Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 115

Tema: DEQUERVAIN-ov sindrom. Da li sam jedina koja ima?

  1. #51
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    podižem, jer sam opet u uzlaznoj fazi

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    I meni je prošlo, par mjeseci nakon poroda. :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Mirta , zao mi je. Ako imas mogucnosti,potrazi dodatnu pomoc, neka drugi obavljaju sto vise, a ti ruke odmaraj.

  4. #54
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj smile8 prvotno napisa
    Mirta , zao mi je. Ako imas mogucnosti,potrazi dodatnu pomoc, neka drugi obavljaju sto vise, a ti ruke odmaraj.
    stvarno mi svi žele pomoći, ali ja se osjećam ko' invalid

  5. #55
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    podižem, jer sam opet u uzlaznoj fazi


    ja se tih bolova tako živo sjećam.
    držim palčeve da brzo prođe.
    hm...meni se to počelo događati tek nakon poroda, pa do negdje kraja franove prve godine, ako me pamćenje dobro služi.
    jel tebi i prvi put počelo već u trudnoći?

  6. #56
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    podižem, jer sam opet u uzlaznoj fazi

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Evo da se preselim ovdje sa pdf-a Zdravlje odraslih - nisam uočila topic

    Kod mene bolovi traju od 09.mj. prošle godine. Da bolje kažem - zglobovi kidaju od bolova, pogotovo noću. Nije mi predložena operacija, nego injekcije. Kako još dojim, nisam pristala, pa za sada šutim i trpim
    Koristila sam Deep Relief, longetu u vrijeme kad su bolovi bili za ne izdržat. Sada se trudim što manje opterećivati ruke, radim vježbe ... i nadam se da će proći samo od sebe.

    Čitajući vaše postove, nadam se da neću još dugo čekati

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Evo da se preselim ovdje sa pdf-a Zdravlje odraslih - nisam uočila topic

    Kod mene bolovi traju od 09.mj. prošle godine. Da bolje kažem - zglobovi kidaju od bolova, pogotovo noću. Nije mi predložena operacija, nego injekcije. Kako još dojim, nisam pristala, pa za sada šutim i trpim
    Koristila sam Deep Relief, longetu u vrijeme kad su bolovi bili za ne izdržat. Sada se trudim što manje opterećivati ruke, radim vježbe ... i nadam se da će proći samo od sebe.

    Čitajući vaše postove, nadam se da neću još dugo čekati
    proci ce draga, drz' se.

  9. #59
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    la_mama koju/ kakvu longetu si koristila??? ili misliš na steznik

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Nije longeta - ortoza za palac, uzela je u Rozi Step-u.
    Iako ne znam koja je razlika :/

  11. #61
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    pa koliko sam ja upućena longeta je nešto labavije od gipsa - glupo objašnjenje ali....

    da li to što imaš doma drži zglob ili samo palac, odnosno navlači li se kao rukavica

    kasnije ću ti poslikati to što ja imam - super je

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Ovo šta ja imam drži zglob i palac u jednom položaju. Navučeš palac, a onda omotaš ortozu oko zgloba, što čvršće.
    Nezgodno mi je s tim na ruci baratat oko bebe - podizanje, spuštanje, presvlačenje, ...
    Smeta mi i kad moram smočiti ruke, najviše kod kuhanja. Tako da sam nosila ortozu, ali kratki period

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Joj Mirta, bas mi je zao sto se jos s ovim mucis. Sjecate se mojeg pregleda (vidi prvu stranicu) i preporuke za operaciju: e pa kvrga se sama povukla, mene palac vise ne boli i opcenito me ruke znacajno manje bole (i to otkad je L pocela sigurnije hodat a ja je manje shlepat po rukama). Trajalo je vise od godine dana ali sad je stvarno ok. Sreca sto nisam zurila na operaciju . Nadam se da ce se svima bol povuci kao meni i Luni.

  14. #64
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

  15. #65
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Kod mene je sasvim prestalo negdje oko 9-10 mj. nakon poroda.
    Mirta30, drži se!!!

  16. #66
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Podižem jer trenutno patim.
    Kod mene je počelo odmah nakon poroda, ali jedno mjesec dana su me boljeli svi zglobovi, pa nisam išla za tim da je bol u zglobu desne ruke drugačija. Ostali zglobovi su se oporavili, a desna ruka je boljela sve gore i gore. Onda sam naišla na ovu temu, progooglala i postavila si dijagnozu. Zamatala elastičnim zavojem (nikako kupiti steznik), mazala ledom i radila sve po kući oko male. I malo po malo je bilo bolje. Do pred tjedan dana kada sam napravila neki krivi pokret, zapela palcem i istegnula tetivu. Proplakala sam od boli i od onda je užasno. Ne samo da me boli palac, već me boli i cijeli kažiprst i ruka skoro do lakta. Sreća da je MM bio par cijela dana doma, pa sam se uspjela paziti, a kako ću od sutra nemam pojma.
    Recite mi da nisam jedina koja trenutno pati od DQ sindroma da mi bude malo lakše.

  17. #67
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    znam kako ti je
    meni je ta bol ostala u gorem pamćenju od poroda
    Probaj uzeti lupocet da si malo olakšaš (od prve trudnoće pa do sada, lupocet me spašava svih bolova)
    odi liječniku !!!!!!

  18. #68
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Ne idem liječnici jer je takva da za svaku i najmanju bolesticu ja postavim dijagnozu, predložim terapiju, a ona mi da papire.
    Kada dođem samo sa simptomima pita me: i što ćemo sad?
    A i ljeti je koma ići doktorima jer nitko ne radi. Čekat ću do jeseni, liječiti se konzeravtino, pa onda vidjeti.
    Zapravo, ovaj tjedan vodim sina kiropraktičaru, možda on zna nešto o DQ.
    Deep Relief se može koristiti dok se doji? Imam doma voltaren gel i na njemu, naravno, piše "samo u dogovoru s liječnikom".
    Mirta30, tebi je OK sada?

  19. #69
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Mogao bi ti kiro pomoći: meni je pomogao fizioterapeut, te mi pokazao kako masirati tetive te neke akupresurne točke. ~~~~~~ da ti bude bolje.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Čekat ću do jeseni
    vidim da si rodila u travnju, pa ti zelim da ti to do jeseni prodje.

  21. #71
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    roko-mama
    Išla sam i kod reumatologice pa mi se smijala i rekla da to nije ništa da kad bum imala drugo dijete da ga nebudem tak grčevito držala, pa mi bude lakše.
    baš jako smiješno, žena je duhovita , ali tako nekako je bilo kod mene - s prvim sinom su me očajno boljele te tetive, ne sjećam se točno da li na obje ruke ili samo na desnoj, a s maleckim ništa, jer se poučena prethodnim iskustvom otpočetka pazim i pri nošenju koristim najviše podlaktice.
    sad sam se sjetila da kod ovakvih upala tetiva jako pomaže akupunktura. možda da pokušate s njom. kiropraktičara, osobito američke škole se užasavam, mislim da rede više štete nego ičeg drugog, govorim iz vlastitog - bolnog - iskustva.

  22. #72
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    kiropraktičara, osobito američke škole se užasavam, mislim da rede više štete nego ičeg drugog, govorim iz vlastitog - bolnog - iskustva.
    Meni je moj (amerikanac) omogućio pred 3 godine da legnem i spavam nakon što mi mjeseci obilaska ortopeda i masera nisu napravili ništa. Inače ne znam previše o kiropraktici i tome sam se okrenula kada mi standardna medicina nije pomogla. Ostavila sam mu puno novaca, dugo sumnjala u rezultate, ali činjenica je da već 3 godine nemam nikakvih bolova u leđima, a usput me riješio i glavobolje.

  23. #73
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    sada nemam nikakvih problema (iako su se neki bolovi na početku trudnoće javljali)
    a za deep relief nemam pojma - radije si stavljaj pingvine nekoliko puta na dan

  24. #74
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Čitam i ne vjerujem da imam takve simptome...

    Boli me tetiva desnog palca, ali po noći otrne skoro cijela ruka do lakta.
    Užasan je osjećaj...čak i kada mogu spavati tj. kada moja bebolina spava, ja šetam i masiram si ruku

    Danas sam uzela lupocet sirup i bilo mi je lakše.

    Sad ću pokušati sa hladnim oblogama, a imam i Deep Relif ali ne znam smije li se dok se doji?

    Sta su pingvini Mirta?

  25. #75
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    hm

    mene boli od jucer.:/ :?

    Prestalo je jako davno ni ne sjecam se vise.

  26. #76
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    Sta su pingvini Mirta?


    ono (plavo) što se stavlja u putne frižidere kako bi održavali hladnoću, ali postoje u ljekarnama za kupiti "vrećice punjene nekim gelom" koje se stave u frizer na nekoliko sati a zatim se njima prelazi po određeneom mjestu na tijelu.

  27. #77
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    blis, drago mi je da imaš dobro iskustvo, mene je jedna tak sredila da sam se jedva izvukla, uz pomoć jedne krasne doktorice koja radi kiropraktiku prema češkoj metodi i jedina je kiropraktičarka kojoj se ja dam u ruke. isto vrijedi za moju djecu, tj. starijeg sina. oni ne diraju djecu prije šeste godine, za razliku od američkih kiropraktičara. ovo je malo off topic... uglavnom, eto, nisu svi isti, pa na koga naletiš...

  28. #78
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    U pon. smo bili kod kiropraktičara i rekao je da nema čarobni lijek za DQ i ponovio sve ono što znam i ovdje već piše. Usput, od jučer mi ruka ponovo funkcionira. Boli, ali normalno, a ne užasno.
    Ja ledim ruku sa čašicom jogurta. U nju ubacim žlicu, nalijem vode i u led. Kada se zaledi, čašu maknem i bacim se na posao. Paše po ovoj vrućini (iako je noćas 22-24 stupnja).

  29. #79
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    Sta su pingvini Mirta?


    ono (plavo) što se stavlja u putne frižidere kako bi održavali hladnoću, ali postoje u ljekarnama za kupiti "vrećice punjene nekim gelom" koje se stave u frizer na nekoliko sati a zatim se njima prelazi po određeneom mjestu na tijelu.
    ja sam mislila da je neka reumatska krema koja hladi (pingvini-zima)

    Jučer sam pitala ženu koja je dr po struci i kaže mi da se Deep Relif ne upotrebljava dok se doji...jer bi njezin jak miris mogao zbuniti bebu (pogotovo ovako malu kao moju)...već da pijem Lupocet tri puta na dan i da mi suprug masira ruku kad god može. Jučer sam uzela piletinu iz frižidera i držala na njoj...a sad ću ići naći pingvine.
    Štedim ruku koliko god mogu...

    Thx

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Još jedna s evo već godišnjim stažom gospodina DQ-a.

    Još uvijek šutim i trpim, i već sam nekako navikla živit s tom boli. Ne koristim Deep Relief, nekad promasiram zglob i napravim par vježbi koje mi je preporučio ortoped i malo bude lakše.
    Ali N. je sad došao u fazu da je stalno po rukama, jer se ne vidimo cijeli dan i kad dođem s posla ko čičak se objesi na mene.

    Kako je bol pomalo prestala na desnoj ruci, čekam sad da se to dogodi i na lijevoj ... ne da mi se još prestati ga dojiti, čak i na tjedan dana, što bi trebala ukoliko pristanem na injekcije.

  31. #81
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Meni je puno pomoglo što sam prestala širiti palac kada bih ga primila na ruke - baš ga jučer nosim i skužim kako još uvijek držim palac skupa s ostalim prstima!
    Probajte ih više nositi u maramama/slingovima, a malo manje baš u rukama....

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa
    Još jedna s evo već godišnjim stažom gospodina DQ-a.

    Još uvijek šutim i trpim, i već sam nekako navikla živit s tom boli. Ne koristim Deep Relief, nekad promasiram zglob i napravim par vježbi koje mi je preporučio ortoped i malo bude lakše.
    Ali N. je sad došao u fazu da je stalno po rukama, jer se ne vidimo cijeli dan i kad dođem s posla ko čičak se objesi na mene.

    Kako je bol pomalo prestala na desnoj ruci, čekam sad da se to dogodi i na lijevoj ... ne da mi se još prestati ga dojiti, čak i na tjedan dana, što bi trebala ukoliko pristanem na injekcije.
    Isuse Boze!I ja sam isto hodala 8 mj sa skupljenim palcima. Uzas. I bilo je trenutka kad bi zaboravila, rasirila, i bum, pukne te bol do mozga!

  33. #83
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Meni nošenje ne predstavlja problem. Uglavnom je nosim na podalkticama oduvijek, a ne zbog boli. Dizanje bebe mi je muka, a to ne mogu bez šake. Bez obzira trpam li je u maramu ili ne. Također se nastojim kontrolirati da palac koristim čim manje ili zajedno s ostalim prstima.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    [quote="Olivija"]
    Probajte ih više nositi u maramama/slingovima/quote]

    Staviti maramu oko sebe, pa dijete unutra, pa jedan kraj marame ispod jedne noge, a drugi kraj ispod druge, zavezati cvor iza ledja, ispraviti majicu koja se podigla.....toliko sam se preznojila i namucila da mi je prisjela marama. To je nemoguca misija ako je DQ na obje ruke.

  35. #85
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    hm... ja sam bebmbu nosila u pouchu - otvoriš, metneš - k'o mačka u vreću!
    Ali suosjećam drage s vama. Kako čekam još jednu bebu pribojavam se nastavka i moje priče :/

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Ma mislila sam i ja uzet sling. Nešto jednostavno, baš za to nosanje po kući da malo oslobodim ruke. Samo je problem što ga nikad nisam nosala u slingu ili marami, uvijek na rukama, i bojim se da će mi leđa stradati.

    Nego zanimljivo je kad mi se ta bol javila - dok je on bio još mala beba, s 2 mj. i dok još nije mogao stabilno držati glavu. Valjda je u tom pridržavanju glavice palac postao preopterećen, i eto sve krenilo naopako.

  37. #87
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Mislim da je riječ o kombinaciji nesretnih okolnosti: ja npr. imam predispozicije za takvo oboljenje jer mi je već pred nekih 5-6 godina dijagnosticiran "Carpal Tunnel Syndrome" zbog upotrebe kompjutera (miša). Od tada malo koristim lijevu, malo desnu ruku, radim neke vježbe (kad se sjetim), i to držim nekako pod kontrolom. A riječ je zapravo o istim tetivama i vjerojatno nedostatku mjesta u zglobu kada se one uslijed napora šire...

  38. #88
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    i evo ga opet :/

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    baš sam pomislila na to kad sam vidjela tvoje ime na topiku, jao, bojim se da i mene čeka isto po drugi put, ni sama ne znam kako da se pripremim
    jel isto ili gore?

  40. #90
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    školjkice pojma nisam imala da si trudna ČESTITAM :D

    hm, palac definitivno manje boli, vjerovatno zato što manje dojim nego s vidom (Bruna baš ne ljubi cicu, ali još uvijek "plivamo") a i štedim ruku a zbog tog poštednog ponašanja počinje me ubijati rame (sada me ta bol dovodi do ludila)

  41. #91
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Aiii, znači i mene čeka

  42. #92
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    olivija :/

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    meni je bilo prvih 6 mjeseci koma, i onda kad sam dobila mengu nekako je prošlo, kod mene ima veze i sa hormonima,definitivno a saznala sam da imam u obitelji dosta zena s tim problemom
    ja u trudnoći nisam imala bolove, a neki već onda osjete prve tegobe

  44. #94
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Moja ruka je OK. Prošlo je do sredine 9. mjeseca, što znači da me palac bolio 5 mjeseci.
    Može li se DQ vratiti kada jednom prođe (bez nove trudnoće)?

  45. #95
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Može li se DQ vratiti kada jednom prođe (bez nove trudnoće)?
    mislim da ne
    (e još bi mi samo to trebalo)

  46. #96
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    eve ga opet....

  47. #97

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    uf, ja da kucnem ovaj put nista, a evo priblizava nam se 6 mjeseci
    po kuci se stvarno malo nosimo, ako je nes duze odmah u sling, a vani smo u marami, tako da u biti uopce ne nosim na rukama, a malo tu i tamno osjetim laktove.
    A nije ni laka-skoro 9 kila

  48. #98
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    eve ga opet....
    u istoj mjeri kao i prvi put?


    meni se nekoliko puta najavljivao ali tih dana bi stavila stezin i sutra dan bi sve bilo OK

  49. #99
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Na svu sreću manje: odmah masiram, štedim ruku, skupljam palac...

  50. #100
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    I mene opet napalo, ovaj put isto cca 4 mjeseca nakon poroda. Odmah sam počela piti Calcimed kao i zadnji put dok simptomi još nisu eskalirali. A bila sam tako sretna jer sam mislila da me mimoišlo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •