    Što kažu doktori?

  3. #4703
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Ginekolog je rekao 3-6 mjeseci...ne žuri nam se...ionako nisam sad psihički spremna... A i moramo pretrage riješiti... Za jedno 2-3 tjedna su nalazi pa onda na savjetovanje u zagreb kod geneticara itd.. Ali čim osjetimo da smo i fizički i psihički spremni za novu borbu..krećemo Vi uskoro krećete na novu trudnoću?

  4. #4704
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Naravno, tako i trebaš. Tek kad se osjetiš spremnom.

    Ja sam od prvog dana bila spremna za pokušaj jer jako želim krenuti u novu trudnoću.
    Ali morali smo isto napraviti sve pretrage, i uvjeriti se da je sve u redu prije svega. Ovaj mjesec smo prvi puta pokušali..
    sad čekamo da vidimo jel smo uspjeli. Ako nismo, krećemo odmah s idućim ciklusom sa klomifenima.

  5. #4705
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Jutro curke..kako smo danas? Jesu li jaja ofarbana??kolaći gotovi?? Puse šaljem

  6. #4706
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jesu, evo polako ću se spremiti i idem na blagoslov hrane.

    Danas mi je sinulo da je jučer bio prvi petak kako nisam brojala koliko bih bila trudna. Napredujem

    Nadam se da nam je ovo svima zadnji uskrs solo, da smo idući ili trudne ili s bebicama

  7. #4707
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    I j se nadam draga.

    Curke moje. Želim vam sretan Uskrs od sveg srca. I da ga provedete u blagostanju, miru i ljubavi!

  8. #4708
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Sretan Uskrs drage moje

  9. #4709
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    "Zašto tražite živog među mrtvima? On nije ovdje, uskrsnuo je!"
    Sretan Uskrs!

  10. #4710

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Drage moje, srećan vam Uskrs! Kako ste mi danas, znam da je radostan praznik, ali ja sam oko praznika inače emotivnija...Zao mi je sto me nije bilo u zadnje vrijeme, tehnički problemi sa netom..a i bila sam u gužvi sa analizama koje sam radila.
    Ives, ta pjesma je sigurno neki znak..i javljanje tvoje anđelice, raznježila sam se skroz kad sam pročitala

  11. #4711

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Drage Zenii i Piksi, jako mi je žao zbog vaših gubitaka, ali mi je drago da ste nas pronašle, da zajedno podijelimo tugu, ali i uvećamo radost jednog dana kada stignu dugice

  12. #4712

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Vidim da ste pisale o neopuštenosti i neuživanju u trudnoći, o grižnji savjesti..
    Razumijem vas, jer sam i ja strepila od samog početka, istina bilo je stalno nekih potencijalnih problema...opustila sam se malo tek nekih mjesec dana prije nego smo izgubili našu bebicu. Ali mene je sve vrijeme pratio neki čudan osjećaj, neobjašnjiv...kao da sam predosjećala da nešto neće biti u redu, mada ni jednom nisam ni pomislila da će završiti ovako inače sam jako pozitivna, dosta i realna mislim i nisam paničar. Trudila sam se da promijenim to, da više uživam, ali jednostavno nisam mogla. Naravno da mi je žao što nisam uspjela u tome, jer ništa te ne može pripremiti na ono najgore, ali vjerujem da bi meni bio još veći šok da sam sve vrijeme bila.opuštena i bezbrižna. Možda griješim, ali u mom slučaju vjerujem da je taj čudan osjećaj bio ustvari onaj nepogriješivi majčinski instinkt, ali sigurna sam i u to da je to što nam se desilo jednostavno moralo biti tako, da nijedan predosjećaj to ne bi spriječio..bez obzira na razloge zbog koji nam se desio gubitak. Jer nije moglo drugačije. Poslije nekog vremena prestala sam da se pitam 'Zašto?' i počela sam da prihvatam sve kao nešto moje, sastavni dio mog/našeg života i znam već sad da je svaka beba posebna, a naša prva je po tome što je naš mali anđeo, koji će na naše živote ostaviti neizbrisiv trag.

  13. #4713

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Svim curkama koje se spremaju u nove pobjede ili su već počele, čvsto držim palčeve! Držim ih svima bez obzira u kojoj ste fazi tugovanja, da ih što lakše i bezbolnije prođete i da idemo polako dan po dan, sa našim anđelima, a onda i našim dugicama

  14. #4714

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci to su te činjenice s kojima moramo naučiti živjeti iz dana u dan.
    Sad da li bi opet imala kontrolu da i znaš uzrok..mislim da ne bi. Ja sam počela razmišljati ovako.. u mojim rukama je da napravim sve što mogu da to spriječim( pretrage, da se malo viš pripazim) ..a sad, da li će se to ponoviti ili ne..taj dio je u Božjim rukama.
    Slažem se u potpunosti!

  15. #4715
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Bubica naša brižna. Divna si. Najradije bi te zagrlila sada kada vidim kojom snagom sve ovo pišeš.
    I želim ti od sveg srca da uskoro nunaš svoje malo čudo

    Jeste li i vi krenuli po dugicu ??

  16. #4716

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Draga moja Ives, ta snaga dolazi s vremenom. Hvala ti na divnoj želji! Nismo još, čekamo neke nalaze, ali nadam se da hoćemo uskoro...

  17. #4717
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Želim vam svu sreću

  18. #4718

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Želim vam svu sreću
    Hvala puno!

  19. #4719
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Uf, meni nikad nije bilo teže dočekati mengu kao sad ovaj ciklus od spontanog... Imam toliku želju za ponovno prirodno pokušavanje, strah me da će sve to loše utjecati na mene...

  20. #4720
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Vrci, sretno i ne boj se..stvarno je velika stvar da ste uspjeli u prirodnom ciklusu i vjerujem da imaš dobre šanse da se ponovi..
    oprosti ako otvaram rane, ali ne sjećam jesi li morala na kiretažu?

    Ives, kad će pasti testić?

    Svim curkama sretno!

  21. #4721
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisam. Kažu da je to jedina dobra stvar u svemu. Ja sam doma prokrvarila s ugrušcima i komadićima (samo srećom nisam vidjela ono što ne bih željela vidjeti). Onda su me tjedan-dva pratili dok sam krvarila i samo sam par dana pila ergometrine.

    Našla sam neki članak koji piše da žene imaju više šanse za trudnoću 3 mj nakon spontanog (tog u ranim tjednima). Pa me baš zanima

  22. #4722
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Zenii, testić pada u nedjelju! Uff ovo čekanje je baš igraživaca !!!

    Vrci, koliko još moraš čekati, jel prošla prva menga?

  23. #4723
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ajme Ive, već sad u nedjelju? Pa to je brzo


    Ma nema još menge...živcira me čak se nismo još ni poseksali, hoću da prođe. Danas, ako brojim od spontanog, je 36dc. A prije 2 tj na uzv sam imala folikul 15mm. Sporo je rastao (tjedan prije 9mm) tako da nemam pojma kad je mogao puknuti i kad će menga
    Posljednje uređivanje od Vrci : 30.03.2016. at 16:26

  24. #4724
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Mislim da bi ti onda mogla doći menga svaki čas.. meni je došla 46dan od induc. ab.
    Nadam se da će i tebi uskoro doći da možeš i ti po svoju dugicu

    Joj.. mene sve strah.. ne znam čega se više plašim, negativnog ili pozitivnog testa.
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 30.03.2016. at 16:34

  25. #4725
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno


Stranica 95 od 95 PrviPrvi ... 4585939495

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •