Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 156 od 156

Tema: Miele perilica rublja

  1. #151
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Ma u Slavoniji sam i nije mi Graz baš blizu. Ali dobra ti je informacija o provjeri stanja na lageru .Hvala Javim kad i ako odem...

  2. #152
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nakon par mjeseci izvjestaj:
    Odlican rezultat uz manje deterdzenta. Imamo svaki dan pokakane gace, ne ostane nikakav flekic. Masina ce jako zguzvati finiji ves ako se pretrpa ili stavi na prevelik broj okretaja.
    Kad sam se navikla na nju bas sam zadovoljna. Najvise me iznenadjuje visoka cistoca, uz manje praska.

  3. #153
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A na koliko stupnjeva perete i koristite li još neke programe da tako očisti?

  4. #154
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Većinom perem na 40 °C, ponekad na 60 °C, ovisi kakav veš imam na raspolaganju. Često zbog jedne majice smanjim broj okretaja.

    Trenutno imam "problem" sa svakodnevnom pokakanom robicom pa šušnem svašta zajedno, sortiram samo tamno i svijetlo. Odaberem program Pflegeleicht koji pere 2 sata, 40 °C i onda variram broj okretaja. Ako su muževe i moje majice, ili teške traperice i sl., smanjim broj okretaja. Ako je samo dječje, naše čarape, majice za po kući i trenirke, onda šibnem na 1200.

    Ako imam svijetle ručnike i gaće, onda perem na 60 °C i na 1400 okretaja, onda ide program Buntwaesche.

    Ima jedan program koji stavlja 60 °C u zagradu, a u uputi piše da pere na nižoj temperaturi, a da postiže isti rezultat. Taj koristim po potrebi i kad imam vremena čekati jer dugo traje, preko 3 sata.

    Finija roba ide ili na ručno ili na Feinwaesche, to možeš ili hladno ili 30 ili 40 °C.

    Kad sam kupovala mašinu pročitala sam jedan članak s nekog njemačkog sveučilišta gdje su mjerili temperaturu u bubnju. Temperatura je u stvarnosti puno manja od one koja je deklarirana, možda sam negdje i linkala, ne znam više. A gledala sam i neke analize bakterijske i ispada da je 40 °C što se toga tiče dovoljno.

    I da, upočetku sam zbilja vagala veš, da vidim koliko je to 7 kg, koliko je 5 kg i koliko je 3,5 kg jer je deklarirano kolika masa ide za koji program. Sad to odokativno gađam. Mašina je 1400 okretaja i 7 kg, ali samo buntwaesche možeš na to staviti, znači gaće, posteljinu, ručnike. Posteljinu većinom ne perem tako jer mi se više zgužva, a ne peglamo.

  5. #155
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Gdje ste ju uzeli jer gledam cijene na nj službenoj str i nemju ništa ispod 5 k kn?

  6. #156
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ste ju uzeli jer gledam cijene na nj službenoj str i nemju ništa ispod 5 k kn?
    Kupila sam u Elipsu u Areni po 4999 kn, plus prijevoz valjda 200 kn, ne znam više.
    Ali sam sad proguglala i ne vidim više da imaju, barem ne online.

    Radi se o modelu bez odgode početka pranja, to je stariji model. Nigdje nisam ni vani našla povoljnije od toga. Ovo je ta mašina:

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •