Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 156

Tema: Miele perilica rublja

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja nisam kupila Miele iako sam planirala. ne znam da li mi je to dobar potez bio, ali mene je odvratila informacija, da ako se pokvare (sto je rijetko) onda i popravak kosta.
    kupila sam Bosch, koji takodjer nije nista posebno bio jeftiniji od Miele-a.

    ne kuzim bas cudjenje ljudi da neko kupi skupi stroj. pa ako moze i ako nije ubio za njega, vec zaradio u cemu je problem?

    a druga stvar Mondu ili si stvarno pehist ili ti je neko bas uvalio neki srot za velike novce. jasno mi je da ti se pokvarila jedna stvar, ali bas sve?
    ewa uzivaj u svojoj novoj igracki.

  2. #52
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    ne kuzim bas cudjenje ljudi da neko kupi skupi stroj. pa ako moze i ako nije ubio za njega, vec zaradio u cemu je problem?

    a druga stvar Mondu ili si stvarno pehist ili ti je neko bas uvalio neki srot za velike novce. jasno mi je da ti se pokvarila jedna stvar, ali bas sve?
    ewa uzivaj u svojoj novoj igracki.
    X....thx, javim kako je prošao doček heeheeeh

  3. #53
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo uzeli tri Miele aparata, one koji su nam najvažniji: perilica sa rublje, perilica za posuđe i hladnjak.

    kako rekoh, u ovih 8 godina nismo imali niti jedan problemčić, a kamoli problem.
    kod njeih je odlično što su stariji modeli dosta sniženi, tako da smo mi svoje kupili prilično povoljno. iako, naravno, dosta skuplje nego što smo mogli proći s drugim firmama.

    ali, kako je rekao jedan naš prijatelj kad smo ga zamolili da nam usporedi proizvođače bijele tehnike: Miele, pa dugo, dugo ništa, pa opet Miele...

    (najbolje kod Mielea mi je ladica za beštek u perilici. to mi je neprocjenjivo i nezamjenjivo)

  4. #54
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    moja nema ladicu za beštek, nego onu klasičnu košaricu

  5. #55
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    moja ima ladicu za bestek i one dijelove za pranje finih i visokih vinskih casa. i to je stvarno odlicno. super su tihe, i perilica za rublje ima sve one programe za fino rublje, te mogucnost raznoraznog programiranja koje su mi odlicne.

    mislim da je mondu stvarno imala peh.

    ali ja sam tu vrlo pragmaticna. ako novac nije problem, onda je miele super (kod nas je mm kupio i za rublje i za sude (poznavajuci moju sklonost pretjeranom analiziranju, proucavanju i usporedivanju otisao covjek sam i kupio) i ljudi koji se u problematiku razumiju kazu da je ona kvalitativno najbolja na trzistu). mm je isto kao kod apri kupio ne najnoviji model, vec onaj jednu generaciju stariji, koji su bili na finom popustu.

    s druge strane mislim da su bosch, elextrolux i slicno takode dobre kvalitete, te ako je novac problem uzela bih te jeftinije, jer su i dalje dovoljno dobri.
    i nase stare perilice za rublje i posude su bile bosch (vec su bile u stanu od prijasnjih stanara, kad smo se mi uselili) i nisu bile lose, ali su se objema nakon 10 godina od useljenja odvalili oni metalni dijelovi vrata, koji se vise nisu dali popraviti, pa smo morali kupiti nove uredaje.

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    totalno čudno.
    koji je to model?
    oni su prije desetak godina to patentirali i mislila sam kako su potpuno maknuli košare iz proizvodnje.

    edit: ja odgovarala bucki
    Posljednje uređivanje od apricot : 14.01.2011. at 12:33

  7. #57
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    li, kako je rekao jedan naš prijatelj kad smo ga zamolili da nam usporedi proizvođače bijele tehnike: Miele, pa dugo, dugo ništa, pa opet Miele...

    (najbolje kod Mielea mi je ladica za beštek u perilici. to mi je neprocjenjivo i nezamjenjivo)
    baš tako. Meni je suđerica bila tiha patnja, pa sam presretna od kada je imam. Imala sam prije Gorenje, ali sam bila jako nezadovoljna kvalitetom izašlog suđa.
    Sada vidim da i neke Boshove suđerice (isto jako skupe) imaju tu ladicu za beštek

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajme seni, nemoj molim te sad da je bosch tako los.
    bucka mi smo u isto vrijeme kupovale bijelu tehniku, ja nisam nigdje vidjela Miele s klasicnom kosaricom
    sad vi ponosne vlasnice miele perilica sudja recite mi da je komplicirano slagati bestek na tu kosaru, ajd da mi malo uljepsate dan

  9. #59
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sada vidim da i neke Boshove suđerice (isto jako skupe) imaju tu ladicu za beštek
    da sad imaju, u proljece 2010 nisu imale, jer bi ja odmah kupila tu.
    mi smo kupili na kraju sve od boscha, jer smo dobili super popust, tako da sam si mogla dopustiti i skuplje uredjaje. u ducanima nije bila velika razlika u cijeni u izabranim aparatima izmedju boscha i miele-a. ali taj popust je prevagnuo, kao i bijela fronta na pecnici.

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    da sad imaju, u proljece 2010 nisu imale, jer bi ja odmah kupila tu.
    Miele je do 2007. imao zaštićen taj "patent".

    vjerujem kako će ga uskoro preuzeti svi proizvođači jer je to stvarno zakon!

  11. #61
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme seni, nemoj molim te sad da je bosch tako los.
    bucka mi smo u isto vrijeme kupovale bijelu tehniku, ja nisam nigdje vidjela Miele s klasicnom kosaricom
    sad vi ponosne vlasnice miele perilica sudja recite mi da je komplicirano slagati bestek na tu kosaru, ajd da mi malo uljepsate dan
    ma nisam rekla da je bosch los. upravo suprotno. masine su prale sasvim dobro a bile su stare ne znam ni sama koliko godina. 10 godina s nama, a prije nas je u tom stanu zivjela grupica studenata i umjetnika (to ovdke zovu wg). obzirom na sto je licio stan, prekrasni starinski zvjezdasti parketi prepuni otisaka cigareta i slicno, mogu samo pretpostaviti kako su oni te uredaje hendlali. sigurno ne dobro. tako da je to pucanje metalnih sarnira vjerojatno bilo produkt prijasnjeg grubog rukovanja.

  12. #62
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sad vi ponosne vlasnice miele perilica sudja recite mi da je komplicirano slagati bestek na tu kosaru, ajd da mi malo uljepsate dan


    da ti jos kazem da mozes mijenjati polozaj one srednje resetke, tako da ako imas vece tanjure ili one case za prosecco i sampanjac, sve mozes namjestati kako ti pase.

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    spajka, pa uvijek se možeš nadati da će tvoj Bosch krepati (jednom), pa da ćeš onda moći kupiti - Miele!

  14. #64
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku


    da ti jos kazem da mozes mijenjati polozaj one srednje resetke, tako da ako imas vece tanjure ili one case za prosecco i sampanjac, sve mozes namjestati kako ti pase.
    to i moja moze , samo ja u pola godine jos nisam shvatila kako

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    spajka, pa uvijek se možeš nadati da će tvoj Bosch krepati (jednom), pa da ćeš onda moći kupiti - Miele!
    ma problem je u meni, zelim ga, a ne kupim ga, mada ne potrosim puno manje, mozda mi fakat sljedeci put dodje iz d... u glavu

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    j
    a druga stvar Mondu ili si stvarno pehist ili ti je neko bas uvalio neki srot za velike novce. jasno mi je da ti se pokvarila jedna stvar, ali bas sve?
    A kaj ti misliš da sam to izmislila fakat svašta tu čovjek doživi.

    baš svašta

    edit- nije mi se baš sve pokvarilo, ploča za kuhanje se evo još drži...

  16. #66
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    curke ovo je topic samo za perilicu heeheheh ne vadite mi mast sada sa suđericom kad je nemam...evo gđica Miele je stigla, još je u najlonu....slinim heeheheh

  17. #67
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    A kaj ti misliš da sam to izmislila fakat svašta tu čovjek doživi.

    baš svašta
    Mondu ne ljuti se, ali evo i meni je žao što si baš takav pehist..moram reći pehist...još nisam čula da se to nekome desilo sa Miele

  18. #68
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    totalno čudno.
    koji je to model?
    oni su prije desetak godina to patentirali i mislila sam kako su potpuno maknuli košare iz proizvodnje.

    edit: ja odgovarala bucki
    x 10000
    suđerica mi je siemens, a veš mašina i sušilica miele.
    malo mi se pobrkalo!!

  19. #69
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj ti misliš da sam to izmislila fakat svašta tu čovjek doživi.

    baš svašta

    edit- nije mi se baš sve pokvarilo, ploča za kuhanje se evo još drži...
    ne, ne mislim da si izmislila, iskreno mi je zao sto si dala novce za nesto sto nije opravdalo taj trosak. uostalom zasto bi se javila na topic, osim da upozoris ljude da nemaju svi pozitivno iskustvo.
    ispricavam se sto smo se krivo razumjele, sto je posljedica mog nespretnog izrazavanja
    Citiraj spajalica prvotno napisa
    a druga stvar Mondu ili si stvarno pehist ili ti je neko bas uvalio neki srot za velike novce. jasno mi je da ti se pokvarila jedna stvar, ali bas sve?
    boldani dio se odnosio bas na prethodni da ti je neko uvalio robu.

  20. #70
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja bih rado da imam novca da si mogu kupiti skuplje i kvalitetnije kućanske aparate a tu spada i Miele međutim dali smo imali sreće ili ne ali i meni i mojim roditeljima obični Gorenje aparati traju po 10-15 godina bez popravaka i vrlo sam zadovoljna njima a svekrva ima Beko perilicu rublja već 5 godina i pere najmanje 1 dnevno i evo do sada joj još ništa nije bilo.
    Ne kažem da Miele nije kvalitetan jer je ali mislim da je u cijenu u velikom postotku uračunato ime, nekako mi se čini da kvaliteta i cijena nisu baš realno proporcionalne.

  21. #71
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Isto imam plan kupiti miele (ako je masina za sudje tiha kao svekijeva bosh - ne cujem ju kad stojim pored!!!), ali kolega s posla je skoro dobio slom zivaca sa ves masinom miele... zena mu je bila vec prilicno trudna i kupio jednu od najskupljih ako se sjecam red velicine 15000 kn. Pokvarila se brzo, pa garancija, pa popravak, pa tako 2 puta, pa dali novu novcatu kao zamjenu, pa s njom ista prica... mislim da je tek treca radila kako spada... Pop. je totalno i zakleo se nikad vise Miele... meni se cini da je stvar peha... ocito im ta jedna serija nije valjala (prica je iz 2007 godine).. a to se svakom kupcu moze dogoditi ako je pehist...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    moj serviser kojem vjerujem mi je rekao da je ova moja LG (tada) bila naj bolja za kupiti, a Bosch ako je proizvedem u Španjolskoj (to piše iza na nekoj naljepnici)

  23. #73
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    evo palo prvo pranje, prao se tamni veš tako da ne mogu reći da bolje pere od prošle, ne znam, veš je opran i to je bitno. Ono što mogu reći je da je jako tiha, iako je centrifuga bila na 1400, i kraće pere od moje prošla mašine...tek kad operem bijeli veš vidjet ću rezultat pranja.
    Sve u svemu sviđa mi se )))

  24. #74
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nije jako zgužvan veš sa centrifugom od 1400?
    bojim se da bi u mojoj na tom broju okretaja bilo "krava žvakala"

  25. #75
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    nije uopće zgužvan, ali napominjem da sam prala pamuk koji sam nakon toga osušila u sušilici i složila bez peglanja, super
    Košulje i finije rublje se ne centrifugira na toliko
    Posljednje uređivanje od ewa : 15.01.2011. at 22:13 Razlog: ne-na

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nije jako zgužvan veš sa centrifugom od 1400?
    bojim se da bi u mojoj na tom broju okretaja bilo "krava žvakala"
    Miele ima antigužv program; nakon što opere, valja veš i rastrese ga.

  27. #77
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Miele ima antigužv program; nakon što opere, valja veš i rastrese ga.
    Točno Apricot, ima zaštitu od gužvanja, nakon što opere veš i završi, još se par puta okreće bubanj u oba smijera...kao i kod sušilice ako veš ne vadiš odmah

  28. #78
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to ima i moja electrolux, samo nisam znala da tome služi. mislila sam da služi piljenju mojih živaca; poveselim se da je gotova, a nije.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    ewa, je li stigla?

  30. #80
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nijntje ne paziš na satu

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    evo palo prvo pranje, prao se tamni veš tako da ne mogu reći da bolje pere od prošle, ne znam, veš je opran i to je bitno. Ono što mogu reći je da je jako tiha, iako je centrifuga bila na 1400, i kraće pere od moje prošla mašine...tek kad operem bijeli veš vidjet ću rezultat pranja.
    Sve u svemu sviđa mi se )))

  31. #81
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    prala je i bijeli, izvrsno je oprala, bolje od moje elektrolux kad je bila nova, veš mi je puno bjelji, pere dva sata-6 kg , ali što mi je jako drago totalno je nečujna sa tolikom centrifugom...svako malo dolazim do kupaone gledati jesu li vrata otvorena jer je ne čujem heeheheeh

  32. #82
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    evo mojih gospođica http://public.fotki.com/74-ewa/mrsmele/, moram priznati da sam se bojala kako će to funkcionirati..na moju sreću bez razloga, jer se niti jedna ne pomakne pri pranju ili sušenju..prezadovoljna ))

  33. #83
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    ewa

    mi smo nakon godina nezadovoljstva sa ariston 2 u 1 kupili 2 odvojena miele aparata.
    evo ih, radr godinu dana, minimalno 8 puta tjedno.
    oduševljena sam.
    nemam iste kao ti, nego neku perilicu s većim vratima, a oba aparata nemaju nakošen taj gornji dio već ravan.

    sve u svemu, obožavam ih...većinu robe uopće ne peglam.
    peglaju se samo košulje i hlače s džepovima.
    moja mam uvijek komentira kako roba od mene dolazi prekrasno mekana i mirišljava.

  34. #84
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    super, nadam se da će i moje raditi besprijekorno...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Da ne otvaram novu temu s obzirom da se radi o kupnji Miele perilici rublja......

    Ewa kako si zadovoljna s mašinom? Sada je već u upotrebi više od godinu dana pa molim te napiši dojmove.

    Razmatram kupnju perilice rublja Miele model W1904 WPS. Ako je netko ima taj model također bi bila zahvalna na dojmovima.

  36. #86
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    viza@, kucam si u glavu , evo već godinu dana radi kao ura, pere tjedno najmanje 5 puta, izuzetno tiha, super opere, centrifuga za 10..sve u svemu nek potraje tako bar još 20 godina , i sušilica Miele koja stoji na njoj besprijekorno radi već 3 godine

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Ewa hvala na brzom odgovoru (drago mi je da si i dalje zadovoljna, neka potraje)! Odluka je pala da kupujemo nju. Nekako kroz ovih 2 tjedna u potrazi za perilicom rublja, nakon puno isčitanih stranica i analiziranja ipak sam se odlučila za Miele model W1904 WPS EcoActiv!

    Hvala još jednom!

  38. #88
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    sigurna sam da ćete biti zadovoljni, javi dojmove

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Hej ewa da li tvoja perilica ima odgodu početka rada? Kada pereš, ne vjerujem da uvijek imaš robe oko 6kg, vidim ima automatiku određivanja i jedna i druga pa vjerujem da nije problem ako bude i manje nego što je predviđena veličina bubnja. Naspram ove stare koju imam, ova sigurno ne bude plesala po kupaonici i bila bučna. Imala bi ja još pitanja, ali strpit ću se dok dođe pa ću sve vidjeti.
    Malo uspoređujem modele (naravno vidim razliku u kilaži, potrošnji vode, itd.), ali ono što me detaljnije zanima su ti programi. Na službenim stranicama Miele.hr o programima ne piše baš puno.(Npr. tvoj model sam vidjela u dućanu i ima puno toga više nego što piše na njihovoj stranici).

    Kada stigne perilica, javim dojmove, jedva čekam!!!

  40. #90
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    viza@, nažalost nema odgodu početka pranja, bilo mi je malo glupo za tu cijenu pa da nema program koji imaju mašine od 2000kn, ali ipak smo prevagnuli da je kupimo i bez toga jer ova automatika određivanja količine rublja funkcionira, naime, ako imam npr.4 kg a ne 6 onda programi vrijeme pranja i potrošnje je manji nego kod perilica koje nemaju ovu funkciju.
    Isto je i kod sušilice

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    viza@, nažalost nema odgodu početka pranja,
    pa samo kupi za pedesetak kuna tajmer

  42. #92
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa samo kupi za pedesetak kuna tajmer
    ??

  43. #93
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo ti primjer s njuskala. imas i digitalnih i svakakvih
    http://m.njuskalo.hr/elektronski-ure...-oglas-3381799

  44. #94
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    thx, prvi put vidim, ali ne bi to nikad stavila

  45. #95
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    ako netko ima nek me uputi, mene je nekako strah....inače nikad ne ostavljam da mi bilo što radi kad nisam doma, ili po noći kad spavamo

  46. #96
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    ako netko ima nek me uputi, mene je nekako strah....inače nikad ne ostavljam da mi bilo što radi kad nisam doma, ili po noći kad spavamo
    Ja imam tajmer na svjetlu za akvarij koje se dva puta dnevno pali i gasi. Godinama radi besprijekorno.
    Odemo na godišnji i ostavimo sve u akvariju uključeno i taj tajmer isto. Nikad nikakvih problema nije bilo. Ribe uvijek žive i zdrave.

  47. #97
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa namjestis kad zelis da ti se neki uredjaj upali. recimo mi smo to znali staviti nasvijetlo preko ljeta dok nisamo doma, pa se palilo svijetlo u razna doba. isprogramirali smo za svaki dan. kad se pali i kad se gasi.

    ne kuzim cega te strah, recimo namjestis da ti se ukljuci perilica u 6.00 ujutro i gotova je do 8.00 do kad je jeftina struja. ti se ne moras dici iz kreveta bas u 6.00, roba ti se pree dok si vec pri svjesnom stanju i gotova je prije nego izadjes iz kuce.
    stvar je super i nema s njom probelma.

  48. #98
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    hm....uopće nije loše, thx

  49. #99
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi tajmer jako često koristimo; dok se nismo ufurali, palilo se svakako.
    ali isti taj problem je bio i sa pekačem kruha i sa svim aparatima koji se namještaju pomoću integriranog tajmera.
    sad znamo kako treba i uvelike mi olakšava.
    namjestim mašinu da se uključi u 5 i u 7:30 je gotova, taman da lijepo objesim rublje prije posla

    ili ako vikendom idemo na izlet, namjestim da bude oprano oko 20 h.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Hej evo da se javim....

    Perilica stigla prije (u petak) nego sam očekivala(trebala danas ili sutra). U petak je odradila pranje koje mora bez praška na prazno. U subotu je imala službeno pranje i to bijelo i čak sam stavila na 75 stupnjeva (inače navika bijelo peremo na 95). Super sam zadovoljna.

    Inače na koliko vi perete bijelo, s obzirom da su danas neka tumačenja da nema potrebe to prati na 95 stupnjeva (da je dovoljno 60 stupnjeva)? Koji prašak koristie, omekšivać? Vidim Miele ima i svoju liniju. Ispričavam se unaprijed na ovim pitanjima možda već i postoji topic vezan uz izbor deterdženata za pranje rublja i komentari kako ste zadovoljni s kojom markom, a ako ne mogli bi takvu temu i otvoriti.

    Ewa da te pitam vezano za glasnoću (buku). Ako staviš manje rublja, sada naravno i ovisno o broju okretaja (npr.ako je 1200) da li je čuješ, da li je glasnija nego kada je broj okretaja manji? (Uglavnom na straroj mašini sam koristila 700 broj okretaja, maksimalno je mogla 900).

    Evo još se privikavam na nju jer naspram stare je velika razlika i u rukama su mi stalno upute. Uglavnom jako sam zadovoljna, sve na njoj piše, jučer sam navečer i odgodu postavila, ma milina. To mi je super, jer nekada dok bi klinca uspavljivala zaspala bi s njime i ništa od pranja, sada nemam brigu na tome. Iskreno tajmer mi nije pao na pamet, bome bi mi bio koristan na staroj perilici. Jedva čekam da probam program košulje pa da vidimo, ma sve. Nemamo sušilicu (tavan odrađuje taj posao) tako da će biti i dalje peglanja, ali vjerujem da će biti puno lakše i ipak puno manje.

    Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •