Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: DEQUERVAIN-ov sindrom. Da li sam jedina koja ima?

  1. #101
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    dajte molim vas recite mi jel moguće imati to isto a da niste trudnica/dojilja?
    muku mučim sa istim problemom (desna ruka u pitanju) već više od pola godine, nosim steznike,išla na namještanje tetive....
    jutros sam umirala od bolova kad sam se probudila...
    a kako sam svako malo na novom ivf-u ne želim snimati ruku, ne znam šteti li jer sam uvijek potencijalna trudnica (glupo zvuči,ali tako je)

  2. #102
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Pinky, mislim da je moguće.

  3. #103
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala cvijetak, malo sam guglala i informirala se. dakle nije nužno povezano sa porodom/dojenjem. i vjerujem da je to ono što i ja imam, na žalost

  4. #104
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Pinky, drži se i skupljaj palčeve .

  5. #105
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Podižem temu (da se požalim ako ništa drugo). Ortoped kaže da je riječ o bolesti majki, tj. mother's wrist iliti DeQuervainov sindrom. Brzo nakon poroda upalila se tetiva na lijevom zglobu (malca sam uglavnom nosila na lijevoj ruci dok sam desnom radila po kući). Kako je ortoped preporučio poštedu tog zgloba, prebacila sam aktivnosti na desnu ruku i sad su mi upaljene tetive obaju zglobova , tj. imam po kvrgu na svakom zglobu. Najveći mi je problem noć jer se maleni u zadnje vrijeme budi svakih sat i pol, a ja ga od boli ne mogu odmah podići, slijedi neutješan plač i onda nunanje da ga umirim, i u tom začaranom krugu sa zglobovima je sve gore.
    Zanima me je li vam pomogla konzervativna terapija, tj. led i pošteda (koliko je to moguće, pokušavam ga podići na podlaktici), tj. je li moguće proći bez fizikalne terapije, i mogu li koristiti Deep relief dok dojim?

  6. #106
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nemoj forsirati toliko drugu ruku - jer ce ti i ona stradati. Meni je na kraju pomoglo samo posteda (nosenje u slingu umjesto na rukama) i mjesec dana fizikalne (struje, led, uzv i jos nesto, ne sjecam se sto)
    voltaren je malo pomagao ali ne previse.
    Moj glavni savjet bi ti bio da ne cekas nego odmah svojoj doc opce prakse po uputnicu za fizijatra, dok se stvar ne razbukta, bebu obavezno u neku nosiljku a ne na ruke i cim prije na terapiju. Meni je pomogla ali dok sam si priznala problem, pa cekala da prodje, pa ljeto...uglavnom beba je vec imala 10 mjeseci znaci bezveze sam se patila dobrih sest mjeseci s tim.

  7. #107
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Povrsno citam. Sad tek vidim da je vec obostrano
    Terapija, posteda, bebu u krevet pored sebe da je ne moras dizati po noci. Nema brzog rjesenja

  8. #108
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    :inaniz:

    ja bi na tvom mjestu:
    - narucila se kod fizijatra da dobijes fizikalnu terapiju. Nema veze sto je beba mala, organiziraj se da ides u 7 ujutro ili kad je netko moze pricuvati. To je sat vremena dnevno a vrijedi defintivno. Ja sam isla 4 tjedana po sat vremena i pomoglo mi je.
    - kupi u DM-u steznik za rucni zglob (mislim da je tamo najjeftiniji) i nosi ga na obje ruke - pomaze da se ne zaboravis i pomaknes palac
    - zamrznes u casici za jogurt vodu sa stapicem od sladoleda ili slicno nesto kao drskom i 3-5x dnevno po 10-15 min hladis svaku od upaljenih tetiva (prelazis ledom po njoj od korjena palca do sredine podlaktice)
    - ako nemas kupi neku nosiljku (npr pognae je dosta povoljan a kvalitetan i lako se stavlja te dodje za par dana tu u hr - sto ti je bitno) i dalje bebu nosi iskljucivo u tome. Kad place podignes je skupljenih palceva ispod pazuha i odmah prebacis u nosiljku. Ako zaspi u nosiljci polegnes bebu na ledja jos do je u pognae usred bracnog kreveta i otkopcas nosiljku da se ne probudi
    - po noci bebu stavis da spava pored tebe (zagradi je ogradom od kinderbeta ili pomaknite bracni do zida ili stavi bebu izmedju tm i tebe) i ako se probudi uspavas je bez nosenja, lezecki. Ovako ces je prije cuti, prije utjesiti i nece se rasplakati i razbuditi. Ako se bas razbudi i place neka je tm proba nositi, ili ti ali prvo stavi nosiljku. Ako vec place strpit ce se jos tih 30 sec.
    - naglasi svima u kuci i obitelji da je tvoje stanje ozbiljno, da trebas njihovu pomoc oko nosenja djeteta, i iskoristi sve prilike koje ti se pruzaju da oni nose a ti odmaras. Ako trebas ti nositi, onda iskljucivo u nosiljci. Neka tm kupa bebu, ako je trebas premotati nemoj nositi na prematalicu nego na podu podmetni onu jednokratnu podlogu i tamo premotaj bez opasnosti da ti beba padne i da je ne moras drzati ni dizati
    - ako ti pomaze stavi i gel, mislim da su i drugi koristili, nije to bas tako grozno za koristiti pogotovo ako te tako jako boli. Mozes probati i koji 200mg neofen i sl ako je bas grozna bol, ako ti pomaze.

  9. #109
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Sillyme, hvala na savjetima!
    Učinit ću redom tako, pogotovo za nosiljku (imam sling u kojemu ne želi biti, a s ovakvim ga rukama niti ne mogu sada namjestiti).
    Što se steznika tiče, imam doma elastični zavoj, ne znam je li to isto ili slično, tj. može li poslužiti?
    Bol mogu otrpjeti jer boli samo u određenim položajima i pokretima tako da mi tablete nisu nužne.
    Najveću sam grešku napravila što sam ignorirala stanje misleći da će proći samo od sebe, tj. da će se zglob "naviknuti" na te radnje koje su potaknule upalu.

  10. #110
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ajme šta sam se napatila s tim palčevima!

    Najviše su mi pomogle ortoze za palac, imaju ono metalno ojačanje s vanjske strane palca pa sve do zgloba, i s njima stvarno nema mrdanja, palac je zaista imobiliziran. Steznike sam probala skoro sve, kao da kamilicom liječiš upalu pluća.

    Ali ne zezaj se s tim, ja sam radi ignoriranja bolova na kraju završila u longeti na mjesec dana, e onda sam morala mirovati.

  11. #111
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mozes i elasticni zavoj, bitno je fiksirati palac da se ne zaboravis i pomaknes ga jer boli i dodatno iritira.
    Poanta je da ne cekas da "samo prodje" jer ces se vjerojatno bezveze patiti jos mjesecima. Ja sam bila glupa i cekala jos malo da prodje, pa jos malo, pa je jedan tjedan bolje i pomoslim evo ide na bolje, onda opet koma, pa idemo na more, pa kad sam se napokon sabrala da ne mogu vise i da moram to rijesiti kod doktora onda je bila sezona godisnjih i sve skupa se oteglo mjesecima. Srecom, vecinu vremena sam tad vec nosila bebu u slingu i nije bilo neizdrzivo, no ne znam sto bi bilo da ga nisam imala.
    Tebi sam savjetovala pognae jer sam ga imala s drugom bebom i lakse se stavlja, a i sigurniji je ako se beba voli koprcati da se izvuce iz slinga (starija to nije radila a mladji je i s njim sam morala nesto "sigurnije" )

  12. #112
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I moj se koprca u slingu, a sad ga niti ne mogu sama namjestiti. Nabavit ću pognae pa ćemo vidjeti.
    Vježbam ga zbog hipertonusa, što znači da ga stoput dnevno okrenem na bok da bi ga podigla, jednako je i sa spuštanjem i prematanjem, da ne govorim o konkretnim vježbama, mislim da mi je to, uz njegovo bacakanje i otpor pritom, dokrajčilo zglobove. A kako navečer kad svi usnu radim na laptopu sat-dva, vidim da su i zglobovi prstiju počeli boljeti.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    podizem temu!

    mene bas muci palac lijeve ruke (pocelo 4mj nakon poroda iako su mi u trudnoci bile otecene sake)... bila sam kod fizijatra. probali mazanje, ortozu, "mirovanje" (koliko je to uz bebu moguce ) ali ne pomaze. potom pokusali s tabletama nesteroidnih protuupalnih lijekova ali stanje je bilo nesto bolje dok sam ih pila (14 dana) ali se pocelo ponovo pogorsavati sljedeci korak su injekcije kortikosteroida na koje se tesko odlucujem
    narucila sam se kod ortopeda, nadam se nekom boljem rjesenju.....

    ima li jos koja mama sa slicnim problemom?

  14. #114
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam imala taj problem, iako nisam rodila (posvojiteljica), tako da sam skeptična prema povezanosti hormonalne slike s problemom. Naprosto sam dizala bebu palcima. Moja LOM me uputila na fizijatra, tamo su provjerili pokretljivost i zaključili da je sve ok jer imam dobru pokretljivost. Nisam nikakva mimoza za bolove, naprotiv imam problem što mi je previsok prag za bolove. Promijenila sam način podizanja djeteta koji je isključivao palce, a moja LOM mi je već na prvom pregledu pokazala vrlo jednostavne i odlične vježbe koje su mi pomogle. Probala sam nositi te neke "longete", to mi nije nikako pasalo.
    Pokušat ću opisati vježbe, iako ne znam baš hoću li uspjeti.
    Vježbe su se sastojale iz toga da sam za početak stavila dlanove na podlogu ispred sebe, zadržavajući jastučiće dlana na podlozi uz podignut prednji dio dlana pod cca 45°. I onda sam isto tako zadržavajući jastučiće na podlozi zakretala dlanove u jednu stranu, pa u početnu, pa u drugu stranu pa u početnu. Meni je to izgledalo glupkasto, al stvarno sam osjetila da mi pomaže. Prošlo mi je, al ne znam nakon koliko. Ne podižem više dijete, osim kad padne jako, jer sad ima već 20tak kg

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala taj problem, iako nisam rodila (posvojiteljica), tako da sam skeptična prema povezanosti hormonalne slike s problemom. Naprosto sam dizala bebu palcima. Moja LOM me uputila na fizijatra, tamo su provjerili pokretljivost i zaključili da je sve ok jer imam dobru pokretljivost. Nisam nikakva mimoza za bolove, naprotiv imam problem što mi je previsok prag za bolove. Promijenila sam način podizanja djeteta koji je isključivao palce, a moja LOM mi je već na prvom pregledu pokazala vrlo jednostavne i odlične vježbe koje su mi pomogle. Probala sam nositi te neke "longete", to mi nije nikako pasalo.
    Pokušat ću opisati vježbe, iako ne znam baš hoću li uspjeti.
    Vježbe su se sastojale iz toga da sam za početak stavila dlanove na podlogu ispred sebe, zadržavajući jastučiće dlana na podlozi uz podignut prednji dio dlana pod cca 45°. I onda sam isto tako zadržavajući jastučiće na podlozi zakretala dlanove u jednu stranu, pa u početnu, pa u drugu stranu pa u početnu. Meni je to izgledalo glupkasto, al stvarno sam osjetila da mi pomaže. Prošlo mi je, al ne znam nakon koliko. Ne podižem više dijete, osim kad padne jako, jer sad ima već 20tak kg
    ajme hvala ti!!!
    meni je fizijatrica rekla da niti slucajno ne vjezbam i ne masiram a ja s bebom od 10 mj i ne mogu mirovati. tim vise sto bih se jos gore osjecala nakon sto bih skinula ortozu, kao da mi je ruka atroficna i onda bi jos jace bolilo..
    ne, ni ja to ne povezujem s hormonima jer se meni to javilo 5mj nakon poroda i tocno zbog istog takvog podizanja djeteta (drzanje glavice palcem) i pritiska dojki prilikom izdajanja! samo zivim u manjem gradu i nemam previse izbora fizijatra, bila sam do sad kod dva (privatno + bolnica), cekam red kod treceg (isto u bolnici, red se ceka mjeeeseecimaa) i narucila se privano kod ortopeda. valjda ce me netko znati uputiti bolje od samo injekcija kortikosteroida

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •