Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 56 od 56

Tema: Kada ste ih počeli učiti na tutu?

  1. #51
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Starija se od 6 mj. nije pokakala u pelenu isključivo u kahlicu. kakala je teško, svakih 7 dana i preporodili se svi kad smo uveli kahlicu. sa 2 godine nije imala ni noću ni danju pelenu.
    srednja je sa godinu kahlicu još uvijek stavljala na glavu, sa godinu i pol kakala u nju, sa dvije skinuli dnevnu, noćnu ostavili jer sam rodila treće, izbjegavala sam event. regresiju, bila lijena dizati je po noći da piški i evo tek sad sa 2 god i 5 mj. smo i službeno riješili i noćnu.
    sa 3. sam mislila bezpelenašiti ali ne stignem se ni otuširati uz njih troje, mali cica, piša i kaka bez prestanka pa to odgađamo zbog maminog komoditeta.bebek ima 2 i pol mj.

  2. #52
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    mi smo također imali problema s kakanjem... i sa e.coli. inače je uglavnom kakala ujutro čim bi se probudila pa smo tako počeli i sjediti na kahlici ujutro, s 8 mjeseci. napravila sam cijelu igraonu oko kahlice i igrale bi se cijelo vrijeme. već drugi dan se pokakala u kahlicu, valjda slučajno i tako brzo skužila čemu to služi.
    od 9 mjeseci ne kaka u pelenu, a skroz smo ih skinuli sa 16 mjeseci, sve to zahvaljujući pdf-u bespelenaštvo. tako nešto mi možda ne bi ni palo na pamet da nisam tamo zavirila.
    naravno da od tada više nije imala problema sa stolicom - obavila bi to jednom dnevno, u većoj količini i to je to. mislim da je njoj bilo veliko olakšanje kad smo prešli na kahlicu. i rješili smo se proklete escherichie coli
    s drugim ću vjerojatno još i ranije početi

  3. #53
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Prije desetak dana smo bebaču kupili tutu, jedan dan sam odlučila idem ga probati staviti da vidim kako će reagirati.

    Nakon par minuta se popiškio. Ok, smatrala sam da je to slučajnost...
    Drugi dan uz moje riječi piišššš piššš ponovio je, ostavila sam ga još par minuta i uz riječi KA-KA obavio je i kakanje. Nisam mogla vjerovati.
    Slučajnost...

    Ali evo 10 dana je iza nas, svaki dan mu oko 11h ponudim tutu i frajer se redovito popiški i pokaka, popiški se ponekad i popodne kad ga stavim.

    Sada pretpostavljam nema smisla da to prekidam, ali koliko onda često da ga stavljam piškiti?
    Sav je sretan kad obavi i mislim tj. sigurna sam da kuži što treba napraviti čim vidi tutu.

    Ima netko koje počeo prije godine dana, kako je to išlo s vremenom i sa odvikanvanjem od pelena?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    mašnica, pa to je super, stavljaj ga što češće, ja bi jednom u sat i pol-dva sata

    moj stariji je počeo ići na tutu (ustvari, nikad nije na tutu, već imamo onaj nastavak za wc) sa nekih 2 godine i nešto sitno, i već jako dugo nema pelenu po danu, po noći je imao duže vrijeme..... sad nemamo više ni to

  5. #55
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    imala je 18 mjeseci, od početka je odlično prihvatila, 10 dana poslije pelene više nisu trebale. možda sam mogla i ranije al nisam ni pokušala, nije mi palo na pamet...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    1

    Početno

    A kako ovdi naprednih....moja beba sa 3 mjeseca na tuti,i to sama tražila

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •