Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 156

Tema: Miele perilica rublja

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    viza, i kakvo je iskustvo s perilicom nakon 6 mj.? ja planiram kupiti isti ovaj model, pa me zanima jesi li zadovoljna... i ako nije tajna - koliko si ju platila?

  2. #102
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa Vidi poruku
    ewa

    mi smo nakon godina nezadovoljstva sa ariston 2 u 1 kupili 2 odvojena miele aparata.
    evo ih, radr godinu dana, minimalno 8 puta tjedno.
    oduševljena sam.
    nemam iste kao ti, nego neku perilicu s većim vratima, a oba aparata nemaju nakošen taj gornji dio već ravan.

    sve u svemu, obožavam ih...većinu robe uopće ne peglam.
    peglaju se samo košulje i hlače s džepovima.
    moja mam uvijek komentira kako roba od mene dolazi prekrasno mekana i mirišljava.
    I ja sanjam o Miele perilici rublja. Nadam se da mi to neće biti posljednja želja. Kada god to spomenem MM on OPET uspije popraviti Gorenje.

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I ja razmisljam o Miele modelu. Bila sam u elipsu na prvoj izvidnici. Trgovac me nagovara na Bosch. Proizveden u Poljskoj. Ili Beko. Rekla sam da ne bih tursku masinu. On me uvjerava da Turci proizvode sad vecinu bijele tehnike.
    Posto sam radila u tri zemlje, znam kako se isti posao radi u razlicitim zemljama i ja ne vjerujem tim proizvodima za istocno trziste nikako. Ne mogu ni strane testove vidjeti kad modele koje kod nas prodaju nemaju na zapadu.
    Da se vratim temi - jedino se Miele proizvodi u Njemackoj i Bosch od 9 kg, to mi je preveliko.

    Pregledala sam modele i cijene u Saturnu, Mediamarktu itd. i bas se jadno osjecam kako se vani moze kupiti ako se malo potrudis jeftinije i bolje.

    Jedan model imaju samo u (drugom) ducanu. Nema na skladistu, ne moze se naruciti. Ne znam sto da o tome mislim.

    Je l zna netko da se kod nas moze kupiti "zapadni" Bosch 7kg ili svi imaju poljsko/spanjolske? I sto mislite o Miele izlozenoj u ducanu?

  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Koji zbrkani post...

  5. #105
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Joj, mi smo se dvoumili izmedju sudjerice Miele i Bosch, u Elipsu nas prodavac istom spikom nagovorio na Bosch. Nikad vise. Miele perilica rublja radi ko urica vec 10g, savrsenstvo. Bosch sudjerica se kvarila valjda 5x u 5g.

  6. #106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, mi smo se dvoumili izmedju sudjerice Miele i Bosch, u Elipsu nas prodavac istom spikom nagovorio na Bosch. Nikad vise. Miele perilica rublja radi ko urica vec 10g, savrsenstvo. Bosch sudjerica se kvarila valjda 5x u 5g.
    E pa totalno navijacki nastupa. Bas ti hvala na ovom postu!
    Ja sam se zbilja informirala prije nego sam tamo dosla pa sam ga malo ispreskakala. Imaju jedan Samsungov model na akciji s 5 god garancije i on odmahne rukom i odmah vodi na tipican model Bosch za naseg covjeka danas - 7kg i 1200 okretaja, poljska. Ja sam htjela 1400 okretaja spanjoslka proizvodnja. Ma taj je skuplji, ovaj poljski vam se vjse isplati. Prijateljica me nagovara na Samasung, ona je prezadovoljna.

    A ja se onda u tome vracam Mieleu.

  7. #107
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, mi smo se dvoumili izmedju sudjerice Miele i Bosch, u Elipsu nas prodavac istom spikom nagovorio na Bosch. Nikad vise. Miele perilica rublja radi ko urica vec 10g, savrsenstvo. Bosch sudjerica se kvarila valjda 5x u 5g.
    uuuuuu bas vas je zeznuo
    ja svojoj Miele sudjerici pricam i tepam
    jedina stvar koju cu iz ovog stana furati u novi

    a koji model perilice rublja imas?
    ja imam gorenje, relativno novu, dobro pere, ali svako malo mi nesto podere ili napravi rupicu
    servis bio dva puta, mijenjali su sve sto to kao moze uzrokovati, ali opet isto
    vec sam luda
    mislim, dobro ona opere, servis je super, al sto mi to vrijedi kad unistava robu

  8. #108
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Neki osnovni model, Novotronic W 1634.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    U elipsu ima perilica rublja Bosch, nekolik tipova, na kojima se koči Made in Germany. 100%.
    Sušilica recimo nijedna.
    Neznam kakve su, skuplje su od poljskih, naravno!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja imam skoro sve Boschovo, pecnicu i gornju plocu za kuhanje, sudjericu i vesmasinu. Sve je proizvedeno za zapadno trziste. Sve radi super. Perilica je bila na nekom snizenju, sad je vec 15 godina stara. Selili smo ju par puta. Zadnjih par godina je vise stvari otislo. Nedavno smo promijenili grijac, pa je guma suplja pa ponekad malo pusti vode, pa su lezajevi vec glasni, cini se da joj je dosta. Al dobro pere. Nista ne cufa niti trga. Pecnica i sudjerica su mozda 5 god stare, super rade. Pogotovo pecnica, al je to jedna od najskupljih. Bosch radi elektroniku za BMW, imaju pionirska rjesenja za puno stvari, al ne vjerujem da se ona ugradjuju u modele koje nit proizvode, niti nude na zapadu.

  11. #111
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    U elipsu ima perilica rublja Bosch, nekolik tipova, na kojima se koči Made in Germany. 100%.
    Sušilica recimo nijedna.
    Neznam kakve su, skuplje su od poljskih, naravno!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Trgovac nam je rekao da imaju samo one od 9 kg. Bila sam samo u jednom ducanu.

    Nas je troje. Tko ce skupit 9 kg istovrsnog vesa.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.02.2017. at 22:28

  12. #112
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi imamo Miele sudjericu, plocu za kuhanje, pecnicu, frizider, nijedan kvar u cca 8. godina.
    Perilici rublja je cca 10 god., Whirpool (susilica iste marke, ali mladja), takodjer jako zadovoljna.
    Miele je Miele.

  13. #113
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Trgovac nam je rekao da imaju samo one od 9 kg. Bila sam samo u jednom ducanu.

    Nas je troje. Tko ce skupit 9 kg istovrsnog vesa.
    Pa ne treba biti 9kg, moze i manje, imaju senzor pa trose manje struje a i program se sam skrati. S obicno ima i gumb za pola kapaciteta.

  14. #114
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ja svojoj Miele sudjerici pricam i tepam
    To mi je najbolja prijateljica

    Koliko tvoja pere na duzem programu? Moja cca 2 h sve skupa :/
    Kraci program mi nije dobar za klasicno svakodnevno posudje. Ne osusi ga dobro.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 13.02.2017. at 22:52

  15. #115
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne treba biti 9kg, moze i manje, imaju senzor pa trose manje struje a i program se sam skrati. S obicno ima i gumb za pola kapaciteta.
    Znam, al svejedno je to suboptimalno koristenje. A cijena mi dodje kao mali Mile

    Broj okretaja i masa bas povisuju cijenu. Cini mi se vise od tih nekih novih djidja midja.

    Ja mislim da vise od pola pranja perem s odgodom pocetka. Ili zapocne malo prije nego planiram doci kuci, ili gadjam jeftinu struju ujutro. Al sad vise ne perem ranom zorom da nas ne probudi. Miele je najtisa prema deklaraciji.

  16. #116
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja Bosch sudjerica pere oko 2:45h, jako dugo.

  17. #117
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je najbolja prijateljica

    Koliko tvoja pere na duzem programu? Moja cca 2 h sve skupa :/
    Kraci program mi nije dobar za klasicno svakodnevno posudje. Ne osusi ga dobro.
    ima 5 programa i svaki se moze skratiti "turbo" tipkom
    osim "eco" programa koji uvijek traje 2.47
    kad je jako zmazano perem na "automatic" programu koji traje cca 1.50 (koju minutu manje/vise, ovisi kak senzori odluce)
    kad nije jako zmazano/zakoreno perem na "leicht 50" programu koji traje 1.25
    svaki dan pere po dva puta, vikendom i tri
    besprijekorno
    obozavam je

    sad gledam kak obraditi muza da uzmemo miele za rublje...
    gorenje je relativno nova i ne znam kak da to izvedem

  18. #118
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja imam Bosch uredjaje i zadovoljna sam s njima. perilica je iz njemacka. cijena nije bila nesto posebno niza nego kod miele, ali kako smo uredjaje kupovali s kucom, morali su biti od jedne tvrtke, a miele nije imao bijelu pecnicu, a meni je to bilo bitno.

  19. #119
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    povrsna spajka
    zasto sve od istog? zbog izgleda?

  20. #120
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pecnica je pecnica i bitno je da nije od inoxa. ajd bar to nisam zeznula.
    takav je dogovor bio s investitorom.

  21. #121
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Moja boschova pecnica je "BMW"
    Apsolutni hir. Cijenu bolje da ne napišem, jer ne bi nitko shvatio zašto sam ju kupila

    Obožavam ju. Ne bi prošla kod spajke - vrata su od inoxa.

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Moja Bosch sudjerica pere oko 2:45h, jako dugo.
    jel pere svakodnevno?

  23. #123
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel pere svakodnevno?
    1-2x dnevno

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam uvijek gledala samo specifikacije + kako uređaj izgleda - nisam nikad gledala gdje je proizvedeno. I neki value for money mi je bitan, ako nesto ima iste ili losije specifikacije od drugog uredjaja a kosta 2x vise (aka Miele) - ne zanima me...
    Pa imam sudjericu i pecnicu bosh, indukcijsku plocu gorenje, napu faber, masinu/susilicu i frizider LG
    Otkada sam ih kupila jedini problem je bio s bosh perilicom sto je puko neki feder od vrata, promijenili ga, nije bio bas jeftin.... Ostalo sve radi OK

  25. #125
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    indukcijska gorenje ti je dobra?
    nasla sam jednu, poprilicno jeftiniju od siemensove koju sam zapikirala
    al puno kuhamo pa mi je bitno da je dobra

  26. #126
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    indukcijska gorenje ti je dobra?
    nasla sam jednu, poprilicno jeftiniju od siemensove koju sam zapikirala
    al puno kuhamo pa mi je bitno da je dobra
    Morala bih pogledati ali koliko se sjecam kupili smo je krajem 2012-e - znaci radi bez problema vec 4 godine. Neka najobicnija simplicity - trebala mi je bijela.
    Sad opet gledam neku Gorenje za novu kuhinju pa bi vjerojatno uzela neku s XpandZone jer mi se čini praktično za veće rajngle ili da možeš raditi istovremeno sve 4 velike ili 6 malih..

  27. #127
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e, bas sam takvu nasla
    dvije te fleksi zone, ali je crna, 4 tis.kn u elipsu

  28. #128
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    da imam ovu pamet ja bi kupila sad bijelu.
    cini se da imam nekih problema s ostalim opcijama

  29. #129
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    spajka
    eh...pecnica i mikrovalka su mi crne
    pa mi nekak ide i ploca crna
    ah...koliko biram na kraju ce ispasti cirkus

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    1-2x dnevno
    Pa koliko vi suda imate?

  31. #131
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Morala bih pogledati ali koliko se sjecam kupili smo je krajem 2012-e - znaci radi bez problema vec 4 godine. Neka najobicnija simplicity - trebala mi je bijela.
    Sad opet gledam neku Gorenje za novu kuhinju pa bi vjerojatno uzela neku s XpandZone jer mi se čini praktično za veće rajngle ili da možeš raditi istovremeno sve 4 velike ili 6 malih..
    A buš bijelu tržila?

  32. #132
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko vi suda imate?
    Ocito premalo, zato valjda i peremo minimalno 1x dnevno.

  33. #133
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Imala sam Bosch perilicu 13 godina, niti jedan kvar, na kraju sam je zamijenila jer se jednostavno rečeno-potrošila. Izlizali su se ležajevi, bila je jako bučna,pumpa je slabo izbacivala vodu. Preživjela je dvoje djece i dvoje platnene pelene. Ponovno sam kupila Bosch od 8 kg, radi opet besprijekorno već 5 godina.
    I moja je želja Miele, ali još uvijek nisam zaradila dovoljno novca

  34. #134
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A buš bijelu tržila?
    Nova kuhinja je u planu u novom stanu
    Stara ostaje podstanarima, ali selim sudjericu, pecnicu i frizider. Plocu mi je nespretno cupati plus ne ide mi uz drvenu radnu plohu i skoro bijelu kuhinju, doma imam bordo crvene fronte i polarno bijelu radnu plohu, uz to je bijela isla super...
    U novom stanu u kuhinji nije indukcija sto mi vise nije opcija nakon 4g kuhanja na indukciji pa je moram upgradeati...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 14.02.2017. at 21:41

  35. #135
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    U novom stanu u kuhinji nije indukcija sto mi vise nije opcija nakon 4g kuhanja na indukciji pa je moram upgradeati...
    Ja sam odrasla uz plinsku bocu. Onda sam se u nekom podstanarstvu s 27 godina uselila u stan s klasičnim na struju. Užas na mom licu Onda sam se tako fino navikla. Za 5 godina sam se vratila na plin u nekom drugom podstanarskom, bila sam opet izgubljena neko vrijeme. Sad imam plin i to mi je OK. Hoću reći - baš se čovjek navikne i realno je neki sustav bolji od drugog, ali ne po svim prametrima. Ja sam staromodna, volim plin. Imam 3+1 plin+struja. Jedan strujni za slučaj da nestane plina.

    Mislim da osim kad je u pitanju Siemens i Bosch, nema dva uređaja s istim specifikacijama. Pitanje je što je kome bitno.
    Da se vratim na elipso - kako trenutno sa svima razgovaram o vešmašinama, ispalo je da u elipsu sve kupce vode na tu istu poljsku Boschovu mašinu kao best buy, 7 kg 1200 okretaja. I to dosta napadno. Nešto tu ne štima...

  36. #136
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam Bosch perilicu 13 godina, niti jedan kvar, na kraju sam je zamijenila jer se jednostavno rečeno-potrošila. Izlizali su se ležajevi, bila je jako bučna,pumpa je slabo izbacivala vodu. Preživjela je dvoje djece i dvoje platnene pelene. Ponovno sam kupila Bosch od 8 kg, radi opet besprijekorno već 5 godina.
    I moja je želja Miele, ali još uvijek nisam zaradila dovoljno novca
    Riknuo Bosch, lezajevi ali moras promijeniti cijeli bubanj. Kvar 2300 kn.
    Kupili Miele, cekamo dostavu za koji dan jer nisu imali na skladistu.
    Javim dojmove

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  37. #137
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    Riknuo Bosch, lezajevi ali moras promijeniti cijeli bubanj. Kvar 2300 kn.
    Kupili Miele, cekamo dostavu za koji dan jer nisu imali na skladistu.
    Javim dojmove

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk
    Znaš li možda je li to onaj model Boschice 1400 okr, 7 kg?
    Ja zasad odgodila kupovinu. Stara se sabrala. Ako mi se ukaže neka prilika za dobru Milicu kupit ću ju.
    Mi imamo na staroj relativno malo elektronike. Nove sve imaju neku elektroniku pa se mora zaliti u plastičnu masu zajedno s bubnjem da se zaštiti elektronika i to je baš skupo za popravke. Za ležajeve nije samo loše kad je prepuna, nego i kad nije dovoljno puna mašina i ona opcija da nema veze je l puna, jer će mašina znati dozirati vodu, to je samo za iznimke, a ne kao pravilo.

  38. #138
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    jelena pise u gore citiranom tekstu:
    onovno sam kupila Bosch od 8 kg, radi opet besprijekorno već 5 godina.
    I moja je želja Miele, ali još uvijek nisam zaradila dovoljno novca

  39. #139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jelena pise u gore citiranom tekstu:

    Smotana sam.

  40. #140
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Moja je 1200 okr. 7 kg.
    Ako se ocekuje odgovor na citat, i dalje nemam viska novaca i nisam kupila najskuplji Miele, tek neki model za 6400 kn. ☺

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  41. #141
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Može li netko, please, pobrojati ukratko sve što smatra prednostima Miele vs. neka bolja Bosch, Gorenje i sl. perilica ?

  42. #142
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Miele u Hrvatskoj je, koliko znam, jedina marka za koju se zna da je proizvedena u Njemačkoj. Većina ostalih je proizvedeno u Turskoj. Teoretski se radi o istoj stvari, nema veze gdje je proizvedeno, ali u praksi to nema veze jedno s drugim. Tako da čak i kad se radi o istoj deklaraciji, ta dva Boschova proizvoda nisu u istoj klasi (osim što jednako koštaju).

    Miele ima drugačiji bubanj, koji je puno kvalitetniji, a od ostalog mislim da se većinom samo radi o kvaliteti pojedinih dijelova. U Zagrebu najviše odlaze mašine zbog kratkog spoja uslijed kamenca, a tu ti neće Miele pomoći, nemaju oni neku turbo zaštitu od kamenca, a drugi su razlog ležajevi - tu može Miele imati veliku prednost, ali i ispravno korištenje. Ja osobno ću pokušati snimati priliku da si donesem dobru Boschicu sa zapada.

  43. #143
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Miele u Hrvatskoj je, koliko znam, jedina marka za koju se zna da je proizvedena u Njemačkoj. Većina ostalih je proizvedeno u Turskoj. Teoretski se radi o istoj stvari, nema veze gdje je proizvedeno, ali u praksi to nema veze jedno s drugim. Tako da čak i kad se radi o istoj deklaraciji, ta dva Boschova proizvoda nisu u istoj klasi (osim što jednako koštaju).

    Miele ima drugačiji bubanj, koji je puno kvalitetniji, a od ostalog mislim da se većinom samo radi o kvaliteti pojedinih dijelova. U Zagrebu najviše odlaze mašine zbog kratkog spoja uslijed kamenca, a tu ti neće Miele pomoći, nemaju oni neku turbo zaštitu od kamenca, a drugi su razlog ležajevi - tu može Miele imati veliku prednost, ali i ispravno korištenje. Ja osobno ću pokušati snimati priliku da si donesem dobru Boschicu sa zapada.
    Thx
    Osim same kvalitete izvedbe, a samim time i dulje trajnosti, postoje li razlike u učinkovitosti pranja?

  44. #144
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Thx
    Osim same kvalitete izvedbe, a samim time i dulje trajnosti, postoje li razlike u učinkovitosti pranja?
    Ima naravno. Moji su roditelji imali polovnu mašinu, ta je prala još godinama, a oprani veš je bio poslije pranja suh i neizgužvan. To je iz prakse.
    U teoriji oni imaju taj neki bubanj, što je konstruktiran na način da se između veša i bubnja stvara vodeni film i odjeća ne dolazi u dodir sa stijenkom bubnja. Time se manje oštećuje odjeća. Onda imaju još nekih fora s doziranjem deterdženta. Pa ta centrifuga s povišenom temperaturom koja je kao neko predpeglanje, neovisno o broju okretaja. Manja je potrošnja vode (meni to ne igra ulogu bez brojila). Ne znam više, ali sigurno ima još
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.03.2017. at 14:18

  45. #145
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Nakon 2 tjedna svakodnevnog koristenja ja sam pre zadovoljna.
    Bijeli ves savrseno bijel, niti jedne mrlje na krpama od suda vise nema. Sareni ves perem na programu koji centrifugira na 900 okretaja, odlicno ocjeden.
    Ves uopce nije zguzvan.
    Kao sto sam vec pisala, nisam imala neku nekvalitetnu perilicu ranije, vec skuplji Bochov model no razlika je velika.
    Ne zelim ni spominjati da je gotovo necujna (meni to nije vazno jer mi stoji u podrumu, ali bi mi bilo vazno da mi je kraj spavace sobe).

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  46. #146
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 2 tjedna svakodnevnog koristenja ja sam pre zadovoljna.
    Bijeli ves savrseno bijel, niti jedne mrlje na krpama od suda vise nema. Sareni ves perem na programu koji centrifugira na 900 okretaja, odlicno ocjeden.
    Ves uopce nije zguzvan.
    Kao sto sam vec pisala, nisam imala neku nekvalitetnu perilicu ranije, vec skuplji Bochov model no razlika je velika.
    Ne zelim ni spominjati da je gotovo necujna (meni to nije vazno jer mi stoji u podrumu, ali bi mi bilo vazno da mi je kraj spavace sobe).

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk
    Hvala na info iz prve ruke! Baš mi je drago.

  47. #147
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo i mene s Miele mašinom, model WDA 110 classic, nešto ispod 5000 kn.
    Mašina je OK. Veš je lijepo čist i zaista dobro centrifugira, iako nisam našla još dobar modus da ne zgužva muževe košulje. Stara odlična Boschica je s opcijem olakšanog peglanja davala ravniju robu. Trebam još malo eksperimentirati valjda. Imam još prostora za usavršavanje (drugi programi i manji broj okretaja).

    Nije nešto jako tiha. Izgleda jako solidno i stabilno. Javila mi je relativno brzo da stavljam previše deterdženta.

    Cijena kod nas odgovara najnižim cijenama preko web shopova vani, nije posebno rađena za istočno tržište pa da se ugrađuju lošiji materijali i sl. Ali ima kvaka, koja me baš ubola u oko. Mašina je proizvedena 2013. Prodana je 2017. Znači 4 godine su svi gumeni dijelovi stajali na skladištu. Svi znamo da automobilske gume treba mijenjati nakon 5 godina, vozio - ne vozio, jer guma naprosto stari i nije više pouzdana. Njemački propisi kažu da prve autogume koje dobiješ s autom iz salona moraš mijenjati nakon 3 godine. E sad neće moja mašina sletjeti s autoceste da mora imati dihtunge od jučer, ali sigurno nije super da dobivam minimalno 4 godina stare gumene dijelove. Kažem minimalno, jer vrag zna koliko su stajali na lageru prije negu su ugrađeni u mašinu. Pretpostavljam ne predugo, jer je skladištenje preskupo, ali svejedno.

  48. #148
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    A kad si skužila kad je prozvedena
    - Kad su ti je dostavili ili..?
    Jesi ikako mogla ranije to vidjeti?
    Hvala Vam, cure, na informacijama...
    Gledam, proucavam i cilja Miele. Cak sam razmišljala se uputiti u EU ( čitaj Graz) da kupim jednu
    Isplatili se to uopce?

  49. #149
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    A kad si skužila kad je prozvedena
    - Kad su ti je dostavili ili..?
    Jesi ikako mogla ranije to vidjeti?
    Hvala Vam, cure, na informacijama...
    Gledam, proucavam i cilja Miele. Cak sam razmišljala se uputiti u EU ( čitaj Graz) da kupim jednu
    Isplatili se to uopce?
    Doma na papirima. Nisam se u ducanu ni sjetila pitati.
    Ja sam isto razmišljala o tome da odem van kupiti mašinu. Čak sam u lipnju i išla na put autom, al nisam imala mjesta u gepeku za mašinu. Al onda ne bih ni kupovala Miele, uzela bih opet Bosch. Miele ima preko 70 kg, to mi je prevelika tlaka za organizirati prenošenje.

    Ako ideš samo po mašinu, ovisi koliko daleko ti je Graz i imaju li na lageru u ducanu model kojeg želiš. Možda možeš telefonom provjeriti pa naručiti dostavu u dućan onaj dan kad ti ideš.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne znam jesu li održali kvalitetu. Ja sam svoju Miele mašinu kupila prije 21 godinu i sve gume su još uvijek u redu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •